Kategoriavkastning: Totalavkastning

Kategori

En liste over Morningstar Kategori med gjennomsnittlig løpende avkastning (3 måneder, i år, 1 år, 3 år, 5 år) for alle fondene i kategorien. Morningstar Kategori blir benyttet som refereranse for fond i for eksempel Morningstar Fondsrapporter.

Klikk på kategorinavn for å se en liste med fond tilhørende kategorien.

×
Morningstar
Kategori
Avk. i år %3 Mnd avkast. %1 År avkast. %3 År p.a. %5 år p.a. %3 år Std avvDato
Råvarer - Verdifulle metaller40,2215,2843,0928,6113,3517,9121.09.2020
Bransjefond, Verdifulle metaller51,8228,3557,6826,7025,5430,4221.09.2020
Bransjefond, Teknologi32,838,2042,2524,2522,4017,8221.09.2020
USA, Store selskaper, Vekst23,304,1528,2623,5017,6915,3121.09.2020
Sverige, Små-/ mellomstore selskaper31,0322,4050,2320,8619,1416,3121.09.2020
Bransjefond, Alternativ energi37,1821,3441,1318,6614,0717,8621.09.2020
Kina - A aksjer29,1815,6533,6217,4214,5218,6021.09.2020
Globale, Store selskaper, Vekst16,494,4122,6417,3613,8313,1121.09.2020
USA, Store selskaper, Blandet8,972,6913,5116,3013,8014,1921.09.2020
Taiwan, Store selskaper18,198,4528,5516,0616,0616,9021.09.2020
Bransjefond, Helsevern16,691,7126,2415,859,3514,5821.09.2020
Kina og nærliggende22,789,5032,2415,5916,0017,1821.09.2020
USA, Fleksibel kapitalisering7,612,4311,8015,1312,4516,2121.09.2020
Rente, EUR Lange obligasjoner20,125,5713,0614,899,8012,9721.09.2020
Bransjefond, Bioteknologi24,72-1,9939,2414,256,8520,5521.09.2020
Bransjefond, Økologi15,249,2421,7614,0412,0213,9321.09.2020
Sveits, Store selskaper10,493,8317,3513,6010,6410,6121.09.2020
Kina23,708,9130,2813,4914,4817,1321.09.2020
Danmark25,669,5136,1313,3413,1412,0321.09.2020
Sveits, Små-/ mellomstore selskaper11,666,4419,8813,0815,5712,2221.09.2020
Norden, små- & mellomstore20,0116,3038,0612,6115,1516,6621.09.2020
Rente, USD Selskapsobligasjoner13,64-0,6412,3112,547,7610,4321.09.2020
Sverige/Global11,818,5219,3112,3711,5812,0021.09.2020
Kombinasjonsfond, Storkina17,124,7219,8212,28-11,8421.09.2020
Europa, Store selskaper, Vekst11,164,9419,1412,149,8911,6321.09.2020
Rente, Globale selskapsobligasjoner - USD sikret12,13-0,5010,5312,088,0110,0221.09.2020
Bransjefond, Vann3,964,389,3712,0411,3713,5721.09.2020
Bransjefond, Forsyning1,85-1,273,0911,8910,9813,8521.09.2020
Sverige17,2014,3027,9411,8011,5313,9321.09.2020
Finland16,6011,2425,2711,6213,8114,2921.09.2020
Rente, Globale selskapsobligasjoner - CHF sikret16,792,9716,7911,226,699,2821.09.2020
Norden15,9811,1824,4711,0810,4512,3321.09.2020
Japan, Små-/ mellomstore selskaper10,827,0817,8511,0415,3516,5221.09.2020
Konvertible obligasjoner - Global, CHF sikret18,775,3520,7710,886,588,2721.09.2020
Rente, Globale selskapsobligasjoner11,650,4910,8210,867,228,8821.09.2020
Rente, USD Realrente14,06-0,1711,3510,845,9511,7621.09.2020
Bransjefond, Forbruksvarer og tjenester9,795,2812,9810,839,8114,3021.09.2020
Rente, USD Obligasjoner - diversifisert12,70-1,3610,3510,806,3011,1821.09.2020
Rente, Global realrente - USD sikret11,55-0,567,7610,776,8711,0821.09.2020
Globale, Store selskaper, Blanding4,802,839,5210,759,9012,5221.09.2020
USA, Små selskaper2,612,246,1710,7310,5719,6821.09.2020
Russland-9,21-0,46-2,3710,7215,2617,5821.09.2020
Asia eks. Japan14,259,1521,2010,7012,3914,4321.09.2020
Rente, Asia Obligasjoner10,510,419,0610,567,669,4021.09.2020
Livssyklusfond 2046+5,174,0510,4510,479,5311,1921.09.2020
Rente, GBP Statsobligasjoner11,450,9311,3210,464,0112,0821.09.2020
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner8,681,148,3610,438,369,2521.09.2020
Konvertible obligasjoner - Global, USD sikret13,771,8914,0910,376,988,9321.09.2020
Kombinasjonsfond, CHF Aggressiv10,123,5813,2210,277,439,1321.09.2020
Rente, Globale Obligasjoner - USD sikret10,24-1,277,5410,246,1010,8421.09.2020
Rente, GBP Realrente12,510,708,6710,145,4412,2221.09.2020
Konvertible obligasjoner - Global15,393,7816,1010,097,747,9121.09.2020
Rente, Globale Obligasjoner - CHF sikret14,862,0013,7310,074,8710,3421.09.2020
Asia - Stillehavsområdet eks. Japan9,697,8015,1710,0612,1214,1821.09.2020
Rente, USD Statsobligasjoner13,87-2,1310,7610,015,2914,1721.09.2020
Kombinasjonsfond, USD Aggressiv5,111,207,3710,008,0910,3421.09.2020
Rente, Global fleksibel - USD sikret9,04-0,607,069,906,809,4321.09.2020
Livssyklusfond 2041-20455,173,7810,149,859,0910,8421.09.2020
Bransjefond, Materialer5,246,4410,199,8111,8515,4921.09.2020
Asia - Stillehavsområdet ink. Japan8,575,6814,109,8011,2412,4421.09.2020
BRIK-2,633,865,809,7414,6414,7821.09.2020
Rente, RMB Obligasjoner11,521,4711,319,686,559,8221.09.2020
Kombinasjonsfond, Asia11,804,4614,289,668,1110,4121.09.2020
Rente, Asia Obligasjoner - lokal valuta8,870,268,189,626,899,5421.09.2020
Japan, Fleksibel kapitalisering8,693,8914,879,6011,4715,1521.09.2020
Rente, USD Obligasjoner - fleksibel8,29-0,576,629,536,459,6021.09.2020
Japan, Store selskaper5,072,379,609,539,4813,4521.09.2020
Bransjefond, Private Equity-3,500,981,659,4810,3416,2621.09.2020
Rente, JPY Obligasjoner9,33-1,134,109,396,7812,6621.09.2020
Rente, Globale obligasjoner - ILS sikret7,050,426,159,355,3810,0421.09.2020
Globale, Små selskaper5,725,3910,359,339,6016,4121.09.2020
USA, Mellomstore selskaper-2,860,68-0,149,328,7417,2921.09.2020
Kombinasjonsfond, USD Forsiktig7,06-0,786,189,296,109,0321.09.2020
Rente, USD High Yield5,810,055,119,287,088,2821.09.2020
Livssyklusfond 2031-20356,923,6310,809,228,429,4521.09.2020
Kombinasjonsfond, USD Moderat4,560,045,329,216,929,1121.09.2020
Kombinasjonsfond, SEK Aggressiv11,556,6516,919,178,479,1521.09.2020
Kombinasjonsfond, USD Fleksibel5,150,625,819,116,8510,1821.09.2020
Australia og New Zeland5,346,835,609,0810,3917,5621.09.2020
Europa, Mellomstore selskaper8,947,7318,289,088,4014,3821.09.2020
Rente, Global High Yield5,220,885,029,037,428,4521.09.2020
Global, Fleksibel kapitalisering4,044,299,608,999,0314,7421.09.2020
Rente, GBP Selskapsobligasjoner7,643,1311,188,974,139,4821.09.2020
Rente, GBP Obligasjoner - diversifisert8,092,4710,918,903,639,8721.09.2020
Rente, RMB Obligasjoner - Innenlansk10,490,6810,498,883,9810,8221.09.2020
Rente, Global realrente9,800,087,978,855,029,4621.09.2020
Rente, Global fleksibel - CHF sikret14,422,6813,818,825,288,2021.09.2020
Islamske aksjer, Global2,673,277,738,817,8712,0421.09.2020
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner6,891,006,398,807,748,9821.09.2020
Rente, Globale Obligasjoner10,830,879,328,665,429,5021.09.2020
Rente, Asia High Yield7,711,486,508,647,759,1621.09.2020
Kombinasjonsfond, CHF Moderat 8,213,3010,518,635,868,2321.09.2020
Livssyklusfond 2036-20402,993,187,878,588,3510,1021.09.2020
Rente, Globale Obligasjoner - USD fokusert10,66-0,138,898,505,589,9521.09.2020
Rente, HKD Obligasjoner9,14-1,877,148,484,4211,9921.09.2020
Rente, CHF Obligasjoner11,621,649,708,453,769,8721.09.2020
Livssyklusfond 2026-20306,353,169,278,447,478,2621.09.2020
Rente, Globale selskapsobligasjoner - EUR sikret15,734,1815,268,446,497,5621.09.2020
Rente, USD, Korte obligasjoner - diversifisert7,70-2,085,508,274,2710,9221.09.2020
Kombinasjonsfond, EUR Aggressiv - Global7,364,1411,078,247,7410,0721.09.2020
Kombinasjonsfond, CHF Forsiktig9,542,0610,448,234,488,2721.09.2020
Rente, Global High Yield - CHF sikret9,083,8710,198,235,527,8221.09.2020
Rente, Global fleksibel7,870,577,558,226,478,5021.09.2020
Rente, Globale selskapsobligasjoner - GBP sikret7,092,8411,338,112,619,2821.09.2020
Rente, EUR Ansvarlige lån10,674,9312,188,017,367,6521.09.2020
Rente, EUR Statsobligasjoner13,323,5310,227,985,309,3221.09.2020
USA, Store selskaper, Verdi-6,79-0,58-3,517,988,5514,8821.09.2020
Rente, Europeiske obligasjoner12,383,3910,827,975,598,5521.09.2020
Konvertible obligasjoner - Global, EUR sikret16,806,2818,447,846,077,3821.09.2020
Vietnam5,354,07-0,527,839,8621,2621.09.2020
Kombinasjonsfond, GBP Dristig-0,602,825,767,786,4312,4321.09.2020
Rente, USD Kort pengemarked6,65-2,854,177,733,7311,7121.09.2020
Global Utbytte-1,370,702,697,717,5311,9821.09.2020
Bransjefond, Landbruk3,416,543,947,657,1513,0621.09.2020
Rente, USD Pengemarked6,69-2,854,197,613,5911,5321.09.2020
Rente, Global realrente - EUR sikret15,744,0112,987,615,718,4721.09.2020
Rente, Global realrente - GBP sikret7,472,819,587,582,179,0821.09.2020
Livssyklusfond 2021-20259,993,7011,587,576,027,4321.09.2020
Bransjefond, Telekommunikasjon16,641,6317,477,465,1712,9121.09.2020
Tyskland, Små-/ mellomstore selskaper13,606,9320,867,449,4015,1021.09.2020
Konvertible obligasjoner - Global, GBP sikret8,835,0915,407,442,2110,7121.09.2020
Rente, EUR Selskapsobligasjoner11,654,0110,507,395,947,1321.09.2020
Rente, CHF Pengemarked11,660,7610,977,372,9510,2021.09.2020
Rente, DKK Obligasjoner12,953,2810,687,376,148,4921.09.2020
Rente, RMB High Yield9,331,542,417,33-9,2321.09.2020
Rente, EUR Obligasjoner - diversifisert11,973,4310,037,135,238,0621.09.2020
Europa eks. Storbr., Store selskaper3,322,598,817,127,8012,5421.09.2020
Kombinasjonsfond, SEK Fleksibel11,427,8316,647,116,339,6021.09.2020
Kombinasjonsfond, Globale vekstmarkeder4,394,178,247,057,859,4421.09.2020
Kombinasjonsfond, GBP Moderat dristig-0,352,135,327,014,8211,1321.09.2020
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner (EUR bias)12,165,6712,896,997,097,6421.09.2020
Kombinasjonsfond, EUR Moderat - Global7,573,759,366,986,067,6921.09.2020
Rente, Global fleksibel - GBP sikret5,222,739,576,942,139,2721.09.2020
Kombinasjonsfond, GBP Forsiktig3,281,646,816,922,738,5021.09.2020
Rente, DKK innlandsobligasjoner12,503,2110,386,905,678,5421.09.2020
Rente, Globale Obligasjoner - EUR sikret13,843,4712,346,854,898,3621.09.2020
Globale vekstmarkeder3,906,4510,276,8010,2813,4821.09.2020
Livssyklusfond 2016-20208,972,079,246,755,007,5721.09.2020
Europa eks. Storbr., Små/mellomstore9,479,7516,796,749,7114,4521.09.2020
Rente, Globale Obligasjoner - GBP sikret5,952,068,786,721,309,3521.09.2020
Rente, Globale Obligasjoner - EUR fokusert11,382,769,986,664,797,6921.09.2020
Kombinasjonsfond, SEK Moderat11,746,6815,516,656,247,2421.09.2020
Rente, EUR High Yield8,294,858,896,606,846,8021.09.2020
Rente, EUR Realrente10,444,348,326,564,728,1921.09.2020
Rente, Global fleksibel - EUR sikret12,123,9611,596,505,496,9521.09.2020
Euroland, Små selskaper9,8711,2918,626,4910,6315,3021.09.2020
Europa, Små selskaper5,307,9615,696,479,5415,9621.09.2020
Rente, EUR Obligasjoner - fleksibel 9,683,529,236,434,967,3421.09.2020
Stillehavsområdet eks. Japan-4,05-0,13-2,566,418,7514,1821.09.2020
Livssyklusfond 2011-201510,443,3611,846,364,306,9821.09.2020
Kombinasjonsfond, GBP Moderat forsiktig2,271,696,296,362,648,7121.09.2020
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig9,143,429,156,354,946,9221.09.2020
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel - Global6,834,159,056,345,739,1721.09.2020
Rente, Global High Yield - EUR sikret8,915,109,596,346,436,8121.09.2020
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig - Global9,183,479,466,335,116,8821.09.2020
Afrika & Midtøsten-3,676,27-4,266,153,8513,3921.09.2020
Asia - Stillehavsområdet eks. Japan Utbytte-1,752,901,256,118,3712,6121.09.2020
Kombinasjonsfond, GBP Moderat-0,232,034,876,033,179,9321.09.2020
Asia eks. Japan, Små/mellomstore8,677,1111,276,027,9216,2121.09.2020
Rente, Østeuropa obligasjoner7,020,827,775,985,117,9421.09.2020
Kombinasjonsfond, EUR Moderat7,213,978,915,895,277,7621.09.2020
Kombinasjonsfond, GBP Fleksibel-0,092,435,225,853,1510,9121.09.2020
Rente, Global High Yield - GBP sikret0,413,865,415,762,5210,0321.09.2020
Rente, EUR Korte selskapsobligasjoner10,673,299,945,724,277,3021.09.2020
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - EUR fokusert9,865,3210,185,726,508,3821.09.2020
Europa, Store selskaper, Blanding0,622,316,165,655,8711,8121.09.2020
Europa, Fleksibel kapitalisering4,616,0811,205,606,9413,6321.09.2020
Eiendom, Indirekte - Europa-10,39-0,40-1,315,563,9714,2321.09.2020
Globale, Store selskaper, Verdi-4,240,340,305,566,7713,0421.09.2020
Eiendom, Indirekte - Global-11,08-2,94-10,145,524,9814,6321.09.2020
Rente, EUR Korte statsobligasjoner10,992,379,385,493,439,2921.09.2020
Rente, EUR Korte obligasjoner - diversifisert10,842,689,765,423,677,9121.09.2020
Bransjefond, Infrastruktur-5,11-2,68-2,605,377,4113,3821.09.2020
Eiendom, Direkte - Europa9,811,707,605,363,6210,7621.09.2020
Eiendom, Indirekte - Asia-8,98-1,56-8,185,346,6614,5321.09.2020
Konvertible obligasjoner - Europa11,684,9812,345,345,056,7721.09.2020
Rente, EUR Pengemarked - kort10,762,279,695,263,428,4121.09.2020
Bransjefond, Naturressurser0,737,134,315,228,7519,9621.09.2020
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - Lokal valuta0,50-1,112,235,206,388,5021.09.2020
Rente, EUR Pengemarked10,752,009,615,203,298,9321.09.2020
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel5,813,617,985,175,139,2221.09.2020
Rente, EUR Kort pengemarked10,671,879,505,073,169,0721.09.2020
Råvarer - Myke4,98-0,519,535,01-1,7923,8224.11.2016
Hong Kong2,550,796,555,008,7615,1821.09.2020
Eiendom, Direkte - global7,220,586,544,752,739,4921.09.2020
Kombinasjonsfond, NOK Aggressiv-1,411,602,454,656,9711,1321.09.2020
Korea14,5112,2219,844,653,1416,5821.09.2020
Euroland, Fleksibel kapitalisering1,692,874,344,646,7913,5721.09.2020
Rente, GBP Kort pengemarked2,800,546,054,58-0,949,7221.09.2020
Rente, GBP Pengemarked2,750,525,994,52-0,969,6921.09.2020
Globale vekstmarkeder, Små/mellomstore4,165,938,154,357,4715,8921.09.2020
Canada-0,751,81-0,634,322,8015,3721.09.2020
Kombinasjonsfond, SEK Forsiktig11,695,3013,644,273,506,0821.09.2020
Euroland, Store selskaper0,092,394,254,196,4812,9821.09.2020
Eiendom, Direkte - Storbritannia-1,47-0,360,514,12-0,5310,0821.09.2020
Rente, SEK Obligasjoner13,924,5213,284,032,607,7921.09.2020
Tyskland, Store selskaper2,935,419,063,717,3416,1321.09.2020
Rente, Globale Obligasjoner - NOK sikret4,061,744,093,403,423,8121.09.2020
Rente, SEK Selskapsobligasjoner11,655,8813,123,182,586,7621.09.2020
Euroland, Mellomstore selskaper-0,574,095,233,136,9414,6821.09.2020
India-1,2711,611,403,126,6422,4321.09.2020
Bransjefond, Finans-9,09-1,36-4,832,975,9317,9821.09.2020
Eiendom, Indirekte - Nord-Amerika-15,42-6,12-18,332,932,7819,9721.09.2020
Rente, NOK Obligasjoner5,711,035,352,922,582,2921.09.2020
Kombinasjonsfond, NOK Moderat1,241,903,512,643,648,4821.09.2020
Kombinasjonsfond, NOK Forsiktig0,991,002,352,492,695,5721.09.2020
Europa Utbytte-6,060,73-1,512,273,9012,5521.09.2020
Råverer - Buskap-17,90-0,99-13,152,26-0,7721,7924.11.2016
Råvarer - Bred råvarekurv0,0810,330,502,210,4111,3821.09.2020
Rente, NOK Korte obligasjoner1,790,912,262,072,091,7021.09.2020
Europeiske vekstmarkeder-19,34-6,56-13,281,817,0916,8221.09.2020
Singapore-14,61-4,08-12,971,614,3615,7121.09.2020
Norge-8,694,61-3,951,577,7917,8921.09.2020
Asia-11,24-2,58-11,431,454,5914,6221.09.2020
Rente, NOK Pengemarked - kort1,090,391,551,401,480,6221.09.2020
Rente, NOK High Yield-3,383,08-2,941,303,4711,4621.09.2020
Storbritannia, Fleksibel kapitalisering-17,42-3,05-8,331,291,2117,6221.09.2020
Europa, Store selskaper, Verdi-8,510,96-3,950,683,4313,7421.09.2020
Italia-5,581,69-0,070,602,2715,6921.09.2020
Storbritannia, Store selskaper-18,58-4,96-12,160,520,8514,4021.09.2020
Brasil-31,11-2,10-21,320,2912,8131,8121.09.2020
Globale, Umodne markeder-6,634,98-4,970,163,7015,4321.09.2020
Thailand-16,99-10,36-20,700,124,7518,0221.09.2020
Afrika-10,221,15-8,44-0,01-0,4615,8921.09.2020
Spania-13,01-2,56-9,01-0,772,1713,9421.09.2020
Storbritannia Utbytte-21,51-5,39-13,90-1,38-0,9915,9221.09.2020
Europeiske vekstmarkeder eks. Russland-17,48-4,83-14,75-3,852,6214,5221.09.2020
Eiendom, Direkte - øvrig8,741,131,76-4,17-28,3115,7021.09.2020
Latin-Amerika-28,42-3,16-22,14-4,834,3625,2121.09.2020
Indonesia-22,22-6,41-25,46-7,081,1522,0321.09.2020
Råvarer - Korn-4,17-2,325,32-7,25-17,9011.06.2020
Bransjefond, Energi-31,07-9,60-34,08-9,79-4,9823,6421.09.2020
Råvarer - Landbruk-11,08-10,38-12,76-9,90-7,4710,6415.06.2020
Frankrike, Små-/ mellomstore selskaper-28,84-4,66-27,94-13,27-5,0515,5821.09.2020
Tyrkia-18,86-14,38-12,74-14,35-5,8833,0421.09.2020
Råverer - Energi-63,60-3,43-61,23-23,30-39,4407.09.2020
Aksjer, Øvrige-------
Alt - Diversifisert arbitrasje-------
Alt - Eventdrevet-------
Alt - Fond av fond - Øvrige-------
Alt - Global makro-------
Alt - Long/Short aksjer - Europa-------
Alt - Long/Short aksjer - Global-------
Alt - Long/Short aksjer - Øvrige-------
Alt - Long/Short aksjer - UK-------
Alt - Long/Short aksjer - USA-------
Alt - Long/Short aksjer - Vekstmarkeder-------
Alt - Long/Short kreditt-------
Alt - Markedsnøytral - Aksjer-------
Alt - Multistrategi-------
Alt - Øvrige-------
Alt - Relativ verdi-arbitrasje-------
Alt - Systematisk futures-------
Alt - Valuta-------
Alt - Volatilitet-------
Debt Arbitrage-------
Eiendom, Indirekte - Øvrige-------
Equity Market Neutral-------
Europe Long/Short Equity-------
Fund of Funds - Multistrategy-------
Garantertefond-------
Global Macro-------
Kapitalbeskyttet-------
Kombinasjonsfond, Øvrig-------
Konvertible obligasjoner - Øvrige-------
Long/Short Debt-------
Long-Only Debt -------
Øvrige-------
Råvarer - Industrielle og generelle metaller-22,88----07.09.2020
Råverer - Øvrig-------
Rente, Fixed Term-------
Rente, Øvrig pengemarked-------
Rente, Øvrige obligasjoner-------
Rente, ��vrig realrente-------
Systematic Futures-------
Trading - Belånt/invers aksjer-------
Trading - Belånt/invers øvrig-------
Trading - Belånt/invers råvarer-------
Trading - Belånt/invers renter-------
En utfyllende liste gjennomsnittlig avkastning for fond innenfor en Morningstar Kategori. Avkastning for 3 mnd, I år, 1 år, 3 år, og 5 år, samt 3 år std. avv.
Kursutvikling er presentert i norsk krone (NOK).
© Copyright 2020 Morningstar, Inc. Alle rettigheter reservert.

Brukervilkår        Personvern        Cookies