Ved å fortsette å bruke denne siden godkjenner du bruk av informasjonskapsler (cookies) på din enhet. Finn ut mer om hvordan vi benytter dette og hvilke typer cookies ved å klikke her. Accept Cookies

Kategoriavkastning: Totalavkastning

Kategori

En liste over Morningstar Kategori med gjennomsnittlig løpende avkastning (3 måneder, i år, 1 år, 3 år, 5 år) for alle fondene i kategorien. Morningstar Kategori blir benyttet som refereranse for fond i for eksempel Morningstar Fondsrapporter.

Klikk på kategorinavn for å se en liste med fond tilhørende kategorien.

×
Morningstar
Kategori
Avk. i år %3 Mnd avkast. %1 År avkast. %3 År p.a. %5 år p.a. %3 år Std avvDato
Bransjefond, Bioteknologi26,617,1977,9651,5840,7822,3003.07.2015
Danmark22,093,7329,4337,7220,269,7303.07.2015
Bransjefond, Helsevern18,623,6751,1836,3324,8912,4103.07.2015
Storbritannia, Små selskaper19,3913,8829,7932,1424,4510,8503.07.2015
Sveits, Små-/ mellomstore selskaper16,760,1029,7830,3819,118,9203.07.2015
Vietnam12,677,8232,0430,329,7216,5903.07.2015
Europa, Små selskaper18,865,2424,1429,6519,309,5703.07.2015
USA, Mellomstore selskaper10,810,5435,9829,3120,2711,9703.07.2015
Europa eks. Storbr., Små/mellomstore16,262,7922,3029,2119,279,3403.07.2015
Kina - A aksjer23,66-1,58131,3028,5514,9130,8603.07.2015
Sverige, Små-/ mellomstore selskaper12,35-0,3519,6428,4919,4312,1103.07.2015
Japan, Små-/ mellomstore selskaper21,764,5039,1028,4417,1916,5003.07.2015
Europa, Mellomstore selskaper17,994,1526,3928,2519,599,0503.07.2015
Euroland, Mellomstore selskaper14,33-1,4310,0128,1416,959,9503.07.2015
USA, Store selskaper, Vekst10,201,8437,9828,0421,2511,1403.07.2015
Globale, Små selskaper14,712,5629,2728,0317,819,8303.07.2015
USA, Fleksibel kapitalisering8,281,1033,7627,9720,2511,4403.07.2015
USA, Små selskaper10,370,4132,0527,8520,4613,8003.07.2015
India11,51-2,1943,9427,3010,4320,1403.07.2015
USA, Store selskaper, Blandet7,681,1535,7627,2819,7510,3903.07.2015
Storbritannia, Fleksibel kapitalisering14,927,6625,7227,2419,929,1503.07.2015
Eiendom, Indirekte - Europa11,24-2,3328,6427,2218,6711,2603.07.2015
Sveits, Store selskaper14,510,9326,4427,1917,048,4003.07.2015
Europa eks. Storbr., Store selskaper14,120,1122,3927,1316,459,0003.07.2015
Italia20,461,0113,8727,1312,4314,3703.07.2015
USA, Store selskaper, Verdi5,77-0,1831,7927,1019,4510,6603.07.2015
Storbritannia, Store selskaper, Verdi12,925,7322,7426,7819,347,7003.07.2015
Bransjefond, Teknologi12,032,3534,8926,5417,9312,0803.07.2015
Tyskland, Store selskaper11,68-3,6018,2226,3816,1811,7403.07.2015
Spania12,93-2,138,3026,0712,5413,1103.07.2015
Finland11,74-3,1317,1825,9812,8511,1903.07.2015
Kina19,433,4853,3025,9612,2716,2003.07.2015
Bransjefond, Finans11,871,5234,8225,9214,7611,6403.07.2015
Europa, Store selskaper, Vekst15,671,8725,4025,7317,968,3503.07.2015
Bransjefond, Private Equity9,550,5322,1925,5017,1710,5003.07.2015
Euroland, Store selskaper11,92-1,5216,5524,7813,329,4103.07.2015
Japan, Store selskaper23,024,6339,8624,6613,7414,2803.07.2015
Europa, Fleksibel kapitalisering14,042,0620,3724,5515,368,7303.07.2015
Globale, Store selskaper, Vekst11,431,5632,4024,5416,219,1603.07.2015
Frankrike, Store selskaper13,320,5714,8524,4612,728,8203.07.2015
Euroland, Fleksibel kapitalisering9,78-0,5620,6224,4412,509,3403.07.2015
Norden13,570,1818,6124,4116,169,8403.07.2015
Storbritannia, Store selskaper, Vekst13,795,3526,9524,3317,578,6503.07.2015
Globale, Store selskaper, Verdi9,200,3925,4224,2915,568,2603.07.2015
Europa, Store selskaper, Verdi11,350,0716,6424,1713,868,4003.07.2015
Nederland15,290,1823,9924,0013,7110,6503.07.2015
Storbritannia, Store selskaper, Blanding12,315,0022,5623,9617,667,8803.07.2015
Afrika & Midtøsten7,114,0521,0123,9214,3510,6803.07.2015
Kina og nærliggende17,312,6140,5323,9112,4613,4003.07.2015
Bransjefond, Vann4,72-1,7915,1223,7916,909,5303.07.2015
Sverige, Store selskaper8,79-2,8018,1723,7316,1711,0803.07.2015
Europa Utbytte10,68-0,2516,9023,6915,117,4203.07.2015
Bransjefond, Økologi11,340,3522,0723,6112,889,7303.07.2015
Europa, Store selskaper, Blanding12,500,6520,4923,5714,957,9403.07.2015
Bransjefond, Telekommunikasjon12,352,5630,9723,5517,1410,4903.07.2015
Bransjefond, Alternativ energi11,51-1,1015,5423,406,4612,9703.07.2015
Globale, Store selskaper, Blanding10,151,2927,4323,2915,228,4303.07.2015
Sverige/Global9,27-1,1023,1723,0015,929,0903.07.2015
Hong Kong16,913,3741,2922,6612,6513,4003.07.2015
Global, Fleksibel kapitalisering10,300,9124,8922,3613,529,3203.07.2015
Globale, Umodne markeder5,040,0015,0522,099,458,6303.07.2015
Taiwan, Store selskaper16,072,5028,5821,9714,9411,1503.07.2015
Bransjefond, Forbruksvarer og tjenester9,54-0,3428,1321,7716,9611,0403.07.2015
Asia - Stillehavsområdet ink. Japan15,651,6132,0721,5112,5910,8603.07.2015
Global Utbytte7,99-0,1324,2521,4815,848,2103.07.2015
Kombinasjonsfond, GBP Aggressiv10,563,1925,4121,2814,557,6203.07.2015
Livssyklusfond 2036-20408,580,5822,9820,9912,997,1803.07.2015
Tyskland, Små-/ mellomstore selskaper8,72-0,5414,8220,9313,8010,5903.07.2015
Asia eks. Japan12,43-0,4632,2920,8612,2810,9903.07.2015
Konvertible obligasjoner - Global, USD sikret9,35-0,5630,8820,4512,1212,2203.07.2015
Konvertible obligasjoner - Global, GBP sikret10,304,7921,5620,4513,218,2403.07.2015
Livssyklusfond 2046+8,26-0,2824,2420,4413,008,0903.07.2015
Livssyklusfond 2031-20358,010,3623,3020,3513,527,4503.07.2015
Konvertible obligasjoner - Global, CHF sikret15,541,3124,8020,2714,4410,1603.07.2015
Livssyklusfond 2026-20306,950,1121,9920,2112,536,8803.07.2015
Livssyklusfond 2041-20458,25-0,0324,1720,1513,317,6203.07.2015
Eiendom, Direkte - Storbritannia10,767,2729,3619,9311,9510,4403.07.2015
Bransjefond, Infrastruktur5,82-1,7123,9119,8713,2111,1003.07.2015
Rente, GBP High Yield10,075,7519,1819,6013,918,3003.07.2015
Kombinasjonsfond, GBP Moderat9,183,3023,7218,9612,627,5803.07.2015
Asia - Stillehavsområdet eks. Japan9,03-1,7725,1718,9512,5410,6003.07.2015
Eiendom, Indirekte - Asia10,08-1,6528,0418,8113,6114,1303.07.2015
Eiendom, Indirekte - Global4,38-4,6327,8718,7615,0412,7203.07.2015
Kombinasjonsfond, USD Moderat8,23-0,7227,6018,5711,758,6303.07.2015
Konvertible obligasjoner - Global8,450,2223,2718,2511,417,8003.07.2015
Bransjefond, Materialer7,27-1,1513,9518,1711,4811,1203.07.2015
Kombinasjonsfond, SEK Aggressiv6,85-0,0618,5718,0512,897,8003.07.2015
Kombinasjonsfond, USD Aggressiv8,34-0,0630,4117,9211,318,4003.07.2015
Rente, Global High Yield - GBP sikret9,335,6017,4817,9013,688,1903.07.2015
Kombinasjonsfond, EUR Aggressiv - Global6,230,0818,7917,599,927,3603.07.2015
Rente, Global High Yield - CHF sikret14,601,7521,0717,47-9,3003.07.2015
Islamske aksjer, Global7,84-0,0918,9517,4211,539,1403.07.2015
Rente, Globale obligasjoner - ILS sikret9,211,2322,0917,4211,999,6702.07.2015
Rente, GBP Selskapsobligasjoner6,001,6023,5817,3912,219,6703.07.2015
Livssyklusfond 2021-20254,920,1317,7717,3911,426,5603.07.2015
Kombinasjonsfond, EUR Aggressiv6,06-0,6714,4317,279,337,2703.07.2015
Kombinasjonsfond, CHF Moderat 13,23-0,1126,5717,2311,318,2503.07.2015
Rente, Asia High Yield11,162,7332,5017,1011,189,1303.07.2015
Euroland, Små selskaper7,93-0,956,6817,0112,0110,3603.07.2015
Konvertible obligasjoner - Asia/Japan9,232,7322,8517,009,069,2503.07.2015
Rente, GBP Obligasjoner - fleksibel7,053,1021,5716,9411,629,1503.07.2015
Kombinasjonsfond, GBP Fleksibel8,412,6721,3116,9010,968,7303.07.2015
Rente, GBP Realrente6,522,1330,7016,8114,1010,9803.07.2015
Eiendom, Indirekte - Nord-Amerika-0,25-8,7427,2016,6317,2216,7403.07.2015
Rente, Global High Yield8,471,2023,0916,5611,658,3603.07.2015
Kombinasjonsfond, GBP Forsiktig7,933,2822,6016,4611,178,1103.07.2015
Bransjefond, Landbruk8,222,5425,4716,4613,589,8903.07.2015
Rente, USD High Yield7,900,4923,0216,3312,128,7803.07.2015
Kombinasjonsfond, USD Fleksibel8,79-0,6527,6116,289,459,1803.07.2015
Thailand2,06-7,6724,0315,9917,8416,5503.07.2015
Kombinasjonsfond, Asia9,31-1,0633,4415,9711,489,9303.07.2015
Rente, EUR Lange obligasjoner-5,76-10,3814,4115,679,9310,4003.07.2015
Kombinasjonsfond, SEK Moderat1,832,1616,5115,5210,807,3920.05.2015
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner9,801,8727,2515,3810,608,7603.07.2015
Bransjefond, Forsyning-0,45-2,3715,2415,299,6711,7003.07.2015
Rente, Europeisk High Yield0,982,197,4315,1810,526,5903.07.2015
Konvertible obligasjoner - Global, EUR sikret1,251,649,0115,079,047,9303.07.2015
Rente, GBP Obligasjoner - diversifisert5,821,7124,6214,9611,0810,1203.07.2015
Konvertible obligasjoner - Europa3,950,8710,8014,787,836,2703.07.2015
Rente, Global fleksibel - GBP sikret2,842,2521,1514,7011,068,6720.05.2015
Rente, RMB Obligasjoner9,052,4533,3514,708,4410,6803.07.2015
Livssyklusfond 2016-20203,440,2614,6714,659,186,4003.07.2015
Rente, Globale selskapsobligasjoner - GBP sikret5,992,4218,6014,649,428,9703.07.2015
Rente, EUR High Yield0,251,766,8914,5810,156,5803.07.2015
Singapore6,050,0021,6814,5310,4710,4503.07.2015
Kombinasjonsfond, USD Forsiktig6,48-1,1027,6714,447,069,4803.07.2015
Rente, Globale selskapsobligasjoner - USD sikret5,70-2,9630,2314,438,6510,7603.07.2015
Rente, Globale selskapsobligasjoner3,59-2,2123,6514,4310,249,3003.07.2015
Rente, Globale obligasjoner - CHF sikret10,79-0,0720,2414,3811,7010,7703.07.2015
Kombinasjonsfond, CHF Forsiktig12,85-0,5223,7614,388,738,6603.07.2015
Kombinasjonsfond, EUR Moderat3,24-0,7411,7114,377,577,1003.07.2015
Asia2,98-5,3121,0814,1411,7912,1403.07.2015
Korea16,732,9321,9014,129,6412,4103.07.2015
Rente, USD Obligasjoner - fleksibel6,41-0,6327,0914,119,479,6803.07.2015
Rente, Globale obligasjoner - GBP sikret6,333,3219,0313,899,869,0903.07.2015
Canada-1,29-2,658,6313,778,409,4402.07.2015
Kombinasjonsfond, EUR Moderat - Global2,38-0,1512,9013,727,626,6003.07.2015
Globale vekstmarkeder7,65-1,4419,3113,667,8610,1903.07.2015
Norge7,772,422,9513,4411,669,2603.07.2015
BRIK12,970,1522,7113,254,6312,4103.07.2015
Rente, Asia Obligasjoner7,51-0,2330,6913,157,769,6303.07.2015
Europeiske vekstmarkeder eks. Russland2,25-0,077,8813,055,0910,5003.07.2015
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel - Global3,17-0,1712,6513,026,797,3003.07.2015
Rente, USD Selskapsobligasjoner5,75-3,3330,0813,019,0210,5803.07.2015
Rente, GBP Statsobligasjoner4,530,3828,1312,8810,6011,3903.07.2015
Malaysia4,03-4,075,6412,8211,2811,7403.07.2015
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel2,97-0,1710,1012,806,367,5203.07.2015
Kombinasjonsfond, SEK Fleksibel5,22-0,1614,5112,777,508,5003.07.2015
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner6,930,1222,8312,769,138,5303.07.2015
Rente, Global fleksibel - CHF sikret8,101,2622,7312,73-9,6420.05.2015
Livssyklusfond 2011-20151,791,1512,7512,729,016,7803.07.2015
Rente, CHF Obligasjoner12,291,2323,8112,689,4310,9103.07.2015
Rente, Global fleksibel - USD sikret2,601,1028,0612,656,6210,3320.05.2015
Rente, Globale obligasjoner - USD sikret5,42-1,8029,7412,627,2010,9303.07.2015
EMEA9,35-2,5113,1812,128,6311,1803.07.2015
Rente, USD Obligasjoner - diversifisert6,27-1,5430,2112,117,8010,8603.07.2015
Rente, Globale Obligasjoner - USD fokusert6,85-0,6127,5912,067,3710,2203.07.2015
Kombinasjonsfond, CHF Aggressiv9,11-0,6119,4512,029,287,8203.07.2015
Rente, Global High Yield - EUR sikret0,122,573,4612,019,266,5903.07.2015
Rente, Global realrente - USD sikret6,42-3,5133,4811,948,3611,4303.07.2015
Kombinasjonsfond, NOK4,410,3510,8711,599,624,1003.07.2015
Australia og New Zeland2,94-5,108,6811,589,5215,0303.07.2015
Rente, Global realrente - GBP sikret6,652,7520,0111,568,889,2303.07.2015
Rente, Europeiske obligasjoner-1,61-1,419,6911,516,826,8703.07.2015
Afrika0,79-5,017,1211,355,2811,0903.07.2015
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig-0,05-0,378,7011,275,976,3503.07.2015
Rente, USD, Korte obligasjoner - diversifisert6,930,2328,9611,215,4810,5303.07.2015
Rente, EUR Selskapsobligasjoner-3,12-0,536,8211,186,886,5203.07.2015
Rente, Global fleksibel2,061,1127,4111,136,729,6120.05.2015
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig - Global-0,02-0,319,7610,975,806,3403.07.2015
Rente, HKD Obligasjoner8,820,7232,9210,956,3910,7303.07.2015
Rente, CHF Pengemarked12,131,8221,9510,537,0710,1303.07.2015
Rente, EUR Statsobligasjoner-3,72-2,488,2410,415,837,2803.07.2015
Rente, Asia Obligasjoner - lokal valuta5,31-1,2324,7110,387,269,4203.07.2015
Rente, EUR Obligasjoner - fleksibel -1,490,436,4410,345,906,5503.07.2015
Rente, GBP Kort pengemarked6,845,6617,7510,335,349,2903.07.2015
Rente, EUR Obligasjoner - diversifisert-3,30-1,477,6210,295,896,8903.07.2015
Rente, USD Pengemarked6,740,2129,0210,274,5210,7203.07.2015
Rente, USD Kort pengemarked6,650,3629,0510,274,4610,7603.07.2015
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner (EUR bias)0,493,025,1010,169,116,1103.07.2015
Rente, USD Statsobligasjoner5,53-1,0328,4210,106,0411,1003.07.2015
Kombinasjonsfond, Globale vekstmarkeder5,23-1,5415,669,835,768,0503.07.2015
Rente, Globale obligasjoner3,12-1,9019,519,836,748,8703.07.2015
Rente, Globale selskapsobligasjoner - EUR sikret-3,05-0,905,729,596,036,6403.07.2015
Rente, Global fleksibel - EUR sikret-1,620,955,519,505,526,4103.07.2015
Rente, Globale obligasjoner - EUR fokusert-1,20-0,619,249,365,276,7603.07.2015
Kombinasjonsfond, SEK Forsiktig1,391,059,039,347,536,5303.07.2015
Rente, GBP Pengemarked6,425,2917,639,334,549,4503.07.2015
Rente, DKK Lange obligasjoner-4,39-2,046,859,116,336,7103.07.2015
Rente, Østeuropa obligasjoner0,40-0,806,668,855,467,1003.07.2015
Rente, EUR Korte selskapsobligasjoner-1,962,055,698,694,536,7503.07.2015
Rente, Globale obligasjoner - EUR sikret-3,34-0,014,648,435,486,7803.07.2015
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - EUR fokusert-1,141,233,658,286,506,8203.07.2015
Rente, EUR Realrente-1,71-1,416,188,144,206,2003.07.2015
Rente, USD Realrente6,20-1,8826,337,956,7310,9303.07.2015
Rente, DKK Obligasjoner-4,25-0,755,127,524,606,7103.07.2015
Rente, EUR Korte obligasjoner - diversifisert-2,131,845,647,473,656,8403.07.2015
Rente, EUR Korte statsobligasjoner-1,982,065,677,383,546,9203.07.2015
Rente, Global realrente2,66-0,0413,917,375,208,5603.07.2015
Tyrkia-9,35-2,5510,927,062,5926,0103.07.2015
Rente, Global realrente - EUR sikret-2,48-1,028,256,855,186,9203.07.2015
Rente, EUR Pengemarked - kort-2,182,215,336,352,847,0603.07.2015
Rente, SEK Obligasjoner-1,120,537,906,145,706,9103.07.2015
Rente, SEK Selskapsobligasjoner-4,431,102,136,125,326,7120.05.2015
Rente, Globale Obligasjoner - NOK sikret0,39-1,451,706,056,492,9203.07.2015
Rente, EUR Pengemarked-2,102,345,505,922,367,0903.07.2015
Rente, EUR Kort pengemarked-2,182,355,235,722,107,1103.07.2015
Rente, CAD Obligasjoner0,07-1,9716,155,134,818,4603.07.2015
Indonesia-8,03-10,8816,715,096,0622,3103.07.2015
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - Lokal valuta0,56-2,308,444,703,448,6903.07.2015
Rente, NOK Obligasjoner-0,45-0,763,383,864,141,7603.07.2015
Europeiske vekstmarkeder10,15-0,76-4,803,750,5413,6503.07.2015
Rente, CAD Pengemarked-1,520,489,743,291,698,3203.07.2015
Rente, NOK Korte obligasjoner0,830,461,972,912,970,7803.07.2015
Rente, NOK Pengemarked0,850,411,892,502,790,2103.07.2015
Bransjefond, Energi-0,01-1,45-21,712,370,0513,2803.07.2015
Rente, AUD Obligasjoner-2,58-4,048,282,157,0810,4703.07.2015
Rente, AUD Pengemarked-1,34-0,145,231,063,309,6603.07.2015
Latin-Amerika-1,87-0,97-3,61-0,14-1,0213,8903.07.2015
Råvarer - Landbruk0,436,373,13-0,652,8516,5803.07.2015
Bransjefond, Naturressurser-2,39-2,44-11,16-0,70-1,5513,1303.07.2015
Russland25,99-0,12-11,47-1,13-2,9022,4103.07.2015
Brasil-5,340,91-7,20-2,12-4,1118,8103.07.2015
Råvarer - Bred råvarekurv-3,931,46-13,62-3,79-2,1811,1703.07.2015
Rente, JPY Obligasjoner3,60-2,327,49-3,98-1,1813,4503.07.2015
Råvarer - Verdifulle metaller0,74-3,322,34-5,21-0,1819,7203.07.2015
Bransjefond, Verdifulle metaller3,09-2,97-12,18-14,72-11,9732,7303.07.2015
Afrika & Midtøsten, Øvrige-------
Alt - Diversifisert arbitrasje-------
Alt - Eventdrevet-------
Alt - Fond av fond - Multistrategi-------
Alt - Fond av fond - Øvrige-------
Alt - Global makro-------
Alt - Long/Short aksjer - Europa-------
Alt - Long/Short aksjer - Global-------
Alt - Long/Short aksjer - UK-------
Alt - Long/Short aksjer - USA-------
Alt - Long/Short aksjer - Vekstmarkeder-------
Alt - Long/Short rente-------
Alt - Markedsnøytral - Aksjer-------
Alt - Multistrategi-------
Alt - Rentearbitrasje-------
Alt - Systematisk futures-------
Alt - Valuta-------
Alt - Volatilitet-------
Amerika, Øvrige-------
Asia - Stillehavsområdet, Valutasikret-------
Asia eks. Japan,Valutasikret-------
Asia, Øvrige-------
Bransjefond, Øvrige-------
Debt Arbitrage-------
Eiendom, Indirekte - Øvrige-------
Equity Market Neutral-------
Europa, Valutasikret-------
Europe Long/Short Equity-------
Fund of Funds - Multistrategy-------
Garantertefond-------
Global Long/Short Equity-------
Global, Valutasikret-------
Globale vekstmarkeder, Valutasikret-------
Japan,Valutasikret-------
Kapitalbeskyttet-------
Kombinasjonsfond, Øvrig-------
Konvertible obligasjoner - Øvrige-------
Konvertible obligasjoner - Sikret (øvrig)-------
Long/Short Debt-------
Long-Only Debt -------
Øvrige-------
Rente, Fixed Term-------
Rente, Globale obligasjoner - Sikret (øvrig)-------
Rente, Globale selskapsobligasjoner - CHF sikret10,50-1,7221,96--10,8103.07.2015
Rente, High Yield - sikret (øvrig)-------
Rente, Øvrig pengemarked-------
Rente, Øvrig realrente-------
Rente, Øvrige obligasjoner-------
Trading - Belånt/invers aksjer-------
Trading - Belånt/invers øvrig-------
Trading - Belånt/invers råvarer-------
Trading - Belånt/invers renter-------
USA, Valutasikret-------
En utfyllende liste gjennomsnittlig avkastning for fond innenfor en Morningstar Kategori. Avkastning for 3 mnd, I år, 1 år, 3 år, og 5 år, samt 3 år std. avv.
Kursutvikling er presentert i norsk krone (NOK).