Velkommen til nye morningstar.no! Les mer om endringene og hvordan nye funksjoner hjelper deg til å oppnå investeringssuksess.

Kategoriavkastning: Totalavkastning

Kategori

En liste over Morningstar Kategori med gjennomsnittlig løpende avkastning (3 måneder, i år, 1 år, 3 år, 5 år) for alle fondene i kategorien. Morningstar Kategori blir benyttet som refereranse for fond i for eksempel Morningstar Fondsrapporter.

Klikk på kategorinavn for å se en liste med fond tilhørende kategorien.

×
Morningstar
Kategori
Avk. i år %3 Mnd avkast. %1 År avkast. %3 År p.a. %5 år p.a. %3 år Std avvDato
Bransjefond, Teknologi37,9310,0539,0121,3420,3116,1220.11.2019
USA, Store selskaper, Vekst34,476,4730,9018,6617,8313,5520.11.2019
BRIK25,267,9026,2017,8714,2211,5020.11.2019
Russland39,0312,9933,7517,5216,3915,8720.11.2019
Bransjefond, Private Equity37,309,9227,8117,1714,9711,9320.11.2019
Sverige, Små-/ mellomstore selskaper30,6211,5832,6815,6717,8811,9120.11.2019
Globale, Store selskaper, Vekst30,887,8326,7915,5314,2112,1720.11.2019
Sveits, Små-/ mellomstore selskaper31,897,9528,1415,1518,0612,6120.11.2019
Europeiske vekstmarkeder31,2812,1929,4614,9410,5512,2820.11.2019
USA, Store selskaper, Blandet31,577,9225,0314,8815,4213,0220.11.2019
Taiwan, Store selskaper30,1913,8832,4714,7814,3514,1720.11.2019
USA, Fleksibel kapitalisering31,357,4925,0314,7515,4014,6720.11.2019
Eiendom, Indirekte - Europa27,4813,8522,1214,7112,3712,1820.11.2019
Bransjefond, Forsyning25,995,5524,4514,4911,4812,8820.11.2019
Italia26,0813,0424,7914,469,1716,6420.11.2019
Sveits, Store selskaper30,917,3028,1714,2412,4510,5220.11.2019
Kina og nærliggende25,788,7425,4214,0714,1015,4720.11.2019
Bransjefond, Forbruksvarer og tjenester28,446,5023,7013,8612,6312,9420.11.2019
Thailand16,492,1617,0213,7510,6012,5620.11.2019
Europa, Store selskaper, Vekst29,718,8525,9813,3911,7311,8520.11.2019
Bransjefond, Økologi30,838,5425,0013,3112,4112,8120.11.2019
Japan, Små-/ mellomstore selskaper23,7711,2915,8213,0918,5513,8420.11.2019
Bransjefond, Vann31,367,2026,3113,0612,8512,3020.11.2019
Euroland, Mellomstore selskaper26,1910,3821,0013,0412,7313,6020.11.2019
Sverige/Global25,4511,0224,0413,0211,9410,6720.11.2019
Bransjefond, Materialer30,5612,3724,2412,9012,7113,9620.11.2019
Europa eks. Storbr., Store selskaper25,768,9921,6112,8811,2212,2620.11.2019
Europa, Mellomstore selskaper27,5511,2022,2512,7812,2812,7520.11.2019
Eiendom, Indirekte - Asia20,223,2522,9312,6111,8510,5520.11.2019
Europa, Små selskaper23,2110,9317,9512,5914,0613,5320.11.2019
Asia - Stillehavsområdet eks. Japan20,257,9721,2112,5811,6612,3620.11.2019
Bransjefond, Finans26,258,6919,8312,5211,6114,9420.11.2019
Asia eks. Japan20,858,6022,5312,5211,6712,9520.11.2019
Globale, Store selskaper, Blanding26,608,3221,2912,5012,1311,3320.11.2019
Kina22,726,9121,1512,4112,7515,9320.11.2019
Finland23,3110,8820,3412,2714,2112,5520.11.2019
Bransjefond, Helsevern21,866,8516,8312,2411,8413,6420.11.2019
Spania18,487,0615,3412,149,5213,2920.11.2019
Norden, små- & mellomstore25,1112,3122,4812,1115,3512,5220.11.2019
Eiendom, Indirekte - Global28,096,6223,9112,0411,7011,4320.11.2019
Livssyklusfond 2046+24,599,3920,6112,0111,109,9820.11.2019
Euroland, Små selskaper19,1511,3912,4812,0113,0814,1820.11.2019
Bransjefond, Infrastruktur24,125,5322,5611,9611,0511,5020.11.2019
Danmark21,636,8220,6011,8715,2511,9020.11.2019
Singapore16,056,8320,3011,838,4712,9920.11.2019
Global, Fleksibel kapitalisering24,907,9819,4211,7511,7912,4820.11.2019
Euroland, Store selskaper25,2210,3020,1311,7310,3012,8820.11.2019
Europeiske vekstmarkeder eks. Russland13,886,5115,4411,698,0211,8820.11.2019
Stillehavsområdet eks. Japan22,074,9822,4611,6710,6411,8520.11.2019
Sverige23,7713,1524,8011,6511,2712,8320.11.2019
Globale vekstmarkeder19,248,9019,9211,649,4911,2720.11.2019
Bransjefond, Alternativ energi28,486,6624,2311,548,4115,3620.11.2019
Globale, Små selskaper26,368,1919,7711,5113,5112,9820.11.2019
Japan, Fleksibel kapitalisering24,6313,1117,7711,4714,7013,2820.11.2019
Europa eks. Storbr., Små/mellomstore22,298,0417,3111,4613,3612,9020.11.2019
Livssyklusfond 2041-204523,148,9319,4811,4210,709,8320.11.2019
USA, Små selskaper28,637,6619,7911,4215,0417,9820.11.2019
Norden21,869,9721,7511,4010,9311,0920.11.2019
USA, Mellomstore selskaper32,547,1223,5111,3814,3715,4620.11.2019
Livssyklusfond 2036-204023,609,0419,3311,3810,749,1620.11.2019
Asia - Stillehavsområdet eks. Japan Utbytte19,176,9020,1411,2610,6110,4720.11.2019
Europa, Store selskaper, Blanding25,059,6320,7111,249,5111,4620.11.2019
Global Utbytte23,998,3319,1111,2311,1410,7620.11.2019
Kombinasjonsfond, GBP Dristig22,709,6218,4211,209,7910,8720.11.2019
Asia - Stillehavsområdet ink. Japan21,569,4819,5211,0712,0011,2520.11.2019
Kombinasjonsfond, Storkina19,425,0721,1910,90-10,6220.11.2019
USA, Store selskaper, Verdi26,549,2018,4410,8713,2613,6620.11.2019
Latin-Amerika14,675,4015,0410,876,2617,0220.11.2019
India9,399,6416,0510,8610,4518,4420.11.2019
Euroland, Fleksibel kapitalisering20,668,8516,0310,8010,0913,0320.11.2019
Kina - A aksjer37,266,4232,3210,7717,7917,7620.11.2019
Storbritannia, Fleksibel kapitalisering23,6413,6118,3210,549,1513,6220.11.2019
Tyskland, Store selskaper25,0612,1619,1710,4610,2414,6720.11.2019
Japan, Store selskaper23,9312,7818,1710,3813,6811,6120.11.2019
Hong Kong12,804,8513,1810,3111,7613,5520.11.2019
Livssyklusfond 2031-203519,567,4317,0410,309,718,8520.11.2019
Kombinasjonsfond, GBP Moderat dristig21,019,3217,7410,128,6810,1020.11.2019
Globale, Store selskaper, Verdi22,2110,1016,2010,1210,8911,6820.11.2019
Europa, Fleksibel kapitalisering21,799,2016,7110,0610,1212,3320.11.2019
Storbritannia, Store selskaper21,7211,1017,3610,048,1211,8320.11.2019
Europa Utbytte20,979,9716,869,918,8311,5420.11.2019
Norge11,546,095,999,909,5511,3220.11.2019
Tyskland, Små-/ mellomstore selskaper20,439,4812,729,8610,4713,8120.11.2019
Islamske aksjer, Global21,518,6315,989,729,8011,1620.11.2019
Livssyklusfond 2026-203018,666,2815,669,558,937,9220.11.2019
Australia og New Zeland25,155,4821,399,559,6711,4420.11.2019
Rente, Europeisk High Yield-2,040,116,249,4910,927,5627.04.2018
Eiendom, Indirekte - Nord-Amerika30,033,7223,129,4711,5116,2420.11.2019
Kombinasjonsfond, EUR Aggressiv - Global19,436,1515,509,408,769,4620.11.2019
Rente, EUR Lange obligasjoner19,57-3,4824,309,389,7611,0420.11.2019
Europa, Store selskaper, Verdi20,5711,4115,359,218,2612,3420.11.2019
Afrika & Midtøsten12,34-0,5213,929,184,4711,2720.11.2019
Bransjefond, Telekommunikasjon24,605,4920,009,128,4413,0920.11.2019
Bransjefond, Landbruk18,762,0411,809,117,6011,8620.11.2019
Kombinasjonsfond, USD Aggressiv20,995,8017,618,9410,139,8820.11.2019
Rente, Globale obligasjoner - ILS sikret20,392,3122,468,9311,718,9820.11.2019
Kombinasjonsfond, Globale vekstmarkeder16,135,5616,738,847,728,5820.11.2019
Storbritannia Utbytte19,5912,3814,948,597,4412,7020.11.2019
Bransjefond, Bioteknologi27,998,4820,598,559,2919,3420.11.2019
Kombinasjonsfond, GBP Moderat18,079,2615,998,527,089,3620.11.2019
Rente, GBP Selskapsobligasjoner17,077,8618,488,507,088,7120.11.2019
Kombinasjonsfond, SEK Aggressiv18,227,4917,178,489,068,3720.11.2019
Vietnam11,612,0310,638,3712,6514,9420.11.2019
Asia12,432,9415,208,316,4910,9420.11.2019
Rente, Global High Yield - GBP sikret16,969,5115,898,276,119,3520.11.2019
Kombinasjonsfond, GBP Fleksibel18,059,2915,968,236,719,9820.11.2019
Rente, GBP High Yield16,669,3315,778,206,779,3020.11.2019
Kombinasjonsfond, USD Moderat18,844,7217,738,2010,018,6520.11.2019
Kombinasjonsfond, Asia17,765,4619,048,119,599,1420.11.2019
Rente, GBP Statsobligasjoner15,935,3218,587,947,159,7020.11.2019
Globale vekstmarkeder, Små/mellomstore16,516,8318,117,897,9111,9520.11.2019
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner17,453,2619,627,8510,947,7520.11.2019
Rente, GBP Obligasjoner - diversifisert15,607,2117,017,816,518,9420.11.2019
Kombinasjonsfond, GBP Forsiktig15,758,7715,697,736,458,6720.11.2019
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - Lokal valuta14,553,6617,667,656,198,6920.11.2019
Kombinasjonsfond, NOK Aggressiv17,096,2613,717,649,288,2820.11.2019
Kombinasjonsfond, USD Fleksibel18,454,5216,877,629,739,5220.11.2019
Afrika12,756,7110,987,530,8712,7320.11.2019
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel - Global14,254,4911,637,526,788,4020.11.2019
Rente, EUR High Yield10,412,1210,877,527,486,1520.11.2019
Livssyklusfond 2021-202513,624,0112,077,506,966,8720.11.2019
Rente, Global High Yield16,413,1916,397,4910,407,8720.11.2019
Kombinasjonsfond, EUR Moderat - Global14,044,1512,357,396,937,3420.11.2019
Rente, Globale selskapsobligasjoner - USD sikret17,721,9220,297,3310,578,6320.11.2019
Kombinasjonsfond, GBP Moderat forsiktig15,718,1915,037,316,088,5520.11.2019
Rente, USD High Yield16,273,0615,567,2710,178,1420.11.2019
Rente, USD Selskapsobligasjoner18,642,0021,387,2210,128,7920.11.2019
Kombinasjonsfond, CHF Aggressiv18,103,4216,477,227,038,8820.11.2019
Rente, Globale selskapsobligasjoner - GBP sikret16,728,0218,247,205,358,7020.11.2019
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel13,344,7511,307,206,419,0020.11.2019
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner16,002,1718,707,199,607,7720.11.2019
Rente, GBP Realrente13,70-0,3415,217,138,2811,0720.11.2019
Eiendom, Direkte - Storbritannia6,507,376,767,075,229,1420.11.2019
Kombinasjonsfond, EUR Moderat12,924,5211,267,006,607,7920.11.2019
Rente, Global fleksibel - GBP sikret14,428,4715,006,975,178,9620.11.2019
Rente, Globale selskapsobligasjoner16,032,4618,506,968,997,6120.11.2019
Rente, Asia Obligasjoner - lokal valuta12,572,9216,676,918,348,2520.11.2019
Bransjefond, Verdifulle metaller35,15-1,6745,416,8512,6622,0420.11.2019
Rente, Global High Yield - EUR sikret10,622,2710,316,826,295,9420.11.2019
Rente, Asia Obligasjoner16,262,4719,266,719,908,3220.11.2019
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner (EUR bias)10,832,1012,666,606,196,2220.11.2019
Livssyklusfond 2016-202010,002,9310,436,536,386,2620.11.2019
Rente, Global fleksibel - USD sikret14,362,1516,096,479,758,4420.11.2019
Kombinasjonsfond, USD Forsiktig14,862,8815,476,428,738,1720.11.2019
Kombinasjonsfond, SEK Moderat10,985,6612,056,416,566,9720.11.2019
Rente, Asia High Yield16,853,5020,136,3911,808,1520.11.2019
Konvertible obligasjoner - Global, GBP sikret16,8510,6514,906,394,3310,7320.11.2019
Asia eks. Japan, Små/mellomstore15,236,2117,246,358,2213,3920.11.2019
Rente, Europeiske obligasjoner9,551,3311,996,316,036,5220.11.2019
Rente, Østeuropa obligasjoner11,193,0913,886,215,927,6420.11.2019
Rente, USD Obligasjoner - fleksibel14,242,3615,576,219,458,2620.11.2019
Kombinasjonsfond, SEK Fleksibel12,406,8612,916,196,068,3020.11.2019
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - EUR fokusert10,271,0312,576,185,817,2020.11.2019
Kombinasjonsfond, CHF Moderat 15,332,5515,206,167,377,8920.11.2019
Konvertible obligasjoner - Global, USD sikret16,494,0615,756,049,408,8020.11.2019
Rente, EUR Selskapsobligasjoner8,230,3010,016,025,766,1620.11.2019
Rente, Globale selskapsobligasjoner - EUR sikret10,650,9212,776,015,546,5620.11.2019
Rente, RMB Obligasjoner9,792,5913,435,967,947,2820.11.2019
Konvertible obligasjoner - Global13,043,0812,345,968,517,6120.11.2019
Rente, DKK Obligasjoner5,08-0,426,995,965,706,3220.11.2019
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig9,502,289,695,955,526,3720.11.2019
Rente, Globale Obligasjoner - GBP sikret12,997,3314,725,914,408,7420.11.2019
Rente, Global fleksibel11,782,4213,115,768,437,8420.11.2019
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig - Global9,822,369,795,735,556,2820.11.2019
Rente, Global realrente - GBP sikret12,505,9913,445,624,558,4920.11.2019
Rente, RMB High Yield13,942,0016,605,60-7,7020.11.2019
Rente, USD Obligasjoner - diversifisert14,431,6017,495,598,888,7920.11.2019
Rente, Globale Obligasjoner - USD sikret12,831,3315,665,589,048,8520.11.2019
Rente, EUR Statsobligasjoner7,64-0,2510,815,475,417,0020.11.2019
Rente, DKK innlandsobligasjoner3,96-0,185,745,405,306,1620.11.2019
Livssyklusfond 2011-20157,434,008,735,364,236,2320.11.2019
Bransjefond, Naturressurser17,307,8011,135,365,2815,0320.11.2019
Konvertible obligasjoner - Global, EUR sikret10,203,089,365,335,297,1020.11.2019
Rente, Globale Obligasjoner11,371,4114,275,327,057,3920.11.2019
Konvertible obligasjoner - Europa8,992,717,695,315,857,0320.11.2019
Rente, EUR Realrente6,450,138,445,295,156,8820.11.2019
Rente, EUR Obligasjoner - diversifisert7,080,279,335,295,286,4420.11.2019
Rente, EUR Obligasjoner - fleksibel 7,721,389,385,274,806,2420.11.2019
Kombinasjonsfond, NOK Moderat13,003,7710,575,225,115,5920.11.2019
Rente, Global fleksibel - EUR sikret7,631,298,855,224,986,1420.11.2019
Rente, Global realrente - USD sikret11,90-0,1313,855,119,569,3120.11.2019
Rente, NOK High Yield4,530,663,665,082,312,2220.11.2019
Rente, Global High Yield - CHF sikret12,330,8412,704,977,307,3720.11.2019
Rente, Global realrente10,560,9512,574,955,567,6020.11.2019
Canada26,686,8019,914,913,3912,2420.11.2019
Rente, Globale selskapsobligasjoner - CHF sikret13,06-0,4115,994,897,658,4420.11.2019
Rente, Globale Obligasjoner - EUR fokusert6,980,638,914,775,056,2120.11.2019
Rente, Globale Obligasjoner - EUR sikret6,600,408,984,744,426,5720.11.2019
Globale, Umodne markeder11,091,969,174,734,9510,2720.11.2019
Rente, Globale Obligasjoner - USD fokusert12,441,7213,934,657,978,1220.11.2019
Rente, USD Statsobligasjoner11,250,9814,844,557,429,6420.11.2019
Kombinasjonsfond, CHF Forsiktig12,050,9112,954,456,187,7020.11.2019
Rente, HKD Obligasjoner10,171,9012,894,458,538,6820.11.2019
Rente, USD Realrente12,691,0514,864,337,339,3720.11.2019
Konvertible obligasjoner - Global, CHF sikret12,121,6312,124,266,958,2820.11.2019
Rente, EUR Korte selskapsobligasjoner4,591,095,974,224,335,7820.11.2019
Rente, GBP Korte obligasjoner - diversifisert8,468,069,304,192,778,7420.11.2019
Rente, Global realrente - EUR sikret5,86-1,157,534,134,766,7120.11.2019
Rente, GBP Kort pengemarked7,608,128,424,052,478,9220.11.2019
Eiendom, Direkte - Europa3,230,414,284,034,227,9920.11.2019
Rente, GBP Pengemarked7,498,138,293,992,448,9220.11.2019
Rente, USD, Korte obligasjoner - diversifisert8,911,9310,563,937,648,6420.11.2019
Rente, Global fleksibel - CHF sikret9,49-0,0311,493,795,717,6920.11.2019
Rente, EUR Korte obligasjoner - diversifisert3,220,994,833,643,725,8820.11.2019
Rente, EUR Korte statsobligasjoner3,200,555,073,603,586,3920.11.2019
Rente, JPY Obligasjoner9,03-2,2614,613,609,8810,4420.11.2019
Kombinasjonsfond, NOK Forsiktig7,891,906,923,543,423,0420.11.2019
Rente, USD Kort pengemarked7,351,929,163,547,248,6920.11.2019
Rente, RMB Obligasjoner - Innenlansk6,362,329,863,516,317,5720.11.2019
Rente, Globale Obligasjoner - CHF sikret9,44-1,0412,633,436,278,6120.11.2019
Rente, EUR Pengemarked - kort2,351,173,803,393,525,8420.11.2019
Frankrike, Små-/ mellomstore selskaper14,726,658,653,375,9314,7020.11.2019
Rente, USD Pengemarked7,431,919,163,317,018,6420.11.2019
Kombinasjonsfond, SEK Forsiktig4,373,446,583,303,215,9120.11.2019
Rente, EUR Pengemarked1,941,153,463,263,405,8420.11.2019
Eiendom, Direkte - global4,571,745,913,212,977,6920.11.2019
Rente, Globale Obligasjoner - NOK sikret7,06-0,608,003,173,192,1020.11.2019
Rente, EUR Kort pengemarked1,731,123,263,143,285,8520.11.2019
Rente, CHF Obligasjoner7,29-2,0510,263,135,928,7220.11.2019
Korea0,7510,852,062,784,5116,3520.11.2019
Rente, SEK Selskapsobligasjoner0,062,563,012,181,966,2620.11.2019
Rente, NOK Korte obligasjoner2,740,302,642,141,930,4720.11.2019
Rente, NOK Obligasjoner2,20-0,732,451,881,851,0120.11.2019
Rente, CHF Pengemarked4,05-0,146,211,824,647,8020.11.2019
Rente, SEK Obligasjoner-0,490,703,251,802,096,3420.11.2019
Råvarer - Bred råvarekurv7,313,662,441,74-3,219,8520.11.2019
Rente, NOK Pengemarked - kort1,650,391,681,361,390,1820.11.2019
Indonesia1,96-3,476,631,342,8716,3220.11.2019
Bransjefond, Energi8,544,46-1,00-0,14-2,0417,0620.11.2019
Tyrkia15,1612,2215,67-1,78-5,4230,6620.11.2019
Eiendom, Direkte - øvrig8,448,179,94-10,57-9,7825,6720.11.2019
Aksjer, Øvrige-------
Alt - Diversifisert arbitrasje-------
Alt - Eventdrevet-------
Alt - Fond av fond - Multistrategi-------
Alt - Fond av fond - Øvrige-------
Alt - Global makro-------
Alt - Long/Short aksjer - Europa-------
Alt - Long/Short aksjer - Global-------
Alt - Long/Short aksjer - Øvrige-------
Alt - Long/Short aksjer - UK-------
Alt - Long/Short aksjer - USA-------
Alt - Long/Short aksjer - Vekstmarkeder-------
Alt - Long/Short kreditt-------
Alt - Markedsnøytral - Aksjer-------
Alt - Multistrategi-------
Alt - Øvrige-------
Alt - Relativ verdi-arbitrasje-------
Alt - Systematisk futures-------
Alt - Valuta-------
Alt - Volatilitet-------
Brasil-3,55---24,2420.11.2019
Debt Arbitrage-------
Eiendom, Indirekte - Øvrige-------
Equity Market Neutral-------
Europe Long/Short Equity-------
Fund of Funds - Multistrategy-------
Garantertefond-------
Global Long/Short Equity-------
Kapitalbeskyttet-------
Kombinasjonsfond, Øvrig-------
Konvertible obligasjoner - Øvrige-------
Long/Short Debt-------
Long-Only Debt -------
Øvrige-------
Rente, EUR Ansvarlige lån-------
Rente, Fixed Term-------
Rente, Øvrig pengemarked-------
Rente, Øvrige obligasjoner-------
Rente, ��vrig realrente-------
Systematic Futures-------
Trading - Belånt/invers aksjer-------
Trading - Belånt/invers øvrig-------
Trading - Belånt/invers råvarer-------
En utfyllende liste gjennomsnittlig avkastning for fond innenfor en Morningstar Kategori. Avkastning for 3 mnd, I år, 1 år, 3 år, og 5 år, samt 3 år std. avv.
Kursutvikling er presentert i norsk krone (NOK).