Kategoriavkastning: Totalavkastning

Kategori

En liste over Morningstar Kategori med gjennomsnittlig løpende avkastning (3 måneder, i år, 1 år, 3 år, 5 år) for alle fondene i kategorien. Morningstar Kategori blir benyttet som refereranse for fond i for eksempel Morningstar Fondsrapporter.

Klikk på kategorinavn for å se en liste med fond tilhørende kategorien.

×
Morningstar
Kategori
Avk. i år %3 Mnd avkast. %1 År avkast. %3 År p.a. %5 år p.a. %3 år Std avvDato
Bransjefond, Bioteknologi22,2017,5139,8946,3224,9920,8929.08.2014
Globale, Umodne markeder17,786,3030,2731,9517,0011,3329.08.2014
Danmark13,38-0,3533,7829,1914,3314,2929.08.2014
Bransjefond, Helsevern15,1710,3629,5728,3916,6011,9029.08.2014
Vietnam24,0614,8137,7227,494,1220,2029.08.2014
Storbritannia, Små selskaper1,852,2222,8526,5319,0513,6529.08.2014
USA, Store selskaper, Verdi10,598,4223,4825,6314,7210,6629.08.2014
Storbritannia, Store selskaper, Verdi5,163,1520,6025,3013,6510,8129.08.2014
USA, Store selskaper, Blandet10,638,8724,3225,2414,6510,2929.08.2014
USA, Mellomstore selskaper9,818,7123,4125,2115,3112,0629.08.2014
Bransjefond, Vann6,823,8227,0825,0513,319,7129.08.2014
USA, Store selskaper, Vekst8,519,2024,1925,0015,2710,9029.08.2014
USA, Små selskaper1,356,2414,5424,1415,9413,7129.08.2014
Storbritannia, Fleksibel kapitalisering2,913,2319,8224,0714,4612,0329.08.2014
Storbritannia Utbytte5,713,1920,6123,1113,769,9929.08.2014
Afrika & Midtøsten23,868,2931,9323,0912,2413,0429.08.2014
Globale, Små selskaper6,105,4120,8823,0714,8011,4829.08.2014
Sverige, Små-/ mellomstore selskaper5,02-3,6619,6122,5815,8616,1829.08.2014
USA, Fleksibel kapitalisering8,207,8921,3722,2814,2311,7229.08.2014
Storbritannia, Store selskaper, Blanding4,383,1418,7021,9512,4610,7629.08.2014
Bransjefond, Private Equity4,694,2319,0921,8613,6215,3729.08.2014
Europa eks. Storbr., Små/mellomstore1,60-3,0817,0921,6214,5012,9929.08.2014
Europa, Små selskaper0,24-2,7917,1521,5113,5413,2929.08.2014
Japan,Valutasikret-1,949,1918,4521,515,6620,1529.08.2014
Europa, Valutasikret4,131,2918,4221,1810,6513,1429.08.2014
Europa Utbytte3,86-0,0918,5621,009,8410,6729.08.2014
Storbritannia, Store selskaper, Vekst4,173,7518,9420,8711,7811,4729.08.2014
Bransjefond, Teknologi11,368,4825,9720,8413,3213,1329.08.2014
Sveits, Små-/ mellomstore selskaper6,621,3425,6920,7015,7312,4629.08.2014
Europa eks. Storbr., Store selskaper1,42-1,4116,3020,629,4212,9929.08.2014
Europa, Mellomstore selskaper0,40-1,4216,8320,6012,3312,1429.08.2014
Sverige, Store selskaper2,40-2,6913,6920,1513,2315,4529.08.2014
Tyskland, Store selskaper-5,02-4,9814,2620,0910,3717,3929.08.2014
Globale, Store selskaper, Verdi7,575,3520,0719,7410,6910,0129.08.2014
USA, Valutasikret5,915,5823,7419,7012,1513,4529.08.2014
Sveits, Store selskaper4,370,0317,1819,6511,8210,4729.08.2014
Sverige/Global4,242,0816,0019,5311,9511,7329.08.2014
Norden3,71-2,2115,9619,3511,9015,0129.08.2014
Globale, Store selskaper, Vekst6,126,4419,9519,3110,7810,1829.08.2014
Europa, Store selskaper, Verdi2,36-1,0717,5319,187,4412,9029.08.2014
Bransjefond, Finans6,095,1920,5919,168,2815,3529.08.2014
Japan, Små-/ mellomstore selskaper5,7711,9818,4619,099,9717,6029.08.2014
Europa, Store selskaper, Vekst1,300,1914,2519,0611,3610,9229.08.2014
Euroland, Mellomstore selskaper-0,23-5,4515,7919,0210,4813,4329.08.2014
Global Utbytte6,984,3818,1818,9411,968,6929.08.2014
Europa, Store selskaper, Blanding1,36-0,3215,1518,928,8011,4929.08.2014
Globale, Store selskaper, Blanding6,345,3918,7318,8610,2110,0229.08.2014
Spania0,09-4,9023,1418,575,0418,8329.08.2014
Asia, Øvrige21,0311,2631,1618,5717,9815,8529.08.2014
Thailand26,0117,1825,5918,4523,1418,3429.08.2014
Eiendom, Indirekte - Europa14,464,4728,9618,3510,1312,4829.08.2014
Europa, Fleksibel kapitalisering0,97-1,5614,9718,159,6612,2429.08.2014
Bransjefond, Telekommunikasjon3,534,1019,8518,0111,2511,2529.08.2014
Euroland, Store selskaper-0,41-2,7415,3117,936,4414,3029.08.2014
Eiendom, Indirekte - Nord-Amerika19,617,7322,4017,8316,1912,8429.08.2014
Rente, GBP High Yield7,444,2319,5317,6512,349,5229.08.2014
Bransjefond, Økologi4,913,9520,6917,617,5511,6429.08.2014
Bransjefond, Forbruksvarer og tjenester6,865,6319,0717,4814,3812,0529.08.2014
Global, Valutasikret5,254,0020,0017,409,5512,0029.08.2014
Finland0,61-2,6118,4517,367,8916,9329.08.2014
Malaysia14,458,9526,6217,3416,4413,4329.08.2014
Italia2,93-5,2022,7117,212,5818,9429.08.2014
Frankrike, Store selskaper2,50-3,6614,9417,106,6813,6329.08.2014
Kombinasjonsfond, GBP Aggressiv5,814,8017,8316,979,958,9529.08.2014
Eiendom, Indirekte - Asia8,778,1211,3916,909,8215,0529.08.2014
Eiendom, Indirekte - Global14,016,8720,0216,6911,6211,2229.08.2014
Rente, Global High Yield - GBP sikret6,954,1018,7516,6212,079,0229.08.2014
Livssyklusfond 2031-20355,453,9317,0716,349,049,5829.08.2014
Livssyklusfond 2041-20455,924,3217,6116,229,089,9929.08.2014
Livssyklusfond 2046+5,834,2517,8616,148,5710,6629.08.2014
Global, Fleksibel kapitalisering5,314,5217,8316,139,1611,3429.08.2014
Livssyklusfond 2036-20405,154,1617,0915,758,2410,1529.08.2014
Bransjefond, Forsyning15,185,5821,8615,527,3711,4729.08.2014
Livssyklusfond 2026-20304,573,7415,9015,497,9010,1329.08.2014
Nederland-0,77-2,3016,5115,487,4613,7929.08.2014
Bransjefond, Infrastruktur14,418,2824,5415,479,2511,9729.08.2014
Eiendom, Indirekte - Øvrige9,813,7018,3515,3611,4114,0429.08.2014
Konvertible obligasjoner - Global, GBP sikret6,463,7619,8815,168,738,7129.08.2014
Tyskland, Små-/ mellomstore selskaper-2,32-3,2610,6815,0311,2412,4829.08.2014
Konvertible obligasjoner - Global, USD sikret6,364,3812,4114,898,168,4929.08.2014
Rente, USD High Yield6,344,6810,5914,8811,559,1429.08.2014
Asia - Stillehavsområdet eks. Japan13,329,4322,3314,7410,6012,7829.08.2014
Rente, Global High Yield6,274,5210,8114,6310,848,5029.08.2014
Kombinasjonsfond, GBP Moderat6,254,7716,7314,498,627,6929.08.2014
Japan, Store selskaper0,787,9210,4414,485,7615,6429.08.2014
Kina og nærliggende7,7811,9119,9514,478,7314,6029.08.2014
Rente, GBP Selskapsobligasjoner9,735,6618,2814,189,488,8229.08.2014
Asia - Stillehavsområdet ink. Japan6,628,9516,8914,178,0612,1429.08.2014
Rente, GBP Obligasjoner - fleksibel7,494,4817,1414,129,508,9429.08.2014
Kombinasjonsfond, USD Aggressiv5,925,7414,4314,077,158,4929.08.2014
Rente, Europeisk High Yield2,351,4611,3113,969,828,4529.08.2014
Taiwan, Store selskaper13,839,1923,2613,7711,9613,5929.08.2014
Asia eks. Japan12,7110,3724,1813,759,6013,6229.08.2014
Kombinasjonsfond, GBP Fleksibel5,915,1815,5113,738,249,1729.08.2014
Livssyklusfond 2021-20253,342,7312,8413,737,528,8329.08.2014
Singapore10,106,3016,3513,5410,7914,1229.08.2014
Rente, EUR High Yield1,941,3110,4513,5110,038,1729.08.2014
Kombinasjonsfond, SEK Aggressiv2,001,4710,7513,448,918,1429.08.2014
Alt - Long/Short aksjer - UK3,533,7716,1813,405,4810,0329.08.2014
Norge7,240,9117,2013,3311,3615,7629.08.2014
Rente, EUR Lange obligasjoner15,297,7721,3613,327,4010,1029.08.2014
Rente, Asia High Yield9,287,3615,1313,299,869,0129.08.2014
India34,4014,5469,3713,288,3522,1229.08.2014
Asia16,619,0019,3413,2112,5213,9529.08.2014
Hong Kong6,6711,0015,2813,207,9615,1429.08.2014
Tyrkia24,214,0718,9013,044,9428,8529.08.2014
Rente, Globale obligasjoner - ILS sikret5,703,7411,6212,92-9,2029.08.2014
Euroland, Små selskaper-2,62-1,165,8712,899,6314,1029.08.2014
Kombinasjonsfond, GBP Forsiktig6,544,6915,8012,828,067,6329.08.2014
Rente, GBP Realrente11,637,5118,1012,759,6511,9629.08.2014
Kombinasjonsfond, USD Moderat6,545,6412,3712,698,127,9529.08.2014
Euroland, Fleksibel kapitalisering0,58-1,5012,6612,674,2314,6029.08.2014
Bransjefond, Materialer3,593,3214,7712,469,5914,8429.08.2014
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner8,885,3312,3512,30-8,1329.08.2014
Afrika6,846,2317,2412,265,9312,9229.08.2014
Konvertible obligasjoner - Global3,532,4310,1812,257,547,0329.08.2014
Rente, Globale selskapsobligasjoner - GBP sikret8,604,6917,9012,247,858,6029.08.2014
Asia - Stillehavsområdet, Valutasikret10,487,9222,9911,997,8614,9529.08.2014
Canada15,3511,4524,5611,95-10,0428.08.2014
Kombinasjonsfond, Asia10,707,9414,8211,959,799,3329.08.2014
Rente, High Yield - sikret (øvrig)5,013,1912,1011,9210,308,2329.08.2014
Rente, GBP Obligasjoner - diversifisert9,055,8516,7511,837,709,5429.08.2014
Australia og New Zeland13,817,5818,7111,558,9715,8729.08.2014
Bransjefond, Alternativ energi4,524,7120,1711,550,0416,0529.08.2014
Rente, Global High Yield - EUR sikret2,251,4610,7111,479,356,9029.08.2014
Rente, Globale selskapsobligasjoner7,294,6510,7511,468,888,9929.08.2014
Livssyklusfond 2016-20203,343,0111,6311,405,857,0029.08.2014
Kombinasjonsfond, EUR Aggressiv1,030,3211,5011,364,969,6929.08.2014
Kombinasjonfond, EUR Aggressiv - Global3,093,1913,4811,365,618,6829.08.2014
Alt - Long/Short aksjer - Vekstmarkeder0,793,8611,0311,27-12,9129.08.2014
Rente, Global High Yield - CHF sikret3,902,5012,1611,22-9,4229.08.2014
Rente, Globale selskapsobligasjoner - USD sikret7,735,369,4811,136,6610,5729.08.2014
Konvertible obligasjoner - Sikret (øvrig)5,854,6416,3910,96-8,3729.08.2014
Kombinasjonsfond, USD Fleksibel5,035,3910,2310,825,419,3029.08.2014
Kina4,8314,3714,7710,645,1518,0129.08.2014
Alt - Long/Short aksjer - USA3,875,5413,1010,62-9,2829.08.2014
Globale vekstmarkeder11,459,2821,5210,617,5713,3829.08.2014
Livssyklusfond 2011-20152,092,358,6910,606,545,7529.08.2014
Bransjefond, Landbruk5,685,0015,3710,578,2511,3629.08.2014
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner9,435,1012,9710,438,457,5229.08.2014
Rente, USD Selskapsobligasjoner8,205,5510,1710,387,0110,6629.08.2014
Kombinasjonsfond, NOK5,943,0814,5810,189,076,7929.08.2014
Rente, GBP Statsobligasjoner10,347,2016,3810,176,3111,0029.08.2014
EMEA-0,372,9710,8210,158,4214,6729.08.2014
Konvertible obligasjoner - Global, EUR sikret1,250,9710,7410,135,637,0429.08.2014
Rente, Globale obligasjoner - GBP sikret6,554,6014,7310,096,758,9129.08.2014
Sør-Afrika og Nambia11,244,2619,9710,079,9512,8529.08.2014
Rente, USD Obligasjoner - fleksibel5,654,537,689,796,299,7429.08.2014
Asia eks. Japan,Valutasikret9,4810,8725,339,636,0619,5029.08.2014
Kombinasjonsfond, SEK Fleksibel-0,350,667,889,623,509,2929.08.2014
Bransjefond, Energi11,295,4819,209,585,8816,6629.08.2014
Konvertible obligasjoner - Global, CHF sikret2,271,8012,259,4710,038,6929.08.2014
Rente, RMB Obligasjoner3,156,975,389,414,9310,6929.08.2014
Alt - Long/Short aksjer - Europa-0,170,727,149,292,408,9929.08.2014
Rente, Global realrente - GBP sikret10,165,3116,119,186,369,4429.08.2014
Konvertible obligasjoner - Europa-0,84-1,727,959,124,187,1529.08.2014
Konvertible obligasjoner - Asia/Japan4,043,9712,009,085,668,6629.08.2014
Rente, EUR Selskapsobligasjoner3,162,378,838,994,985,6429.08.2014
Kombinasjonsfond, USD Forsiktig5,945,179,618,914,148,8029.08.2014
Kombinasjonfond, EUR Moderat - Global2,722,8810,808,804,506,6329.08.2014
Alt - Diversifisert arbitrasje1,191,916,398,79-7,5629.08.2014
Rente, Global realrente - USD sikret10,036,268,648,795,7712,5029.08.2014
Rente, Globale obligasjoner - USD sikret5,595,116,238,714,8811,3229.08.2014
Rente, Europeiske obligasjoner5,513,5111,508,694,855,8129.08.2014
Kombinasjonsfond, EUR Moderat1,681,1410,138,653,377,6529.08.2014
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner (EUR bias)3,812,1111,158,598,475,7029.08.2014
Konvertible obligasjoner - Øvrige1,241,2410,098,544,428,5829.08.2014
Alt - Fond av fond - Multistrategi2,773,3511,268,453,777,3029.08.2014
Korea9,429,4822,138,399,0216,2429.08.2014
Alt - Multistrategi3,113,089,348,314,438,3629.08.2014
Kombinasjonsfond, Øvrig6,334,4712,797,956,317,8429.08.2014
Rente, Globale selskapsobligasjoner - EUR sikret3,151,889,337,895,135,3429.08.2014
Rente, HKD Obligasjoner4,715,165,697,884,2011,2829.08.2014
Rente, Globale Obligasjoner - USD fokusert5,824,967,797,864,5810,2229.08.2014
Kombinasjonsfond, SEK Forsiktig-1,430,654,317,816,086,2029.08.2014
Rente, EUR Obligasjoner - fleksibel 1,971,777,887,784,426,4029.08.2014
Rente, USD Obligasjoner - diversifisert6,264,657,057,775,1511,4029.08.2014
Rente, Globale Obligasjoner - NOK sikret6,712,389,017,757,923,1829.08.2014
Kombinasjonsfond, CHF Moderat 4,133,3610,797,697,266,7429.08.2014
BRIK10,2911,0223,887,674,4116,7829.08.2014
Rente, DKK Lange obligasjoner4,012,979,297,444,616,3629.08.2014
Rente, Globale selskapsobligasjoner - CHF sikret5,173,2111,487,4210,556,9429.08.2014
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig1,121,567,857,353,085,8029.08.2014
Kombinasjonfond, EUR Fleksibel - Global1,602,329,147,352,867,7929.08.2014
Rente, EUR Statsobligasjoner5,283,7110,417,313,386,7029.08.2014
Rente, EUR Obligasjoner - diversifisert3,883,029,057,293,645,7729.08.2014
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel-0,330,258,167,242,178,4829.08.2014
Rente, Asia Obligasjoner7,655,859,897,215,338,3629.08.2014
Alt - Rentearbitrasje2,062,177,697,143,406,9529.08.2014
Rente, Øvrige obligasjoner4,463,029,637,085,598,3129.08.2014
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - EUR fokusert5,152,1412,157,066,786,0129.08.2014
Kombinasjonsfond, Globale vekstmarkeder8,556,5415,127,055,039,0029.08.2014
Øvrige2,372,759,117,012,9711,1929.08.2014
Alt - Volatilitet-0,530,475,256,873,6512,6929.08.2014
Kombinasjonsfond, CHF Aggressiv3,593,3911,576,867,057,4029.08.2014
Kapitalbeskyttet1,681,959,326,772,937,0129.08.2014
Kombinasjonfond, EUR Forsiktig - Global1,912,288,416,732,915,3829.08.2014
Rente, GBP Korte obligasjoner - diversifisert2,842,949,456,582,438,7629.08.2014
Rente, Globale obligasjoner - EUR fokusert3,022,647,436,293,145,9229.08.2014
Rente, USD Statsobligasjoner5,004,115,746,183,7712,1529.08.2014
Rente, USD Realrente7,344,595,656,154,8711,8229.08.2014
Rente, USD, Korte obligasjoner - diversifisert2,453,902,456,142,3611,2329.08.2014
Rente, Østeuropa obligasjoner1,071,266,685,953,926,5829.08.2014
Alt - Systematisk futures3,484,1911,015,793,2811,6229.08.2014
Europeiske vekstmarkeder eks. Russland3,632,279,865,780,6016,9429.08.2014
Rente, Globale obligasjoner - Sikret (øvrig)5,343,627,275,778,0110,5829.08.2014
Rente, Globale obligasjoner5,494,047,065,764,008,8529.08.2014
Rente, GBP Kort pengemarked2,243,268,705,721,268,8329.08.2014
Alt - Eventdrevet-0,751,744,325,712,248,9229.08.2014
Rente, Global realrente7,423,997,985,693,308,5329.08.2014
Rente, SEK Obligasjoner-1,040,962,575,585,155,8629.08.2014
Alt - Fond av fond - Øvrige-1,890,834,795,560,887,9829.08.2014
Rente, DKK Obligasjoner1,682,166,535,502,925,8429.08.2014
Rente, Globale obligasjoner - CHF sikret2,312,796,585,469,126,7629.08.2014
Garantertefond0,371,686,055,431,646,7529.08.2014
Latin-Amerika14,2112,5220,615,405,3916,3129.08.2014
Råverer - Energi-2,03-3,39-5,395,38-16,6027.08.2014
Rente, Øvrig realrente8,574,2810,565,376,479,2029.08.2014
Globale vekstmarkeder, Valutasikret10,097,9022,565,322,6817,3529.08.2014
Alt - Long/Short rente1,242,346,025,182,347,5329.08.2014
Rente, Globale obligasjoner - EUR sikret1,821,826,785,113,275,8729.08.2014
Rente, AUD Obligasjoner12,316,8512,065,067,979,9629.08.2014
Rente, USD Kort pengemarked1,843,881,215,060,6711,6929.08.2014
Rente, EUR Korte selskapsobligasjoner-1,320,952,934,981,375,3129.08.2014
Rente, USD Pengemarked1,763,821,224,970,7811,6529.08.2014
Rente, Global realrente - EUR sikret5,172,908,044,863,655,5629.08.2014
Alt - Global makro-0,201,436,384,83-0,289,1829.08.2014
Rente, EUR Realrente3,002,766,564,751,976,4229.08.2014
Rente, GBP Pengemarked1,933,137,714,500,538,9629.08.2014
Kombinasjonsfond, CHF Forsiktig1,982,388,854,435,426,1029.08.2014
Rente, NOK Obligasjoner4,061,715,264,274,481,5629.08.2014
Alt - Markedsnøytral - Aksjer-0,032,195,024,230,337,9029.08.2014
Alt - Long/Short aksjer - Global2,272,737,044,182,0610,4229.08.2014
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - Lokal valuta6,403,838,404,174,897,8429.08.2014
Rente, CAD Obligasjoner5,386,143,984,024,328,1329.08.2014
Rente, EUR Korte obligasjoner - diversifisert-1,081,023,174,000,895,4629.08.2014
Rente, EUR Korte statsobligasjoner-1,310,992,973,750,515,5729.08.2014
Rente, AUD Pengemarked7,485,037,663,694,509,6829.08.2014
Europeiske vekstmarkeder-7,79-0,770,483,593,3919,4529.08.2014
Rente, NOK Korte obligasjoner2,250,712,893,593,380,6829.08.2014
Rente, CHF Obligasjoner1,872,516,193,476,206,4129.08.2014
Rente, EUR Pengemarked - kort-2,010,711,813,180,415,5129.08.2014
Rente, SEK Pengemarked-5,43-0,85-2,963,162,395,5429.08.2014
Alt - Valuta0,352,242,493,09-0,027,9829.08.2014
Rente, NOK Pengemarked1,590,582,362,862,860,2229.08.2014
Indonesia29,546,0519,872,7410,4521,2029.08.2014
Brasil19,4816,1224,222,713,2620,0229.08.2014
Bransjefond, Øvrige7,065,5614,432,542,6418,6329.08.2014
Rente, Øvrig pengemarked1,632,742,402,16-0,069,3229.08.2014
Rente, CAD Pengemarked0,133,95-1,322,101,167,2029.08.2014
Rente, EUR Pengemarked-2,540,540,962,04-0,585,5529.08.2014
Eiendom, Direkte - øvrig-0,540,341,341,890,407,8129.08.2014
Rente, EUR Kort pengemarked-2,570,540,841,77-0,885,6029.08.2014
Rente, CHF Pengemarked-1,141,652,891,223,526,5029.08.2014
Bransjefond, Naturressurser9,816,4313,18-0,891,9917,2229.08.2014
Trading - Belånt/invers aksjer-5,24-1,31-1,51-1,52-2,7631,6529.08.2014
Russland-15,23-0,55-4,74-1,582,9324,3829.08.2014
Rente, JPY Obligasjoner3,591,64-3,33-3,870,4416,0829.08.2014
Råvarer - Bred råvarekurv-1,07-2,47-3,54-4,09-0,1212,1429.08.2014
Trading - Belånt/invers råvarer-2,761,59-2,92-5,93-7,0736,6314.08.2014
Råvarer - Verdifulle metaller8,617,74-8,47-10,320,3122,3029.08.2014
Bransjefond, Verdifulle metaller25,3619,35-2,11-19,19-5,2030,5729.08.2014
Afrika & Midtøsten, Øvrige1,446,309,82--15,4729.08.2014
Debt Arbitrage-------
Equity Market Neutral-------
Fund of Funds - Multistrategy-------
Global Long/Short Equity-------
Global Macro-------
Long/Short Debt-------
Long-Only Debt -------
Multistrategy-------
Systematic Futures-------
Trading - Belånt/invers øvrig-0,706,6621,93---14.08.2014
En utfyllende liste gjennomsnittlig avkastning for fond innenfor en Morningstar Kategori. Avkastning for 3 mnd, I år, 1 år, 3 år, og 5 år, samt 3 år std. avv.
Kursutvikling er presentert i norsk krone (NOK).