Morningstar.no bruker informasjonskapsler (cookies) for blant annet trafikkmåling, annonser og forbedret brukeropplevelse. Fortsett å bruke Morningstar.no som normalt om du godtar dette. Finn ut mer om hvordan vi benytter informasjonskapsler ved å klikke her. Aksepter informasjonskapsler

Kategoriavkastning: Totalavkastning

Kategori

En liste over Morningstar Kategori med gjennomsnittlig løpende avkastning (3 måneder, i år, 1 år, 3 år, 5 år) for alle fondene i kategorien. Morningstar Kategori blir benyttet som refereranse for fond i for eksempel Morningstar Fondsrapporter.

Klikk på kategorinavn for å se en liste med fond tilhørende kategorien.

×
Morningstar
Kategori
Avk. i år %3 Mnd avkast. %1 År avkast. %3 År p.a. %5 år p.a. %3 år Std avvDato
Kina - A aksjer7,337,5312,3435,9719,3335,4027.04.2017
India23,1920,1231,6529,7521,2720,1627.04.2017
Bransjefond, Teknologi15,8512,9934,3426,4421,0315,8127.04.2017
Japan, Små-/ mellomstore selskaper9,609,5322,9226,1123,0515,1827.04.2017
Sveits, Små-/ mellomstore selskaper19,1116,7233,8924,6624,2712,1427.04.2017
Danmark15,9914,0019,7623,9127,2613,7127.04.2017
USA, Store selskaper, Vekst10,449,5322,1023,2220,7714,8727.04.2017
Bransjefond, Bioteknologi12,1512,4116,1822,8127,4828,0227.04.2017
USA, Mellomstore selskaper4,995,8322,2222,5121,0415,6727.04.2017
Sverige, Små-/ mellomstore selskaper13,6012,6418,5722,4224,2215,1627.04.2017
Vietnam6,136,6419,7322,1821,4213,5527.04.2017
USA, Store selskaper, Blandet6,297,4320,5322,0620,6313,8427.04.2017
Japan, Store selskaper6,746,3918,0221,0316,8814,9027.04.2017
Kina14,5711,4525,9221,0015,1220,1727.04.2017
USA, Små selskaper5,497,4628,7520,9820,2718,1827.04.2017
USA, Fleksibel kapitalisering6,927,2020,7520,9819,8415,0327.04.2017
Rente, RMB High Yield6,477,0110,6120,80-9,7527.04.2017
Rente, Asia High Yield4,046,2216,6520,6416,118,9127.04.2017
Eiendom, Indirekte - Nord-Amerika2,505,887,5619,8615,3018,2827.04.2017
Bransjefond, Helsevern10,3212,079,8419,8522,4117,1827.04.2017
USA, Store selskaper, Verdi3,365,4419,5919,8319,8913,8427.04.2017
Kina og nærliggende15,0611,7626,0819,7515,4917,7827.04.2017
Taiwan, Store selskaper12,8511,0328,7619,6416,9113,3227.04.2017
Asia eks. Japan16,2712,7625,9918,6614,0414,0827.04.2017
Asia eks. Japan, Små/mellomstore14,9412,8323,4418,6618,2213,8127.04.2017
Hong Kong14,2010,8824,3318,6314,1517,0927.04.2017
Globale, Små selskaper8,629,1521,2318,6219,6013,5927.04.2017
Finland11,6711,7426,5918,4819,5313,1827.04.2017
Globale, Store selskaper, Vekst10,9810,3118,4918,4617,1613,1827.04.2017
Asia - Stillehavsområdet ink. Japan11,049,2721,6218,4215,1713,2527.04.2017
Euroland, Små selskaper16,7614,7625,1118,0919,0114,0227.04.2017
BRIK13,109,6431,4517,999,9715,3627.04.2017
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner4,526,6314,9417,8714,019,0427.04.2017
Bransjefond, Finans9,428,9724,8517,3318,7717,6027.04.2017
Europa eks. Storbr., Små/mellomstore14,9214,5922,0217,3221,7213,3627.04.2017
Bransjefond, Infrastruktur10,2811,3916,6417,2415,4513,0527.04.2017
Bransjefond, Forbruksvarer og tjenester12,9712,6018,4317,1916,2113,8727.04.2017
Rente, Global realrente - USD sikret1,054,7413,2317,1811,6110,8727.04.2017
Rente, Asia Obligasjoner3,275,9110,0416,9412,399,5627.04.2017
Europa, Små selskaper16,6015,8920,3216,9120,6914,4227.04.2017
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner5,387,4314,5716,7512,469,0227.04.2017
Globale, Store selskaper, Blanding8,709,2617,3816,7216,4812,5827.04.2017
Asia - Stillehavsområdet eks. Japan13,7310,9524,2216,6014,1213,3227.04.2017
Russland-0,11-1,0835,6416,544,6723,5227.04.2017
Rente, Globale selskapsobligasjoner - USD sikret2,045,439,5716,4912,8610,4827.04.2017
Thailand7,997,0521,6616,4812,9113,3727.04.2017
Norden11,5310,4216,7716,3918,3012,3027.04.2017
Globale, Store selskaper, Verdi7,037,6318,4616,3817,5212,3127.04.2017
Global Utbytte6,938,4915,6816,3116,4611,7327.04.2017
Eiendom, Indirekte - Global4,787,446,2116,2214,3214,8427.04.2017
Globale vekstmarkeder, Små/mellomstore14,9113,6722,9916,1712,4212,5627.04.2017
Konvertible obligasjoner - Global, USD sikret3,765,8712,5716,1514,7611,0227.04.2017
Sverige/Global11,4010,7018,8116,0216,7312,0327.04.2017
Rente, Globale obligasjoner - ILS sikret7,138,9112,6515,9114,529,9927.04.2017
Europa, Mellomstore selskaper15,2214,0416,0815,7619,4414,0227.04.2017
Kombinasjonsfond, USD Moderat4,326,3513,2015,5913,6310,6327.04.2017
Rente, Global High Yield3,495,5616,5515,5514,049,1427.04.2017
Global, Fleksibel kapitalisering9,209,4117,8115,5115,3913,0127.04.2017
Rente, USD Obligasjoner - fleksibel2,545,1011,7815,5011,869,7627.04.2017
Sveits, Store selskaper14,3012,6021,7115,4318,5112,2827.04.2017
Kombinasjonsfond, Asia7,087,8814,3415,3911,8112,0527.04.2017
Eiendom, Indirekte - Asia9,018,8010,2815,3913,8913,1427.04.2017
Sverige12,9512,0716,5615,3718,2412,8627.04.2017
Rente, USD Selskapsobligasjoner2,095,227,9415,3611,7610,3127.04.2017
Rente, Global fleksibel - USD sikret2,134,9511,3115,3411,9410,3327.04.2017
Rente, USD Realrente0,503,9310,0315,299,0710,3427.04.2017
Rente, USD High Yield3,045,2016,3915,2413,529,3727.04.2017
Livssyklusfond 2046+8,508,8815,3415,1114,7311,1627.04.2017
Livssyklusfond 2041-20458,208,7015,0415,0514,3211,0127.04.2017
Bransjefond, Private Equity11,7110,1323,4414,9819,3313,6127.04.2017
Rente, Globale Obligasjoner - USD fokusert2,315,175,8114,9711,019,9927.04.2017
Rente, Globale obligasjoner - USD sikret1,024,636,7714,9510,9711,0527.04.2017
Rente, Global fleksibel3,005,4511,7414,9411,779,1327.04.2017
Rente, USD Obligasjoner - diversifisert1,594,846,5914,9110,5610,6427.04.2017
Bransjefond, Vann12,7912,9721,8914,8318,0411,6827.04.2017
Eiendom, Indirekte - Europa9,3814,742,4814,6917,9215,8727.04.2017
Euroland, Mellomstore selskaper16,5115,0422,9114,6520,3815,0127.04.2017
Globale vekstmarkeder13,8811,3024,1414,5010,3712,8327.04.2017
Europa, Store selskaper, Vekst13,2813,6013,8214,4916,4713,2327.04.2017
Bransjefond, Økologi10,1810,2017,3714,4716,4813,1127.04.2017
Rente, HKD Obligasjoner0,734,095,7714,449,0610,7427.04.2017
Bransjefond, Forsyning6,7311,009,9114,3914,2013,9427.04.2017
Tyskland, Store selskaper12,9411,6320,5114,2817,9916,9027.04.2017
Kombinasjonsfond, USD Aggressiv5,276,8812,1514,2511,7311,1727.04.2017
Livssyklusfond 2031-20357,778,3513,6914,2514,2210,7827.04.2017
Konvertible obligasjoner - Global5,296,6111,2814,1813,809,7227.04.2017
Livssyklusfond 2036-20408,288,8814,9614,1514,1710,7627.04.2017
Storbritannia, Små selskaper18,0017,5815,5714,1419,8217,2127.04.2017
Kombinasjonsfond, USD Fleksibel4,256,5812,3514,0911,8911,5227.04.2017
Konvertible obligasjoner - Asia/Japan2,825,078,8914,0612,949,7627.04.2017
Rente, GBP Realrente6,6910,1512,8113,9811,8012,4527.04.2017
Bransjefond, Telekommunikasjon3,415,053,3613,7315,5412,4927.04.2017
Europa eks. Storbr., Store selskaper12,3412,9716,7013,6518,1913,6927.04.2017
Bransjefond, Materialer8,386,0823,1513,5912,7315,2227.04.2017
Tyskland, Små-/ mellomstore selskaper13,2712,0318,3713,5615,9314,3927.04.2017
Norge7,503,1927,5013,5312,5410,5727.04.2017
Rente, RMB Obligasjoner2,864,553,3213,3510,7510,0027.04.2017
Rente, USD, Korte obligasjoner - diversifisert0,453,786,4513,339,3110,5127.04.2017
Kombinasjonsfond, USD Forsiktig2,925,6110,0313,2811,2610,1227.04.2017
Rente, USD Statsobligasjoner0,774,254,3613,278,8310,9527.04.2017
Rente, Asia Obligasjoner - lokal valuta4,046,226,0913,219,069,2727.04.2017
Rente, Globale selskapsobligasjoner2,405,457,0013,0510,499,2127.04.2017
Rente, USD Kort pengemarked0,133,555,7013,028,6610,7627.04.2017
Kombinasjonsfond, Globale vekstmarkeder10,019,4518,2913,008,849,7227.04.2017
Rente, USD Pengemarked0,033,455,6812,948,6110,6927.04.2017
Livssyklusfond 2026-20307,058,3111,7912,9313,3510,1427.04.2017
Islamske aksjer, Global8,868,4917,6412,9011,0511,9727.04.2017
Kombinasjonsfond, NOK Aggressiv5,645,0215,3912,6411,868,4427.04.2017
Kombinasjonsfond, SEK Aggressiv7,887,889,9312,5613,459,9127.04.2017
EMEA8,548,9616,8212,469,6513,4927.04.2017
Europa, Fleksibel kapitalisering12,4812,3313,9312,4416,1013,5927.04.2017
Euroland, Store selskaper12,5513,2718,5012,4417,5614,6227.04.2017
Singapore15,3411,1017,2912,4211,1813,2727.04.2017
Rente, JPY Obligasjoner4,767,543,2312,263,8512,9927.04.2017
Frankrike, Store selskaper12,5613,6819,4112,1817,1813,9027.04.2017
Europa, Store selskaper, Blanding11,0811,8713,7012,0315,5112,8827.04.2017
Euroland, Fleksibel kapitalisering10,2511,4914,3112,0215,5613,8627.04.2017
Kombinasjonsfond, CHF Moderat 5,336,289,8311,9410,8510,2727.04.2017
Globale, Umodne markeder10,609,7024,9411,9115,7811,3927.04.2017
Kombinasjonsfond, EUR Aggressiv - Global7,368,1812,5611,8112,3910,5427.04.2017
Kombinasjonsfond, GBP Aggressiv8,399,669,3811,7113,0912,2527.04.2017
Korea14,9012,649,9211,658,3712,9627.04.2017
Bransjefond, Verdifulle metaller3,69-1,194,1311,62-4,1838,3027.04.2017
Asia10,189,4113,1311,6210,1612,4927.04.2017
Rente, EUR Lange obligasjoner0,677,250,7411,5312,7613,2427.04.2017
Europeiske vekstmarkeder5,886,1922,5611,425,6814,8927.04.2017
Storbritannia, Store selskaper, Vekst9,2611,078,6711,3813,8714,4127.04.2017
Rente, Globale obligasjoner2,995,835,0611,308,749,1827.04.2017
Storbritannia Utbytte10,0212,357,9211,2915,6613,9527.04.2017
Storbritannia, Fleksibel kapitalisering11,6112,7411,3811,2915,8815,3627.04.2017
Europa, Store selskaper, Verdi9,9710,3716,6011,2116,2613,6427.04.2017
Rente, GBP Statsobligasjoner5,8910,881,5011,028,6812,6927.04.2017
Bransjefond, Landbruk4,724,6813,3111,009,8513,0827.04.2017
Rente, Globale selskapsobligasjoner - CHF sikret3,675,415,4910,9710,1911,4327.04.2017
Europa Utbytte9,3410,9512,1910,7515,2212,2527.04.2017
Livssyklusfond 2021-20255,927,378,2410,5911,618,7927.04.2017
Konvertible obligasjoner - Global, CHF sikret5,015,517,6610,5911,8811,4727.04.2017
Storbritannia, Store selskaper, Blanding9,1810,6310,2510,5314,0413,4127.04.2017
Kombinasjonsfond, CHF Aggressiv6,257,308,7910,449,2010,3427.04.2017
Indonesia6,418,7615,0810,435,2520,8827.04.2017
Europeiske vekstmarkeder eks. Russland16,3614,7618,1310,3110,7112,1227.04.2017
Rente, Global High Yield - CHF sikret4,455,2011,4810,2712,0810,6727.04.2017
Rente, GBP Obligasjoner - diversifisert6,629,861,9810,049,5811,7127.04.2017
Rente, Global fleksibel - CHF sikret3,474,766,609,938,3310,6627.04.2017
Kombinasjonsfond, GBP Moderat7,509,035,029,9311,1811,4827.04.2017
Rente, GBP Selskapsobligasjoner6,819,932,409,8910,9511,7527.04.2017
Australia og New Zeland8,156,3517,469,889,0815,9927.04.2017
Storbritannia, Store selskaper, Verdi7,778,7510,689,7815,4213,1527.04.2017
Kombinasjonsfond, SEK Moderat6,706,836,459,6810,868,4927.04.2017
Rente, Globale obligasjoner - CHF sikret3,315,025,229,579,0811,7227.04.2017
Rente, CHF Obligasjoner2,014,042,649,578,0111,4127.04.2017
Rente, Global realrente1,834,656,009,416,388,3327.04.2017
Rente, SGD Pengemarked3,455,692,199,366,297,6227.04.2017
Rente, AUD Obligasjoner4,633,605,029,214,928,8427.04.2017
Kombinasjonsfond, CHF Forsiktig3,885,225,639,208,6810,0627.04.2017
Bransjefond, Alternativ energi10,0910,0910,759,1614,8015,1527.04.2017
Kombinasjonsfond, SEK Fleksibel6,987,103,739,148,639,8427.04.2017
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - Lokal valuta7,599,6510,739,085,659,3227.04.2017
Kombinasjonsfond, EUR Moderat - Global5,797,177,949,019,918,8027.04.2017
Livssyklusfond 2016-20205,026,846,028,959,778,2827.04.2017
Kombinasjonsfond, EUR Moderat6,267,998,088,7010,379,5027.04.2017
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel - Global6,217,268,348,669,069,5627.04.2017
Kombinasjonsfond, GBP Forsiktig6,598,611,858,639,5110,8627.04.2017
Eiendom, Direkte - Storbritannia6,427,75-8,128,629,4912,5227.04.2017
Rente, Europeisk High Yield5,456,749,008,6212,048,5627.04.2017
Rente, GBP High Yield7,398,463,878,5011,8711,4427.04.2017
Råvarer - Verdifulle metaller8,859,454,798,430,8319,6227.04.2017
Spania15,3115,9319,028,4118,3316,2427.04.2017
Rente, CAD Obligasjoner-0,791,05-2,128,394,037,8827.04.2017
Kombinasjonsfond, NOK Moderat4,503,8810,838,328,586,1727.04.2017
Rente, EUR High Yield5,426,688,598,2311,308,2927.04.2017
Rente, Østeuropa obligasjoner5,037,944,268,067,868,4327.04.2017
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner (EUR bias)6,817,698,417,908,857,6527.04.2017
Konvertible obligasjoner - Europa6,327,808,227,7710,588,9427.04.2017
Rente, CHF Pengemarked1,833,531,997,636,0710,7327.04.2017
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel7,208,188,987,579,1910,3027.04.2017
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - EUR fokusert7,338,248,287,527,838,3327.04.2017
Rente, Global High Yield - GBP sikret7,398,213,547,2110,1611,1527.04.2017
Rente, DKK Obligasjoner3,686,194,387,197,668,6827.04.2017
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig - Global4,346,294,757,097,927,9427.04.2017
Rente, EUR Selskapsobligasjoner3,726,243,777,038,767,9727.04.2017
Rente, Europeiske obligasjoner2,775,761,776,948,178,2727.04.2017
Konvertible obligasjoner - Global, GBP sikret8,028,57-0,596,929,9112,8327.04.2017
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig4,526,544,686,888,288,0227.04.2017
Rente, Globale obligasjoner - EUR fokusert2,925,392,656,867,267,8927.04.2017
Rente, Global realrente - GBP sikret5,337,42-1,466,846,489,6027.04.2017
Konvertible obligasjoner - Global, EUR sikret5,956,816,086,819,818,8527.04.2017
Rente, Globale selskapsobligasjoner - GBP sikret6,158,09-3,336,687,9510,3427.04.2017
Rente, Global fleksibel - GBP sikret6,668,00-0,886,689,2210,8427.04.2017
Rente, EUR Obligasjoner - diversifisert2,585,661,686,668,028,2827.04.2017
Rente, EUR Statsobligasjoner1,615,380,426,647,898,6327.04.2017
Rente, Globale obligasjoner - GBP sikret5,938,00-3,576,597,2610,5427.04.2017
Livssyklusfond 2011-20153,775,231,516,578,318,4927.04.2017
Rente, Global High Yield - EUR sikret5,656,5910,446,569,597,9527.04.2017
Rente, Global realrente - EUR sikret3,385,555,336,416,267,9527.04.2017
Rente, EUR Obligasjoner - fleksibel 3,915,854,266,398,268,0327.04.2017
Rente, DKK innlandsobligasjoner3,275,893,196,376,867,9727.04.2017
Tyrkia20,8029,19-6,416,304,5422,6427.04.2017
Rente, AUD Pengemarked3,152,274,596,262,988,1727.04.2017
Latin-Amerika12,527,7922,846,052,0618,6127.04.2017
Rente, Globale selskapsobligasjoner - EUR sikret4,476,493,366,057,568,0327.04.2017
Italia13,2114,0812,035,8315,4819,1227.04.2017
Rente, Global fleksibel - EUR sikret4,716,245,305,767,117,8527.04.2017
Kombinasjonsfond, SEK Forsiktig4,454,880,515,736,757,8327.04.2017
Rente, EUR Realrente1,174,532,005,696,477,4227.04.2017
Rente, CAD Pengemarked-1,72-0,50-2,205,462,078,2727.04.2017
Rente, Globale obligasjoner - EUR sikret4,046,142,155,436,478,2927.04.2017
Kombinasjonsfond, NOK Forsiktig2,502,045,995,415,403,1327.04.2017
Afrika & Midtøsten4,184,737,725,3812,5714,9027.04.2017
Canada-2,40-1,917,215,186,5411,4927.04.2017
Rente, SEK Obligasjoner2,553,82-2,654,625,047,9927.04.2017
Rente, EUR Korte obligasjoner - diversifisert2,935,021,174,595,517,9927.04.2017
Rente, EUR Korte selskapsobligasjoner3,064,981,634,576,167,9927.04.2017
Rente, EUR Korte statsobligasjoner2,694,930,854,245,198,1127.04.2017
Rente, EUR Pengemarked - kort2,854,860,914,034,628,1527.04.2017
Rente, EUR Pengemarked2,864,860,854,024,378,1927.04.2017
Rente, GBP Korte obligasjoner - diversifisert4,266,19-5,053,944,4810,7527.04.2017
Rente, GBP Pengemarked4,076,08-5,723,923,1210,7627.04.2017
Rente, EUR Kort pengemarked2,814,820,723,904,218,2127.04.2017
Rente, Globale Obligasjoner - NOK sikret2,152,124,973,724,753,4527.04.2017
Rente, SEK Selskapsobligasjoner3,523,90-0,943,495,108,0427.04.2017
Rente, GBP Kort pengemarked4,326,26-6,523,483,8410,8527.04.2017
Rente, NOK Obligasjoner1,441,302,062,983,261,9127.04.2017
Brasil11,732,5533,812,80-1,8827,9127.04.2017
Bransjefond, Naturressurser-0,29-3,2818,532,700,3119,2427.04.2017
Eiendom, Direkte - global1,173,71-0,842,35-0,419,1027.04.2017
Rente, SEK Pengemarked2,383,00-3,992,103,208,3027.04.2017
Rente, NOK Korte obligasjoner0,980,602,341,702,201,0527.04.2017
Rente, NOK Pengemarked0,610,391,751,682,090,3627.04.2017
Rente, NOK High Yield7,655,3918,521,063,816,3327.04.2017
Afrika4,937,310,62-2,331,4213,8727.04.2017
Bransjefond, Energi-7,28-5,166,58-4,95-0,2818,1627.04.2017
Råvarer - Landbruk0,47-1,20-4,03-5,96-2,9315,0227.04.2017
Råvarer - Bred råvarekurv-2,14-0,940,11-8,24-5,2512,2627.04.2017
Afrika & Midtøsten, Øvrige-------
Alt - Diversifisert arbitrasje-------
Alt - Eventdrevet-------
Alt - Fond av fond - Multistrategi-------
Alt - Fond av fond - Øvrige-------
Alt - Global makro-------
Alt - Long/Short aksjer - Europa-------
Alt - Long/Short aksjer - Global-------
Alt - Long/Short aksjer - Øvrige-------
Alt - Long/Short aksjer - UK-------
Alt - Long/Short aksjer - USA-------
Alt - Long/Short aksjer - Vekstmarkeder-------
Alt - Long/Short rente-------
Alt - Markedsnøytral - Aksjer-------
Alt - Multistrategi-------
Alt - Rentearbitrasje-------
Alt - Systematisk futures-------
Alt - Valuta-------
Alt - Volatilitet-------
Amerika, Øvrige-------
Asia - Stillehavsområdet, Valutasikret-------
Asia eks. Japan,Valutasikret-------
Asia, Øvrige-------
Bransjefond, Øvrige-------
Debt Arbitrage-------
Eiendom, Indirekte - Øvrige-------
Equity Market Neutral-------
Europa, Valutasikret-------
Europe Long/Short Equity-------
Fund of Funds - Multistrategy-------
Garantertefond-------
Global Long/Short Equity-------
Global, Valutasikret-------
Globale vekstmarkeder, Valutasikret-------
Japan, Fleksibel kapitalisering-------
Japan,Valutasikret-------
Kapitalbeskyttet-------
Kombinasjonsfond, Øvrig-------
Konvertible obligasjoner - Øvrige-------
Konvertible obligasjoner - Sikret (øvrig)-------
Long/Short Debt-------
Long-Only Debt -------
Øvrige-------
Rente, Fixed Term-------
Rente, Globale obligasjoner - Sikret (øvrig)-------
Rente, High Yield - sikret (øvrig)-------
Rente, Øvrig pengemarked-------
Rente, Øvrig realrente-------
Rente, Øvrige obligasjoner-------
Trading - Belånt/invers aksjer-------
Trading - Belånt/invers øvrig-------
Trading - Belånt/invers råvarer-------
Trading - Belånt/invers renter-------
USA, Valutasikret-------
En utfyllende liste gjennomsnittlig avkastning for fond innenfor en Morningstar Kategori. Avkastning for 3 mnd, I år, 1 år, 3 år, og 5 år, samt 3 år std. avv.
Kursutvikling er presentert i norsk krone (NOK).