Kategoriavkastning: Totalavkastning

Kategori

En liste over Morningstar Kategori med gjennomsnittlig løpende avkastning (3 måneder, i år, 1 år, 3 år, 5 år) for alle fondene i kategorien. Morningstar Kategori blir benyttet som refereranse for fond i for eksempel Morningstar Fondsrapporter.

Klikk på kategorinavn for å se en liste med fond tilhørende kategorien.

×
Morningstar
Kategori
Avk. i år %3 Mnd avkast. %1 År avkast. %3 År p.a. %5 år p.a. %3 år Std avvDato
Japan, Små-/ mellomstore selskaper-1,86-4,2315,9719,7320,1113,5220.09.2018
Bransjefond, Teknologi4,94-5,2815,8417,9420,4715,1220.09.2018
Sveits, Små-/ mellomstore selskaper2,463,9811,5017,3820,8911,8520.09.2018
Norge10,843,8816,0717,1414,8610,8220.09.2018
Russland-0,282,506,6316,655,4916,1120.09.2018
USA, Store selskaper, Vekst13,464,0527,0114,7219,9713,5020.09.2018
Thailand2,076,8715,8114,6511,6413,7320.09.2018
USA, Små selskaper10,542,3624,5614,5217,8216,4820.09.2018
Sverige, Små-/ mellomstore selskaper5,254,398,7413,9417,5315,0520.09.2018
USA, Store selskaper, Blandet8,014,7421,5313,8218,3812,6020.09.2018
USA, Fleksibel kapitalisering9,693,5423,3313,7818,1313,8520.09.2018
Vietnam-3,181,5117,5113,7820,2415,4120.09.2018
Bransjefond, Materialer0,612,3211,0813,6912,5814,7220.09.2018
Finland4,351,306,9413,5814,9211,9020.09.2018
Japan, Fleksibel kapitalisering-3,19-1,6312,3113,3415,8813,8220.09.2018
BRIK-6,78-4,772,2213,2911,0813,1520.09.2018
Europa, Små selskaper-1,13-0,137,4412,3416,4813,6620.09.2018
Euroland, Små selskaper-3,59-0,903,9312,3210,8212,9820.09.2018
USA, Store selskaper, Verdi5,304,7718,0012,2716,5612,9420.09.2018
Globale, Små selskaper3,970,9115,9812,2615,6512,4020.09.2018
Brasil-21,95-4,66-21,8712,03-1,6028,0420.09.2018
Bransjefond, Naturressurser-2,49-2,1910,7011,774,7417,9720.09.2018
Kina og nærliggende-8,50-10,440,7711,6714,2015,2920.09.2018
USA, Mellomstore selskaper7,462,7121,4311,6617,6014,4620.09.2018
Japan, Store selskaper-1,110,3313,4111,3213,5513,5020.09.2018
Globale, Store selskaper, Vekst4,661,0315,7311,2215,3012,1820.09.2018
Europa eks. Storbr., Små/mellomstore-0,550,676,1611,0416,0912,7420.09.2018
Taiwan, Store selskaper-2,10-3,344,9810,9013,6012,1020.09.2018
Asia - Stillehavsområdet eks. Japan-6,61-4,783,3110,7611,9311,8920.09.2018
Kina-9,94-12,24-0,2410,7413,6516,0220.09.2018
Bransjefond, Vann-0,973,2010,2110,7112,9811,2820.09.2018
Asia - Stillehavsområdet ink. Japan-4,76-2,877,2310,5311,9712,1120.09.2018
Euroland, Mellomstore selskaper-2,16-1,323,7310,2416,2713,8020.09.2018
Hong Kong-7,37-8,201,8610,0712,3313,4720.09.2018
Danmark0,151,693,059,9319,9812,3520.09.2018
Asia eks. Japan-10,01-7,48-0,299,9012,4412,1620.09.2018
Australia og New Zeland-3,88-0,165,569,817,0213,5020.09.2018
Globale, Store selskaper, Blanding1,541,9611,919,8013,2711,6820.09.2018
Sverige/Global1,993,589,479,6612,4211,3120.09.2018
Globale, Store selskaper, Verdi0,202,1810,749,6013,3511,7920.09.2018
Tyskland, Små-/ mellomstore selskaper-3,47-0,484,239,5612,4213,2420.09.2018
Rente, Europeisk High Yield-2,040,116,249,4910,927,5627.04.2018
Global, Fleksibel kapitalisering-0,010,029,929,4913,1712,3920.09.2018
Bransjefond, Forbruksvarer og tjenester-0,32-0,6810,679,3312,7612,9420.09.2018
Asia - Stillehavsområdet eks. Japan Utbytte-5,41-2,292,799,2810,6911,2620.09.2018
Bransjefond, Verdifulle metaller-18,69-12,63-15,889,261,0132,5120.09.2018
Globale vekstmarkeder-10,69-4,79-2,409,108,6411,5320.09.2018
Europeiske vekstmarkeder-10,960,00-3,799,002,7912,6220.09.2018
Europa, Mellomstore selskaper0,720,448,318,8414,8113,1420.09.2018
Bransjefond, Finans-0,731,559,468,8412,9217,2420.09.2018
Bransjefond, Økologi-0,970,518,288,8212,6912,5120.09.2018
Livssyklusfond 2046+0,872,239,908,6712,0610,5620.09.2018
Latin-Amerika-12,341,17-12,548,601,8019,5620.09.2018
Sverige1,335,314,288,5611,4012,8020.09.2018
Norden1,233,335,208,3212,0511,2420.09.2018
Global Utbytte-0,382,649,158,3012,3411,0520.09.2018
Livssyklusfond 2041-20450,312,059,328,2811,7910,2620.09.2018
India-11,36-4,03-1,678,2720,2416,4320.09.2018
Islamske aksjer, Global-2,690,226,498,269,9711,2820.09.2018
Livssyklusfond 2036-2040-1,121,197,968,1111,9810,1820.09.2018
Kombinasjonsfond, NOK Aggressiv-0,130,167,088,1010,168,1520.09.2018
Tyskland, Store selskaper-7,32-2,221,188,0911,1616,0620.09.2018
Asia-7,54-2,544,278,057,4911,8620.09.2018
Singapore-6,50-3,184,087,957,6513,2320.09.2018
Bransjefond, Landbruk0,523,2512,007,819,8312,5320.09.2018
Euroland, Fleksibel kapitalisering-1,920,573,807,8011,2613,5820.09.2018
Eiendom, Indirekte - Asia-2,54-3,025,637,718,3510,7020.09.2018
Storbritannia, Små selskaper2,15-0,3813,587,6515,1217,1720.09.2018
Bransjefond, Infrastruktur-3,750,010,557,6112,0112,2720.09.2018
Kombinasjonsfond, USD Aggressiv0,460,589,407,5610,7910,4920.09.2018
Europa eks. Storbr., Store selskaper-1,670,734,527,3611,9412,9420.09.2018
Livssyklusfond 2031-2035-0,541,847,767,2411,029,6920.09.2018
Sveits, Store selskaper0,056,297,417,2312,5911,3920.09.2018
Euroland, Store selskaper-3,30-0,242,387,0810,4413,8620.09.2018
Bransjefond, Forsyning-0,782,552,177,0611,3213,3420.09.2018
Europa, Fleksibel kapitalisering-3,46-0,153,856,9210,8912,7120.09.2018
Europa, Store selskaper, Vekst0,050,936,726,7411,3012,2320.09.2018
Kombinasjonsfond, SEK Aggressiv-1,141,994,966,519,899,4420.09.2018
Kombinasjonsfond, EUR Aggressiv - Global-1,910,966,516,409,659,9420.09.2018
Livssyklusfond 2026-2030-2,170,765,866,2710,329,2020.09.2018
Bransjefond, Energi5,722,7419,136,250,7117,7020.09.2018
Bransjefond, Private Equity0,034,377,406,189,7912,4820.09.2018
Spania2,08-0,3510,756,1110,3515,6220.09.2018
Indonesia-14,82-8,14-7,466,023,9518,9220.09.2018
Europeiske vekstmarkeder eks. Russland-10,910,58-6,635,837,4212,7720.09.2018
Rente, EUR High Yield-2,682,052,835,748,296,9620.09.2018
Globale vekstmarkeder, Små/mellomstore-14,24-7,95-6,675,708,6911,5020.09.2018
Kombinasjonsfond, GBP Dristig-1,090,148,315,6810,7512,2020.09.2018
Europa, Store selskaper, Blanding-2,590,654,545,6810,0112,2820.09.2018
Bransjefond, Helsevern9,634,2217,055,6517,3515,1120.09.2018
Europa, Store selskaper, Verdi-3,720,262,635,629,6213,3820.09.2018
Kombinasjonsfond, Asia-5,34-2,651,965,569,489,6820.09.2018
Rente, Globale obligasjoner - ILS sikret-4,191,021,635,5110,038,8420.09.2018
Eiendom, Indirekte - Global-0,371,338,055,4711,1511,8520.09.2018
Kombinasjonsfond, USD Fleksibel-0,57-0,127,265,359,7510,1720.09.2018
Eiendom, Indirekte - Europa-0,551,0011,245,3214,6613,8820.09.2018
Asia eks. Japan, Små/mellomstore-11,85-9,17-3,315,3210,3912,3620.09.2018
Kombinasjonsfond, Globale vekstmarkeder-9,39-2,96-2,315,266,539,1820.09.2018
Rente, Global High Yield0,031,175,605,2610,468,5420.09.2018
Bransjefond, Alternativ energi-6,22-2,551,995,238,8914,4820.09.2018
Kombinasjonsfond, USD Moderat-0,040,577,685,2210,279,4120.09.2018
Europa Utbytte-3,571,082,975,1610,0912,0020.09.2018
Kombinasjonsfond, NOK Moderat0,411,103,265,146,915,7920.09.2018
Rente, Asia High Yield-4,03-0,841,095,0411,618,8720.09.2018
Frankrike, Små-/ mellomstore selskaper-10,64-3,38-3,575,049,3212,7220.09.2018
Rente, USD High Yield1,171,166,865,0210,318,7220.09.2018
Rente, Global High Yield - EUR sikret-3,242,061,784,976,976,8720.09.2018
Rente, NOK High Yield2,980,913,584,520,874,5220.09.2018
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner-3,970,381,524,4210,498,4620.09.2018
Kombinasjonsfond, EUR Moderat - Global-3,030,873,904,427,907,8920.09.2018
Storbritannia, Fleksibel kapitalisering-1,02-2,309,594,3511,1615,9120.09.2018
Livssyklusfond 2021-2025-2,661,223,914,267,727,8720.09.2018
Eiendom, Indirekte - Nord-Amerika-0,623,385,454,2512,4415,6820.09.2018
Kombinasjonsfond, EUR Moderat-3,050,833,174,227,658,9720.09.2018
Konvertible obligasjoner - Global-0,54-0,375,014,209,458,5620.09.2018
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel - Global-3,500,423,604,187,358,9820.09.2018
Kina - A aksjer-19,11-13,87-9,134,0815,5121,3620.09.2018
Rente, EUR Lange obligasjoner-1,550,994,544,0710,9311,6320.09.2018
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner-5,960,02-0,903,978,778,3020.09.2018
Globale, Umodne markeder-13,61-7,21-4,853,968,3111,5420.09.2018
Rente, DKK Obligasjoner-2,331,423,123,946,806,4220.09.2018
Storbritannia, Store selskaper, Verdi-3,00-2,955,703,898,5213,5120.09.2018
Kombinasjonsfond, SEK Moderat-3,731,880,523,736,967,9820.09.2018
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner (EUR bias)-7,701,22-3,123,726,136,8220.09.2018
Rente, JPY Obligasjoner-0,21-2,893,563,675,7811,3920.09.2018
Rente, DKK innlandsobligasjoner-2,141,533,253,646,406,3720.09.2018
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel-4,35-0,051,793,526,869,7220.09.2018
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - EUR fokusert-9,110,94-4,493,475,707,6420.09.2018
Storbritannia, Store selskaper, Blanding-2,16-2,317,603,469,1113,5820.09.2018
Konvertible obligasjoner - Global, USD sikret-0,53-1,125,563,4510,529,9920.09.2018
Rente, USD Obligasjoner - fleksibel-0,750,424,663,459,218,7920.09.2018
Italia-2,66-0,360,873,4210,4318,9420.09.2018
Kombinasjonsfond, USD Forsiktig-0,910,045,513,358,698,8120.09.2018
Kombinasjonsfond, GBP Moderat dristig-1,540,116,673,339,5511,7120.09.2018
Rente, EUR Selskapsobligasjoner-3,321,192,063,326,566,4320.09.2018
Rente, Asia Obligasjoner-3,24-0,161,983,309,058,3820.09.2018
Rente, Global fleksibel-3,04-0,372,023,308,928,0820.09.2018
Rente, Globale selskapsobligasjoner - USD sikret-1,630,414,233,2710,158,5820.09.2018
Kombinasjonsfond, CHF Moderat -1,142,484,383,157,768,4120.09.2018
Kombinasjonsfond, CHF Aggressiv-0,193,516,473,107,699,3720.09.2018
Rente, Global fleksibel - USD sikret-0,760,414,863,099,378,8020.09.2018
Rente, Global realrente - USD sikret-0,71-0,675,993,0710,089,1320.09.2018
Konvertible obligasjoner - Europa-3,670,481,082,986,308,2420.09.2018
Konvertible obligasjoner - Global, EUR sikret-3,430,101,842,896,327,9420.09.2018
Kombinasjonsfond, SEK Fleksibel-4,521,32-0,022,865,439,1520.09.2018
Rente, Global fleksibel - EUR sikret-4,691,130,222,835,496,6620.09.2018
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - Lokal valuta-11,00-3,71-7,652,813,048,9720.09.2018
Livssyklusfond 2016-2020-3,020,862,962,776,587,3520.09.2018
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig - Global-3,820,731,922,726,006,7620.09.2018
Rente, RMB Obligasjoner-3,64-4,962,432,688,437,6620.09.2018
Rente, Global High Yield - CHF sikret0,354,113,802,667,988,2820.09.2018
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig-3,290,832,312,635,986,9020.09.2018
Kombinasjonsfond, NOK Forsiktig-0,660,211,272,614,512,9820.09.2018
Storbritannia, Store selskaper, Vekst-2,56-2,777,202,559,4614,0420.09.2018
Rente, USD Selskapsobligasjoner-2,750,542,922,509,518,6420.09.2018
Rente, Asia Obligasjoner - lokal valuta-5,71-2,990,532,477,237,8620.09.2018
Rente, EUR Realrente-3,010,592,942,435,336,5820.09.2018
Rente, EUR Obligasjoner - fleksibel -3,631,181,462,385,236,8020.09.2018
Rente, Europeiske obligasjoner-3,450,872,012,387,166,7420.09.2018
Rente, Globale selskapsobligasjoner - EUR sikret-5,631,24-0,622,365,666,6820.09.2018
Rente, Globale selskapsobligasjoner-2,980,582,232,338,257,3820.09.2018
Rente, EUR Obligasjoner - diversifisert-3,450,891,642,215,946,6520.09.2018
Rente, Globale Obligasjoner - NOK sikret-1,36-0,52-1,332,072,883,3720.09.2018
Rente, NOK Korte obligasjoner1,100,351,421,992,140,9220.09.2018
Rente, Globale Obligasjoner - USD sikret-0,83-0,084,221,948,969,0420.09.2018
Konvertible obligasjoner - Global, CHF sikret0,622,114,491,907,849,3420.09.2018
Rente, Global realrente - EUR sikret-4,620,150,581,875,056,5620.09.2018
Rente, EUR Statsobligasjoner-2,870,792,191,836,117,0320.09.2018
Rente, EUR Korte selskapsobligasjoner-3,031,361,851,804,606,2320.09.2018
Korea-11,82-4,912,141,776,9314,8220.09.2018
Rente, NOK Obligasjoner0,520,120,741,752,631,4320.09.2018
Storbritannia Utbytte-3,08-2,225,451,689,6014,3220.09.2018
Livssyklusfond 2011-2015-2,941,281,791,685,486,7320.09.2018
Rente, Globale Obligasjoner - EUR fokusert-3,860,740,971,665,356,3720.09.2018
Afrika & Midtøsten-0,12-4,703,331,586,4813,6720.09.2018
Rente, NOK Pengemarked0,910,311,141,471,550,3820.09.2018
Canada-4,653,941,931,464,6611,0420.09.2018
Råvarer - Verdifulle metaller-5,40-4,433,471,321,0116,0220.09.2018
Rente, Globale Obligasjoner - EUR sikret-4,870,58-0,581,294,486,7020.09.2018
Bransjefond, Telekommunikasjon-3,200,390,681,259,7413,0220.09.2018
Rente, EUR Korte obligasjoner - diversifisert-3,131,211,611,234,096,3220.09.2018
Rente, Østeuropa obligasjoner-10,60-1,95-6,001,204,437,6020.09.2018
Rente, USD Obligasjoner - diversifisert-2,180,092,591,178,438,7420.09.2018
Rente, EUR Pengemarked - kort-2,771,332,001,153,766,3320.09.2018
Rente, USD, Korte obligasjoner - diversifisert0,540,435,581,097,159,1420.09.2018
Rente, EUR Pengemarked-2,651,302,111,053,606,3320.09.2018
Rente, Global fleksibel - CHF sikret-1,433,062,091,046,498,0120.09.2018
Rente, Globale Obligasjoner-3,14-0,151,431,046,407,2120.09.2018
Kombinasjonsfond, GBP Fleksibel-3,06-0,124,421,037,9711,5120.09.2018
Kombinasjonsfond, GBP Moderat-2,480,194,571,028,0411,0120.09.2018
Rente, USD Kort pengemarked0,860,356,101,007,139,2820.09.2018
Rente, Global realrente-2,83-0,721,750,995,066,9920.09.2018
Rente, EUR Kort pengemarked-2,681,292,040,953,486,3420.09.2018
Rente, Globale selskapsobligasjoner - CHF sikret-2,213,161,450,917,538,2120.09.2018
Rente, EUR Korte statsobligasjoner-3,021,091,660,863,936,3820.09.2018
Eiendom, Direkte - global-1,651,642,840,831,667,9420.09.2018
Rente, Globale Obligasjoner - USD fokusert-3,960,120,060,828,368,2420.09.2018
Rente, USD Pengemarked0,760,335,880,816,939,2220.09.2018
Eiendom, Direkte - Europa-3,131,350,570,712,678,4720.09.2018
Rente, AUD Pengemarked-5,55-2,82-5,080,651,077,5027.04.2018
Rente, HKD Obligasjoner-0,890,013,390,627,769,1220.09.2018
Rente, GBP High Yield-2,311,133,040,347,7611,2820.09.2018
Kombinasjonsfond, CHF Forsiktig-1,602,352,770,316,437,8820.09.2018
Rente, RMB Obligasjoner - Innenlansk-2,26-4,623,190,298,627,9620.09.2018
Kombinasjonsfond, SEK Forsiktig-6,620,76-3,570,283,666,8920.09.2018
Råvarer - Bred råvarekurv-5,38-3,333,090,26-3,6511,1120.09.2018
Rente, USD Statsobligasjoner-2,32-0,301,950,086,829,2020.09.2018
Rente, USD Realrente-1,47-0,463,370,086,328,5020.09.2018
Rente, Globale Obligasjoner - CHF sikret-1,512,301,380,066,148,2620.09.2018
Rente, CHF Obligasjoner-0,682,433,14-0,146,108,1920.09.2018
Rente, GBP Realrente-5,11-1,292,28-0,279,6312,7220.09.2018
Rente, Global High Yield - GBP sikret-2,201,552,77-0,636,7811,1120.09.2018
Rente, CHF Pengemarked0,583,233,87-0,654,848,0920.09.2018
Kombinasjonsfond, GBP Moderat forsiktig-3,040,013,14-0,716,8710,2520.09.2018
Rente, CAD Obligasjoner-6,19-1,11-3,53-0,773,676,7127.04.2018
Bransjefond, Bioteknologi7,642,259,07-0,7816,4422,8320.09.2018
Rente, SEK Selskapsobligasjoner-6,711,16-5,00-0,851,386,8420.09.2018
Rente, GBP Selskapsobligasjoner-4,25-0,442,03-1,127,8010,8220.09.2018
Kombinasjonsfond, GBP Forsiktig-2,940,173,17-1,126,8910,0620.09.2018
Rente, SEK Obligasjoner-6,470,47-4,61-1,262,426,4720.09.2018
Eiendom, Direkte - Storbritannia0,731,388,16-1,559,1911,4320.09.2018
Afrika-10,92-9,85-0,57-1,620,8614,5620.09.2018
Rente, GBP Obligasjoner - diversifisert-4,13-0,661,97-1,697,4310,4820.09.2018
Rente, GBP Statsobligasjoner-4,28-1,642,20-2,297,5610,8720.09.2018
Rente, Global fleksibel - GBP sikret-3,720,551,23-2,385,9510,5120.09.2018
Konvertible obligasjoner - Global, GBP sikret-3,27-1,141,91-2,586,2012,9420.09.2018
Eiendom, Direkte - øvrig-7,401,00-4,22-2,64-1,1014,1820.09.2018
Rente, Globale selskapsobligasjoner - GBP sikret-4,390,640,41-3,125,739,8020.09.2018
Rente, Global realrente - GBP sikret-3,85-0,451,12-3,244,779,0520.09.2018
Rente, Globale Obligasjoner - GBP sikret-4,56-0,25-0,30-3,714,879,8620.09.2018
Rente, GBP Korte obligasjoner - diversifisert-2,280,562,28-4,263,059,8120.09.2018
Rente, GBP Pengemarked-2,020,602,52-4,862,9010,2720.09.2018
Rente, GBP Kort pengemarked-2,010,602,53-4,872,8910,2820.09.2018
Råvarer - Landbruk-12,69-5,84-10,87-8,04-5,7712,4220.09.2018
Tyrkia-43,72-21,43-40,99-12,18-9,7625,3420.09.2018
Aksjer, Øvrige-------
Alt - Diversifisert arbitrasje-------
Alt - Eventdrevet-------
Alt - Fond av fond - Multistrategi-------
Alt - Fond av fond - Øvrige-------
Alt - Global makro-------
Alt - Long/Short aksjer - Europa-------
Alt - Long/Short aksjer - Global-------
Alt - Long/Short aksjer - Øvrige-------
Alt - Long/Short aksjer - UK-------
Alt - Long/Short aksjer - USA-------
Alt - Long/Short aksjer - Vekstmarkeder-------
Alt - Long/Short rente-------
Alt - Markedsnøytral - Aksjer-------
Alt - Multistrategi-------
Alt - Rentearbitrasje-------
Alt - Systematisk futures-------
Alt - Valuta-------
Alt - Volatilitet-------
Debt Arbitrage-------
Eiendom, Indirekte - Øvrige-------
Equity Market Neutral-------
Europe Long/Short Equity-------
Fund of Funds - Multistrategy-------
Garantertefond-------
Global Long/Short Equity-------
Global Macro-------
Kapitalbeskyttet-------
Kombinasjonsfond, Øvrig-------
Konvertible obligasjoner - Øvrige-------
Long/Short Debt-------
Long-Only Debt -------
Norden, små- & mellomstore-------
Øvrige-------
Rente, Fixed Term-------
Rente, High Yield - sikret (øvrig)-------
Rente, Øvrig pengemarked-------
Rente, Øvrige obligasjoner-------
Rente, RMB High Yield-4,08-0,410,90--8,1120.09.2018
Rente, ��vrig realrente-------
Stillehavsområdet eks. Japan-------
Systematic Futures-------
Trading - Belånt/invers aksjer-------
Trading - Belånt/invers øvrig-------
Trading - Belånt/invers råvarer-------
En utfyllende liste gjennomsnittlig avkastning for fond innenfor en Morningstar Kategori. Avkastning for 3 mnd, I år, 1 år, 3 år, og 5 år, samt 3 år std. avv.
Kursutvikling er presentert i norsk krone (NOK).