Kategoriavkastning: Totalavkastning

Kategori

En liste over Morningstar Kategori med gjennomsnittlig løpende avkastning (3 måneder, i år, 1 år, 3 år, 5 år) for alle fondene i kategorien. Morningstar Kategori blir benyttet som refereranse for fond i for eksempel Morningstar Fondsrapporter.

Klikk på kategorinavn for å se en liste med fond tilhørende kategorien.

×
Morningstar
Kategori
Avk. i år %3 Mnd avkast. %1 År avkast. %3 År p.a. %5 år p.a. %3 år Std avvDato
Råvarer - Verdifulle metaller16,69-0,9148,4619,789,7416,4504.06.2020
Bransjefond, Teknologi14,9311,4043,4519,2918,38-04.06.2020
USA, Store selskaper, Vekst12,278,0331,0417,9715,96-04.06.2020
Bransjefond, Bioteknologi18,3314,5438,9716,037,15-04.06.2020
Bransjefond, Verdifulle metaller17,2317,8155,3914,4115,27-04.06.2020
Globale, Store selskaper, Vekst8,306,7026,1913,4311,9613,2904.06.2020
Bransjefond, Helsevern11,058,2429,0513,128,66-04.06.2020
USA, Store selskaper, Blandet3,282,9620,7912,7012,43-04.06.2020
USA, Fleksibel kapitalisering4,233,7120,1012,6212,09-04.06.2020
Sverige, Små-/ mellomstore selskaper7,207,7928,6712,0515,0615,4204.06.2020
Bransjefond, Alternativ energi10,841,3428,1711,886,1617,6304.06.2020
Russland-10,77-4,617,4411,7213,44-04.06.2020
Kina og nærliggende5,192,9626,4111,388,39-04.06.2020
Kina - A aksjer4,46-2,5622,4910,961,26-04.06.2020
Taiwan, Store selskaper2,512,1829,3810,7710,92-04.06.2020
Kina6,792,6524,9610,736,54-04.06.2020
Rente, EUR Lange obligasjoner9,24-3,4815,4610,319,3312,2204.06.2020
BRIK-8,17-5,307,1610,179,52-04.06.2020
Bransjefond, Forsyning2,21-8,3015,369,9210,07-04.06.2020
Bransjefond, Økologi4,293,7521,109,598,7014,1304.06.2020
Rente, Europeisk High Yield-2,040,116,249,4910,927,5627.04.2018
Bransjefond, Vann-0,16-1,8016,109,079,95-04.06.2020
Danmark12,167,6427,138,5111,90-04.06.2020
Sverige/Global3,493,8821,038,508,6111,9404.06.2020
Norden, små- & mellomstore5,098,0925,268,4513,12-04.06.2020
Rente, USD Selskapsobligasjoner8,99-0,1615,898,397,79-04.06.2020
Bransjefond, Private Equity-6,75-6,7212,158,199,4715,5004.06.2020
Rente, Globale selskapsobligasjoner - USD sikret7,96-0,6514,808,158,43-04.06.2020
Sveits, Store selskaper2,09-0,2217,518,118,0211,0304.06.2020
Europa, Store selskaper, Vekst3,833,3020,267,918,26-04.06.2020
Rente, USD Statsobligasjoner12,962,1116,277,806,92-04.06.2020
USA, Små selskaper-1,651,3610,877,799,64-04.06.2020
Kombinasjonsfond, Storkina5,970,3116,027,73--04.06.2020
Sveits, Små-/ mellomstore selskaper1,990,2619,547,7013,26-04.06.2020
Rente, GBP Statsobligasjoner9,221,3317,097,655,47-04.06.2020
Bransjefond, Forbruksvarer og tjenester2,794,0415,057,508,32-04.06.2020
Rente, USD Obligasjoner - diversifisert10,040,8414,727,437,13-04.06.2020
Rente, Globale selskapsobligasjoner7,12-0,7013,737,427,608,3604.06.2020
Globale, Store selskaper, Blanding-0,131,6714,387,417,8812,7104.06.2020
Livssyklusfond 2046+-0,290,7214,367,207,5111,3504.06.2020
Rente, GBP Realrente10,271,8713,487,176,99-04.06.2020
USA, Mellomstore selskaper-4,00-1,1010,047,008,88-04.06.2020
Norden5,315,0020,386,987,71-04.06.2020
Finland5,454,0121,156,9311,1014,4204.06.2020
Rente, Global fleksibel - USD sikret6,40-0,6511,476,857,32-04.06.2020
Rente, Globale Obligasjoner - USD sikret7,87-0,0711,956,806,85-04.06.2020
Kombinasjonsfond, USD Aggressiv0,990,4612,266,737,24-04.06.2020
Rente, Asia Obligasjoner5,63-1,8411,426,737,49-04.06.2020
Livssyklusfond 2041-2045-0,210,6313,526,727,22-04.06.2020
Rente, RMB Obligasjoner6,06-1,639,376,705,69-04.06.2020
Rente, USD Realrente9,520,2512,986,696,61-04.06.2020
Asia eks. Japan-0,07-0,4314,876,597,0413,2304.06.2020
Bransjefond, Materialer-2,032,5312,076,558,23-04.06.2020
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner2,91-4,1110,286,537,729,4804.06.2020
Sverige4,735,7823,356,498,0013,9504.06.2020
Rente, Asia Obligasjoner - lokal valuta5,00-1,3211,886,496,29-04.06.2020
Japan, Små-/ mellomstore selskaper-1,0111,1216,166,3612,03-04.06.2020
Livssyklusfond 2031-20351,611,1713,336,306,81-04.06.2020
Rente, Global realrente - USD sikret8,340,0111,366,287,21-04.06.2020
Japan, Store selskaper0,307,5317,536,237,59-04.06.2020
USA, Store selskaper, Verdi-7,25-2,966,346,208,20-04.06.2020
Globale, Små selskaper-0,823,0811,496,197,97-04.06.2020
Australia og New Zeland-2,992,977,646,187,22-04.06.2020
Rente, Globale obligasjoner - ILS sikret3,95-1,229,646,166,23-04.06.2020
Asia - Stillehavsområdet eks. Japan-1,82-0,9110,286,147,65-04.06.2020
Rente, USD Obligasjoner - fleksibel5,11-1,5810,166,096,68-04.06.2020
Rente, GBP Obligasjoner - diversifisert3,90-1,2212,946,084,34-04.06.2020
Konvertible obligasjoner - Global7,732,8415,176,047,04-04.06.2020
Rente, RMB Obligasjoner - Innenlansk6,03-1,699,105,993,75-04.06.2020
Rente, GBP Selskapsobligasjoner2,39-2,1012,425,954,50-04.06.2020
Global, Fleksibel kapitalisering-1,551,0212,595,947,1214,8004.06.2020
Kombinasjonsfond, USD Forsiktig4,19-0,7610,575,916,07-04.06.2020
Kombinasjonsfond, USD Moderat1,35-1,4010,245,866,43-04.06.2020
Rente, Global realrente7,410,1510,875,866,04-04.06.2020
Rente, USD High Yield2,53-2,228,835,866,98-04.06.2020
Konvertible obligasjoner - Global, USD sikret7,303,0415,565,746,32-04.06.2020
Asia - Stillehavsområdet ink. Japan-1,412,4211,905,706,92-04.06.2020
Rente, Globale Obligasjoner6,83-0,2211,225,695,82-04.06.2020
Europa, Mellomstore selskaper0,161,8016,685,616,92-04.06.2020
Kombinasjonsfond, Asia1,52-1,1611,115,606,009,8404.06.2020
Kombinasjonsfond, SEK Aggressiv3,722,6016,885,606,53-04.06.2020
Rente, Global High Yield1,28-3,058,525,547,15-04.06.2020
Japan, Fleksibel kapitalisering-1,498,1715,735,478,46-04.06.2020
Livssyklusfond 2036-2040-1,93-0,7111,525,476,44-04.06.2020
Rente, EUR Ansvarlige lån3,24-1,7910,625,446,54-04.06.2020
Livssyklusfond 2026-20301,25-0,0811,745,445,95-04.06.2020
Rente, Globale selskapsobligasjoner - GBP sikret1,69-2,9311,475,432,94-04.06.2020
Rente, Globale selskapsobligasjoner - CHF sikret8,00-1,5815,775,405,759,3804.06.2020
Kombinasjonsfond, USD Fleksibel0,93-1,579,635,386,03-04.06.2020
Rente, HKD Obligasjoner7,520,5610,545,365,41-04.06.2020
Rente, Globale Obligasjoner - USD fokusert6,99-0,3111,225,355,89-04.06.2020
Rente, USD, Korte obligasjoner - diversifisert6,670,319,215,325,30-04.06.2020
Rente, Globale selskapsobligasjoner - EUR sikret7,900,5412,465,316,03-04.06.2020
Rente, EUR Statsobligasjoner6,96-0,019,545,305,47-04.06.2020
Rente, Global fleksibel3,96-1,768,985,206,51-04.06.2020
Kombinasjonsfond, EUR Aggressiv - Global1,111,5312,325,165,8610,1604.06.2020
Islamske aksjer, Global-2,531,1811,775,165,70-04.06.2020
Global Utbytte-4,03-1,459,015,146,3312,1304.06.2020
Kombinasjonsfond, CHF Aggressiv3,36-0,1614,465,125,23-04.06.2020
Kombinasjonsfond, GBP Dristig-5,02-2,039,165,065,06-04.06.2020
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner1,96-4,688,995,047,13-04.06.2020
Rente, Europeiske obligasjoner5,96-0,5510,105,045,39-04.06.2020
Rente, DKK Obligasjoner7,070,647,785,036,14-04.06.2020
Råvarer - Myke4,98-0,519,535,01-1,7923,8224.11.2016
Rente, USD Kort pengemarked6,490,828,474,964,91-04.06.2020
Rente, RMB High Yield4,19-2,344,504,85--04.06.2020
Rente, USD Pengemarked6,540,788,554,844,71-04.06.2020
Stillehavsområdet eks. Japan-6,18-2,731,314,836,19-04.06.2020
Hong Kong-2,83-2,845,294,834,16-04.06.2020
Rente, Globale Obligasjoner - GBP sikret2,11-2,009,944,712,02-04.06.2020
Rente, Asia High Yield1,32-4,565,704,707,379,1104.06.2020
Brasil-30,86-21,92-16,124,705,59-04.06.2020
Livssyklusfond 2021-20254,361,8611,734,705,00-04.06.2020
Rente, Global realrente - GBP sikret3,18-1,989,924,662,60-04.06.2020
Rente, Global fleksibel - GBP sikret0,48-2,909,614,632,42-04.06.2020
Europeiske vekstmarkeder-14,41-8,300,034,616,89-04.06.2020
Rente, DKK innlandsobligasjoner6,800,966,924,595,65-04.06.2020
Rente, Globale Obligasjoner - CHF sikret8,08-1,0113,174,574,06-04.06.2020
Kombinasjonsfond, GBP Forsiktig-0,24-2,259,004,553,058,4004.06.2020
Rente, JPY Obligasjoner4,74-2,735,064,548,12-04.06.2020
Rente, EUR Selskapsobligasjoner4,74-0,578,094,525,52-04.06.2020
Kombinasjonsfond, GBP Moderat dristig-4,08-2,288,854,524,13-04.06.2020
Livssyklusfond 2016-20205,031,0610,024,424,67-04.06.2020
Rente, EUR Obligasjoner - diversifisert5,74-0,228,464,415,08-04.06.2020
Eiendom, Indirekte - Europa-10,06-11,732,764,395,52-04.06.2020
Tyskland, Små-/ mellomstore selskaper5,375,7218,594,387,86-04.06.2020
Livssyklusfond 2011-20155,872,4111,274,283,99-04.06.2020
Bransjefond, Finans-10,08-7,282,554,265,47-04.06.2020
Rente, Global realrente - EUR sikret9,191,4910,234,255,42-04.06.2020
Bransjefond, Infrastruktur-3,78-5,337,674,216,2213,0804.06.2020
Europa eks. Storbr., Store selskaper-2,14-0,8711,604,216,17-04.06.2020
Konvertible obligasjoner - Global, CHF sikret8,092,4417,114,184,09-04.06.2020
Rente, Globale Obligasjoner - EUR sikret7,571,039,914,164,777,9304.06.2020
Kombinasjonsfond, EUR Moderat - Global1,660,229,444,084,90-04.06.2020
Vietnam0,181,711,704,089,61-04.06.2020
Kombinasjonsfond, Globale vekstmarkeder-3,20-3,956,834,024,96-04.06.2020
Rente, Østeuropa obligasjoner4,03-0,9811,264,025,347,7104.06.2020
Rente, Globale Obligasjoner - EUR fokusert5,880,218,644,014,59-04.06.2020
Kombinasjonsfond, GBP Moderat forsiktig-1,22-2,448,623,992,73-04.06.2020
Thailand-9,322,64-8,183,985,32-04.06.2020
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - Lokal valuta0,82-2,6310,293,985,51-04.06.2020
Eiendom, Direkte - Europa6,142,366,953,964,21-04.06.2020
Konvertible obligasjoner - Global, GBP sikret1,411,1713,523,961,34-04.06.2020
Canada-5,34-6,063,823,942,5015,4904.06.2020
Globale vekstmarkeder-6,22-4,146,313,945,85-04.06.2020
Konvertible obligasjoner - Global, EUR sikret7,043,9413,073,914,64-04.06.2020
Bransjefond, Landbruk-4,860,482,973,913,81-04.06.2020
Rente, EUR Obligasjoner - fleksibel 3,88-0,547,813,884,53-04.06.2020
Rente, EUR High Yield0,66-2,666,543,866,12-04.06.2020
Kombinasjonsfond, SEK Moderat4,652,6113,773,844,90-04.06.2020
Rente, EUR Realrente3,56-1,687,083,834,337,7104.06.2020
Eiendom, Indirekte - Global-10,39-12,38-2,403,795,40-04.06.2020
Rente, GBP High Yield-3,99-5,516,773,782,85-04.06.2020
Kombinasjonsfond, NOK Aggressiv-3,85-1,486,513,755,80-04.06.2020
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner (EUR bias)2,90-3,038,203,735,677,3604.06.2020
Rente, Global fleksibel - EUR sikret5,17-0,258,293,734,81-04.06.2020
Kombinasjonsfond, GBP Moderat-3,70-3,017,803,722,899,9904.06.2020
Euroland, Små selskaper-3,99-0,929,423,678,69-04.06.2020
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig3,41-0,247,993,634,35-04.06.2020
Europa, Små selskaper-2,730,0111,333,627,88-04.06.2020
Eiendom, Direkte - Storbritannia-2,54-4,591,193,571,379,4004.06.2020
Globale, Store selskaper, Verdi-5,63-1,058,063,555,41-04.06.2020
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig - Global3,32-0,138,403,534,33-04.06.2020
Rente, Global fleksibel - CHF sikret6,63-1,1811,463,523,51-04.06.2020
Rente, Global High Yield - GBP sikret-4,89-6,065,533,472,28-04.06.2020
Rente, Global High Yield - EUR sikret1,49-2,086,853,455,40-04.06.2020
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel - Global0,62-0,098,873,374,14-04.06.2020
Rente, EUR Korte selskapsobligasjoner5,370,807,173,354,22-04.06.2020
Kombinasjonsfond, CHF Moderat 1,02-2,2411,243,353,66-04.06.2020
Bransjefond, Telekommunikasjon7,926,0619,483,343,95-04.06.2020
Euroland, Mellomstore selskaper-2,91-0,5411,113,337,07-04.06.2020
Asia - Stillehavsområdet eks. Japan Utbytte-7,06-4,352,073,304,99-04.06.2020
Rente, EUR Korte statsobligasjoner6,491,547,243,293,72-04.06.2020
Eiendom, Indirekte - Asia-11,32-11,39-5,813,264,28-04.06.2020
Rente, GBP Korte obligasjoner - diversifisert1,21-1,167,233,210,38-04.06.2020
Kombinasjonsfond, GBP Fleksibel-4,25-3,317,223,212,30-04.06.2020
Rente, EUR Pengemarked6,832,247,453,183,62-04.06.2020
Rente, CHF Obligasjoner5,48-2,728,903,163,06-04.06.2020
Europa, Store selskaper, Blanding-3,18-0,929,623,154,59-04.06.2020
Rente, EUR Korte obligasjoner - diversifisert5,991,377,203,143,79-04.06.2020
Rente, EUR Pengemarked - kort6,441,847,243,133,65-04.06.2020
Rente, EUR Kort pengemarked6,932,377,433,103,53-04.06.2020
Rente, GBP Kort pengemarked1,16-0,906,963,090,11-04.06.2020
Rente, GBP Pengemarked1,14-0,916,913,060,11-04.06.2020
Kombinasjonsfond, EUR Moderat1,18-0,308,013,054,28-04.06.2020
Kombinasjonsfond, SEK Fleksibel2,471,1212,333,013,97-04.06.2020
Kombinasjonsfond, CHF Forsiktig2,94-2,3910,602,843,05-04.06.2020
Rente, Globale Obligasjoner - NOK sikret1,59-1,284,592,833,113,7104.06.2020
Rente, Global High Yield - CHF sikret0,90-4,348,622,833,72-04.06.2020
Rente, CHF Pengemarked6,960,3110,192,762,44-04.06.2020
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - EUR fokusert1,60-4,296,882,745,36-04.06.2020
Norge-11,93-4,43-5,262,675,20-04.06.2020
Rente, NOK Obligasjoner4,341,884,482,612,44-04.06.2020
Eiendom, Indirekte - Nord-Amerika-11,39-14,94-5,152,564,9518,9404.06.2020
Europa eks. Storbr., Små/mellomstore-2,22-0,2610,172,557,59-04.06.2020
Kombinasjonsfond, NOK Moderat-0,210,356,062,473,21-04.06.2020
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel0,61-0,068,012,473,90-04.06.2020
Bransjefond, Naturressurser-7,621,714,952,452,7319,5304.06.2020
Europa, Fleksibel kapitalisering-2,171,3710,532,295,18-04.06.2020
Rente, SEK Obligasjoner8,843,0110,312,282,71-04.06.2020
Råverer - Buskap-17,90-0,99-13,152,26-0,7721,7924.11.2016
Euroland, Fleksibel kapitalisering-2,93-3,225,442,175,83-04.06.2020
Eiendom, Direkte - global4,850,302,462,081,9511,1204.06.2020
Kombinasjonsfond, SEK Forsiktig5,412,0811,141,962,73-04.06.2020
Euroland, Store selskaper-4,30-1,007,771,964,92-04.06.2020
Konvertible obligasjoner - Europa3,34-0,957,581,793,76-04.06.2020
Rente, NOK Korte obligasjoner0,26-0,181,581,781,73-04.06.2020
Kombinasjonsfond, NOK Forsiktig-2,05-1,782,371,532,46-04.06.2020
Rente, SEK Selskapsobligasjoner4,890,518,291,362,20-04.06.2020
Afrika & Midtøsten-12,54-9,04-10,831,35-0,15-04.06.2020
Rente, NOK Pengemarked - kort0,480,221,451,321,36-04.06.2020
Tyskland, Store selskaper-2,422,629,081,185,13-04.06.2020
Asia eks. Japan, Små/mellomstore-3,44-2,054,671,112,69-04.06.2020
Singapore-11,99-8,66-5,570,922,5314,6404.06.2020
Storbritannia, Fleksibel kapitalisering-15,01-8,340,240,771,8717,5804.06.2020
Europa Utbytte-7,63-4,113,790,503,2412,5504.06.2020
Italia-9,88-6,303,940,501,4415,6504.06.2020
Storbritannia, Store selskaper-14,49-7,53-1,450,361,4214,4204.06.2020
Asia-12,13-6,70-9,300,222,72-04.06.2020
Globale vekstmarkeder, Små/mellomstore-6,51-4,992,780,203,41-04.06.2020
Rente, NOK High Yield-7,98-8,21-6,350,021,95-04.06.2020
Europa, Store selskaper, Verdi-10,14-4,581,00-1,012,12-04.06.2020
Latin-Amerika-27,07-20,02-17,73-1,211,88-04.06.2020
Afrika-13,48-9,75-9,35-1,52-3,58-04.06.2020
Storbritannia Utbytte-17,47-10,60-3,78-1,670,14-04.06.2020
Spania-10,45-8,75-1,78-1,732,82-04.06.2020
Råvarer - Bred råvarekurv-12,18-7,57-6,52-2,49-4,1011,0404.06.2020
Europeiske vekstmarkeder eks. Russland-14,79-11,59-8,16-2,562,6814,7704.06.2020
Korea-0,982,707,78-2,791,36-04.06.2020
India-14,86-13,90-15,52-2,804,14-04.06.2020
Globale, Umodne markeder-13,73-11,41-9,95-3,601,08-04.06.2020
Bransjefond, Energi-23,84-10,76-22,64-7,49-5,41-04.06.2020
Indonesia-20,20-14,27-20,88-8,60-2,3421,8404.06.2020
Råvarer - Landbruk-11,89-9,53-12,95-10,27-7,8612,9004.06.2020
Eiendom, Direkte - øvrig5,550,671,35-11,90-27,88-04.06.2020
Tyrkia-9,45-9,1512,31-11,97-7,09-04.06.2020
Frankrike, Små-/ mellomstore selskaper-24,87-14,45-19,45-13,14-4,41-04.06.2020
Råverer - Energi-56,07-45,80-48,04-21,15-32,9802.06.2020
Aksjer, Øvrige-------
Alt - Diversifisert arbitrasje-------
Alt - Eventdrevet-------
Alt - Fond av fond - Øvrige-------
Alt - Global makro-------
Alt - Long/Short aksjer - Europa-------
Alt - Long/Short aksjer - Global-------
Alt - Long/Short aksjer - Øvrige-------
Alt - Long/Short aksjer - UK-------
Alt - Long/Short aksjer - USA-------
Alt - Long/Short aksjer - Vekstmarkeder-------
Alt - Long/Short kreditt-------
Alt - Markedsnøytral - Aksjer-------
Alt - Multistrategi-------
Alt - Øvrige-------
Alt - Relativ verdi-arbitrasje-------
Alt - Systematisk futures-------
Alt - Valuta-------
Alt - Volatilitet-------
Debt Arbitrage-------
Eiendom, Indirekte - Øvrige-------
Equity Market Neutral-------
Europe Long/Short Equity-------
Fund of Funds - Multistrategy-------
Garantertefond-------
Global Long/Short Equity-------
Global Macro-------
Kapitalbeskyttet-------
Kombinasjonsfond, Øvrig-------
Konvertible obligasjoner - Øvrige-------
Long/Short Debt-------
Long-Only Debt -------
Øvrige-------
Råvarer - Industrielle og generelle metaller-3,16-5,73-4,35---17.03.2020
Råvarer - Korn7,967,9611,77--17,8731.03.2020
Råverer - Øvrig-------
Rente, Fixed Term-------
Rente, Øvrig pengemarked-------
Rente, Øvrige obligasjoner-------
Rente, ��vrig realrente-------
Systematic Futures-------
Trading - Belånt/invers aksjer-------
Trading - Belånt/invers øvrig-------
Trading - Belånt/invers råvarer-------
Trading - Belånt/invers renter-------
En utfyllende liste gjennomsnittlig avkastning for fond innenfor en Morningstar Kategori. Avkastning for 3 mnd, I år, 1 år, 3 år, og 5 år, samt 3 år std. avv.
Kursutvikling er presentert i norsk krone (NOK).
© Copyright 2020 Morningstar, Inc. Alle rettigheter reservert.

Brukervilkår        Personvern        Cookies