Kategoriavkastning: Totalavkastning

Kategori

En liste over Morningstar Kategori med gjennomsnittlig løpende avkastning (3 måneder, i år, 1 år, 3 år, 5 år) for alle fondene i kategorien. Morningstar Kategori blir benyttet som refereranse for fond i for eksempel Morningstar Fondsrapporter.

Klikk på kategorinavn for å se en liste med fond tilhørende kategorien.

×
Morningstar
Kategori
Avk. i år %3 Mnd avkast. %1 År avkast. %3 År p.a. %5 år p.a. %3 år Std avvDato
Bransjefond, Bioteknologi13,8615,5732,1136,8422,6921,0329.07.2014
Vietnam16,426,2232,9425,405,5420,1929.07.2014
Bransjefond, Helsevern13,4310,3628,8623,8416,2711,9729.07.2014
Danmark17,356,6846,9922,9317,2814,3729.07.2014
Bransjefond, Vann7,946,9227,4521,2913,659,7329.07.2014
USA, Store selskaper, Verdi10,478,9523,0521,1115,2210,9029.07.2014
Storbritannia, Små selskaper3,050,7933,2120,6720,6213,6529.07.2014
USA, Store selskaper, Blandet10,349,9624,3820,4314,8210,4229.07.2014
USA, Store selskaper, Vekst7,8410,9425,1720,0615,2510,9629.07.2014
USA, Mellomstore selskaper7,829,1323,1919,3115,3512,1929.07.2014
Storbritannia, Store selskaper, Verdi6,614,7426,9919,2014,7410,8229.07.2014
Storbritannia Utbytte7,655,0827,2318,9215,109,9829.07.2014
Afrika & Midtøsten20,867,6032,6918,579,5212,1829.07.2014
Japan,Valutasikret1,1814,3424,9518,576,8620,2729.07.2014
Sverige, Små-/ mellomstore selskaper9,703,1128,1918,4619,1416,3129.07.2014
Storbritannia, Fleksibel kapitalisering4,554,1527,0518,4115,9912,0229.07.2014
USA, Små selskaper0,695,3815,6618,0815,9613,8029.07.2014
USA, Fleksibel kapitalisering7,879,5822,9017,6614,6611,8829.07.2014
Europa Utbytte7,443,8125,8617,2211,5410,8629.07.2014
Storbritannia, Store selskaper, Blanding6,505,6524,8817,0113,8510,7429.07.2014
Europa eks. Storbr., Små/mellomstore5,260,1726,0016,9717,0213,1229.07.2014
Japan, Små-/ mellomstore selskaper8,4317,4824,0216,8610,9417,6329.07.2014
Europa, Små selskaper3,880,2926,6116,7516,0713,3629.07.2014
Globale, Små selskaper6,336,7423,5216,5815,0811,4829.07.2014
USA, Valutasikret7,287,2526,1716,5813,1313,5529.07.2014
Bransjefond, Private Equity6,956,9322,9116,3616,5814,6229.07.2014
Spania6,930,9137,8916,167,7119,2129.07.2014
Globale, Store selskaper, Verdi9,017,6323,7716,0711,7010,2029.07.2014
Global Utbytte8,777,1121,4516,0312,438,7929.07.2014
Storbritannia, Store selskaper, Vekst5,855,4924,4415,8913,0311,4829.07.2014
Europa, Valutasikret7,214,9725,3615,8512,7113,2729.07.2014
Bransjefond, Telekommunikasjon6,219,1225,0515,8112,2311,3229.07.2014
Europa, Mellomstore selskaper3,851,5424,7515,8014,8312,3029.07.2014
Bransjefond, Teknologi10,3411,4429,1315,7813,1113,2529.07.2014
Rente, GBP High Yield10,246,0027,4615,7612,839,5929.07.2014
Sverige, Store selskaper6,592,3119,4815,6916,2315,7829.07.2014
Europa eks. Storbr., Store selskaper4,601,6523,2215,5211,3213,1929.07.2014
Globale, Umodne markeder13,5610,0225,2715,4311,4711,1829.07.2014
Sverige/Global7,035,9619,5615,3513,9412,0629.07.2014
Sveits, Små-/ mellomstore selskaper8,472,6832,6614,9818,1012,5329.07.2014
Rente, Global High Yield - GBP sikret9,595,8825,7514,8012,539,2029.07.2014
Norden7,552,5424,7014,7914,6915,2529.07.2014
Sveits, Store selskaper6,402,1023,0614,7813,8510,3829.07.2014
Euroland, Mellomstore selskaper5,52-0,9327,6814,7413,7013,6729.07.2014
Europa, Store selskaper, Vekst4,243,1120,4214,4813,0210,9429.07.2014
Bransjefond, Finans7,978,2821,9714,419,8315,5229.07.2014
Globale, Store selskaper, Vekst6,858,8422,3214,3411,3010,2429.07.2014
Globale, Store selskaper, Blanding7,737,8621,7614,3410,9010,0929.07.2014
Rente, EUR Lange obligasjoner14,136,8122,1014,297,1310,2429.07.2014
Europa, Store selskaper, Blanding4,552,9621,9514,2210,6711,6429.07.2014
Europa, Store selskaper, Verdi5,382,6124,6614,179,6513,2129.07.2014
Bransjefond, Forbruksvarer og tjenester8,008,9020,2214,0714,8611,9629.07.2014
Europa, Fleksibel kapitalisering4,491,8622,3614,0211,9512,3229.07.2014
Rente, GBP Selskapsobligasjoner10,976,5923,7613,759,989,0529.07.2014
Kombinasjonsfond, GBP Aggressiv7,566,7822,3713,6210,599,0529.07.2014
Eiendom, Indirekte - Nord-Amerika18,898,9815,7513,6018,9912,8229.07.2014
Bransjefond, Forsyning17,718,0723,8413,598,2111,5129.07.2014
Global, Valutasikret7,616,7824,1113,4810,4812,0929.07.2014
Konvertible obligasjoner - Global, GBP sikret9,406,7627,9613,438,938,7129.07.2014
Eiendom, Indirekte - Europa16,276,6530,1213,4213,9912,7329.07.2014
Rente, GBP Obligasjoner - fleksibel9,836,0424,0813,349,898,9829.07.2014
Eiendom, Indirekte - Asia10,4113,2212,2913,3210,0414,7529.07.2014
Finland5,972,7932,8613,3211,4417,7929.07.2014
Thailand24,4012,0810,9813,2921,9519,6629.07.2014
Bransjefond, Økologi5,965,6523,9013,167,6711,8029.07.2014
Eiendom, Indirekte - Global15,5910,1718,4013,0313,6211,2129.07.2014
Tyskland, Store selskaper-0,690,8322,0412,9712,4517,3029.07.2014
Italia9,75-2,4838,0512,835,2919,3729.07.2014
Euroland, Store selskaper3,321,0523,4612,828,5214,6629.07.2014
Alt - Long/Short aksjer - UK5,754,0223,5412,825,5910,0629.07.2014
Livssyklusfond 2041-20457,827,2920,3612,6710,2310,1229.07.2014
Rente, Globale obligasjoner - ILS sikret9,837,8017,4812,63-9,0629.07.2014
Kombinasjonsfond, GBP Moderat8,216,4922,0612,639,137,7429.07.2014
Livssyklusfond 2031-20357,276,9120,1312,6210,179,6929.07.2014
Rente, USD High Yield6,744,9513,4812,5411,289,1329.07.2014
Tyskland, Små-/ mellomstore selskaper1,601,4619,5012,4113,0612,3629.07.2014
Rente, GBP Realrente10,125,4321,0712,329,1812,2429.07.2014
Konvertible obligasjoner - Global, USD sikret7,196,0616,6712,248,278,5429.07.2014
Rente, Global High Yield7,445,3414,4212,1710,608,4629.07.2014
Eiendom, Indirekte - Øvrige12,677,1918,2912,1113,7614,0129.07.2014
Rente, GBP Obligasjoner - diversifisert10,226,3821,6512,068,049,8129.07.2014
Rente, Globale selskapsobligasjoner - GBP sikret11,026,7324,3512,008,058,7829.07.2014
Kombinasjonsfond, GBP Forsiktig8,546,1721,6511,998,457,7529.07.2014
Livssyklusfond 2046+7,577,2420,4911,969,5810,7329.07.2014
Rente, EUR High Yield4,522,1016,8311,9311,238,2029.07.2014
Frankrike, Store selskaper4,34-0,2920,5811,847,8614,2329.07.2014
Rente, Europeisk High Yield5,032,3317,9211,8010,848,4429.07.2014
Kombinasjonsfond, SEK Aggressiv4,614,3914,1411,7410,438,1929.07.2014
Global, Fleksibel kapitalisering6,806,8120,9811,6310,0611,4529.07.2014
Malaysia9,239,4414,0411,5015,2613,2729.07.2014
Japan, Store selskaper4,6115,4616,1611,466,9115,7029.07.2014
Bransjefond, Infrastruktur15,0410,9025,5011,429,0711,8929.07.2014
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner9,727,6414,1711,35-8,0329.07.2014
Kombinasjonsfond, USD Moderat7,406,8715,2411,338,947,9429.07.2014
Livssyklusfond 2036-20406,866,9420,1811,329,3410,2829.07.2014
Livssyklusfond 2026-20306,436,3419,5011,179,0110,2629.07.2014
Rente, GBP Statsobligasjoner10,356,6319,8111,106,4311,2929.07.2014
Kombinasjonsfond, GBP Fleksibel8,116,9021,1410,998,349,2529.07.2014
Rente, Globale obligasjoner - GBP sikret9,156,3921,6110,807,169,0829.07.2014
Livssyklusfond 2021-20255,455,1316,5910,798,628,9429.07.2014
Euroland, Fleksibel kapitalisering6,043,0023,0310,779,2414,9729.07.2014
Kombinasjonsfond, USD Aggressiv7,287,4717,1010,557,148,7429.07.2014
Rente, Asia High Yield9,658,4316,4610,549,938,9229.07.2014
Euroland, Små selskaper1,302,2414,4410,4411,1114,4429.07.2014
Rente, Globale selskapsobligasjoner8,245,5113,7010,428,898,9829.07.2014
Rente, Globale selskapsobligasjoner - USD sikret7,965,9812,1310,206,3810,5529.07.2014
Konvertible obligasjoner - Global5,635,0915,6510,157,757,2129.07.2014
Asia - Stillehavsområdet ink. Japan8,1612,8418,4710,148,1812,0029.07.2014
Rente, Global High Yield - EUR sikret4,762,3015,5910,0810,016,8529.07.2014
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner10,417,7913,6210,038,537,5229.07.2014
Rente, USD Selskapsobligasjoner8,455,8512,3710,037,0310,6829.07.2014
Rente, High Yield - sikret (øvrig)6,934,2415,7510,0111,218,2429.07.2014
Nederland1,430,8823,009,949,7113,9629.07.2014
Asia - Stillehavsområdet eks. Japan13,2911,3921,579,9010,1612,5829.07.2014
Norge9,326,8720,199,8813,5515,7829.07.2014
Konvertible obligasjoner - Sikret (øvrig)8,617,4523,519,81-8,5729.07.2014
Alt - Long/Short aksjer - USA5,886,4218,329,78-9,2129.07.2014
Rente, Global realrente - GBP sikret11,917,6921,089,716,269,6529.07.2014
Rente, RMB Obligasjoner3,136,559,039,654,3810,6429.07.2014
Kombinasjonsfond, Asia10,889,3614,399,649,439,1429.07.2014
Rente, Europeiske obligasjoner7,143,9615,759,635,185,8729.07.2014
Livssyklusfond 2011-20154,313,7012,829,487,555,8029.07.2014
Afrika8,9010,2718,319,406,7512,8829.07.2014
Livssyklusfond 2016-20205,394,6816,039,316,747,1329.07.2014
Singapore12,9610,7016,169,2011,1413,9029.07.2014
Rente, EUR Selskapsobligasjoner5,162,9514,029,045,345,6429.07.2014
Rente, USD Obligasjoner - fleksibel6,635,3811,179,026,069,6929.07.2014
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner (EUR bias)6,464,2714,839,009,655,7029.07.2014
Kombinasjonsfond, EUR Aggressiv3,773,1217,398,915,869,8729.07.2014
Kombinasjonsfond, USD Fleksibel6,346,9313,928,885,249,4229.07.2014
Kina og nærliggende8,1014,0025,108,886,9114,1729.07.2014
Alt - Long/Short aksjer - Europa2,441,7813,068,873,049,1129.07.2014
Rente, DKK Lange obligasjoner5,603,1912,758,874,896,3829.07.2014
Alt - Diversifisert arbitrasje4,673,1213,498,85-7,8629.07.2014
Rente, EUR Statsobligasjoner6,733,8214,488,803,466,7529.07.2014
Konvertible obligasjoner - Global, EUR sikret3,862,9216,408,766,397,1029.07.2014
Hong Kong8,2414,3119,908,706,8714,3529.07.2014
Asia - Stillehavsområdet, Valutasikret12,2011,2424,108,708,0614,7129.07.2014
Rente, Global realrente - USD sikret9,427,0610,368,675,3712,4529.07.2014
Kombinasjonfond, EUR Aggressiv - Global5,145,5217,018,566,328,8029.07.2014
Rente, Globale Obligasjoner - USD fokusert6,695,6010,838,495,3510,1829.07.2014
Rente, Globale obligasjoner - USD sikret6,005,379,388,484,4311,2829.07.2014
Kombinasjonsfond, SEK Fleksibel2,263,5111,308,445,649,1829.07.2014
Kombinasjonsfond, NOK6,035,2114,538,449,446,8329.07.2014
Taiwan, Store selskaper12,3310,8023,798,4210,1013,6629.07.2014
Rente, EUR Obligasjoner - diversifisert5,703,3313,608,373,885,8029.07.2014
Australia og New Zeland13,767,8819,948,3211,2715,7629.07.2014
Sør-Afrika og Nambia15,259,9026,128,2911,7312,7529.07.2014
Kombinasjonsfond, USD Forsiktig6,175,9912,098,283,978,7729.07.2014
Asia eks. Japan12,9312,9023,238,248,9913,3729.07.2014
Rente, EUR Obligasjoner - fleksibel 4,382,7013,248,184,906,4229.07.2014
Rente, Globale selskapsobligasjoner - EUR sikret5,282,9013,818,145,665,3529.07.2014
Tyrkia32,9222,0211,728,088,3628,8529.07.2014
Rente, HKD Obligasjoner5,035,708,998,003,4911,2129.07.2014
Rente, USD Obligasjoner - diversifisert6,755,479,727,934,7811,4029.07.2014
Konvertible obligasjoner - Øvrige4,213,5016,177,885,308,6429.07.2014
Alt - Multistrategi5,374,6914,387,844,808,4229.07.2014
Konvertible obligasjoner - Europa2,240,4614,977,825,117,4229.07.2014
Kombinasjonsfond, EUR Moderat4,303,1715,767,784,557,7929.07.2014
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - EUR fokusert7,624,7314,477,757,605,9929.07.2014
Asia17,7310,4810,037,7212,4113,7029.07.2014
Canada13,7612,8227,837,70-10,1602.07.2014
Kombinasjonsfond, SEK Forsiktig1,072,317,467,637,226,1329.07.2014
Alt - Fond av fond - Multistrategi5,214,7217,087,564,047,4129.07.2014
Kombinasjonfond, EUR Moderat - Global4,794,5014,787,495,146,6929.07.2014
Bransjefond, Materialer6,195,9822,257,4011,3214,9129.07.2014
Rente, Global High Yield - CHF sikret5,652,9016,207,34-9,8329.07.2014
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig3,582,9812,917,343,645,8829.07.2014
Bransjefond, Landbruk6,465,6614,887,328,6711,4529.07.2014
Alt - Long/Short aksjer - Vekstmarkeder0,725,4313,937,31-13,1129.07.2014
Konvertible obligasjoner - Asia/Japan6,206,8416,737,305,888,6429.07.2014
Rente, GBP Korte obligasjoner - diversifisert5,834,8317,117,242,208,8829.07.2014
Rente, Asia Obligasjoner8,276,8710,767,165,048,3029.07.2014
India31,0822,2242,007,028,3122,0729.07.2014
Rente, DKK Obligasjoner3,752,5510,776,933,165,8629.07.2014
Rente, Øvrige obligasjoner6,414,4713,236,905,678,5229.07.2014
Bransjefond, Alternativ energi5,295,5422,236,81-0,2816,2029.07.2014
Rente, Globale obligasjoner6,785,1910,816,754,408,9129.07.2014
Asia, Øvrige15,8715,6130,356,757,3315,9229.07.2014
Rente, Globale obligasjoner - EUR fokusert4,923,3511,536,713,285,9629.07.2014
Rente, USD Realrente8,497,328,866,714,6211,9329.07.2014
Rente, Globale Obligasjoner - NOK sikret5,462,737,596,698,113,2429.07.2014
Alt - Systematisk futures5,286,9216,456,653,3511,8029.07.2014
Rente, Østeuropa obligasjoner4,415,4410,766,614,666,5929.07.2014
Kombinasjonfond, EUR Forsiktig - Global4,193,3613,026,613,425,4129.07.2014
Rente, SEK Obligasjoner1,071,755,176,616,055,9329.07.2014
Rente, USD Statsobligasjoner5,494,698,776,493,0912,1629.07.2014
Rente, GBP Kort pengemarked5,404,6916,596,410,938,9229.07.2014
Rente, Globale obligasjoner - EUR sikret4,082,8511,646,324,375,8529.07.2014
Konvertible obligasjoner - Global, CHF sikret4,343,2217,896,2810,889,2329.07.2014
Øvrige4,344,1713,096,183,2611,4229.07.2014
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel2,522,3513,926,122,768,5829.07.2014
Kapitalbeskyttet4,384,1014,266,113,187,1029.07.2014
Kombinasjonfond, EUR Fleksibel - Global4,044,2213,776,083,507,8429.07.2014
EMEA2,3912,3214,056,0710,0314,6429.07.2014
Rente, USD, Korte obligasjoner - diversifisert3,424,176,516,061,9711,1829.07.2014
Kina6,0417,4523,226,003,6217,2129.07.2014
Garantertefond2,552,6810,725,972,086,8229.07.2014
Alt - Rentearbitrasje2,471,819,395,94-0,796,9829.07.2014
Rente, EUR Realrente5,273,9811,245,872,356,5129.07.2014
Alt - Long/Short rente3,963,2611,925,782,647,7229.07.2014
Rente, Global realrente - EUR sikret6,584,0811,365,774,055,6129.07.2014
Rente, Global realrente9,746,6011,435,693,578,6329.07.2014
Rente, Globale obligasjoner - Sikret (øvrig)6,905,9310,055,688,1110,7629.07.2014
Rente, EUR Korte selskapsobligasjoner1,371,428,925,571,805,3429.07.2014
Alt - Volatilitet2,502,2911,085,514,0612,6529.07.2014
Globale vekstmarkeder11,5912,9320,145,487,7113,2229.07.2014
Kombinasjonsfond, Øvrig7,966,7315,705,484,857,9529.07.2014
Alt - Eventdrevet1,801,7810,015,362,398,9829.07.2014
Rente, Globale selskapsobligasjoner - CHF sikret6,363,6015,015,2911,128,5029.07.2014
Rente, Øvrig realrente9,096,629,585,216,299,7929.07.2014
Rente, GBP Pengemarked4,984,4615,285,150,209,0529.07.2014
Rente, Globale Obligasjoner - CHF fokusert5,683,7712,845,117,548,0629.07.2014
Rente, EUR Korte statsobligasjoner1,491,518,875,100,755,6129.07.2014
Rente, USD Kort pengemarked2,914,035,415,060,0611,6229.07.2014
Kombinasjonsfond, CHF Moderat 5,924,6215,435,057,947,1629.07.2014
Rente, EUR Korte obligasjoner - diversifisert1,601,648,925,031,205,5029.07.2014
Rente, USD Pengemarked2,813,995,294,970,2511,5829.07.2014
Alt - Fond av fond - Øvrige0,822,238,864,961,257,9629.07.2014
Alt - Global makro2,993,8311,304,650,179,0829.07.2014
Kombinasjonsfond, CHF Aggressiv5,294,7415,624,637,577,6829.07.2014
Rente, AUD Obligasjoner13,078,0512,384,478,1310,2829.07.2014
Rente, NOK Obligasjoner3,822,034,704,434,441,6229.07.2014
Asia eks. Japan,Valutasikret12,0214,2727,004,385,7719,4229.07.2014
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - Lokal valuta8,667,558,434,294,837,8629.07.2014
Rente, Globale obligasjoner - CHF sikret3,832,9611,844,239,598,3229.07.2014
Alt - Markedsnøytral - Aksjer2,022,619,484,220,307,9529.07.2014
Råverer - Energi3,373,116,604,16-16,4928.07.2014
Kombinasjonsfond, Globale vekstmarkeder9,329,7414,864,065,378,9929.07.2014
Rente, SEK Pengemarked-2,720,041,074,043,365,5229.07.2014
Rente, EUR Pengemarked - kort0,701,187,624,010,685,5329.07.2014
Rente, CAD Obligasjoner5,667,573,983,733,978,2829.07.2014
Rente, NOK Korte obligasjoner2,070,783,063,563,460,6929.07.2014
Rente, Øvrig pengemarked2,323,008,083,39-0,259,3429.07.2014
Alt - Valuta2,443,236,823,28-0,227,9329.07.2014
Bransjefond, Energi13,908,5427,563,267,0216,6029.07.2014
Indonesia37,1110,606,913,2515,1520,8329.07.2014
Rente, EUR Pengemarked0,301,036,893,10-0,405,5629.07.2014
Alt - Long/Short aksjer - Global5,484,0512,752,902,1210,8429.07.2014
Rente, NOK Pengemarked1,400,572,382,862,910,2229.07.2014
Rente, EUR Kort pengemarked0,221,006,722,83-0,655,5929.07.2014
Kombinasjonsfond, CHF Forsiktig3,723,0813,342,766,046,9129.07.2014
Rente, AUD Pengemarked8,855,779,132,704,609,8529.07.2014
Rente, CHF Obligasjoner3,612,5011,002,506,698,0129.07.2014
Eiendom, Direkte - øvrig3,052,156,272,27-0,618,5929.07.2014
Globale vekstmarkeder, Valutasikret10,5810,1121,122,094,2717,3029.07.2014
Latin-Amerika12,2211,9415,231,465,5316,3129.07.2014
Korea7,339,2023,401,338,6416,2329.07.2014
Europeiske vekstmarkeder eks. Russland5,185,3415,441,313,2017,0229.07.2014
Rente, CAD Pengemarked1,215,400,381,310,637,2629.07.2014
BRIK10,3317,0122,901,033,6016,5929.07.2014
Rente, CHF Pengemarked0,891,348,180,213,667,7829.07.2014
Bransjefond, Øvrige12,378,4822,97-0,834,4318,6729.07.2014
Brasil16,0813,0217,28-1,973,1719,9929.07.2014
Europeiske vekstmarkeder-4,3911,193,86-2,505,3919,3629.07.2014
Trading - Belånt/invers aksjer-2,46-0,172,59-2,98-1,7831,9529.07.2014
Rente, JPY Obligasjoner6,524,632,11-3,080,6316,4729.07.2014
Bransjefond, Naturressurser16,1711,9225,37-3,673,7917,1729.07.2014
Råvarer - Bred råvarekurv2,89-1,127,00-3,771,1112,3529.07.2014
Trading - Belånt/invers råvarer-1,75-0,490,05-6,36-8,1236,5916.06.2014
Råvarer - Verdifulle metaller12,226,853,47-6,851,6422,8229.07.2014
Russland-13,5114,21-2,25-8,344,6224,2429.07.2014
Bransjefond, Verdifulle metaller30,7415,6911,81-17,54-4,3730,8029.07.2014
Afrika & Midtøsten, Øvrige2,8912,959,99--14,6725.07.2014
Amerika, Øvrige11,8813,3918,05--14,7029.07.2014
Debt Arbitrage-------
Equity Market Neutral-------
Fund of Funds - Multistrategy-------
Global Long/Short Equity-------
Global Macro-------
Long/Short Debt-------
Long-Only Debt -------
Multistrategy-------
Systematic Futures-------
Trading - Belånt/invers øvrig2,5836,6596,13---16.06.2014
En utfyllende liste gjennomsnittlig avkastning for fond innenfor en Morningstar Kategori. Avkastning for 3 mnd, I år, 1 år, 3 år, og 5 år, samt 3 år std. avv.
Kursutvikling er presentert i norsk krone (NOK).