Morningstar.no bruker informasjonskapsler (cookies) for blant annet trafikkmåling, annonser og forbedret brukeropplevelse. Fortsett å bruke Morningstar.no som normalt om du godtar dette. Finn ut mer om hvordan vi benytter informasjonskapsler ved å klikke her. Aksepter informasjonskapsler

Kategoriavkastning: Totalavkastning

Kategori

En liste over Morningstar Kategori med gjennomsnittlig løpende avkastning (3 måneder, i år, 1 år, 3 år, 5 år) for alle fondene i kategorien. Morningstar Kategori blir benyttet som refereranse for fond i for eksempel Morningstar Fondsrapporter.

Klikk på kategorinavn for å se en liste med fond tilhørende kategorien.

×
Morningstar
Kategori
Avk. i år %3 Mnd avkast. %1 År avkast. %3 År p.a. %5 år p.a. %3 år Std avvDato
Kina - A aksjer11,995,387,7931,4521,5034,9216.08.2017
Sveits, Små-/ mellomstore selskaper17,12-4,5020,8524,1825,2012,8216.08.2017
Danmark18,920,7117,9523,1727,8513,6616.08.2017
Bransjefond, Teknologi16,35-2,1921,5922,9020,8915,4616.08.2017
Euroland, Små selskaper20,61-0,4524,6322,6219,6914,2816.08.2017
Sverige, Små-/ mellomstore selskaper12,23-3,0312,9122,2124,0115,4416.08.2017
Japan, Små-/ mellomstore selskaper10,700,9817,6721,8423,6814,3016.08.2017
Europa eks. Storbr., Små/mellomstore17,29-1,9919,1421,4922,7813,7016.08.2017
India19,03-4,1715,7320,5620,3519,1416.08.2017
Finland11,82-1,9718,2319,4421,8713,9316.08.2017
Europa, Små selskaper18,44-1,2420,8319,3621,9414,7216.08.2017
Euroland, Mellomstore selskaper20,21-0,4123,9419,2122,4915,1716.08.2017
USA, Store selskaper, Vekst7,21-3,0512,2018,6519,4414,8016.08.2017
Japan, Fleksibel kapitalisering7,87-0,7815,6417,6718,8714,7716.08.2017
Kina21,384,5920,8217,5116,9819,1716.08.2017
USA, Store selskaper, Blandet1,63-3,749,9117,4918,6214,0516.08.2017
Kina og nærliggende21,413,8120,5517,0916,9617,0516.08.2017
Norden11,88-1,8115,1216,8218,1012,6316.08.2017
Bransjefond, Private Equity12,10-1,2323,9416,7720,0713,5316.08.2017
Europa, Mellomstore selskaper14,94-2,7816,4816,6119,0314,3416.08.2017
USA, Mellomstore selskaper-3,66-6,556,7516,5718,8715,7816.08.2017
Rente, RMB High Yield3,24-2,103,1016,35-10,0716.08.2017
USA, Små selskaper-3,61-6,3510,0116,3217,8417,9716.08.2017
USA, Fleksibel kapitalisering1,47-4,399,6516,2218,3214,9516.08.2017
Tyskland, Små-/ mellomstore selskaper17,930,1918,6216,0817,6714,5016.08.2017
Japan, Store selskaper4,58-2,2210,6516,0616,5314,3316.08.2017
Globale, Små selskaper4,37-3,3811,0816,0218,4913,5316.08.2017
Taiwan, Store selskaper13,11-0,6113,9116,0115,6612,8216.08.2017
Globale, Store selskaper, Vekst9,27-2,7312,0515,7816,7713,2416.08.2017
Tyskland, Store selskaper12,64-3,6015,8315,5718,1817,0216.08.2017
Rente, Asia High Yield-2,85-5,321,8715,2812,5510,2016.08.2017
USA, Store selskaper, Verdi-2,94-4,567,7115,1917,5014,1516.08.2017
Asia eks. Japan18,760,6716,5715,1614,4513,5916.08.2017
Bransjefond, Finans8,89-0,4122,1214,9516,5517,3516.08.2017
Hong Kong17,682,4917,9914,9314,9716,3116.08.2017
Europa eks. Storbr., Store selskaper13,11-2,4015,9914,9117,7613,9916.08.2017
Sverige10,06-4,4513,8314,8116,6113,4316.08.2017
Bransjefond, Helsevern5,66-4,420,8714,7619,9617,4016.08.2017
Sveits, Store selskaper10,96-5,5413,3214,5818,0912,8316.08.2017
Europa, Store selskaper, Vekst11,80-4,0710,4214,5315,8213,6716.08.2017
Euroland, Store selskaper13,34-3,0219,0114,5317,1514,8016.08.2017
Frankrike, Store selskaper12,93-3,4619,1114,5315,7414,1716.08.2017
Bransjefond, Bioteknologi7,76-1,375,9514,5223,8427,9916.08.2017
Asia - Stillehavsområdet ink. Japan9,70-1,5410,6014,3514,6412,8716.08.2017
Globale, Store selskaper, Blanding5,52-3,6410,1214,2715,6312,7216.08.2017
Eiendom, Indirekte - Nord-Amerika-4,07-2,61-6,0214,1112,7518,7616.08.2017
Bransjefond, Forbruksvarer og tjenester9,54-3,708,7114,0314,3814,0516.08.2017
Euroland, Fleksibel kapitalisering10,75-2,5712,3413,7216,4614,2016.08.2017
Bransjefond, Infrastruktur7,02-3,006,7113,6614,5112,7516.08.2017
Storbritannia, Små selskaper15,02-3,4022,4413,6119,2417,8516.08.2017
Global, Fleksibel kapitalisering6,51-3,3910,4613,5115,1313,1316.08.2017
BRIK15,53-0,3219,0113,4911,3814,4416.08.2017
Globale, Store selskaper, Verdi3,01-4,1210,6613,4415,9212,5016.08.2017
Global Utbytte3,20-4,107,3913,4214,4512,0216.08.2017
Sverige/Global8,66-3,5213,2613,4215,3812,5716.08.2017
Europa, Fleksibel kapitalisering11,46-3,2912,8413,3815,9613,8316.08.2017
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner-1,05-4,602,3013,3511,239,6216.08.2017
Norge12,782,0229,2513,2513,7910,8616.08.2017
Bransjefond, Vann7,63-4,3810,2013,0716,1611,7416.08.2017
Livssyklusfond 2046+6,36-3,209,5513,0113,8311,3216.08.2017
Eiendom, Indirekte - Europa9,16-2,891,4212,9816,2616,2316.08.2017
Vietnam4,21-2,723,0612,9421,2713,9016.08.2017
Asia - Stillehavsområdet eks. Japan14,05-0,9613,0712,9213,1313,3816.08.2017
Bransjefond, Økologi7,49-3,529,1012,8915,8313,0116.08.2017
Livssyklusfond 2041-20455,83-3,279,0112,8013,4311,1816.08.2017
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner0,07-4,551,6512,659,729,5616.08.2017
Bransjefond, Forsyning6,00-1,585,8312,6213,1213,6916.08.2017
Rente, Globale selskapsobligasjoner - USD sikret-3,69-4,64-1,3412,619,9011,0416.08.2017
Rente, Asia Obligasjoner-2,96-4,78-1,3412,529,5210,1816.08.2017
Asia eks. Japan, Små/mellomstore10,21-3,697,7912,4016,7113,3216.08.2017
Livssyklusfond 2036-20406,11-3,318,7712,3313,7810,9016.08.2017
Konvertible obligasjoner - Global, USD sikret-3,28-6,732,4312,3212,1411,5716.08.2017
Livssyklusfond 2031-20355,51-3,098,2312,2413,3410,8816.08.2017
Asia - Stillehavsområdet eks. Japan Utbytte10,42-1,639,5212,2312,7412,5516.08.2017
Rente, Global High Yield-2,50-5,014,1612,1011,239,6816.08.2017
Italia19,800,7927,9712,0816,8619,1316.08.2017
Rente, Global realrente - USD sikret-6,75-6,06-2,9012,038,6511,7216.08.2017
Globale vekstmarkeder, Små/mellomstore12,81-3,7411,9011,8712,1812,3016.08.2017
Kombinasjonsfond, USD Moderat-1,02-4,773,4211,8511,5611,0016.08.2017
Spania13,81-4,2220,1511,8517,4816,4516.08.2017
Europeiske vekstmarkeder eks. Russland20,942,5222,1011,8311,7012,3116.08.2017
Kombinasjonsfond, Asia4,22-2,824,3011,8310,2812,0516.08.2017
Europa, Store selskaper, Blanding9,55-4,1212,2711,7714,6813,1916.08.2017
Rente, Globale obligasjoner - ILS sikret0,84-5,602,5711,7513,1110,6416.08.2017
Bransjefond, Materialer4,45-3,3912,6811,7012,4514,5816.08.2017
Rente, Global fleksibel - USD sikret-4,00-5,141,0111,619,3910,9216.08.2017
Rente, USD Selskapsobligasjoner-3,49-4,52-1,9211,599,2010,8916.08.2017
Rente, USD Obligasjoner - fleksibel-3,66-4,960,5711,589,1710,3616.08.2017
Europa, Store selskaper, Verdi8,57-3,9516,5611,5815,2013,8516.08.2017
Rente, USD High Yield-3,42-5,403,4411,4710,649,9616.08.2017
Kombinasjonsfond, SEK Aggressiv6,50-1,927,6511,4312,3710,1216.08.2017
Kombinasjonsfond, USD Aggressiv0,40-4,513,3611,3810,4311,5216.08.2017
Rente, Globale Obligasjoner - USD fokusert-3,38-4,43-3,6711,348,4210,5116.08.2017
Livssyklusfond 2026-20304,78-3,105,8811,3012,9410,2216.08.2017
Rente, Global fleksibel-2,23-4,300,9811,289,249,6616.08.2017
Eiendom, Indirekte - Global-0,77-3,44-4,1311,2711,8815,0416.08.2017
Kombinasjonsfond, USD Fleksibel-1,11-4,842,7611,079,7111,5616.08.2017
Bransjefond, Telekommunikasjon1,15-3,86-1,1511,0312,7712,9416.08.2017
Rente, USD Obligasjoner - diversifisert-4,53-4,88-2,7110,997,9711,2516.08.2017
Konvertible obligasjoner - Global-0,39-5,211,9810,9511,6310,0116.08.2017
Rente, Globale obligasjoner - USD sikret-5,38-5,14-2,6610,938,2911,6816.08.2017
Globale vekstmarkeder14,91-1,2613,5110,8110,3512,3816.08.2017
Kombinasjonsfond, NOK Aggressiv5,13-1,5511,3410,7611,388,4316.08.2017
Europa Utbytte8,71-3,4212,5610,6614,4812,5716.08.2017
Thailand4,98-1,125,6910,5811,7812,8716.08.2017
Konvertible obligasjoner - Asia/Japan-2,12-4,301,7810,5811,3810,0116.08.2017
Kombinasjonsfond, USD Forsiktig-3,10-4,990,5810,559,2010,6716.08.2017
Rente, RMB Obligasjoner0,10-1,65-1,2810,419,2110,2416.08.2017
Rente, USD Realrente-6,89-5,67-4,3110,366,4811,0816.08.2017
Kombinasjonsfond, EUR Aggressiv - Global5,97-2,827,4410,3012,0210,6416.08.2017
Rente, HKD Obligasjoner-6,30-5,77-3,2810,246,5111,4016.08.2017
Rente, Globale selskapsobligasjoner-1,95-3,72-1,2610,048,499,6416.08.2017
Kombinasjonsfond, GBP Dristig4,72-4,217,8010,0212,3612,7816.08.2017
Eiendom, Indirekte - Asia4,18-2,630,219,9410,8912,3716.08.2017
Islamske aksjer, Global1,43-6,173,039,8710,6712,1616.08.2017
Kombinasjonsfond, Globale vekstmarkeder8,18-2,787,569,738,639,6016.08.2017
Rente, USD, Korte obligasjoner - diversifisert-6,66-5,84-2,109,676,7711,1016.08.2017
Kombinasjonsfond, CHF Moderat 0,47-5,02-0,409,6510,3810,6816.08.2017
Rente, USD Statsobligasjoner-5,47-5,17-3,839,576,6211,6016.08.2017
Livssyklusfond 2021-20254,66-2,244,649,5511,148,9516.08.2017
Storbritannia, Fleksibel kapitalisering6,54-5,3210,609,3714,7315,8716.08.2017
Kombinasjonsfond, SEK Moderat6,63-0,536,019,369,958,6016.08.2017
Rente, USD Kort pengemarked-7,06-5,89-2,459,336,2211,4116.08.2017
Rente, EUR Lange obligasjoner1,171,13-7,419,2312,5513,1716.08.2017
Rente, Europeisk High Yield6,870,096,989,1812,408,5116.08.2017
Rente, USD Pengemarked-7,17-5,93-2,649,166,1011,3716.08.2017
Singapore12,74-2,1510,669,009,1312,9716.08.2017
Rente, EUR High Yield7,230,347,008,9511,818,3116.08.2017
Rente, Asia Obligasjoner - lokal valuta-2,02-4,98-3,638,896,739,7016.08.2017
Kombinasjonsfond, CHF Aggressiv2,55-4,390,388,818,4710,8516.08.2017
Storbritannia, Store selskaper, Vekst2,79-6,685,098,7912,4314,6216.08.2017
Rente, GBP Realrente-2,75-7,17-3,668,739,3813,3016.08.2017
Kombinasjonsfond, GBP Moderat dristig3,22-4,815,308,5911,2312,2016.08.2017
Kombinasjonsfond, EUR Moderat5,60-2,275,128,5310,309,7116.08.2017
Rente, Globale selskapsobligasjoner - CHF sikret-0,80-3,98-3,918,539,2811,9016.08.2017
Storbritannia Utbytte4,01-6,406,138,4713,2514,4816.08.2017
Rente, ZAR/NAD Pengemarked0,08-5,195,468,422,5112,9916.08.2017
Bransjefond, Alternativ energi9,57-2,238,468,3916,0214,8016.08.2017
Globale, Umodne markeder7,64-2,8813,198,3714,5311,4716.08.2017
Rente, JPY Obligasjoner-2,85-4,13-14,238,341,1313,4016.08.2017
EMEA5,92-3,258,188,318,2512,9716.08.2017
Rente, Global High Yield - CHF sikret-0,70-4,640,548,2710,8711,0716.08.2017
Konvertible obligasjoner - Europa5,33-2,475,258,1810,049,1816.08.2017
Rente, Globale obligasjoner-1,69-3,92-2,618,186,739,5316.08.2017
Konvertible obligasjoner - Global, CHF sikret-1,11-5,94-1,508,1711,2111,9216.08.2017
Bransjefond, Landbruk0,43-3,074,718,178,3413,2316.08.2017
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel7,63-2,167,628,179,8710,6216.08.2017
Livssyklusfond 2016-20203,64-2,032,558,149,958,4116.08.2017
Kombinasjonsfond, SEK Fleksibel5,10-2,102,008,087,199,8016.08.2017
Kombinasjonsfond, EUR Moderat - Global5,18-1,754,308,069,848,8716.08.2017
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel - Global5,02-2,454,357,989,169,5716.08.2017
Russland-7,87-7,4513,207,893,6321,6716.08.2017
Asia7,17-2,631,947,859,1912,2716.08.2017
Rente, Global fleksibel - CHF sikret-1,60-4,60-2,527,778,6011,2316.08.2017
Storbritannia, Store selskaper, Blanding4,14-5,986,887,7012,0513,8016.08.2017
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner (EUR bias)7,78-0,013,927,508,797,6716.08.2017
Rente, Østeuropa obligasjoner3,66-2,180,347,297,348,5816.08.2017
Europeiske vekstmarkeder3,43-3,7016,427,244,9713,6516.08.2017
Kombinasjonsfond, NOK Moderat4,65-0,737,737,078,506,2716.08.2017
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - EUR fokusert8,50-0,142,957,057,988,3416.08.2017
Storbritannia, Store selskaper, Verdi0,95-6,419,537,0112,6013,2116.08.2017
Rente, CHF Obligasjoner-3,93-5,02-5,696,917,0912,0116.08.2017
Kombinasjonsfond, GBP Moderat1,45-5,242,546,859,3511,5016.08.2017
Rente, EUR Selskapsobligasjoner4,580,081,646,849,007,9616.08.2017
Konvertible obligasjoner - Global, EUR sikret5,85-1,744,396,8010,328,8716.08.2017
Rente, Globale obligasjoner - CHF sikret-2,52-5,29-2,826,808,0212,2516.08.2017
Rente, Global High Yield - EUR sikret6,38-0,326,266,789,817,8916.08.2017
Kombinasjonsfond, CHF Forsiktig-1,61-5,12-2,826,677,4910,5916.08.2017
Rente, EUR Obligasjoner - fleksibel 4,74-0,232,666,608,748,2416.08.2017
Rente, DKK Obligasjoner4,180,321,936,587,617,8716.08.2017
Rente, AUD Obligasjoner3,02-0,22-3,076,553,188,7116.08.2017
Australia og New Zeland3,20-1,982,256,547,7416,2916.08.2017
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig - Global3,98-1,361,916,538,027,9716.08.2017
Rente, Global realrente-4,27-4,90-1,936,455,298,7216.08.2017
Korea10,17-7,212,366,436,9813,5716.08.2017
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig4,09-1,431,936,378,148,1016.08.2017
Rente, SGD Pengemarked-1,93-4,06-4,476,244,547,9416.08.2017
Rente, GBP Obligasjoner - diversifisert-0,34-5,37-3,626,207,1212,0416.08.2017
Rente, Globale selskapsobligasjoner - EUR sikret5,790,290,936,167,808,0816.08.2017
Rente, GBP Statsobligasjoner-2,48-6,03-8,296,165,9212,9916.08.2017
Livssyklusfond 2011-20153,38-0,601,696,148,188,5016.08.2017
Rente, GBP Selskapsobligasjoner0,27-5,18-2,876,118,1911,9216.08.2017
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - Lokal valuta4,01-3,961,176,104,239,4616.08.2017
Rente, DKK innlandsobligasjoner3,730,061,536,057,147,9816.08.2017
Rente, EUR Obligasjoner - diversifisert2,90-0,32-0,756,058,148,2316.08.2017
Rente, Globale obligasjoner - EUR fokusert2,27-1,26-0,456,047,097,9016.08.2017
Rente, Europeiske obligasjoner1,94-1,00-1,625,878,068,2616.08.2017
Rente, Global fleksibel - EUR sikret5,40-0,352,895,847,467,9016.08.2017
Rente, EUR Statsobligasjoner1,67-0,41-2,685,758,128,6116.08.2017
Rente, CAD Obligasjoner-2,21-0,81-5,295,682,767,9816.08.2017
Rente, EUR Realrente1,860,06-0,465,526,647,3816.08.2017
Rente, CHF Pengemarked-4,11-5,15-5,105,515,4411,2916.08.2017
Rente, GBP High Yield0,96-5,363,195,479,4811,5316.08.2017
Kombinasjonsfond, GBP Moderat forsiktig0,05-5,56-0,035,457,4810,9316.08.2017
Kombinasjonsfond, SEK Forsiktig4,790,682,155,386,007,8216.08.2017
Rente, Global realrente - EUR sikret2,33-1,20-0,745,336,248,0616.08.2017
Råvarer - Verdifulle metaller3,63-2,35-5,495,210,0219,0716.08.2017
Rente, Globale obligasjoner - EUR sikret4,24-0,610,775,166,738,3616.08.2017
Tyrkia28,255,5711,565,143,5522,0216.08.2017
Kombinasjonsfond, GBP Forsiktig-0,18-5,40-0,455,037,2310,8916.08.2017
Rente, EUR Korte selskapsobligasjoner3,25-0,541,424,866,718,0016.08.2017
Indonesia-0,51-3,35-5,054,854,7820,6916.08.2017
Kombinasjonsfond, NOK Forsiktig3,170,174,414,785,193,1216.08.2017
Rente, SEK Obligasjoner3,401,52-1,374,714,067,8816.08.2017
Rente, AUD Pengemarked1,46-0,140,684,681,778,3016.08.2017
Eiendom, Direkte - Storbritannia-0,01-5,154,754,617,9912,5516.08.2017
Rente, EUR Korte obligasjoner - diversifisert2,82-0,730,724,585,897,9816.08.2017
Rente, GBP Obligasjoner - fleksibel-0,20-5,45-1,254,507,3611,3716.08.2017
Rente, SEK Selskapsobligasjoner5,112,082,744,274,237,8416.08.2017
Rente, EUR Pengemarked2,46-0,920,484,154,918,2116.08.2017
Bransjefond, Verdifulle metaller-4,25-8,61-29,274,14-4,9236,6516.08.2017
Rente, EUR Pengemarked - kort2,51-0,930,504,145,088,1516.08.2017
Rente, EUR Korte statsobligasjoner2,26-0,860,214,125,638,1016.08.2017
Rente, CAD Pengemarked-2,100,69-1,314,031,388,3916.08.2017
Rente, EUR Kort pengemarked2,38-0,950,324,034,778,2316.08.2017
Rente, Global High Yield - GBP sikret0,62-5,622,773,907,8411,1916.08.2017
Latin-Amerika13,73-4,089,503,872,5918,2216.08.2017
Canada-5,39-3,450,673,396,4110,8316.08.2017
Rente, Global fleksibel - GBP sikret0,14-5,48-0,473,396,9510,9216.08.2017
Konvertible obligasjoner - Global, GBP sikret0,24-7,311,023,277,9012,9416.08.2017
Rente, Globale selskapsobligasjoner - GBP sikret-0,32-5,29-2,703,085,7010,4316.08.2017
Eiendom, Direkte - global0,70-1,66-1,303,070,929,4516.08.2017
Rente, Globale Obligasjoner - NOK sikret2,820,223,732,924,363,4316.08.2017
Rente, SEK Pengemarked3,401,720,342,842,398,1916.08.2017
Rente, Globale obligasjoner - GBP sikret-0,99-5,73-2,572,675,2310,7016.08.2017
Rente, NOK Obligasjoner2,170,471,072,482,921,8716.08.2017
Rente, Global realrente - GBP sikret-2,90-6,32-4,322,384,259,9416.08.2017
Eiendom, Direkte - Europa1,10-1,59-0,951,752,999,5016.08.2017
Afrika & Midtøsten0,71-2,954,931,6411,2513,8416.08.2017
Rente, NOK Korte obligasjoner1,540,451,991,602,081,0416.08.2017
Rente, NOK Pengemarked1,060,361,551,591,980,3616.08.2017
Rente, GBP Korte obligasjoner - diversifisert-2,77-5,72-3,051,032,5210,6316.08.2017
Rente, NOK High Yield8,060,0115,370,223,736,6916.08.2017
Rente, GBP Pengemarked-3,56-6,42-3,660,202,0610,9216.08.2017
Rente, GBP Kort pengemarked-3,59-6,42-3,680,182,0411,0016.08.2017
Brasil9,08-8,987,98-0,09-1,5127,9616.08.2017
Bransjefond, Naturressurser-5,05-4,472,53-1,240,4718,9816.08.2017
Afrika6,331,012,31-2,992,4013,6716.08.2017
Råvarer - Landbruk-9,43-10,22-7,51-4,10-6,3614,2816.08.2017
Råvarer - Bred råvarekurv-8,92-6,11-7,76-8,80-6,8311,9416.08.2017
Bransjefond, Energi-21,05-14,52-9,94-10,98-3,2617,6616.08.2017
Afrika & Midtøsten, Øvrige-------
Alt - Diversifisert arbitrasje-------
Alt - Eventdrevet-------
Alt - Fond av fond - Multistrategi-------
Alt - Fond av fond - Øvrige-------
Alt - Global makro-------
Alt - Long/Short aksjer - Europa-------
Alt - Long/Short aksjer - Global-------
Alt - Long/Short aksjer - Øvrige-------
Alt - Long/Short aksjer - UK-------
Alt - Long/Short aksjer - USA-------
Alt - Long/Short aksjer - Vekstmarkeder-------
Alt - Long/Short rente-------
Alt - Markedsnøytral - Aksjer-------
Alt - Multistrategi-------
Alt - Rentearbitrasje-------
Alt - Systematisk futures-------
Alt - Valuta-------
Alt - Volatilitet-------
Amerika, Øvrige-------
Asia - Stillehavsområdet, Valutasikret-------
Asia eks. Japan,Valutasikret-------
Asia, Øvrige-------
Bransjefond, Øvrige-------
Debt Arbitrage-------
Eiendom, Indirekte - Øvrige-------
Equity Market Neutral-------
Europa, Valutasikret-------
Fund of Funds - Multistrategy-------
Garantertefond-------
Global Long/Short Equity-------
Global, Valutasikret-------
Globale vekstmarkeder, Valutasikret-------
Japan,Valutasikret-------
Kapitalbeskyttet-------
Kombinasjonsfond, Øvrig-------
Konvertible obligasjoner - Øvrige-------
Konvertible obligasjoner - Sikret (øvrig)-------
Long/Short Debt-------
Long-Only Debt -------
Øvrige-------
Rente, Fixed Term-------
Rente, Globale obligasjoner - Sikret (øvrig)-------
Rente, High Yield - sikret (øvrig)-------
Rente, Øvrig pengemarked-------
Rente, Øvrig realrente-------
Rente, Øvrige obligasjoner-------
Trading - Belånt/invers aksjer-------
Trading - Belånt/invers øvrig-------
Trading - Belånt/invers råvarer-------
Trading - Belånt/invers renter-------
USA, Valutasikret-------
En utfyllende liste gjennomsnittlig avkastning for fond innenfor en Morningstar Kategori. Avkastning for 3 mnd, I år, 1 år, 3 år, og 5 år, samt 3 år std. avv.
Kursutvikling er presentert i norsk krone (NOK).