Kategoriavkastning: Totalavkastning

Kategori

En liste over Morningstar Kategori med gjennomsnittlig løpende avkastning (3 måneder, i år, 1 år, 3 år, 5 år) for alle fondene i kategorien. Morningstar Kategori blir benyttet som refereranse for fond i for eksempel Morningstar Fondsrapporter.

Klikk på kategorinavn for å se en liste med fond tilhørende kategorien.

×
Morningstar
Kategori
Avk. i år %3 Mnd avkast. %1 År avkast. %3 År p.a. %5 år p.a. %3 år Std avvDato
Råvarer - Verdifulle metaller21,544,8155,7921,1310,0516,4502.06.2020
Bransjefond, Teknologi15,7112,0341,7619,2317,58-02.06.2020
USA, Store selskaper, Vekst13,6510,5131,5218,5015,85-02.06.2020
Bransjefond, Verdifulle metaller27,1334,3279,1117,6416,59-02.06.2020
Bransjefond, Bioteknologi22,3517,9242,6816,957,29-02.06.2020
Bransjefond, Helsevern13,0011,8432,0113,838,69-02.06.2020
Globale, Store selskaper, Vekst8,448,2625,4413,4811,6713,2902.06.2020
USA, Store selskaper, Blandet3,624,5320,9712,8612,13-02.06.2020
Russland-8,67-0,8210,9112,5812,89-02.06.2020
USA, Fleksibel kapitalisering4,944,9019,9912,4511,50-02.06.2020
Bransjefond, Alternativ energi10,111,8528,4012,255,8417,6302.06.2020
Kina og nærliggende5,633,5326,2011,948,46-02.06.2020
Sverige, Små-/ mellomstore selskaper5,719,3829,5711,5414,8215,4202.06.2020
Kina - A aksjer5,85-0,2421,8411,381,20-02.06.2020
Rente, EUR Lange obligasjoner11,13-2,1718,8910,959,1912,2202.06.2020
Kina7,643,5824,7110,846,01-02.06.2020
Taiwan, Store selskaper2,413,0528,0410,729,87-02.06.2020
BRIK-7,79-4,628,0810,339,18-02.06.2020
Bransjefond, Forsyning2,89-4,4317,1210,179,55-02.06.2020
Rente, Europeisk High Yield-2,040,116,249,4910,927,5627.04.2018
Rente, USD Selskapsobligasjoner11,071,3118,329,057,76-02.06.2020
Rente, USD Statsobligasjoner15,884,1719,419,017,14-02.06.2020
Bransjefond, Økologi3,253,4919,469,007,9514,1302.06.2020
Rente, Globale selskapsobligasjoner - USD sikret9,970,8616,688,828,44-02.06.2020
Kombinasjonsfond, Storkina7,691,4617,418,827,31-02.06.2020
Rente, GBP Statsobligasjoner12,304,1320,608,705,53-02.06.2020
Bransjefond, Vann-1,47-0,8015,888,609,62-02.06.2020
Danmark11,619,5025,998,4011,78-02.06.2020
Rente, USD Obligasjoner - diversifisert12,382,5017,038,247,27-02.06.2020
Sveits, Store selskaper2,282,6219,408,187,9011,0302.06.2020
Rente, GBP Realrente13,464,2116,048,186,80-02.06.2020
Sverige/Global2,324,5820,118,118,3511,9402.06.2020
Rente, Globale selskapsobligasjoner9,020,7315,648,047,668,3602.06.2020
Sveits, Små-/ mellomstore selskaper2,172,7720,807,7613,21-02.06.2020
Rente, USD Realrente12,512,8515,757,656,89-02.06.2020
Bransjefond, Forbruksvarer og tjenester2,475,1015,027,638,03-02.06.2020
Rente, Globale Obligasjoner - USD sikret10,101,5714,217,607,04-02.06.2020
Bransjefond, Private Equity-7,96-6,9010,327,598,8515,5002.06.2020
USA, Små selskaper-2,261,3911,107,579,32-02.06.2020
Rente, Global realrente - USD sikret10,852,1213,627,417,49-02.06.2020
Rente, Asia Obligasjoner7,36-0,9613,017,367,52-02.06.2020
Rente, RMB Obligasjoner8,500,1011,307,345,69-02.06.2020
Globale, Store selskaper, Blanding-0,472,3213,717,257,5112,7102.06.2020
Japan, Små-/ mellomstore selskaper1,7412,4917,367,2012,03-02.06.2020
Europa, Store selskaper, Vekst2,254,1018,887,137,26-02.06.2020
Rente, Asia Obligasjoner - lokal valuta6,800,3513,907,076,15-02.06.2020
Kombinasjonsfond, USD Aggressiv1,802,2012,887,037,08-02.06.2020
Livssyklusfond 2046+-0,911,4913,646,937,1911,3502.06.2020
Rente, Global fleksibel - USD sikret7,420,1612,126,917,01-02.06.2020
Rente, HKD Obligasjoner11,532,2014,156,906,35-02.06.2020
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner3,97-3,2911,106,897,609,4802.06.2020
Rente, GBP Obligasjoner - diversifisert6,060,7015,576,824,28-02.06.2020
Rente, RMB Obligasjoner - Innenlansk8,750,3711,526,763,93-02.06.2020
Rente, Globale obligasjoner - ILS sikret5,700,3511,296,736,32-02.06.2020
Japan, Store selskaper1,958,1018,366,717,51-02.06.2020
Rente, Global realrente9,932,0313,356,686,23-02.06.2020
USA, Mellomstore selskaper-4,51-1,1510,276,658,22-02.06.2020
Norden4,025,8520,236,607,51-02.06.2020
Rente, USD Obligasjoner - fleksibel6,81-0,5411,636,606,49-02.06.2020
Rente, GBP Selskapsobligasjoner4,08-0,6314,586,534,36-02.06.2020
Livssyklusfond 2041-2045-0,691,6413,046,496,91-02.06.2020
Kombinasjonsfond, USD Forsiktig5,800,8612,146,445,96-02.06.2020
Asia eks. Japan-0,78-0,2113,936,396,4713,2302.06.2020
Norden, små- & mellomstore2,527,5523,436,3511,53-02.06.2020
Finland5,055,4422,086,3310,5714,4202.06.2020
Konvertible obligasjoner - Global8,393,2915,696,296,93-02.06.2020
Rente, Globale Obligasjoner8,630,9513,366,265,84-02.06.2020
Kombinasjonsfond, USD Moderat2,550,2111,376,256,25-02.06.2020
Livssyklusfond 2031-20351,361,9013,176,186,59-02.06.2020
Japan, Fleksibel kapitalisering0,509,2816,906,178,54-02.06.2020
Rente, USD High Yield3,45-1,419,596,156,83-02.06.2020
Konvertible obligasjoner - Global, USD sikret8,433,6216,056,136,24-02.06.2020
Bransjefond, Materialer-3,482,1012,296,037,62-02.06.2020
Globale, Små selskaper-1,263,4510,936,027,59-02.06.2020
USA, Store selskaper, Verdi-7,94-2,736,525,987,70-02.06.2020
Rente, Globale Obligasjoner - USD fokusert8,901,0813,255,985,94-02.06.2020
Rente, Globale selskapsobligasjoner - CHF sikret9,77-0,0118,705,975,729,3802.06.2020
Rente, Globale selskapsobligasjoner - GBP sikret3,24-1,3813,545,942,94-02.06.2020
Rente, USD, Korte obligasjoner - diversifisert8,671,3410,935,935,33-02.06.2020
Australia og New Zeland-3,643,206,435,926,24-02.06.2020
Kombinasjonsfond, USD Fleksibel2,130,0710,745,785,86-02.06.2020
Sverige2,656,0023,425,787,7013,9502.06.2020
Rente, USD Kort pengemarked8,872,0510,455,775,12-02.06.2020
Kombinasjonsfond, Asia2,730,0612,635,775,699,8402.06.2020
Rente, Global High Yield1,74-2,648,835,746,87-02.06.2020
Rente, Global fleksibel5,34-0,8810,325,726,54-02.06.2020
Asia - Stillehavsområdet eks. Japan-2,73-1,058,985,716,86-02.06.2020
Rente, USD Pengemarked8,912,0310,535,715,00-02.06.2020
Asia - Stillehavsområdet ink. Japan-1,511,6211,355,676,35-02.06.2020
Global, Fleksibel kapitalisering-2,051,1412,015,666,7014,8002.06.2020
Rente, EUR Statsobligasjoner8,020,3911,405,655,55-02.06.2020
Kombinasjonsfond, SEK Aggressiv3,133,3515,995,546,50-02.06.2020
Rente, JPY Obligasjoner7,78-0,587,975,548,29-02.06.2020
Rente, RMB High Yield6,15-0,986,145,51--02.06.2020
Rente, Global realrente - GBP sikret5,090,1712,335,492,71-02.06.2020
Rente, Globale selskapsobligasjoner - EUR sikret8,370,6413,675,476,06-02.06.2020
Islamske aksjer, Global-2,032,5211,755,465,43-02.06.2020
Livssyklusfond 2026-20301,350,8411,975,415,69-02.06.2020
Rente, DKK Obligasjoner8,200,769,505,406,18-02.06.2020
Rente, EUR Ansvarlige lån3,02-2,2911,055,406,44-02.06.2020
Rente, Asia High Yield2,65-3,946,425,397,389,1102.06.2020
Kombinasjonsfond, CHF Aggressiv4,020,9015,835,344,97-02.06.2020
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner2,91-3,579,705,336,92-02.06.2020
Rente, Globale Obligasjoner - GBP sikret4,06-0,2812,445,332,08-02.06.2020
Livssyklusfond 2036-2040-2,170,5611,245,316,05-02.06.2020
Rente, Europeiske obligasjoner6,82-0,3111,515,315,40-02.06.2020
Europa, Mellomstore selskaper-0,693,0216,135,306,65-02.06.2020
Rente, Globale Obligasjoner - CHF sikret10,340,7316,535,254,10-02.06.2020
Hong Kong-2,86-3,504,265,204,32-02.06.2020
Kombinasjonsfond, GBP Dristig-4,910,378,975,094,77-02.06.2020
Rente, Global fleksibel - GBP sikret1,79-1,6011,345,072,34-02.06.2020
Råvarer - Myke4,98-0,519,535,01-1,7923,8224.11.2016
Kombinasjonsfond, GBP Forsiktig1,11-0,6110,675,002,968,4002.06.2020
Kombinasjonsfond, EUR Aggressiv - Global0,501,0911,414,985,5510,1602.06.2020
Rente, DKK innlandsobligasjoner7,891,008,594,955,72-02.06.2020
Global Utbytte-4,67-0,338,614,875,9512,1302.06.2020
Livssyklusfond 2021-20254,592,1512,264,734,95-02.06.2020
Kombinasjonsfond, GBP Moderat dristig-3,57-0,039,304,723,95-02.06.2020
Livssyklusfond 2016-20205,881,5911,164,714,70-02.06.2020
Rente, EUR Selskapsobligasjoner5,11-0,988,944,675,49-02.06.2020
Rente, Global realrente - EUR sikret10,182,2811,924,675,51-02.06.2020
Rente, EUR Obligasjoner - diversifisert6,51-0,199,834,665,10-02.06.2020
Europeiske vekstmarkeder-13,95-5,301,764,536,31-02.06.2020
Livssyklusfond 2011-20156,412,8312,224,464,11-02.06.2020
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - Lokal valuta1,84-0,9411,864,465,43-02.06.2020
Konvertible obligasjoner - Global, CHF sikret9,003,1018,974,463,94-02.06.2020
Rente, Globale Obligasjoner - EUR sikret8,481,3011,514,424,847,9302.06.2020
Canada-4,09-4,725,964,402,4115,4902.06.2020
Stillehavsområdet eks. Japan-7,43-3,93-0,594,395,36-02.06.2020
Kombinasjonsfond, GBP Moderat forsiktig-0,13-0,699,954,382,61-02.06.2020
Vietnam0,711,830,764,329,50-02.06.2020
Rente, Østeuropa obligasjoner4,84-0,0912,764,285,357,7102.06.2020
Rente, Globale Obligasjoner - EUR fokusert6,690,149,894,204,56-02.06.2020
Konvertible obligasjoner - Global, GBP sikret2,031,7914,004,171,21-02.06.2020
Eiendom, Direkte - Storbritannia-0,82-3,223,144,171,499,4002.06.2020
Eiendom, Indirekte - Asia-10,28-8,91-4,334,104,28-02.06.2020
Kombinasjonsfond, Globale vekstmarkeder-3,18-4,027,064,104,73-02.06.2020
Bransjefond, Infrastruktur-4,08-3,467,254,095,5913,0802.06.2020
Rente, EUR Realrente4,06-1,598,494,094,327,7102.06.2020
Rente, Global fleksibel - CHF sikret8,070,1114,014,033,46-02.06.2020
Rente, GBP High Yield-3,29-4,637,504,032,75-02.06.2020
Kombinasjonsfond, EUR Moderat - Global1,51-0,029,424,034,70-02.06.2020
Rente, EUR Obligasjoner - fleksibel 4,04-1,108,523,994,50-02.06.2020
Kombinasjonsfond, GBP Moderat-3,07-1,248,553,932,689,9902.06.2020
Europa eks. Storbr., Store selskaper-2,932,1212,183,925,85-02.06.2020
Eiendom, Direkte - Europa6,822,177,863,884,05-02.06.2020
Konvertible obligasjoner - Global, EUR sikret7,323,5513,453,884,55-02.06.2020
Rente, GBP Korte obligasjoner - diversifisert3,030,269,343,840,52-02.06.2020
Rente, CHF Obligasjoner7,58-1,5311,913,833,09-02.06.2020
Bransjefond, Landbruk-5,131,613,773,813,38-02.06.2020
Thailand-9,784,71-7,053,815,10-02.06.2020
Rente, Global fleksibel - EUR sikret5,41-0,469,113,804,79-02.06.2020
Rente, EUR High Yield0,52-3,016,683,786,01-02.06.2020
Rente, GBP Kort pengemarked3,000,479,053,710,26-02.06.2020
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner (EUR bias)2,75-3,298,593,695,607,3602.06.2020
Kombinasjonsfond, SEK Moderat4,313,0313,713,694,86-02.06.2020
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig3,61-0,588,533,684,29-02.06.2020
Rente, GBP Pengemarked2,980,469,013,680,26-02.06.2020
Tyskland, Små-/ mellomstore selskaper3,395,3316,613,677,30-02.06.2020
Globale vekstmarkeder-6,98-3,925,863,655,16-02.06.2020
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig - Global3,62-0,399,023,634,28-02.06.2020
Rente, Global High Yield - GBP sikret-4,34-5,216,323,612,07-02.06.2020
Kombinasjonsfond, CHF Moderat 1,77-0,7813,063,603,52-02.06.2020
Rente, EUR Korte statsobligasjoner7,301,448,523,573,89-02.06.2020
Kombinasjonsfond, GBP Fleksibel-3,30-0,898,353,522,07-02.06.2020
Kombinasjonsfond, NOK Aggressiv-4,71-0,565,533,525,54-02.06.2020
Rente, EUR Pengemarked7,652,088,683,443,80-02.06.2020
Rente, EUR Korte selskapsobligasjoner5,720,347,973,444,25-02.06.2020
Bransjefond, Telekommunikasjon8,706,1419,493,433,78-02.06.2020
Eiendom, Indirekte - Global-11,38-11,12-3,213,414,57-02.06.2020
Rente, CHF Pengemarked8,941,5813,023,392,55-02.06.2020
Rente, EUR Korte obligasjoner - diversifisert6,681,148,363,383,94-02.06.2020
Rente, EUR Kort pengemarked7,772,218,673,373,70-02.06.2020
Kombinasjonsfond, SEK Fleksibel2,302,0212,493,374,29-02.06.2020
Rente, EUR Pengemarked - kort7,161,628,363,363,82-02.06.2020
Eiendom, Indirekte - Europa-12,55-11,840,693,364,40-02.06.2020
Globale, Store selskaper, Verdi-6,26-1,097,993,324,99-02.06.2020
Brasil-33,45-25,52-17,693,274,65-02.06.2020
Kombinasjonsfond, CHF Forsiktig4,20-1,1012,783,262,95-02.06.2020
Rente, Global High Yield - EUR sikret1,02-2,716,763,245,24-02.06.2020
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel - Global0,37-0,498,533,243,90-02.06.2020
Europa, Små selskaper-3,810,5310,083,047,44-02.06.2020
Rente, Global High Yield - CHF sikret1,56-3,589,973,023,52-02.06.2020
Asia - Stillehavsområdet eks. Japan Utbytte-7,59-3,821,182,994,37-02.06.2020
Euroland, Små selskaper-5,60-1,357,362,988,10-02.06.2020
Rente, Globale Obligasjoner - NOK sikret1,59-0,824,842,833,023,7102.06.2020
Kombinasjonsfond, EUR Moderat0,59-1,067,532,784,02-02.06.2020
Euroland, Mellomstore selskaper-4,72-1,0610,152,726,61-02.06.2020
Europa, Store selskaper, Blanding-4,46-0,489,202,704,16-02.06.2020
Rente, NOK Obligasjoner4,422,255,062,632,36-02.06.2020
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - EUR fokusert1,25-4,316,962,615,18-02.06.2020
Bransjefond, Naturressurser-7,154,337,472,582,5519,5302.06.2020
Rente, SEK Obligasjoner9,463,1511,322,482,98-02.06.2020
Europa eks. Storbr., Små/mellomstore-2,182,7811,132,457,47-02.06.2020
Råverer - Buskap-17,90-0,99-13,152,26-0,7721,7924.11.2016
Kombinasjonsfond, NOK Moderat-0,880,935,622,252,93-02.06.2020
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel-0,16-1,007,352,193,64-02.06.2020
Bransjefond, Finans-13,11-10,28-1,522,183,77-02.06.2020
Kombinasjonsfond, SEK Forsiktig5,582,4711,402,153,08-02.06.2020
Europa, Fleksibel kapitalisering-3,510,649,702,034,89-02.06.2020
Norge-13,62-4,27-6,461,994,85-02.06.2020
Eiendom, Indirekte - Nord-Amerika-12,83-14,20-6,871,993,8818,9402.06.2020
Rente, NOK Korte obligasjoner0,08-0,451,511,761,71-02.06.2020
Afrika & Midtøsten-11,63-8,21-9,921,70-0,17-02.06.2020
Konvertible obligasjoner - Europa2,88-1,537,431,623,58-02.06.2020
Eiendom, Direkte - global5,690,443,231,481,9611,1202.06.2020
Euroland, Fleksibel kapitalisering-5,01-3,263,701,445,38-02.06.2020
Rente, SEK Selskapsobligasjoner5,150,448,701,432,49-02.06.2020
Kombinasjonsfond, NOK Forsiktig-2,55-1,491,971,362,37-02.06.2020
Rente, NOK Pengemarked - kort0,440,161,421,301,36-02.06.2020
Asia eks. Japan, Små/mellomstore-3,14-1,304,531,252,23-02.06.2020
Euroland, Store selskaper-6,57-2,596,391,054,33-02.06.2020
Storbritannia, Fleksibel kapitalisering-15,25-5,63-0,150,711,5917,5802.06.2020
Singapore-13,06-9,71-5,890,512,0614,6402.06.2020
Storbritannia, Store selskaper-14,61-4,52-1,280,361,1114,4202.06.2020
Tyskland, Store selskaper-5,121,517,430,244,58-02.06.2020
Globale vekstmarkeder, Små/mellomstore-6,69-4,682,610,012,85-02.06.2020
Rente, NOK High Yield-8,42-8,79-6,87-0,161,85-02.06.2020
Europa Utbytte-9,39-4,152,93-0,182,6812,5502.06.2020
Italia-11,90-9,223,66-0,190,9015,6502.06.2020
Asia-13,26-5,80-9,99-0,222,13-02.06.2020
Afrika-13,03-9,15-9,08-1,39-3,99-02.06.2020
Storbritannia Utbytte-17,54-7,49-3,68-1,68-0,16-02.06.2020
Europa, Store selskaper, Verdi-12,07-5,69-0,20-1,721,59-02.06.2020
India-13,46-13,41-13,26-2,083,92-02.06.2020
Råvarer - Bred råvarekurv-11,29-6,31-6,57-2,26-4,3211,0402.06.2020
Spania-12,02-9,69-2,40-2,312,25-02.06.2020
Latin-Amerika-29,59-22,41-19,78-2,390,91-02.06.2020
Korea-1,424,537,90-2,880,95-02.06.2020
Europeiske vekstmarkeder eks. Russland-15,84-10,37-8,14-2,982,3214,7702.06.2020
Globale, Umodne markeder-13,36-10,58-9,79-3,350,97-02.06.2020
Bransjefond, Energi-24,93-12,17-23,03-7,94-6,13-02.06.2020
Indonesia-21,99-11,43-21,44-8,09-2,4121,8402.06.2020
Råvarer - Landbruk-10,78-7,32-11,13-9,89-7,7112,9002.06.2020
Eiendom, Direkte - øvrig6,720,822,77-11,54-27,71-02.06.2020
Tyrkia-9,71-4,8013,00-12,04-7,19-02.06.2020
Frankrike, Små-/ mellomstore selskaper-26,71-16,84-21,06-13,86-4,91-02.06.2020
Råverer - Energi-56,07-45,80-48,04-21,15-32,9802.06.2020
Aksjer, Øvrige-------
Alt - Diversifisert arbitrasje-------
Alt - Eventdrevet-------
Alt - Fond av fond - Øvrige-------
Alt - Global makro-------
Alt - Long/Short aksjer - Europa-------
Alt - Long/Short aksjer - Global-------
Alt - Long/Short aksjer - Øvrige-------
Alt - Long/Short aksjer - UK-------
Alt - Long/Short aksjer - USA-------
Alt - Long/Short aksjer - Vekstmarkeder-------
Alt - Long/Short kreditt-------
Alt - Markedsnøytral - Aksjer-------
Alt - Multistrategi-------
Alt - Øvrige-------
Alt - Relativ verdi-arbitrasje-------
Alt - Systematisk futures-------
Alt - Valuta-------
Alt - Volatilitet-------
Debt Arbitrage-------
Eiendom, Indirekte - Øvrige-------
Equity Market Neutral-------
Europe Long/Short Equity-------
Fund of Funds - Multistrategy-------
Garantertefond-------
Global Long/Short Equity-------
Global Macro-------
Kapitalbeskyttet-------
Kombinasjonsfond, Øvrig-------
Konvertible obligasjoner - Øvrige-------
Long/Short Debt-------
Long-Only Debt -------
Øvrige-------
Råvarer - Industrielle og generelle metaller-3,16-5,73-4,35---17.03.2020
Råvarer - Korn7,967,9611,77--17,8731.03.2020
Råverer - Øvrig-------
Rente, Fixed Term-------
Rente, Øvrig pengemarked-------
Rente, Øvrige obligasjoner-------
Rente, ��vrig realrente-------
Systematic Futures-------
Trading - Belånt/invers aksjer-------
Trading - Belånt/invers øvrig-------
Trading - Belånt/invers råvarer-------
Trading - Belånt/invers renter-------
En utfyllende liste gjennomsnittlig avkastning for fond innenfor en Morningstar Kategori. Avkastning for 3 mnd, I år, 1 år, 3 år, og 5 år, samt 3 år std. avv.
Kursutvikling er presentert i norsk krone (NOK).
© Copyright 2020 Morningstar, Inc. Alle rettigheter reservert.

Brukervilkår        Personvern        Cookies