Velkommen til nye morningstar.no! Les mer om endringene og hvordan nye funksjoner hjelper deg til å oppnå investeringssuksess.

Kategoriavkastning: Totalavkastning

Kategori

En liste over Morningstar Kategori med gjennomsnittlig løpende avkastning (3 måneder, i år, 1 år, 3 år, 5 år) for alle fondene i kategorien. Morningstar Kategori blir benyttet som refereranse for fond i for eksempel Morningstar Fondsrapporter.

Klikk på kategorinavn for å se en liste med fond tilhørende kategorien.

×
Morningstar
Kategori
Avk. i år %3 Mnd avkast. %1 År avkast. %3 År p.a. %5 år p.a. %3 år Std avvDato
Råvarer - Verdifulle metaller24,8024,8364,7624,199,8315,1027.02.2020
Bransjefond, Teknologi4,133,8228,7819,8517,3216,5227.02.2020
USA, Store selskaper, Vekst4,011,9724,3418,0014,6713,9127.02.2020
Bransjefond, Forsyning11,2011,0330,0216,4611,8113,1527.02.2020
Bransjefond, Private Equity3,843,9428,9215,8112,6612,3427.02.2020
Globale, Store selskaper, Vekst3,112,1322,9415,4611,8112,1227.02.2020
BRIK-1,581,0217,4315,1812,2411,4427.02.2020
Eiendom, Indirekte - Europa4,825,4224,6415,138,4211,7427.02.2020
Sverige, Små-/ mellomstore selskaper-0,403,4628,3914,7414,3011,8927.02.2020
Kina og nærliggende3,074,2917,6014,6411,2015,6527.02.2020
Russland-0,302,5531,0414,4917,6013,8127.02.2020
Sveits, Små-/ mellomstore selskaper1,341,8024,5214,1314,9012,8127.02.2020
Rente, EUR Lange obligasjoner11,726,3227,5313,818,2611,8327.02.2020
Kina - A aksjer7,058,9022,2913,769,2417,4227.02.2020
Bransjefond, Alternativ energi10,7714,5728,0913,738,4115,5027.02.2020
Bransjefond, Vann3,773,1124,1313,6811,4512,5327.02.2020
USA, Store selskaper, Blandet1,67-0,0820,4813,4412,2812,7627.02.2020
Sveits, Store selskaper2,032,1025,1013,369,8810,5827.02.2020
Kina5,146,0915,9713,319,9715,8827.02.2020
Bransjefond, Bioteknologi5,513,7015,2112,996,6919,6327.02.2020
Bransjefond, Økologi2,932,5621,3712,949,9412,9227.02.2020
USA, Fleksibel kapitalisering1,46-0,6117,5812,8611,8114,3527.02.2020
Bransjefond, Helsevern3,382,5618,2612,758,6513,7627.02.2020
Europa, Store selskaper, Vekst1,441,2222,5512,708,5811,7527.02.2020
Taiwan, Store selskaper-0,08-0,3224,6212,1010,7814,3127.02.2020
Finland2,303,2517,0712,0111,1412,4227.02.2020
Europa, Mellomstore selskaper0,080,6419,3812,008,6812,6327.02.2020
Italia0,61-1,1716,5511,845,5115,1627.02.2020
Kombinasjonsfond, Storkina6,715,3415,9211,74-10,8927.02.2020
Asia eks. Japan1,722,1614,4011,578,7512,8827.02.2020
Eiendom, Indirekte - Asia2,500,8312,6911,498,8311,0327.02.2020
Danmark1,842,8418,5311,4312,3711,7027.02.2020
Bransjefond, Forbruksvarer og tjenester0,59-0,4016,8811,378,6412,9627.02.2020
Sverige/Global0,930,4218,6711,278,6510,6827.02.2020
Europa, Små selskaper-0,271,2017,1011,2610,5313,5127.02.2020
Bransjefond, Finans1,710,6217,7711,229,1414,3427.02.2020
Bransjefond, Infrastruktur3,903,5418,6810,948,3211,5427.02.2020
Europa eks. Storbr., Store selskaper-0,34-0,8016,4710,937,6711,9427.02.2020
Globale, Store selskaper, Blanding1,290,3116,8110,878,9611,2227.02.2020
Livssyklusfond 2046+1,310,5316,3310,878,469,9327.02.2020
Europeiske vekstmarkeder-2,43-0,6220,7110,8710,2411,3427.02.2020
Euroland, Små selskaper-0,100,4114,1010,8510,7514,0227.02.2020
Asia - Stillehavsområdet eks. Japan1,300,8712,8310,848,6412,3327.02.2020
Eiendom, Indirekte - Global5,011,4419,6110,818,4511,7727.02.2020
Euroland, Mellomstore selskaper0,26-0,5716,4510,738,6413,3127.02.2020
Livssyklusfond 2041-20451,390,6115,5210,318,159,7827.02.2020
Norden-0,080,9515,8410,308,0510,8627.02.2020
Hong Kong2,442,644,9010,288,5513,4627.02.2020
Sverige-0,790,1418,9910,027,6712,5627.02.2020
Rente, USD Selskapsobligasjoner10,025,8024,919,988,319,4527.02.2020
Global, Fleksibel kapitalisering0,46-0,0513,759,968,7212,5027.02.2020
Kombinasjonsfond, GBP Dristig-0,130,3813,539,906,8510,7927.02.2020
Bransjefond, Materialer-1,24-3,3915,159,888,8913,8027.02.2020
Globale, Små selskaper-0,56-2,0512,209,859,8712,8727.02.2020
Rente, Globale selskapsobligasjoner - USD sikret9,525,2923,329,818,629,2927.02.2020
Rente, GBP Selskapsobligasjoner6,605,0217,129,775,119,0027.02.2020
Rente, GBP Realrente11,468,7419,789,747,1812,1227.02.2020
Livssyklusfond 2036-20401,080,4514,859,737,819,1227.02.2020
Norden, små- & mellomstore-3,200,4118,929,6511,9512,4627.02.2020
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner8,765,6821,809,649,798,3727.02.2020
Rente, GBP Statsobligasjoner9,135,8418,289,585,2010,3327.02.2020
Livssyklusfond 2031-20352,231,1114,519,537,538,8327.02.2020
Rente, Europeisk High Yield-2,040,116,249,4910,927,5627.04.2018
Spania-0,95-1,149,299,415,7412,4727.02.2020
Europa, Store selskaper, Blanding-0,47-1,0515,199,316,1011,0727.02.2020
Kombinasjonsfond, USD Aggressiv2,520,6616,189,307,409,7727.02.2020
Kombinasjonsfond, GBP Moderat dristig0,880,9813,509,275,769,9427.02.2020
Rente, GBP Obligasjoner - diversifisert6,975,0316,569,264,629,3327.02.2020
Euroland, Store selskaper-0,66-1,9614,519,266,4812,2127.02.2020
USA, Små selskaper-0,95-3,1110,679,2510,8616,6927.02.2020
Globale vekstmarkeder-0,560,9211,349,237,2611,1827.02.2020
Rente, Globale selskapsobligasjoner8,254,9620,979,237,688,2827.02.2020
Global Utbytte-0,09-1,0914,499,227,9210,5327.02.2020
Rente, Globale selskapsobligasjoner - GBP sikret6,154,8116,529,183,679,0327.02.2020
Europa eks. Storbr., Små/mellomstore-1,06-0,8312,289,189,7212,7227.02.2020
Storbritannia, Fleksibel kapitalisering-4,31-1,6512,519,105,5313,3027.02.2020
India5,571,8219,619,047,0918,3527.02.2020
Rente, GBP High Yield4,124,0114,039,005,069,1727.02.2020
Livssyklusfond 2026-20303,081,8114,658,996,878,0127.02.2020
Kombinasjonsfond, EUR Aggressiv - Global2,601,7814,398,936,949,4527.02.2020
Kombinasjonsfond, SEK Aggressiv2,671,7816,578,917,098,4127.02.2020
Euroland, Fleksibel kapitalisering1,600,0513,568,887,5512,5527.02.2020
Stillehavsområdet eks. Japan0,94-1,5310,798,877,4710,6627.02.2020
Rente, Asia Obligasjoner9,115,0020,718,878,468,9527.02.2020
Asia - Stillehavsområdet ink. Japan-0,62-2,0110,978,798,2411,3027.02.2020
Tyskland, Små-/ mellomstore selskaper1,841,7615,808,797,9913,8027.02.2020
USA, Mellomstore selskaper-1,21-3,4714,698,759,9014,9527.02.2020
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner7,725,7419,128,748,768,1227.02.2020
Islamske aksjer, Global-0,20-1,0113,298,716,0711,1927.02.2020
Rente, Asia Obligasjoner - lokal valuta6,683,7016,658,716,838,6127.02.2020
Kombinasjonsfond, USD Moderat4,631,8616,878,717,458,9627.02.2020
Europa, Fleksibel kapitalisering-0,31-0,1813,628,697,0112,1727.02.2020
Rente, RMB Obligasjoner8,204,8112,168,617,167,9227.02.2020
Rente, Global High Yield - GBP sikret3,493,5912,478,594,359,1927.02.2020
Kombinasjonsfond, CHF Aggressiv5,024,6719,758,595,919,1327.02.2020
Rente, Global fleksibel - USD sikret8,164,3919,118,598,048,8827.02.2020
Kombinasjonsfond, Asia4,012,4114,678,597,009,3527.02.2020
Rente, Global High Yield6,063,7417,488,538,668,0627.02.2020
Kombinasjonsfond, GBP Forsiktig4,313,0813,518,434,278,7127.02.2020
Kombinasjonsfond, GBP Moderat1,971,7412,478,344,519,3527.02.2020
Rente, Global fleksibel - GBP sikret5,114,2813,628,343,649,0127.02.2020
Asia - Stillehavsområdet eks. Japan Utbytte-1,09-1,958,318,336,8210,4927.02.2020
Rente, USD Obligasjoner - diversifisert9,735,1420,648,237,069,4827.02.2020
Kombinasjonsfond, Globale vekstmarkeder2,562,8313,318,216,398,4227.02.2020
Rente, USD High Yield6,113,5116,438,198,278,2627.02.2020
Rente, Asia High Yield8,234,5419,168,1710,228,6427.02.2020
Rente, EUR High Yield4,273,1212,268,157,356,3727.02.2020
Rente, Globale selskapsobligasjoner - EUR sikret6,794,4615,408,015,797,0227.02.2020
Europa Utbytte-1,28-1,7512,108,005,4210,9627.02.2020
Rente, USD Obligasjoner - fleksibel7,844,1818,117,997,528,7827.02.2020
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner (EUR bias)6,294,9414,547,947,166,5727.02.2020
Singapore-0,45-2,706,517,945,5512,8827.02.2020
Kombinasjonsfond, GBP Fleksibel1,531,3911,847,934,089,8027.02.2020
Kombinasjonsfond, GBP Moderat forsiktig3,552,7212,647,924,018,5427.02.2020
Rente, Globale Obligasjoner - USD sikret8,744,4118,217,927,069,3527.02.2020
Rente, Globale selskapsobligasjoner - CHF sikret9,037,6823,187,915,869,1227.02.2020
USA, Store selskaper, Verdi-2,57-4,5311,577,909,3912,8427.02.2020
Rente, Europeiske obligasjoner6,663,9313,447,845,557,0827.02.2020
Kombinasjonsfond, USD Forsiktig6,262,8016,687,836,528,5227.02.2020
Storbritannia, Store selskaper-4,44-3,339,547,824,2611,4127.02.2020
Bransjefond, Verdifulle metaller7,1214,8439,047,7812,5020,9727.02.2020
Rente, Globale Obligasjoner - GBP sikret5,684,1412,847,752,638,9827.02.2020
Kombinasjonsfond, USD Fleksibel4,191,4015,547,746,939,5127.02.2020
Bransjefond, Telekommunikasjon5,442,9419,777,685,4612,6627.02.2020
Kombinasjonsfond, EUR Moderat - Global3,462,0712,497,685,817,5427.02.2020
Japan, Små-/ mellomstore selskaper-9,04-10,903,577,6311,5613,8327.02.2020
Rente, EUR Selskapsobligasjoner5,673,3011,927,635,736,6027.02.2020
Rente, Global realrente - GBP sikret6,494,8513,727,623,138,9827.02.2020
Rente, EUR Statsobligasjoner6,473,2812,387,615,027,5327.02.2020
Rente, Global fleksibel6,804,2915,877,607,438,1227.02.2020
Rente, Global realrente - USD sikret9,345,0518,727,567,689,9827.02.2020
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - Lokal valuta4,243,9415,617,525,978,3627.02.2020
Eiendom, Direkte - Storbritannia4,212,095,367,512,818,9227.02.2020
Japan, Store selskaper-3,81-6,5510,267,458,1711,7327.02.2020
Rente, Østeuropa obligasjoner5,473,6214,767,455,897,7327.02.2020
Livssyklusfond 2021-20253,912,4112,867,435,407,0527.02.2020
Rente, USD Statsobligasjoner10,035,1018,597,436,1410,5627.02.2020
Rente, DKK Obligasjoner6,323,509,347,435,756,9427.02.2020
Japan, Fleksibel kapitalisering-6,12-8,666,897,429,1313,2827.02.2020
Rente, Global High Yield - EUR sikret4,033,1311,177,426,556,1327.02.2020
Rente, Globale Obligasjoner7,404,1915,857,415,758,0127.02.2020
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - EUR fokusert5,625,2013,077,416,767,2527.02.2020
Storbritannia Utbytte-4,56-2,459,087,313,9512,3027.02.2020
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel - Global3,502,3512,547,295,298,4827.02.2020
Kombinasjonsfond, EUR Moderat3,592,1911,897,295,277,7627.02.2020
Eiendom, Indirekte - Nord-Amerika4,73-0,6718,207,287,1116,4327.02.2020
Kombinasjonsfond, CHF Moderat 4,874,6718,607,254,888,3027.02.2020
Rente, HKD Obligasjoner8,804,5516,347,246,879,3227.02.2020
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel3,321,9712,437,225,068,9927.02.2020
Konvertible obligasjoner - Global, USD sikret6,373,1316,597,166,839,0727.02.2020
Rente, EUR Obligasjoner - diversifisert6,003,3111,467,145,086,9127.02.2020
Kombinasjonsfond, NOK Aggressiv-1,27-0,688,037,10-8,1627.02.2020
Globale, Store selskaper, Verdi-2,05-3,419,437,067,0511,3627.02.2020
Afrika & Midtøsten0,400,676,217,022,9410,1427.02.2020
Rente, RMB High Yield7,721,5310,947,00-8,4627.02.2020
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig4,682,6611,286,994,916,6327.02.2020
Rente, USD Realrente9,525,0419,196,935,7310,3827.02.2020
Rente, Globale obligasjoner - ILS sikret6,832,6814,836,926,489,5327.02.2020
Konvertible obligasjoner - Global, GBP sikret2,972,6610,586,922,0710,6827.02.2020
Rente, DKK innlandsobligasjoner5,863,128,036,895,436,7627.02.2020
Rente, EUR Obligasjoner - fleksibel 5,033,0711,116,884,916,6527.02.2020
Rente, Global fleksibel - EUR sikret5,403,6311,616,845,306,5627.02.2020
Rente, Globale Obligasjoner - USD fokusert8,214,2516,606,826,308,6727.02.2020
Latin-Amerika-8,08-1,772,436,795,9916,6327.02.2020
Livssyklusfond 2016-20204,622,3411,026,774,886,5127.02.2020
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig - Global4,682,8511,446,764,976,5827.02.2020
Rente, EUR Realrente5,172,9311,326,754,647,1827.02.2020
Tyskland, Store selskaper-1,69-3,1012,656,755,6314,0827.02.2020
Rente, Global High Yield - CHF sikret5,825,9617,176,745,467,7427.02.2020
Rente, Globale Obligasjoner - CHF sikret8,646,9219,266,674,679,2927.02.2020
Rente, RMB Obligasjoner - Innenlansk8,054,9710,256,654,638,2327.02.2020
Europa, Store selskaper, Verdi-2,40-3,148,776,644,8011,7227.02.2020
Konvertible obligasjoner - Global5,623,4613,426,616,278,0227.02.2020
Vietnam0,72-5,07-0,796,609,3915,4127.02.2020
Norge-8,53-5,96-2,566,586,8211,4527.02.2020
Rente, Globale Obligasjoner - EUR fokusert6,173,7211,436,564,856,6827.02.2020
Bransjefond, Landbruk-3,21-3,826,626,554,3411,5327.02.2020
Europeiske vekstmarkeder eks. Russland-2,14-2,836,826,516,6611,5827.02.2020
Kombinasjonsfond, CHF Forsiktig6,375,5818,366,494,268,2627.02.2020
Globale vekstmarkeder, Små/mellomstore0,921,4810,496,495,8611,8427.02.2020
Rente, Globale Obligasjoner - EUR sikret5,993,5710,916,484,597,0427.02.2020
Rente, Global realrente8,254,4116,156,455,358,4227.02.2020
Konvertible obligasjoner - Europa5,373,3811,366,254,777,2027.02.2020
Brasil-13,07-4,171,106,245,8023,7627.02.2020
Australia og New Zeland-0,95-3,6312,656,216,4611,6827.02.2020
Afrika-0,06-1,032,966,15-0,3211,9027.02.2020
Rente, Global realrente - EUR sikret6,904,3911,946,145,057,3527.02.2020
Rente, Global fleksibel - CHF sikret7,506,8017,956,144,538,2527.02.2020
Rente, USD, Korte obligasjoner - diversifisert7,633,3413,886,145,859,0027.02.2020
Rente, JPY Obligasjoner6,542,0813,096,077,7710,6127.02.2020
Kombinasjonsfond, SEK Moderat2,651,4812,536,064,987,9927.02.2020
Eiendom, Direkte - global5,433,519,836,053,938,1127.02.2020
Livssyklusfond 2011-20153,861,909,886,003,756,3627.02.2020
Kombinasjonsfond, SEK Fleksibel2,361,5213,705,894,458,2827.02.2020
Rente, CHF Obligasjoner8,616,5516,635,754,199,5327.02.2020
Rente, EUR Korte selskapsobligasjoner4,832,578,185,754,496,2227.02.2020
Rente, GBP Korte obligasjoner - diversifisert4,292,797,905,751,088,5627.02.2020
Rente, USD Kort pengemarked7,162,8112,225,635,338,9627.02.2020
Thailand-10,89-15,47-8,325,613,8613,3327.02.2020
Rente, GBP Kort pengemarked4,052,577,075,590,868,6627.02.2020
Rente, GBP Pengemarked4,072,597,035,570,878,6527.02.2020
Rente, USD Pengemarked7,262,8612,335,565,248,9127.02.2020
Konvertible obligasjoner - Global, CHF sikret5,955,5715,895,544,008,7727.02.2020
Asia-4,47-6,61-1,835,543,2110,9427.02.2020
Konvertible obligasjoner - Global, EUR sikret3,672,419,275,514,147,4227.02.2020
Asia eks. Japan, Små/mellomstore0,960,088,755,295,3813,4927.02.2020
Rente, EUR Korte obligasjoner - diversifisert4,782,457,225,213,896,3327.02.2020
Eiendom, Direkte - Europa3,631,355,795,184,258,4227.02.2020
Rente, EUR Korte statsobligasjoner4,982,387,205,173,736,8427.02.2020
Råvarer - Myke4,98-0,519,535,01-1,7923,8224.11.2016
Rente, EUR Pengemarked - kort4,712,326,385,003,686,3027.02.2020
Rente, EUR Pengemarked4,642,236,064,913,616,2927.02.2020
Rente, EUR Kort pengemarked4,612,185,854,773,486,3027.02.2020
Globale, Umodne markeder0,65-0,995,284,464,9410,2127.02.2020
Rente, CHF Pengemarked6,685,3012,544,432,948,3427.02.2020
Canada4,131,2214,324,382,2012,2126.02.2020
Rente, NOK High Yield0,991,364,653,923,791,8527.02.2020
Kombinasjonsfond, SEK Forsiktig3,581,949,763,702,855,9627.02.2020
Eiendom, Direkte - øvrig5,093,0316,553,542,3119,6227.02.2020
Rente, Globale Obligasjoner - NOK sikret2,222,178,063,493,022,0627.02.2020
Kombinasjonsfond, NOK Moderat-0,56-0,475,903,343,197,5127.02.2020
Rente, SEK Selskapsobligasjoner4,152,358,473,092,596,3427.02.2020
Rente, SEK Obligasjoner4,872,217,783,032,376,5127.02.2020
Kombinasjonsfond, NOK Forsiktig-0,260,435,042,672,562,8927.02.2020
Råverer - Buskap-17,90-0,99-13,152,26-0,7721,7924.11.2016
Rente, NOK Korte obligasjoner0,640,822,992,161,910,5027.02.2020
Rente, NOK Obligasjoner1,851,613,242,151,751,0827.02.2020
Bransjefond, Naturressurser-5,57-3,931,631,913,0914,4727.02.2020
Rente, NOK Pengemarked - kort0,340,481,831,411,420,1727.02.2020
Råvarer - Bred råvarekurv-3,75-3,66-1,610,07-2,359,7627.02.2020
Korea-4,62-3,34-8,28-0,410,6516,5327.02.2020
Indonesia-7,20-5,96-9,40-0,63-0,0515,7327.02.2020
Frankrike, Små-/ mellomstore selskaper-7,98-8,233,05-0,720,6714,3427.02.2020
Tyrkia1,711,856,23-3,10-6,0031,2527.02.2020
Bransjefond, Energi-11,40-11,04-13,47-3,32-1,8016,0627.02.2020
Råverer - Energi-13,81-10,26-4,44-4,95-21,6911.02.2020
Råvarer - Landbruk-2,88-0,76-2,87-7,66-6,4111,9427.02.2020
Aksjer, Øvrige-------
Alt - Diversifisert arbitrasje-------
Alt - Eventdrevet-------
Alt - Fond av fond - Multistrategi-------
Alt - Fond av fond - Øvrige-------
Alt - Global makro-------
Alt - Long/Short aksjer - Europa-------
Alt - Long/Short aksjer - Global-------
Alt - Long/Short aksjer - Øvrige-------
Alt - Long/Short aksjer - UK-------
Alt - Long/Short aksjer - USA-------
Alt - Long/Short aksjer - Vekstmarkeder-------
Alt - Long/Short kreditt-------
Alt - Markedsnøytral - Aksjer-------
Alt - Multistrategi-------
Alt - Øvrige-------
Alt - Relativ verdi-arbitrasje-------
Alt - Systematisk futures-------
Alt - Valuta-------
Alt - Volatilitet-------
Debt Arbitrage-------
Eiendom, Indirekte - Øvrige-------
Equity Market Neutral-------
Europe Long/Short Equity-------
Fund of Funds - Multistrategy-------
Garantertefond-------
Global Long/Short Equity-------
Kapitalbeskyttet-------
Kombinasjonsfond, Øvrig-------
Konvertible obligasjoner - Øvrige-------
Long/Short Debt-------
Long-Only Debt -------
Øvrige-------
Råvarer - Industrielle og generelle metaller-6,36-4,00-2,35---03.02.2020
Råvarer - Korn-4,23-5,88-4,66---03.02.2020
Råverer - Øvrig-------
Rente, EUR Ansvarlige lån-------
Rente, Fixed Term-------
Rente, Øvrig pengemarked-------
Rente, Øvrige obligasjoner-------
Rente, ��vrig realrente-------
Systematic Futures-------
Trading - Belånt/invers aksjer-------
Trading - Belånt/invers øvrig-------
Trading - Belånt/invers råvarer-------
Trading - Belånt/invers renter-------
En utfyllende liste gjennomsnittlig avkastning for fond innenfor en Morningstar Kategori. Avkastning for 3 mnd, I år, 1 år, 3 år, og 5 år, samt 3 år std. avv.
Kursutvikling er presentert i norsk krone (NOK).