Kategoriavkastning: Totalavkastning

Kategori

En liste over Morningstar Kategori med gjennomsnittlig løpende avkastning (3 måneder, i år, 1 år, 3 år, 5 år) for alle fondene i kategorien. Morningstar Kategori blir benyttet som refereranse for fond i for eksempel Morningstar Fondsrapporter.

Klikk på kategorinavn for å se en liste med fond tilhørende kategorien.

×
Morningstar
Kategori
Avk. i år %3 Mnd avkast. %1 År avkast. %3 År p.a. %5 år p.a. %3 år Std avvDato
Afrika & Midtøsten, Øvrige25,72-7,0364,1148,20-14,6724.07.2014
Bransjefond, Bioteknologi14,9713,8236,2135,4723,6521,0324.07.2014
Vietnam17,947,2932,8925,645,7420,1924.07.2014
Bransjefond, Helsevern13,5910,2029,3922,7316,5011,9724.07.2014
Danmark17,496,7946,6321,5216,9714,3724.07.2014
Storbritannia, Små selskaper2,79-0,2933,3720,3020,4913,6524.07.2014
Afrika & Midtøsten23,927,8733,5820,2512,2112,1824.07.2014
USA, Store selskaper, Verdi10,458,8622,7019,6315,3410,9024.07.2014
USA, Store selskaper, Vekst8,489,8126,2919,3615,5210,9624.07.2014
USA, Store selskaper, Blandet10,239,3824,1318,9114,7810,4224.07.2014
Storbritannia, Store selskaper, Verdi6,104,2026,6518,9015,1210,8224.07.2014
Bransjefond, Vann8,776,4027,3018,7312,949,7324.07.2014
Storbritannia Utbytte7,295,1026,3618,3315,039,9824.07.2014
Globale, Umodne markeder16,768,2228,4817,8011,7211,1824.07.2014
Storbritannia, Fleksibel kapitalisering4,163,1826,1617,7415,8012,0224.07.2014
USA, Mellomstore selskaper8,847,7223,7817,7215,4012,1924.07.2014
Sverige, Små-/ mellomstore selskaper9,874,2928,6917,5718,8516,3124.07.2014
USA, Fleksibel kapitalisering8,078,6724,0817,0014,9511,8824.07.2014
Japan,Valutasikret-0,2912,2914,2016,626,5820,2724.07.2014
Storbritannia, Store selskaper, Blanding6,095,3823,6016,3713,6910,7424.07.2014
Europa Utbytte7,744,5626,2016,2011,3110,8624.07.2014
USA, Små selskaper2,033,7117,1315,9316,2713,8024.07.2014
Europa eks. Storbr., Små/mellomstore5,830,5226,9015,8116,8813,1224.07.2014
Japan, Små-/ mellomstore selskaper6,5214,8416,2915,7610,6717,6324.07.2014
Europa, Små selskaper4,370,1827,3715,7515,8413,3624.07.2014
Rente, GBP High Yield9,835,9926,9015,6613,059,5924.07.2014
Globale, Små selskaper6,475,8623,0715,4015,1711,4824.07.2014
Bransjefond, Private Equity7,165,4422,6215,3816,6914,6224.07.2014
USA, Valutasikret7,857,1427,4415,2213,0513,5524.07.2014
Storbritannia, Store selskaper, Vekst5,624,9423,2615,1712,8011,4824.07.2014
Global Utbytte8,727,4520,9615,1512,608,7924.07.2014
Spania6,36-0,4140,4015,127,8219,2124.07.2014
Bransjefond, Teknologi11,1510,5430,4315,0713,3013,2524.07.2014
Rente, Global High Yield - GBP sikret9,395,8625,2115,0412,739,2024.07.2014
Bransjefond, Telekommunikasjon5,648,5924,9514,9811,9911,3224.07.2014
Globale, Store selskaper, Verdi8,837,5122,9614,9011,6610,2024.07.2014
Europa, Valutasikret7,665,4425,9114,7911,6613,2724.07.2014
Sverige, Store selskaper6,533,5319,8114,7115,9415,7824.07.2014
Europa, Mellomstore selskaper4,491,9125,0314,6814,7512,3024.07.2014
Sveits, Store selskaper7,262,3023,6914,6213,9210,3824.07.2014
Europa eks. Storbr., Store selskaper5,232,0724,0914,4211,3813,1924.07.2014
Rente, EUR Lange obligasjoner13,736,1421,6614,327,1410,2424.07.2014
Thailand26,2513,268,5314,2522,2119,6624.07.2014
Sverige/Global6,956,3719,5514,2313,7612,0624.07.2014
Sveits, Små-/ mellomstore selskaper9,001,8432,8714,2318,0312,5324.07.2014
Rente, GBP Selskapsobligasjoner10,486,4323,7414,1510,159,0524.07.2014
Bransjefond, Forbruksvarer og tjenester7,707,9419,1113,8515,0911,9624.07.2014
Malaysia14,8010,1019,1613,8316,3513,2724.07.2014
Euroland, Mellomstore selskaper6,25-2,1429,3013,7413,6113,6724.07.2014
Norden7,963,7524,8313,6514,4515,2524.07.2014
Europa, Store selskaper, Vekst4,903,5921,0313,6312,8610,9424.07.2014
Globale, Store selskaper, Blanding7,697,4021,0713,4811,0010,0924.07.2014
Europa, Store selskaper, Blanding5,183,7022,5713,4010,5811,6424.07.2014
Rente, GBP Obligasjoner - fleksibel9,335,8523,6713,3810,028,9824.07.2014
Globale, Store selskaper, Vekst7,008,0621,9913,3011,3010,2424.07.2014
Europa, Fleksibel kapitalisering5,082,0823,0913,2711,8812,3224.07.2014
Bransjefond, Finans7,247,3119,6713,249,4115,5224.07.2014
Europa, Store selskaper, Verdi5,763,2025,2213,219,6513,2124.07.2014
Kombinasjonsfond, GBP Aggressiv7,176,2121,3313,1810,689,0524.07.2014
Asia, Øvrige18,8911,4215,9513,0216,3415,9224.07.2014
Konvertible obligasjoner - Global, GBP sikret9,025,7126,8912,998,968,7124.07.2014
Rente, Globale obligasjoner - ILS sikret9,778,0117,7412,80-9,0624.07.2014
Eiendom, Indirekte - Asia9,5911,869,9112,7710,0614,7524.07.2014
Eiendom, Indirekte - Europa17,057,8730,3512,7413,6912,7324.07.2014
Global, Valutasikret8,127,2924,1012,6410,3612,0924.07.2014
Rente, GBP Realrente9,865,1921,3312,589,4112,2424.07.2014
Alt - Long/Short aksjer - UK5,673,9924,0312,534,8310,0624.07.2014
Bransjefond, Forsyning17,168,1225,1312,488,0511,5124.07.2014
Kombinasjonsfond, GBP Moderat7,816,1821,2912,449,207,7424.07.2014
Rente, GBP Obligasjoner - diversifisert9,696,2021,6412,448,169,8124.07.2014
Eiendom, Indirekte - Global15,1110,2016,9512,4013,7511,2124.07.2014
Bransjefond, Økologi6,734,6523,8712,397,9311,8024.07.2014
Rente, USD High Yield6,554,5312,7012,3011,579,1324.07.2014
Eiendom, Indirekte - Nord-Amerika19,7910,1515,1712,2119,4312,8224.07.2014
Rente, Globale selskapsobligasjoner - GBP sikret10,536,4423,8712,158,128,7824.07.2014
Tyskland, Store selskaper0,922,1123,3212,1312,1317,3024.07.2014
Livssyklusfond 2041-20457,627,0820,0012,0210,1710,1224.07.2014
Rente, Global High Yield6,914,8913,4012,0010,798,4624.07.2014
Livssyklusfond 2031-20357,216,7419,8211,9610,109,6924.07.2014
Kombinasjonsfond, GBP Forsiktig8,136,0521,0411,948,467,7524.07.2014
Rente, GBP Statsobligasjoner10,156,5720,2611,846,5811,2924.07.2014
Rente, EUR High Yield4,391,9817,0211,7811,238,2024.07.2014
Eiendom, Indirekte - Øvrige13,418,1317,5611,5914,3614,0124.07.2014
Finland7,304,4833,4511,5911,5117,7924.07.2014
Tyskland, Små-/ mellomstore selskaper2,352,0119,7611,5512,3612,3624.07.2014
Rente, Europeisk High Yield4,812,3018,0711,5510,818,4424.07.2014
Konvertible obligasjoner - Global, USD sikret6,704,8215,9311,468,198,5424.07.2014
Euroland, Store selskaper4,141,6624,9911,458,2514,6624.07.2014
Livssyklusfond 2046+7,426,9520,0511,359,5410,7324.07.2014
Italia10,05-2,3138,4211,335,3619,3724.07.2014
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner9,116,9413,4011,23-8,0324.07.2014
Kombinasjonsfond, SEK Aggressiv4,364,4214,0311,2210,278,1924.07.2014
Global, Fleksibel kapitalisering6,956,1520,8811,0410,2711,4524.07.2014
Rente, Globale obligasjoner - GBP sikret9,086,4521,0710,927,219,0824.07.2014
Kombinasjonsfond, USD Moderat7,166,5414,7310,758,937,9424.07.2014
Kombinasjonsfond, GBP Fleksibel7,626,3620,0010,708,529,2524.07.2014
Livssyklusfond 2036-20407,086,8519,4810,639,3310,2824.07.2014
Bransjefond, Infrastruktur15,5010,6224,4010,539,0511,8924.07.2014
Livssyklusfond 2026-20306,576,2218,8610,479,0210,2624.07.2014
Rente, Asia High Yield8,947,5215,5110,4010,008,9224.07.2014
Frankrike, Store selskaper5,110,6822,6910,387,7214,2324.07.2014
Livssyklusfond 2021-20255,304,9416,3110,218,558,9424.07.2014
Japan, Store selskaper3,0112,978,4610,216,7815,7024.07.2014
Rente, USD Selskapsobligasjoner7,885,2811,8910,117,1410,6824.07.2014
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner10,207,4612,7210,108,637,5224.07.2014
Rente, Global High Yield - EUR sikret4,742,2015,2810,0410,006,8524.07.2014
Rente, Globale selskapsobligasjoner - USD sikret7,275,2811,4810,026,4610,5524.07.2014
Rente, High Yield - sikret (øvrig)6,864,2915,589,9511,348,2424.07.2014
Rente, Global realrente - GBP sikret11,417,0920,549,936,279,6524.07.2014
Euroland, Små selskaper1,962,9015,629,9211,0414,4424.07.2014
Konvertible obligasjoner - Global5,353,8015,379,767,727,2124.07.2014
Rente, Europeiske obligasjoner6,863,5015,649,755,155,8724.07.2014
Asia - Stillehavsområdet ink. Japan7,0610,7114,259,748,5112,0024.07.2014
Rente, Globale selskapsobligasjoner7,094,7712,559,737,198,9824.07.2014
Afrika8,309,2517,939,716,9412,8824.07.2014
Konvertible obligasjoner - Sikret (øvrig)8,416,5623,449,59-8,5724.07.2014
Euroland, Fleksibel kapitalisering6,303,0223,299,578,8414,9724.07.2014
Nederland2,651,9424,129,499,6113,9624.07.2014
Tyrkia34,1823,009,799,449,4528,8524.07.2014
Kombinasjonsfond, USD Aggressiv7,146,9416,669,397,108,7424.07.2014
Asia - Stillehavsområdet eks. Japan12,649,8519,989,3710,3612,5824.07.2014
Kombinasjonsfond, Asia10,508,3513,219,329,569,1424.07.2014
Alt - Long/Short aksjer - USA5,716,1017,859,31-9,2124.07.2014
Asia17,2610,007,639,2412,8713,7024.07.2014
Rente, RMB Obligasjoner1,985,337,739,234,1210,6424.07.2014
Norge9,809,1820,179,1913,1815,7824.07.2014
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner (EUR bias)6,243,9514,599,109,705,7024.07.2014
Singapore12,149,1514,409,0911,4513,9024.07.2014
Livssyklusfond 2011-20153,923,4812,459,087,425,8024.07.2014
Rente, DKK Lange obligasjoner5,372,9812,739,064,706,3824.07.2014
Rente, EUR Selskapsobligasjoner4,902,8114,009,005,175,6424.07.2014
Rente, EUR Statsobligasjoner6,403,4214,258,793,316,7524.07.2014
Livssyklusfond 2016-20205,414,5315,698,766,667,1324.07.2014
Rente, USD Obligasjoner - fleksibel6,274,9510,668,736,149,6924.07.2014
Taiwan, Store selskaper14,4212,4924,558,6910,7713,6624.07.2014
Kombinasjonsfond, EUR Aggressiv4,122,9418,168,595,829,8724.07.2014
Alt - Long/Short aksjer - Europa2,311,3812,988,572,749,1124.07.2014
Rente, Global High Yield - CHF sikret5,292,5215,898,44-9,8324.07.2014
Kombinasjonsfond, USD Fleksibel6,216,2913,288,435,429,4224.07.2014
Alt - Diversifisert arbitrasje4,442,7913,858,43-7,8624.07.2014
Asia - Stillehavsområdet, Valutasikret12,8110,1822,588,408,0114,7124.07.2014
Konvertible obligasjoner - Global, EUR sikret3,822,1316,688,406,457,1024.07.2014
Rente, Global realrente - USD sikret8,485,779,548,405,2412,4524.07.2014
Rente, EUR Obligasjoner - diversifisert5,453,0413,578,343,735,8024.07.2014
Kombinasjonsfond, NOK6,165,1313,788,339,586,8324.07.2014
Rente, Globale obligasjoner - USD sikret5,364,658,678,314,4611,2824.07.2014
Kombinasjonfond, EUR Aggressiv - Global5,334,9816,888,276,478,8024.07.2014
Kombinasjonsfond, SEK Fleksibel1,993,5110,908,095,409,1824.07.2014
Kina og nærliggende7,3010,8323,118,066,8314,1724.07.2014
Rente, EUR Obligasjoner - fleksibel 4,182,4313,318,005,196,4224.07.2014
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - EUR fokusert7,844,7414,277,927,535,9924.07.2014
Konvertible obligasjoner - Øvrige4,813,8517,257,925,368,6424.07.2014
Rente, Globale selskapsobligasjoner - EUR sikret4,842,5713,527,905,685,3524.07.2014
Rente, USD Obligasjoner - diversifisert6,444,959,437,885,0311,4024.07.2014
Rente, Globale Obligasjoner - USD fokusert5,834,968,277,844,1910,1824.07.2014
Rente, HKD Obligasjoner4,545,038,627,793,4311,2124.07.2014
Kombinasjonsfond, USD Forsiktig6,365,7111,467,783,958,7724.07.2014
Hong Kong6,3110,6917,137,726,6814,3524.07.2014
Konvertible obligasjoner - Europa2,620,4416,087,725,237,4224.07.2014
Canada13,7612,8227,837,70-10,1602.07.2014
Alt - Long/Short aksjer - Vekstmarkeder0,684,1614,637,69-13,1124.07.2014
Alt - Fond av fond - Multistrategi4,824,2516,897,634,097,4124.07.2014
Sør-Afrika og Nambia14,619,7624,307,6010,9812,7524.07.2014
Asia eks. Japan12,1910,8821,327,578,9713,3724.07.2014
Alt - Multistrategi5,004,2413,757,454,458,4224.07.2014
Kombinasjonsfond, SEK Forsiktig0,682,157,207,417,096,1324.07.2014
Kombinasjonsfond, EUR Moderat4,352,8716,107,404,357,7924.07.2014
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig3,592,7913,207,363,675,8824.07.2014
Australia og New Zeland13,736,8920,517,3511,5415,7624.07.2014
Rente, GBP Korte obligasjoner - diversifisert5,574,7116,967,272,158,8824.07.2014
Kombinasjonfond, EUR Moderat - Global4,814,1214,617,225,126,6924.07.2014
Alt - Systematisk futures5,096,9516,407,203,3111,8024.07.2014
Rente, DKK Obligasjoner3,602,3710,867,042,955,8624.07.2014
Konvertible obligasjoner - Global, CHF sikret4,362,3418,197,0410,759,2324.07.2014
Rente, Øvrige obligasjoner6,624,7113,047,015,708,5224.07.2014
Rente, Asia Obligasjoner7,846,579,956,995,238,3024.07.2014
India32,6922,9342,426,927,9722,0724.07.2014
Rente, Globale obligasjoner6,564,9710,676,924,498,9124.07.2014
Rente, Globale Obligasjoner - NOK sikret5,202,897,246,898,173,2424.07.2014
Rente, Globale obligasjoner - EUR fokusert4,803,0811,636,823,205,9624.07.2014
Rente, SEK Obligasjoner0,491,454,926,825,915,9324.07.2014
Bransjefond, Materialer5,535,5219,976,7811,2314,9124.07.2014
Rente, Østeuropa obligasjoner4,745,5310,666,654,556,5924.07.2014
Bransjefond, Landbruk5,725,3413,906,638,5911,4524.07.2014
Rente, Globale selskapsobligasjoner - CHF sikret6,193,1715,316,6010,978,5024.07.2014
Kombinasjonfond, EUR Forsiktig - Global4,163,0912,926,453,285,4124.07.2014
Rente, USD Realrente7,055,587,786,434,8111,9324.07.2014
Konvertible obligasjoner - Asia/Japan6,255,0617,016,396,088,6424.07.2014
Rente, GBP Kort pengemarked5,044,5616,406,390,868,9224.07.2014
Rente, Globale obligasjoner - EUR sikret4,082,7411,726,394,205,8524.07.2014
Bransjefond, Alternativ energi6,623,8323,196,33-0,6416,2024.07.2014
Rente, Globale Obligasjoner - CHF fokusert5,843,5013,256,247,488,0624.07.2014
Kombinasjonsfond, Øvrig8,527,0314,906,177,317,9524.07.2014
Kapitalbeskyttet4,303,9914,306,153,407,1024.07.2014
Rente, USD Statsobligasjoner4,454,067,785,942,3312,1624.07.2014
Garantertefond2,672,6311,115,861,686,8224.07.2014
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel2,682,1814,335,822,498,5824.07.2014
Rente, USD, Korte obligasjoner - diversifisert2,933,616,205,751,8311,1824.07.2014
EMEA2,5712,1913,195,739,5514,6424.07.2014
Alt - Rentearbitrasje2,021,479,285,70-0,996,9824.07.2014
Øvrige4,333,8912,635,662,9611,4224.07.2014
Rente, Global realrente - EUR sikret6,173,3511,125,653,845,6124.07.2014
Alt - Long/Short rente3,853,2211,495,642,437,7224.07.2014
Rente, EUR Realrente5,163,8211,265,612,166,5124.07.2014
Kombinasjonfond, EUR Fleksibel - Global3,993,8213,385,523,247,8424.07.2014
Rente, Globale obligasjoner - CHF sikret3,822,9612,155,509,398,3224.07.2014
Rente, EUR Korte selskapsobligasjoner1,161,198,995,461,615,3424.07.2014
Kombinasjonsfond, CHF Aggressiv5,564,5815,625,417,477,6824.07.2014
Rente, Globale obligasjoner - Sikret (øvrig)7,646,0910,895,346,8410,7624.07.2014
Rente, Øvrig realrente9,377,009,365,236,449,7924.07.2014
Kombinasjonsfond, CHF Moderat 6,084,3415,605,148,097,1624.07.2014
Rente, GBP Pengemarked4,624,3115,065,130,139,0524.07.2014
Alt - Eventdrevet1,831,7710,225,122,268,9824.07.2014
Rente, EUR Korte statsobligasjoner1,321,259,084,960,545,6124.07.2014
Rente, Global realrente8,586,0810,294,933,558,6324.07.2014
Rente, AUD Obligasjoner13,098,1712,124,888,2710,2824.07.2014
Kina3,7812,3919,624,863,3217,2124.07.2014
Rente, EUR Korte obligasjoner - diversifisert1,451,439,104,840,965,5024.07.2014
Globale vekstmarkeder11,2511,8318,454,807,5213,2224.07.2014
Rente, USD Kort pengemarked2,393,445,114,76-0,0511,6224.07.2014
Rente, USD Pengemarked2,343,435,034,730,1611,5824.07.2014
Alt - Fond av fond - Øvrige1,142,947,424,651,087,9624.07.2014
Rente, NOK Obligasjoner3,692,074,554,594,421,6224.07.2014
Alt - Global makro2,733,8810,704,34-0,089,0824.07.2014
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - Lokal valuta8,847,887,194,334,757,8624.07.2014
Alt - Markedsnøytral - Aksjer1,632,479,164,200,267,9524.07.2014
Rente, SEK Pengemarked-3,18-0,270,973,923,195,5224.07.2014
Rente, EUR Pengemarked - kort0,631,047,933,910,525,5324.07.2014
Asia eks. Japan,Valutasikret12,0812,8025,803,855,5419,4224.07.2014
Rente, CAD Obligasjoner6,018,444,563,823,868,2824.07.2014
Kombinasjonsfond, CHF Forsiktig3,842,9113,893,795,886,9124.07.2014
Rente, NOK Korte obligasjoner1,910,682,953,583,460,6924.07.2014
Råverer - Energi3,181,365,813,45-16,4924.07.2014
Kombinasjonsfond, Globale vekstmarkeder9,299,2113,613,435,308,9924.07.2014
Rente, CHF Obligasjoner3,072,0211,073,426,498,0124.07.2014
Alt - Valuta1,942,916,303,15-0,387,9324.07.2014
Bransjefond, Energi14,969,4527,403,096,9416,6024.07.2014
Globale vekstmarkeder, Valutasikret11,499,7422,093,076,1917,3024.07.2014
Rente, AUD Pengemarked8,715,599,242,994,679,8524.07.2014
Eiendom, Direkte - øvrig5,052,948,952,951,158,5924.07.2014
Rente, EUR Pengemarked0,220,887,172,94-0,625,5624.07.2014
Rente, NOK Pengemarked1,370,572,392,872,910,2224.07.2014
Rente, EUR Kort pengemarked0,140,847,032,71-0,875,5924.07.2014
Rente, Øvrig pengemarked3,613,236,972,59-0,469,3424.07.2014
Alt - Long/Short aksjer - Global5,464,4912,172,482,1310,8424.07.2014
Rente, CHF Pengemarked0,881,148,871,253,387,7824.07.2014
Rente, CAD Pengemarked1,566,301,221,180,577,2624.07.2014
Europeiske vekstmarkeder eks. Russland6,295,1315,581,053,1817,0224.07.2014
Indonesia31,318,772,000,9812,2520,8324.07.2014
Latin-Amerika12,0812,0013,890,615,3716,3124.07.2014
BRIK11,1316,7522,530,273,3816,5924.07.2014
Bransjefond, Øvrige11,847,9122,590,123,9218,6724.07.2014
Korea4,595,7720,28-0,258,5116,2324.07.2014
Europeiske vekstmarkeder-2,7212,214,22-2,175,4119,3624.07.2014
Rente, JPY Obligasjoner6,354,124,38-2,670,5416,4724.07.2014
Trading - Belånt/invers aksjer-3,22-0,501,10-3,16-2,0031,9524.07.2014
Brasil15,7513,4515,61-3,223,4919,9924.07.2014
Råvarer - Bred råvarekurv2,94-0,875,73-3,731,0812,3524.07.2014
Bransjefond, Naturressurser15,5010,5723,26-4,723,2117,1724.07.2014
Trading - Belånt/invers råvarer-1,75-0,490,05-6,36-8,1236,5916.06.2014
Alt - Volatilitet-2,91-2,400,67-6,473,8812,6524.07.2014
Råvarer - Verdifulle metaller10,906,112,07-7,100,7622,8224.07.2014
Russland-10,1417,640,53-7,355,0924,2424.07.2014
Bransjefond, Verdifulle metaller28,6913,679,48-18,73-5,1530,8024.07.2014
Amerika, Øvrige11,8014,4817,20--14,7024.07.2014
Debt Arbitrage-------
Equity Market Neutral-------
Europe Long/Short Equity-------
Fund of Funds - Multistrategy-------
Global Long/Short Equity-------
Global Macro-------
Long/Short Debt-------
Long-Only Debt -------
Multistrategy-------
Systematic Futures-------
Trading - Belånt/invers øvrig2,5836,6596,13---16.06.2014
En utfyllende liste gjennomsnittlig avkastning for fond innenfor en Morningstar Kategori. Avkastning for 3 mnd, I år, 1 år, 3 år, og 5 år, samt 3 år std. avv.
Kursutvikling er presentert i norsk krone (NOK).