Kategoriavkastning: Totalavkastning

Kategori

En liste over Morningstar Kategori med gjennomsnittlig løpende avkastning (3 måneder, i år, 1 år, 3 år, 5 år) for alle fondene i kategorien. Morningstar Kategori blir benyttet som refereranse for fond i for eksempel Morningstar Fondsrapporter.

Klikk på kategorinavn for å se en liste med fond tilhørende kategorien.

×
Morningstar
Kategori
Avk. i år %3 Mnd avkast. %1 År avkast. %3 År p.a. %5 år p.a. %3 år Std avvDato
Bransjefond, Teknologi32,978,1932,1020,3421,1015,9722.10.2019
Bransjefond, Private Equity33,2510,2125,3118,8815,7112,0522.10.2019
USA, Store selskaper, Vekst28,904,6422,9918,7218,6513,4922.10.2019
Russland33,725,9231,6617,5515,7515,6222.10.2019
USA, Fleksibel kapitalisering26,375,4719,8515,8416,3514,5922.10.2019
USA, Store selskaper, Blandet26,836,4220,5715,7016,3212,9922.10.2019
BRIK23,085,1128,5115,6314,9511,4122.10.2019
Globale, Store selskaper, Vekst26,035,3522,1014,8815,0612,0622.10.2019
Bransjefond, Forsyning26,5711,0232,8814,8313,8912,8922.10.2019
Brasil29,041,6337,6214,7110,3425,4722.10.2019
Sveits, Små-/ mellomstore selskaper27,716,2719,3414,5718,7512,5322.10.2019
Thailand18,012,2517,6614,1911,6812,5622.10.2019
USA, Små selskaper24,335,7515,1814,0115,3518,0222.10.2019
Europeiske vekstmarkeder26,475,1627,9213,7210,1012,0222.10.2019
Sveits, Store selskaper26,916,5625,0313,5913,3310,6022.10.2019
Bransjefond, Finans23,505,2918,8713,3911,9815,1022.10.2019
USA, Mellomstore selskaper28,506,8920,6413,3015,6315,5122.10.2019
Taiwan, Store selskaper27,2712,9330,4713,2314,6213,5522.10.2019
Bransjefond, Vann30,239,7127,1813,1613,7312,1322.10.2019
Bransjefond, Forbruksvarer og tjenester25,406,3224,2513,1413,6512,8822.10.2019
Eiendom, Indirekte - Europa26,5414,9922,4013,0813,4112,4522.10.2019
Bransjefond, Materialer25,196,2519,4512,8812,9513,8422.10.2019
Sverige, Små-/ mellomstore selskaper24,805,1625,0412,8618,2512,1322.10.2019
USA, Store selskaper, Verdi22,827,2816,9512,6414,3313,6222.10.2019
Kina og nærliggende22,506,2123,4012,5514,0015,2022.10.2019
Bransjefond, Økologi27,177,6423,5812,5412,8512,7122.10.2019
Globale, Store selskaper, Blanding22,996,4118,7012,4512,9511,2422.10.2019
Globale, Små selskaper22,325,5515,1811,9814,0012,9322.10.2019
Europa, Mellomstore selskaper24,506,9916,6511,8713,4212,6022.10.2019
Europa, Store selskaper, Vekst26,056,5120,8511,8412,5111,8222.10.2019
Italia22,787,4719,5511,809,0116,5822.10.2019
Bransjefond, Infrastruktur25,239,1127,6111,6811,9811,4122.10.2019
Singapore13,642,2920,6511,678,7512,6322.10.2019
Livssyklusfond 2046+21,817,7018,9111,6412,009,7522.10.2019
Eiendom, Indirekte - Asia21,264,4530,7211,6112,4210,4322.10.2019
Europa eks. Storbr., Store selskaper24,218,0519,6411,6011,9312,1322.10.2019
Euroland, Små selskaper16,759,0310,1611,5214,0913,9922.10.2019
Europa, Små selskaper19,726,1111,5511,4914,5713,3622.10.2019
Eiendom, Indirekte - Global29,0212,8530,3911,4112,8411,7522.10.2019
Global Utbytte21,347,0218,8311,4011,9510,6222.10.2019
Stillehavsområdet eks. Japan20,871,8023,6911,3810,6310,4022.10.2019
Afrika & Midtøsten12,040,1317,1711,364,8411,4522.10.2019
Kina19,605,2420,4511,3112,6215,7422.10.2019
Japan, Fleksibel kapitalisering21,7613,1513,0511,2514,7813,1322.10.2019
Sverige/Global21,207,4318,8711,2411,8110,3622.10.2019
Kina - A aksjer34,898,1031,8011,2418,9717,7022.10.2019
Livssyklusfond 2041-204520,507,4518,0911,1811,609,6522.10.2019
Storbritannia, Fleksibel kapitalisering22,099,8317,0111,079,6813,4822.10.2019
Finland20,719,1317,6811,0714,6412,1722.10.2019
Bransjefond, Helsevern15,024,3111,0611,0512,3213,6522.10.2019
Asia - Stillehavsområdet eks. Japan17,554,9721,2811,0311,7012,1322.10.2019
Global, Fleksibel kapitalisering21,025,7416,3411,0112,1012,3322.10.2019
Kombinasjonsfond, GBP Dristig19,607,2117,3010,9810,3610,7022.10.2019
Euroland, Store selskaper22,937,9218,2010,9211,1112,7522.10.2019
Euroland, Mellomstore selskaper21,774,2114,5610,7812,5213,4622.10.2019
Livssyklusfond 2036-204020,557,5818,0110,7811,138,9822.10.2019
Sverige21,188,3720,2310,7412,2612,3822.10.2019
Europeiske vekstmarkeder eks. Russland12,463,6516,5510,718,3111,8022.10.2019
Asia eks. Japan18,175,5022,7410,6311,8112,7122.10.2019
Kombinasjonsfond, Storkina17,665,4421,7010,56-10,4822.10.2019
Globale, Store selskaper, Verdi19,017,2013,8510,5111,6111,5622.10.2019
Europa, Store selskaper, Blanding22,657,3018,4610,4810,3411,3122.10.2019
Livssyklusfond 2031-203518,007,1416,6810,4410,828,6622.10.2019
Storbritannia, Store selskaper20,638,1817,6610,418,9011,7222.10.2019
Bransjefond, Alternativ energi27,156,8627,6010,378,9615,3022.10.2019
Asia - Stillehavsområdet eks. Japan Utbytte17,724,3821,3010,2910,5910,2522.10.2019
Norge10,791,59-0,1110,2610,6211,4122.10.2019
Japan, Små-/ mellomstore selskaper18,269,987,8610,2517,1513,5822.10.2019
Kombinasjonsfond, GBP Moderat dristig18,778,2417,3910,239,219,9022.10.2019
Asia - Stillehavsområdet ink. Japan18,857,0618,3110,2012,2611,0022.10.2019
Spania14,813,0714,7010,098,8513,1622.10.2019
Europa eks. Storbr., Små/mellomstore18,924,6511,519,9614,1612,7822.10.2019
Norden19,376,8417,899,8811,8510,8222.10.2019
Europa Utbytte19,728,3516,759,659,7611,3422.10.2019
Bransjefond, Landbruk18,142,8911,649,648,9411,8322.10.2019
Rente, GBP High Yield16,7711,1616,109,606,908,8922.10.2019
Globale vekstmarkeder17,054,5421,109,609,7811,0922.10.2019
Euroland, Fleksibel kapitalisering19,398,6915,889,5911,4412,9822.10.2019
Tyskland, Små-/ mellomstore selskaper18,547,9110,919,5611,6613,5122.10.2019
Tyskland, Store selskaper22,298,7814,589,5611,2114,2522.10.2019
Japan, Store selskaper19,2011,3012,149,5313,9311,4922.10.2019
Islamske aksjer, Global18,226,3214,169,4910,3811,0722.10.2019
Rente, Europeisk High Yield-2,040,116,249,4910,927,5627.04.2018
Rente, Global High Yield - GBP sikret17,0211,0816,159,486,028,9522.10.2019
Bransjefond, Bioteknologi16,801,745,429,439,1819,4822.10.2019
Norden, små- & mellomstore18,915,0113,159,4315,2812,0422.10.2019
Hong Kong11,370,3214,489,3511,3013,3622.10.2019
Europa, Store selskaper, Verdi19,038,4114,239,359,1812,1522.10.2019
Eiendom, Indirekte - Nord-Amerika32,3014,3134,109,3513,0216,3822.10.2019
Australia og New Zeland25,265,9322,979,289,5211,3922.10.2019
Storbritannia Utbytte19,129,4715,539,268,4512,5322.10.2019
Rente, GBP Selskapsobligasjoner16,4310,7619,689,247,149,1622.10.2019
Kombinasjonsfond, EUR Aggressiv - Global17,385,7814,649,219,549,3422.10.2019
Livssyklusfond 2026-203017,327,1317,019,199,567,7522.10.2019
Eiendom, Direkte - Storbritannia7,159,5710,029,155,658,8322.10.2019
Kombinasjonsfond, GBP Moderat16,709,2916,479,097,519,1022.10.2019
Kombinasjonsfond, USD Aggressiv18,775,9017,579,0511,169,9422.10.2019
Europa, Fleksibel kapitalisering19,376,3813,998,9810,8212,2022.10.2019
Rente, Globale obligasjoner - ILS sikret18,476,9222,198,8311,429,0522.10.2019
Kombinasjonsfond, GBP Fleksibel16,508,8215,788,747,319,7422.10.2019
Kombinasjonsfond, USD Moderat17,487,0318,798,6310,698,7022.10.2019
Bransjefond, Telekommunikasjon23,017,6220,628,6010,4013,0022.10.2019
Rente, GBP Obligasjoner - diversifisert15,2010,6918,828,576,699,3722.10.2019
Kombinasjonsfond, GBP Forsiktig15,1110,4917,238,536,568,2322.10.2019
Vietnam10,806,039,698,4612,9614,9822.10.2019
Danmark16,684,0013,458,3215,3211,8222.10.2019
Rente, Global High Yield16,467,7318,198,3110,778,0222.10.2019
Latin-Amerika17,250,3418,668,307,2417,7522.10.2019
Rente, EUR Lange obligasjoner21,218,5030,128,2910,6311,4422.10.2019
Rente, GBP Statsobligasjoner15,6911,2221,418,187,1310,6122.10.2019
Rente, Global fleksibel - GBP sikret14,4110,4116,458,185,158,6022.10.2019
Rente, USD High Yield16,407,8217,358,1610,548,2922.10.2019
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner17,207,5922,488,1311,207,8822.10.2019
Kombinasjonsfond, GBP Moderat forsiktig14,959,4816,268,116,438,3422.10.2019
Rente, Globale selskapsobligasjoner - GBP sikret16,4411,3519,898,005,348,3922.10.2019
Kombinasjonsfond, SEK Aggressiv15,615,5614,687,999,698,2022.10.2019
Kombinasjonsfond, USD Fleksibel16,586,9817,127,8210,429,6022.10.2019
Rente, EUR High Yield11,096,4812,107,768,005,9722.10.2019
Rente, Globale selskapsobligasjoner - USD sikret17,368,4223,307,7510,958,6922.10.2019
Kombinasjonsfond, Asia16,436,5820,997,749,759,0222.10.2019
India8,047,1226,267,7011,7818,4322.10.2019
Kombinasjonsfond, Globale vekstmarkeder14,894,3918,617,618,058,4222.10.2019
Rente, USD Selskapsobligasjoner18,218,9324,617,4110,408,8422.10.2019
Kombinasjonsfond, NOK Aggressiv14,603,809,867,319,828,2122.10.2019
Rente, GBP Realrente14,847,9920,037,308,6111,5422.10.2019
Rente, Globale selskapsobligasjoner15,838,3021,467,269,337,5722.10.2019
Asia12,071,9018,557,247,0110,8222.10.2019
Livssyklusfond 2021-202512,396,1313,327,187,096,6922.10.2019
Kombinasjonsfond, CHF Aggressiv16,685,7616,917,178,058,8222.10.2019
Rente, Asia High Yield16,227,2421,657,1612,218,2322.10.2019
Rente, Asia Obligasjoner15,807,6322,607,1610,308,3622.10.2019
Rente, Global fleksibel - USD sikret14,267,2919,027,1510,058,5722.10.2019
Kombinasjonsfond, EUR Moderat - Global12,975,8213,167,157,557,1522.10.2019
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel - Global12,915,6411,847,137,268,2822.10.2019
Konvertible obligasjoner - Global, GBP sikret14,699,0613,587,124,4710,2422.10.2019
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner16,726,1822,027,1210,237,8022.10.2019
Kombinasjonsfond, USD Forsiktig14,467,2318,277,069,468,2722.10.2019
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel12,436,0311,897,036,988,8222.10.2019
Rente, USD Obligasjoner - fleksibel14,227,5418,667,009,948,3822.10.2019
Rente, Globale Obligasjoner - GBP sikret13,1710,5317,326,954,558,5022.10.2019
Rente, Global High Yield - EUR sikret11,386,2911,916,906,635,6822.10.2019
Livssyklusfond 2016-20209,806,4413,046,787,056,0922.10.2019
Rente, Global fleksibel12,016,4715,996,748,877,8522.10.2019
Kombinasjonsfond, EUR Moderat12,176,0912,206,727,167,8722.10.2019
Konvertible obligasjoner - Global, USD sikret14,606,1816,246,6310,148,8622.10.2019
Rente, Global realrente - GBP sikret12,599,6216,006,584,528,4722.10.2019
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - Lokal valuta15,445,4823,036,536,548,5422.10.2019
Rente, Asia Obligasjoner - lokal valuta12,296,7223,006,478,498,2222.10.2019
Rente, Globale Obligasjoner - USD sikret13,197,6919,976,429,698,9722.10.2019
Rente, RMB Obligasjoner8,924,6016,516,408,447,2422.10.2019
Rente, RMB High Yield13,857,3920,336,38-7,6622.10.2019
Rente, Europeiske obligasjoner9,966,8415,416,326,606,4122.10.2019
Konvertible obligasjoner - Global11,815,0412,806,239,067,4422.10.2019
Rente, DKK Obligasjoner6,005,2111,186,236,256,2322.10.2019
Kombinasjonsfond, CHF Moderat 14,535,8917,156,198,087,8122.10.2019
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner (EUR bias)11,386,0415,336,186,415,9022.10.2019
Rente, EUR Selskapsobligasjoner8,945,6412,976,116,285,9522.10.2019
Globale vekstmarkeder, Små/mellomstore15,394,6720,896,098,2911,7622.10.2019
Rente, USD Obligasjoner - diversifisert14,098,1121,346,039,248,8422.10.2019
Kombinasjonsfond, SEK Moderat9,525,1511,806,016,976,8022.10.2019
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig9,435,8211,975,846,016,1522.10.2019
Rente, DKK innlandsobligasjoner4,935,1510,005,805,836,0422.10.2019
Rente, GBP Kort pengemarked7,6410,0310,915,802,518,4922.10.2019
Rente, GBP Korte obligasjoner - diversifisert8,4310,0011,765,772,738,4122.10.2019
Rente, GBP Pengemarked7,5510,0110,795,732,478,4822.10.2019
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig - Global9,735,7111,975,716,096,0522.10.2019
Bransjefond, Naturressurser14,541,216,945,694,7515,0222.10.2019
Rente, Globale selskapsobligasjoner - EUR sikret11,246,7115,675,685,876,3222.10.2019
Livssyklusfond 2011-20157,056,0410,665,624,576,0322.10.2019
Kombinasjonsfond, SEK Fleksibel10,355,1311,415,576,448,1622.10.2019
Rente, Global realrente11,316,3416,775,575,947,5722.10.2019
Rente, Global realrente - USD sikret12,116,4317,755,5210,059,3622.10.2019
Rente, EUR Obligasjoner - fleksibel 8,456,2612,095,515,245,9922.10.2019
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - EUR fokusert11,684,7915,665,456,296,9622.10.2019
Rente, EUR Statsobligasjoner8,916,2615,445,456,016,9522.10.2019
Rente, Global High Yield - CHF sikret13,025,9315,325,447,677,3322.10.2019
Rente, Globale Obligasjoner11,727,2218,255,427,387,3322.10.2019
Rente, EUR Obligasjoner - diversifisert8,085,9913,295,395,866,2822.10.2019
Asia eks. Japan, Små/mellomstore13,604,2019,605,388,3613,3222.10.2019
Rente, Global fleksibel - EUR sikret8,305,5611,565,365,435,9022.10.2019
Konvertible obligasjoner - Europa8,534,948,855,346,516,8422.10.2019
Rente, Østeuropa obligasjoner10,697,0917,885,316,067,3022.10.2019
Globale, Umodne markeder9,902,2013,115,294,7610,2822.10.2019
Rente, USD, Korte obligasjoner - diversifisert8,916,9114,455,248,058,7822.10.2019
Rente, Globale Obligasjoner - USD fokusert12,457,0717,635,228,408,1422.10.2019
Afrika9,255,1910,575,22-0,4912,9022.10.2019
Konvertible obligasjoner - Global, EUR sikret9,364,629,875,165,826,7522.10.2019
Rente, EUR Realrente7,355,4911,815,075,546,7422.10.2019
Rente, NOK High Yield4,150,443,105,011,692,2222.10.2019
Rente, USD Kort pengemarked7,386,9013,094,987,768,8322.10.2019
Rente, Globale Obligasjoner - EUR fokusert7,585,8912,434,935,496,0222.10.2019
Rente, USD Statsobligasjoner10,997,8418,984,927,699,6822.10.2019
Rente, Globale selskapsobligasjoner - CHF sikret13,466,4919,954,918,028,3822.10.2019
Rente, USD Pengemarked7,516,8913,114,837,628,7722.10.2019
Kombinasjonsfond, NOK Moderat11,572,268,054,755,565,5722.10.2019
Rente, EUR Korte selskapsobligasjoner5,295,559,104,744,645,5022.10.2019
Kombinasjonsfond, CHF Forsiktig12,015,8315,894,746,767,6522.10.2019
Rente, Globale Obligasjoner - EUR sikret7,725,9612,974,725,036,3822.10.2019
Rente, HKD Obligasjoner9,006,6415,484,728,228,7922.10.2019
Konvertible obligasjoner - Global, CHF sikret11,004,2813,454,527,528,1822.10.2019
Eiendom, Direkte - Europa4,275,478,544,474,257,6422.10.2019
Canada23,006,4615,584,223,9412,2722.10.2019
Rente, EUR Korte obligasjoner - diversifisert4,075,418,414,214,205,6222.10.2019
Rente, EUR Korte statsobligasjoner3,855,328,774,164,036,1622.10.2019
Rente, Global fleksibel - CHF sikret9,894,9915,194,156,247,6622.10.2019
Rente, EUR Pengemarked - kort3,085,457,434,053,955,5722.10.2019
Rente, USD Realrente12,226,8618,274,017,239,5222.10.2019
Rente, EUR Pengemarked2,695,427,183,943,845,5722.10.2019
Rente, Global realrente - EUR sikret6,864,8411,393,945,186,6122.10.2019
Rente, RMB Obligasjoner - Innenlansk5,384,0813,683,846,587,5422.10.2019
Rente, Globale Obligasjoner - CHF sikret10,135,8617,433,826,858,5722.10.2019
Rente, EUR Kort pengemarked2,505,386,983,813,705,5722.10.2019
Rente, CHF Obligasjoner7,995,0815,173,746,498,7122.10.2019
Eiendom, Direkte - global4,296,188,503,603,347,4622.10.2019
Kombinasjonsfond, NOK Forsiktig7,211,195,613,133,583,0422.10.2019
Frankrike, Små-/ mellomstore selskaper13,735,081,433,116,7414,6222.10.2019
Kombinasjonsfond, SEK Forsiktig3,684,348,073,073,435,7622.10.2019
Råvarer - Bred råvarekurv8,735,452,872,95-2,659,6822.10.2019
Rente, CHF Pengemarked4,665,2510,742,825,127,7522.10.2019
Rente, JPY Obligasjoner9,305,4419,772,538,4610,4522.10.2019
Rente, Globale Obligasjoner - NOK sikret7,031,048,012,523,242,1622.10.2019
Rente, SEK Selskapsobligasjoner-0,244,195,262,192,016,1222.10.2019
Rente, NOK Korte obligasjoner2,610,572,582,141,920,4722.10.2019
Bransjefond, Verdifulle metaller32,240,1438,522,0910,9622,1722.10.2019
Rente, NOK Obligasjoner2,300,402,881,711,961,0122.10.2019
Rente, SEK Obligasjoner-0,153,767,011,562,316,3422.10.2019
Rente, NOK Pengemarked - kort1,510,411,591,351,380,1822.10.2019
Korea-0,305,731,231,113,2716,2922.10.2019
Indonesia5,22-1,0021,751,084,1116,4822.10.2019
Eiendom, Direkte - øvrig8,5510,3513,630,310,4419,3022.10.2019
Bransjefond, Energi8,840,77-5,360,19-2,1916,9722.10.2019
Tyrkia3,800,109,76-8,41-5,7230,5022.10.2019
Aksjer, Øvrige-------
Alt - Diversifisert arbitrasje-------
Alt - Eventdrevet-------
Alt - Fond av fond - Multistrategi-------
Alt - Fond av fond - Øvrige-------
Alt - Global makro-------
Alt - Long/Short aksjer - Europa-------
Alt - Long/Short aksjer - Global-------
Alt - Long/Short aksjer - Øvrige-------
Alt - Long/Short aksjer - UK-------
Alt - Long/Short aksjer - USA-------
Alt - Long/Short aksjer - Vekstmarkeder-------
Alt - Long/Short kreditt-------
Alt - Markedsnøytral - Aksjer-------
Alt - Multistrategi-------
Alt - Øvrige-------
Alt - Relativ verdi-arbitrasje-------
Alt - Systematisk futures-------
Alt - Valuta-------
Alt - Volatilitet-------
Debt Arbitrage-------
Eiendom, Indirekte - Øvrige-------
Equity Market Neutral-------
Europe Long/Short Equity-------
Fund of Funds - Multistrategy-------
Garantertefond-------
Global Long/Short Equity-------
Kapitalbeskyttet-------
Kombinasjonsfond, Øvrig-------
Konvertible obligasjoner - Øvrige-------
Long/Short Debt-------
Long-Only Debt -------
Øvrige-------
Rente, EUR Ansvarlige lån-------
Rente, Fixed Term-------
Rente, Øvrig pengemarked-------
Rente, Øvrige obligasjoner-------
Rente, ��vrig realrente-------
Systematic Futures-------
Trading - Belånt/invers aksjer-------
Trading - Belånt/invers øvrig-------
Trading - Belånt/invers råvarer-------
En utfyllende liste gjennomsnittlig avkastning for fond innenfor en Morningstar Kategori. Avkastning for 3 mnd, I år, 1 år, 3 år, og 5 år, samt 3 år std. avv.
Kursutvikling er presentert i norsk krone (NOK).