Morningstar.no bruker informasjonskapsler (cookies) for blant annet trafikkmåling, annonser og forbedret brukeropplevelse. Fortsett å bruke Morningstar.no som normalt om du godtar dette. Finn ut mer om hvordan vi benytter informasjonskapsler ved å klikke her. Aksepter informasjonskapsler

Kategoriavkastning: Totalavkastning

Kategori

En liste over Morningstar Kategori med gjennomsnittlig løpende avkastning (3 måneder, i år, 1 år, 3 år, 5 år) for alle fondene i kategorien. Morningstar Kategori blir benyttet som refereranse for fond i for eksempel Morningstar Fondsrapporter.

Klikk på kategorinavn for å se en liste med fond tilhørende kategorien.

×
Morningstar
Kategori
Avk. i år %3 Mnd avkast. %1 År avkast. %3 År p.a. %5 år p.a. %3 år Std avvDato
Bransjefond, Bioteknologi32,6019,2586,7453,1842,0722,3831.07.2015
Danmark28,7412,0641,6939,4020,8610,0531.07.2015
Bransjefond, Helsevern23,4312,8757,4738,1327,8412,6831.07.2015
Kina - A aksjer23,34-8,05106,1933,6015,9631,3431.07.2015
Storbritannia, Små selskaper22,9415,8536,1533,0524,4010,9731.07.2015
Sveits, Små-/ mellomstore selskaper20,865,8237,4332,0219,559,1931.07.2015
Vietnam16,5212,8534,4831,8212,3616,9531.07.2015
Europa, Små selskaper24,1011,2736,3531,3119,469,8131.07.2015
Europa eks. Storbr., Små/mellomstore22,009,9034,6330,9119,339,6131.07.2015
USA, Mellomstore selskaper13,288,8442,4830,4020,6811,9931.07.2015
Italia26,1710,5226,4330,1711,3814,3731.07.2015
Storbritannia, Fleksibel kapitalisering17,589,8932,6529,8820,099,9931.07.2015
India15,2713,9848,3929,6911,8220,1631.07.2015
Euroland, Mellomstore selskaper19,356,5121,7129,5716,7210,3331.07.2015
Globale, Små selskaper15,647,4934,5429,5119,409,8431.07.2015
USA, Store selskaper, Vekst14,8310,6444,1229,2821,8811,4531.07.2015
Japan, Små-/ mellomstore selskaper21,839,0236,3029,0218,1716,4531.07.2015
Spania16,975,6417,6628,9811,8212,8231.07.2015
Europa, Mellomstore selskaper21,518,9735,1328,9319,359,2731.07.2015
USA, Små selskaper12,719,2141,9828,9221,5913,8231.07.2015
Sveits, Store selskaper19,848,2336,3728,9118,068,9531.07.2015
Finland17,947,8327,3228,5912,6811,4831.07.2015
Bransjefond, Finans15,067,2337,9528,5516,0412,1531.07.2015
Sverige, Små-/ mellomstore selskaper17,114,7130,3328,5219,0612,0831.07.2015
Europa eks. Storbr., Store selskaper19,108,7732,8628,3916,779,2031.07.2015
Eiendom, Indirekte - Europa18,808,4438,8928,3818,3911,8731.07.2015
USA, Store selskaper, Blandet10,818,5439,4128,0020,6510,5631.07.2015
USA, Store selskaper, Verdi7,596,9034,9727,7320,4410,7531.07.2015
USA, Fleksibel kapitalisering9,427,5336,4527,4120,0611,5331.07.2015
Storbritannia, Store selskaper, Verdi14,687,6827,2326,9318,237,7631.07.2015
Europa, Store selskaper, Vekst20,669,7335,6626,8318,528,7431.07.2015
Euroland, Store selskaper17,067,8127,7526,8313,399,8031.07.2015
Bransjefond, Alternativ energi12,130,0719,4726,745,4012,8431.07.2015
Tyskland, Store selskaper15,196,3128,9926,7016,4311,8331.07.2015
Frankrike, Store selskaper19,307,5826,1326,6512,719,4331.07.2015
Bransjefond, Private Equity11,455,1425,1026,5316,8710,5131.07.2015
Europa, Store selskaper, Verdi16,627,5026,5826,3814,098,7331.07.2015
Bransjefond, Teknologi12,565,6736,8126,2717,6912,3931.07.2015
Globale, Umodne markeder6,553,2212,5526,1416,128,5631.07.2015
Nederland20,596,9933,4526,0513,9410,9431.07.2015
Europa, Fleksibel kapitalisering18,498,3730,7625,8415,339,0231.07.2015
Japan, Store selskaper23,758,0638,4725,8114,3814,1631.07.2015
Storbritannia, Store selskaper, Blanding15,237,7928,5025,6718,098,2931.07.2015
Globale, Store selskaper, Vekst14,878,2136,4525,6716,759,3931.07.2015
Europa Utbytte15,577,3226,0725,3115,487,8731.07.2015
Storbritannia, Store selskaper, Vekst17,239,4233,2925,2016,908,7531.07.2015
Norden17,966,1027,9524,9615,889,8231.07.2015
Euroland, Fleksibel kapitalisering15,367,4626,5824,8913,809,7131.07.2015
Europa, Store selskaper, Blanding17,147,7029,6024,8214,878,3031.07.2015
Globale, Store selskaper, Verdi11,715,7929,5524,6915,888,4031.07.2015
Bransjefond, Telekommunikasjon17,007,9835,3024,3117,2210,6931.07.2015
Bransjefond, Økologi12,785,2427,0224,2612,949,8531.07.2015
Globale, Store selskaper, Blanding12,756,5831,1423,8415,488,5731.07.2015
Kina11,99-9,8735,4423,5510,5517,1631.07.2015
Global, Fleksibel kapitalisering12,656,0629,4823,4513,699,4131.07.2015
Kina og nærliggende11,91-6,1429,4322,9311,5914,0131.07.2015
Sverige, Store selskaper12,133,0425,4122,8415,5010,6231.07.2015
Bransjefond, Forbruksvarer og tjenester13,516,4034,0022,7717,6811,3631.07.2015
Sverige/Global11,484,3327,3322,3415,368,8531.07.2015
Bransjefond, Vann3,15-1,1715,5322,3016,229,5031.07.2015
Tyskland, Små-/ mellomstore selskaper12,737,4323,8322,2914,2310,8431.07.2015
Global Utbytte11,305,7328,6221,4816,138,3031.07.2015
Kombinasjonsfond, GBP Aggressiv12,617,0327,9021,3714,697,7031.07.2015
Livssyklusfond 2036-204010,955,4126,2721,3413,057,3031.07.2015
Afrika & Midtøsten6,493,1811,7321,2213,5510,6131.07.2015
Hong Kong13,34-4,8430,5121,0211,4013,7331.07.2015
Asia - Stillehavsområdet ink. Japan13,750,6727,2520,8212,2410,8631.07.2015
Livssyklusfond 2026-20309,345,1425,1420,5012,537,0631.07.2015
Konvertible obligasjoner - Global, GBP sikret12,177,1425,1020,4513,399,6231.07.2015
Livssyklusfond 2046+10,754,8327,1620,4413,068,1331.07.2015
Konvertible obligasjoner - Global, CHF sikret15,333,0026,3420,4214,379,4331.07.2015
Konvertible obligasjoner - Global, USD sikret11,195,3932,6220,3812,869,3431.07.2015
Livssyklusfond 2031-203510,275,2425,8720,3413,427,5431.07.2015
Livssyklusfond 2041-204510,664,9726,9220,1113,307,6931.07.2015
Bransjefond, Infrastruktur7,370,8826,7519,7713,0511,1231.07.2015
Eiendom, Direkte - Storbritannia12,9811,3230,3919,7512,8110,4131.07.2015
Rente, GBP High Yield11,998,8421,7719,5914,068,3231.07.2015
Asia eks. Japan9,00-2,7424,9619,3411,0711,2231.07.2015
Eiendom, Indirekte - Global8,205,0230,0818,9915,0112,9031.07.2015
Kombinasjonsfond, GBP Moderat11,377,5326,2018,9612,927,5631.07.2015
Taiwan, Store selskaper6,99-4,2620,0318,6112,5611,8631.07.2015
Rente, Globale obligasjoner - ILS sikret13,209,7223,4418,4913,219,7131.07.2015
Eiendom, Indirekte - Nord-Amerika4,106,1130,8818,2617,3017,2531.07.2015
Konvertible obligasjoner - Global10,025,4025,9118,1111,967,8531.07.2015
Kombinasjonsfond, USD Aggressiv9,865,0330,8918,0911,918,4631.07.2015
Kombinasjonsfond, EUR Aggressiv - Global8,384,7921,3918,0110,377,5731.07.2015
Bransjefond, Materialer8,330,3721,7317,8910,3511,2731.07.2015
Kombinasjonsfond, USD Moderat10,746,4232,3617,6911,568,6831.07.2015
Euroland, Små selskaper10,755,5113,1817,6711,9710,8031.07.2015
Rente, GBP Realrente10,129,4133,6417,6416,1811,1431.07.2015
Bransjefond, Forsyning2,964,4422,5417,6011,9212,1331.07.2015
Livssyklusfond 2021-20257,165,1220,1817,4711,366,6831.07.2015
Kombinasjonsfond, SEK Aggressiv8,744,5921,2917,3712,587,6031.07.2015
Rente, Global High Yield - CHF sikret13,463,4620,8417,2114,919,2931.07.2015
Kombinasjonsfond, GBP Fleksibel10,296,7224,1717,2011,608,7431.07.2015
Asia - Stillehavsområdet eks. Japan7,11-1,9319,6517,1911,5310,4931.07.2015
Kombinasjonsfond, CHF Moderat 13,804,0626,7917,1111,688,2831.07.2015
Rente, GBP Obligasjoner - fleksibel9,558,7423,4216,9512,579,1631.07.2015
Rente, GBP Selskapsobligasjoner8,868,1025,6816,8813,109,5631.07.2015
Eiendom, Indirekte - Asia9,57-0,2821,4816,8013,1913,7831.07.2015
Rente, Global fleksibel - GBP sikret10,138,6421,5216,7012,148,6831.07.2015
Rente, Global High Yield - GBP sikret10,428,1018,6016,6813,018,1531.07.2015
Kombinasjonsfond, USD Fleksibel9,404,8628,4716,6411,909,2431.07.2015
Rente, Asia High Yield12,798,2731,7416,5512,189,0631.07.2015
Kombinasjonsfond, GBP Forsiktig10,268,0924,8416,4911,818,1231.07.2015
Rente, EUR Lange obligasjoner-0,260,3018,5716,4511,5110,8731.07.2015
Rente, Global High Yield9,916,2125,5616,1312,468,3031.07.2015
Rente, Global fleksibel - CHF sikret12,754,1622,1716,13-9,7031.07.2015
Konvertible obligasjoner - Asia/Japan8,120,5419,6716,138,829,2231.07.2015
Rente, Europeisk High Yield2,806,429,9715,8910,466,6631.07.2015
Konvertible obligasjoner - Global, EUR sikret2,804,4111,9915,859,246,8131.07.2015
Rente, EUR High Yield2,175,909,3915,7410,456,7231.07.2015
Rente, USD High Yield8,915,4625,0015,6712,568,7931.07.2015
Konvertible obligasjoner - Europa6,425,5715,4215,438,156,4731.07.2015
Kombinasjonsfond, EUR Moderat5,875,3515,7315,288,097,2431.07.2015
Islamske aksjer, Global6,540,0719,6915,2511,089,2531.07.2015
Kombinasjonsfond, USD Forsiktig8,835,9830,1715,188,529,5431.07.2015
Livssyklusfond 2016-20205,535,3517,1015,089,436,5031.07.2015
Rente, RMB Obligasjoner10,909,1232,2814,9010,4810,7231.07.2015
Kombinasjonsfond, Asia8,731,5427,8714,8611,619,8531.07.2015
Rente, GBP Obligasjoner - diversifisert8,818,4026,3014,8012,0010,1431.07.2015
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner11,016,8027,2514,6511,658,6631.07.2015
Rente, Globale selskapsobligasjoner - CHF sikret11,813,4923,8414,5212,7410,7031.07.2015
Rente, Global fleksibel - USD sikret9,427,0028,4314,4710,339,9131.07.2015
Bransjefond, Landbruk6,965,4424,5014,4611,819,8531.07.2015
Rente, Globale selskapsobligasjoner - GBP sikret8,787,7521,3914,4510,898,9531.07.2015
Kombinasjonsfond, CHF Forsiktig12,713,4523,9114,429,478,6831.07.2015
Kombinasjonsfond, EUR Moderat - Global4,314,7015,4814,358,276,7531.07.2015
Rente, Globale selskapsobligasjoner - USD sikret8,516,0931,1014,2710,7310,7931.07.2015
Rente, Globale obligasjoner - CHF sikret11,134,0423,2114,1112,1910,8231.07.2015
Thailand-2,48-3,7915,1714,0216,9816,8831.07.2015
Rente, Globale selskapsobligasjoner6,475,9826,0013,9210,959,3731.07.2015
Europeiske vekstmarkeder eks. Russland4,011,2710,6313,913,9610,5431.07.2015
Rente, Globale obligasjoner - GBP sikret8,958,3522,5513,8710,719,1131.07.2015
Kombinasjonsfond, SEK Moderat5,754,2716,0413,8210,716,6331.07.2015
Canada-1,29-2,658,6313,778,409,4602.07.2015
Rente, Globale obligasjoner - USD sikret8,327,0131,2913,599,8811,0931.07.2015
Norge8,61-0,316,0013,499,619,1631.07.2015
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel5,125,1913,2813,496,747,7331.07.2015
Rente, Global fleksibel8,327,1526,0513,428,369,2231.07.2015
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel - Global4,553,9214,2713,407,417,4331.07.2015
Rente, USD Obligasjoner - fleksibel9,286,7227,8913,3410,049,7231.07.2015
Rente, GBP Statsobligasjoner7,978,8030,0413,0812,0011,4131.07.2015
Rente, CHF Obligasjoner12,485,2724,0313,0110,2610,8631.07.2015
Kombinasjonsfond, SEK Fleksibel6,854,5517,6812,937,558,1231.07.2015
Rente, USD Selskapsobligasjoner8,125,7229,9812,7710,5310,5931.07.2015
Livssyklusfond 2011-20153,345,5514,0412,639,156,8031.07.2015
Rente, Europeiske obligasjoner1,094,5212,1212,537,987,1031.07.2015
Rente, Asia Obligasjoner9,136,6429,0512,358,689,6131.07.2015
Rente, Global realrente - USD sikret9,486,4632,3012,2310,5011,5531.07.2015
Rente, Global High Yield - EUR sikret0,654,835,3212,209,246,6131.07.2015
Korea11,07-2,8013,2512,157,9112,7131.07.2015
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig1,874,7410,9811,996,676,4631.07.2015
Rente, EUR Selskapsobligasjoner-0,934,848,9311,977,556,6831.07.2015
Asia0,85-1,6813,2311,9610,6811,7731.07.2015
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner8,344,9623,0911,839,928,3631.07.2015
Rente, USD Obligasjoner - diversifisert8,726,9830,9111,799,0710,9431.07.2015
Kombinasjonsfond, CHF Aggressiv11,023,7222,8211,7810,307,9331.07.2015
Malaysia4,94-1,384,2011,7711,4011,4731.07.2015
Rente, Global realrente - GBP sikret9,138,0321,3411,7410,469,3231.07.2015
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig - Global1,864,4811,9511,666,416,4531.07.2015
Rente, EUR Statsobligasjoner-0,844,2310,5311,606,837,4431.07.2015
Globale vekstmarkeder3,52-3,9012,1811,566,4610,2831.07.2015
Kombinasjonsfond, NOK5,231,6312,8011,539,154,1131.07.2015
Rente, Globale Obligasjoner - USD fokusert8,006,3428,8511,488,4110,2831.07.2015
BRIK8,06-5,2814,1111,473,3312,6631.07.2015
Singapore1,96-3,6311,3811,439,169,5731.07.2015
Rente, USD, Korte obligasjoner - diversifisert8,787,7129,2611,306,9910,6131.07.2015
Rente, EUR Obligasjoner - fleksibel 0,304,998,2811,276,556,7031.07.2015
Rente, EUR Obligasjoner - diversifisert-0,824,559,5911,106,657,0631.07.2015
EMEA7,90-1,6612,8011,056,9510,9931.07.2015
Rente, HKD Obligasjoner10,247,8432,3710,977,7610,7831.07.2015
Rente, CHF Pengemarked11,644,9321,6110,947,7910,0131.07.2015
Rente, USD Statsobligasjoner7,906,8729,4010,887,8511,2131.07.2015
Rente, GBP Kort pengemarked8,669,6019,6110,676,259,3531.07.2015
Rente, USD Kort pengemarked8,487,9029,1710,646,1010,8631.07.2015
Rente, USD Pengemarked8,647,9129,1410,586,0910,8231.07.2015
Rente, Globale selskapsobligasjoner - EUR sikret-0,964,647,9810,167,086,8131.07.2015
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner (EUR bias)1,275,186,2410,068,486,1531.07.2015
Rente, Global fleksibel - EUR sikret-0,075,256,8410,026,336,4631.07.2015
Rente, DKK Lange obligasjoner-2,363,378,699,897,306,8431.07.2015
Rente, Globale obligasjoner - EUR fokusert0,724,5410,879,896,066,8931.07.2015
Australia og New Zeland4,76-0,027,709,718,4914,5131.07.2015
Rente, GBP Pengemarked8,219,3919,399,665,419,5031.07.2015
Kombinasjonsfond, Globale vekstmarkeder3,30-1,5310,809,645,338,0931.07.2015
Rente, EUR Korte selskapsobligasjoner-0,666,107,039,465,106,7831.07.2015
Afrika-3,29-4,780,209,414,0811,2031.07.2015
Rente, Asia Obligasjoner - lokal valuta5,363,3422,259,207,869,3131.07.2015
Rente, Østeuropa obligasjoner2,254,028,788,935,767,2231.07.2015
Rente, Globale obligasjoner - EUR sikret-1,265,027,698,885,886,9031.07.2015
Rente, Globale obligasjoner4,895,2219,538,767,198,9431.07.2015
Rente, EUR Realrente0,453,907,898,685,036,4831.07.2015
Kombinasjonsfond, SEK Forsiktig2,254,549,708,507,106,2831.07.2015
Rente, EUR Korte obligasjoner - diversifisert-0,716,107,168,334,346,8531.07.2015
Rente, EUR Korte statsobligasjoner-0,566,357,078,284,156,9231.07.2015
Rente, DKK Obligasjoner-2,734,006,608,275,436,8031.07.2015
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - EUR fokusert-0,313,724,348,066,546,8631.07.2015
Rente, USD Realrente8,346,2625,797,918,3111,0431.07.2015
Rente, Global realrente - EUR sikret-0,384,718,687,726,517,0731.07.2015
Rente, EUR Pengemarked - kort-0,956,266,697,293,567,0431.07.2015
Rente, Global realrente3,874,4414,476,876,198,6831.07.2015
Rente, EUR Pengemarked-0,926,366,826,863,057,0731.07.2015
Rente, EUR Kort pengemarked-1,026,346,576,662,817,0831.07.2015
Rente, Globale Obligasjoner - NOK sikret1,48-0,494,865,566,492,8231.07.2015
Rente, SEK Selskapsobligasjoner-0,034,844,915,215,816,4431.07.2015
Rente, SEK Obligasjoner-0,503,807,445,045,936,6331.07.2015
Rente, CAD Obligasjoner-0,351,1615,024,245,198,3231.07.2015
Tyrkia-12,14-1,280,373,840,4326,0431.07.2015
Rente, NOK Obligasjoner0,320,423,583,824,221,7431.07.2015
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - Lokal valuta-0,180,546,553,593,788,4631.07.2015
Indonesia-12,02-3,452,152,954,6022,3431.07.2015
Rente, NOK Korte obligasjoner0,850,051,582,722,810,7731.07.2015
Europeiske vekstmarkeder8,70-4,17-1,992,47-0,6713,4131.07.2015
Rente, NOK Pengemarked0,930,371,742,332,710,2031.07.2015
Rente, CAD Pengemarked-3,210,538,411,971,848,1931.07.2015
Rente, AUD Obligasjoner-1,400,428,451,377,0910,2631.07.2015
Rente, AUD Pengemarked-1,920,733,50-0,302,899,4031.07.2015
Latin-Amerika-8,02-6,96-11,57-2,13-2,3813,9831.07.2015
Bransjefond, Energi-6,64-12,59-24,13-2,21-2,5013,2931.07.2015
Russland23,22-6,03-7,31-2,91-4,3322,2531.07.2015
Bransjefond, Naturressurser-9,76-12,09-19,03-3,26-3,6013,6831.07.2015
Rente, JPY Obligasjoner4,373,887,13-4,77-0,2213,3731.07.2015
Råvarer - Landbruk-6,713,431,62-5,820,5315,8231.07.2015
Råvarer - Bred råvarekurv-9,09-4,67-16,25-6,84-3,2011,2331.07.2015
Brasil-15,41-11,47-21,65-6,86-7,7719,2631.07.2015
Råvarer - Verdifulle metaller-6,41-6,14-4,15-7,66-0,5019,9131.07.2015
Bransjefond, Verdifulle metaller-12,76-18,87-26,83-19,98-14,2434,0231.07.2015
Afrika & Midtøsten, Øvrige-------
Alt - Diversifisert arbitrasje-------
Alt - Eventdrevet-------
Alt - Fond av fond - Multistrategi-------
Alt - Fond av fond - Øvrige-------
Alt - Global makro-------
Alt - Long/Short aksjer - Europa-------
Alt - Long/Short aksjer - Global-------
Alt - Long/Short aksjer - UK-------
Alt - Long/Short aksjer - USA-------
Alt - Long/Short aksjer - Vekstmarkeder-------
Alt - Long/Short rente-------
Alt - Markedsnøytral - Aksjer-------
Alt - Multistrategi-------
Alt - Rentearbitrasje-------
Alt - Systematisk futures-------
Alt - Valuta-------
Alt - Volatilitet-------
Amerika, Øvrige-------
Asia - Stillehavsområdet, Valutasikret-------
Asia eks. Japan,Valutasikret-------
Asia, Øvrige-------
Bransjefond, Øvrige-------
Debt Arbitrage-------
Eiendom, Indirekte - Øvrige-------
Equity Market Neutral-------
Europa, Valutasikret-------
Europe Long/Short Equity-------
Fund of Funds - Multistrategy-------
Garantertefond-------
Global Long/Short Equity-------
Global, Valutasikret-------
Globale vekstmarkeder, Valutasikret-------
Japan,Valutasikret-------
Kapitalbeskyttet-------
Kombinasjonsfond, Øvrig-------
Konvertible obligasjoner - Øvrige-------
Konvertible obligasjoner - Sikret (øvrig)-------
Long/Short Debt-------
Long-Only Debt -------
Øvrige-------
Rente, Fixed Term-------
Rente, Globale obligasjoner - Sikret (øvrig)-------
Rente, High Yield - sikret (øvrig)-------
Rente, Øvrig pengemarked-------
Rente, Øvrig realrente-------
Rente, Øvrige obligasjoner-------
Trading - Belånt/invers aksjer-------
Trading - Belånt/invers øvrig-------
Trading - Belånt/invers råvarer-------
Trading - Belånt/invers renter-------
USA, Valutasikret-------
En utfyllende liste gjennomsnittlig avkastning for fond innenfor en Morningstar Kategori. Avkastning for 3 mnd, I år, 1 år, 3 år, og 5 år, samt 3 år std. avv.
Kursutvikling er presentert i norsk krone (NOK).