Kategoriavkastning: Totalavkastning

Kategori

En liste over Morningstar Kategori med gjennomsnittlig løpende avkastning (3 måneder, i år, 1 år, 3 år, 5 år) for alle fondene i kategorien. Morningstar Kategori blir benyttet som refereranse for fond i for eksempel Morningstar Fondsrapporter.

Klikk på kategorinavn for å se en liste med fond tilhørende kategorien.

×
Morningstar
Kategori
Avk. i år %3 Mnd avkast. %1 År avkast. %3 År p.a. %5 år p.a. %3 år Std avvDato
Bransjefond, Bioteknologi20,1812,96104,8255,3635,4519,9620.04.2015
Bransjefond, Helsevern15,039,9567,1437,9023,7111,0020.04.2015
Danmark17,1415,7941,1234,4917,8110,5120.04.2015
Kina - A aksjer33,8733,19155,4433,6814,4830,0520.04.2015
USA, Mellomstore selskaper9,3010,3250,2329,6818,7111,1420.04.2015
Eiendom, Indirekte - Europa12,606,9043,5829,5216,9710,7820.04.2015
USA, Små selskaper9,3110,7745,4428,5619,5312,8520.04.2015
Sveits, Små-/ mellomstore selskaper17,4012,5237,9728,4918,659,6820.04.2015
USA, Store selskaper, Verdi5,356,1744,9928,1317,679,7520.04.2015
USA, Store selskaper, Blandet6,507,2548,4828,0518,099,4220.04.2015
USA, Store selskaper, Vekst7,908,5850,2927,7519,1410,1820.04.2015
Japan, Små-/ mellomstore selskaper16,1213,2952,4227,5616,4816,2120.04.2015
Europa eks. Storbr., Små/mellomstore13,1811,7627,1027,3716,6210,0120.04.2015
Sverige, Små-/ mellomstore selskaper13,4213,4033,7326,9917,5112,8520.04.2015
Sveits, Store selskaper14,439,9933,4826,5816,088,5320.04.2015
Europa eks. Storbr., Store selskaper12,649,8729,3726,5814,129,5920.04.2015
USA, Fleksibel kapitalisering7,138,2546,7026,5718,0110,5720.04.2015
Globale, Små selskaper11,6211,6437,8226,5716,469,8220.04.2015
India9,64-0,0474,2226,4111,2819,1320.04.2015
Euroland, Mellomstore selskaper13,0211,6213,9626,3213,7711,3220.04.2015
Kina24,9421,9974,7226,2413,1415,3820.04.2015
Vietnam6,450,4633,1426,249,4517,0620.04.2015
Europa, Små selskaper13,2712,3024,5526,1316,4910,6820.04.2015
Storbritannia, Små selskaper6,707,1420,3026,1121,7011,3920.04.2015
Spania12,3410,4211,9226,078,1817,7720.04.2015
Europa, Mellomstore selskaper14,1112,4130,0325,8716,009,9920.04.2015
Italia14,9813,8312,4925,657,4016,7520.04.2015
Bransjefond, Telekommunikasjon9,776,3037,7625,5915,6810,8420.04.2015
Euroland, Fleksibel kapitalisering10,928,4431,7825,59-10,9220.04.2015
Bransjefond, Finans9,9711,2542,9525,5112,5812,7720.04.2015
Storbritannia, Store selskaper, Verdi9,038,0728,2725,4316,508,0820.04.2015
Bransjefond, Vann7,899,9429,6425,4315,808,9820.04.2015
Euroland, Store selskaper11,4510,0423,5525,4211,0411,0620.04.2015
Frankrike, Store selskaper12,6610,7421,2125,409,9310,5120.04.2015
Bransjefond, Private Equity8,599,1128,2825,2013,6812,0520.04.2015
Globale, Store selskaper, Verdi9,548,7337,7525,1414,448,4120.04.2015
Tyskland, Store selskaper11,759,5228,3024,7114,7612,1620.04.2015
Bransjefond, Teknologi9,119,2248,0124,6416,1211,9720.04.2015
Finland15,6513,0131,1224,5311,4813,4220.04.2015
Europa, Store selskaper, Vekst13,1310,5332,3824,4215,958,7620.04.2015
Europa, Store selskaper, Verdi10,779,3924,3424,3411,439,8820.04.2015
Europa Utbytte10,197,9126,9824,2113,758,3720.04.2015
Storbritannia, Fleksibel kapitalisering8,648,3527,7024,2017,469,6920.04.2015
Bransjefond, Alternativ energi14,6215,6027,9524,154,3513,2120.04.2015
Kina og nærliggende20,1517,0457,3024,0113,0412,8020.04.2015
Sverige, Store selskaper11,0811,6329,1123,8615,3911,9620.04.2015
Globale, Store selskaper, Vekst9,959,2942,9423,8314,658,8420.04.2015
Bransjefond, Økologi10,9410,8931,1723,8111,679,5720.04.2015
Afrika & Midtøsten5,382,5324,2823,6912,6811,2020.04.2015
Japan, Store selskaper18,6415,8052,8923,4312,4114,3820.04.2015
Europa, Store selskaper, Blanding11,389,5928,2723,3312,748,8620.04.2015
Sverige/Global10,2910,3333,9823,2114,869,4720.04.2015
Globale, Store selskaper, Blanding9,148,5838,3323,1513,858,2920.04.2015
Hong Kong19,5716,3858,0723,1313,3413,1520.04.2015
Europa, Fleksibel kapitalisering11,4810,5125,5723,0713,409,6520.04.2015
Norden13,7512,9528,8723,0213,8011,1420.04.2015
Global Utbytte8,596,9036,2522,6515,177,7220.04.2015
Nederland13,8614,8130,2322,6011,4311,7120.04.2015
Storbritannia, Store selskaper, Blanding9,168,4230,5222,4915,058,4120.04.2015
Storbritannia, Store selskaper, Vekst9,758,6433,7122,4414,938,9220.04.2015
Konvertible obligasjoner - Global, USD sikret10,357,7841,5022,0512,908,6320.04.2015
Bransjefond, Infrastruktur9,687,7442,2521,9012,7010,8220.04.2015
Eiendom, Indirekte - Global7,181,5043,6521,7815,4611,6720.04.2015
Global, Fleksibel kapitalisering9,128,1735,4321,7512,379,3320.04.2015
Eiendom, Indirekte - Nord-Amerika4,89-3,6045,5621,7218,4714,4920.04.2015
Eiendom, Indirekte - Asia11,807,5342,5121,6814,1514,0520.04.2015
Bransjefond, Forbruksvarer og tjenester10,178,1939,3121,4116,6010,7420.04.2015
Taiwan, Store selskaper11,669,5338,8621,3613,6611,3820.04.2015
Asia - Stillehavsområdet ink. Japan16,0713,4545,5221,2812,2010,9120.04.2015
Globale, Umodne markeder6,746,7125,4421,069,319,2620.04.2015
Asia eks. Japan15,5911,4149,6621,0512,6511,0220.04.2015
Livssyklusfond 2046+8,548,2135,1920,5012,018,4420.04.2015
Rente, EUR Lange obligasjoner3,332,4432,5720,3313,119,7720.04.2015
Kombinasjonsfond, GBP Aggressiv7,626,9432,6520,2213,437,4620.04.2015
Livssyklusfond 2036-20407,947,5032,5520,0911,447,7020.04.2015
Livssyklusfond 2041-20458,297,9334,6820,0612,198,0320.04.2015
Asia - Stillehavsområdet eks. Japan12,809,7940,8520,0212,7310,6020.04.2015
Livssyklusfond 2031-20357,317,0532,2920,0212,097,6520.04.2015
Thailand11,517,6646,9619,8522,7816,3120.04.2015
Bransjefond, Forsyning1,841,0128,1819,6810,3911,4120.04.2015
Livssyklusfond 2026-20305,995,6130,9019,3411,007,3220.04.2015
Konvertible obligasjoner - Global7,765,7230,5719,1011,267,3920.04.2015
Kombinasjonsfond, USD Moderat8,666,5338,3719,0011,467,8220.04.2015
Konvertible obligasjoner - Global, GBP sikret5,686,1026,3818,9912,518,5020.04.2015
Konvertible obligasjoner - Global, CHF sikret14,12-1,4429,0618,8714,599,7920.04.2015
Kombinasjonsfond, Asia9,817,7339,4518,6613,949,6320.04.2015
Tyskland, Små-/ mellomstore selskaper6,805,9619,2518,6313,5810,9020.04.2015
Rente, Asia High Yield8,228,6438,4418,5811,938,6820.04.2015
Rente, GBP High Yield3,954,0320,9518,2713,568,0520.04.2015
Kombinasjonsfond, GBP Moderat5,775,1029,5318,1512,257,2120.04.2015
Rente, GBP Selskapsobligasjoner3,251,5428,4318,0413,569,0620.04.2015
Rente, USD High Yield7,395,2530,8817,9113,398,0620.04.2015
Konvertible obligasjoner - Asia/Japan8,747,9930,4417,879,518,9420.04.2015
Rente, Global High Yield7,105,2530,1317,8312,627,6620.04.2015
Rente, Globale selskapsobligasjoner - USD sikret7,724,1839,2817,2111,3110,2620.04.2015
Kombinasjonsfond, USD Aggressiv8,827,3239,5417,189,937,7820.04.2015
Rente, Global High Yield - CHF sikret12,01-3,2623,2017,0616,079,2520.04.2015
Rente, Globale obligasjoner - ILS sikret6,463,3626,9517,02-9,2520.04.2015
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner8,076,6535,3916,9310,738,2520.04.2015
Livssyklusfond 2021-20253,953,9524,3016,9010,066,7320.04.2015
Malaysia10,9410,1522,4316,7814,2811,1120.04.2015
Kombinasjonsfond, GBP Fleksibel5,934,9028,6116,7611,138,3820.04.2015
Kombinasjonsfond, USD Fleksibel9,307,3635,9816,6610,038,6120.04.2015
Asia8,747,6635,4216,6214,2111,5120.04.2015
Rente, GBP Obligasjoner - fleksibel3,102,6722,8316,5811,968,3820.04.2015
Rente, Globale selskapsobligasjoner4,792,1530,6316,4511,638,7020.04.2015
Kombinasjonsfond, EUR Aggressiv - Global4,815,1225,8216,429,007,5420.04.2015
Rente, Global High Yield - GBP sikret3,263,6718,7516,3313,317,9520.04.2015
Kombinasjonsfond, EUR Aggressiv4,554,5319,2416,328,148,0220.04.2015
Kombinasjonsfond, SEK Aggressiv3,724,3822,8016,2911,237,4820.04.2015
Bransjefond, Materialer10,9310,2631,9116,209,0711,6520.04.2015
Rente, GBP Realrente3,720,1933,6316,1115,8010,6420.04.2015
Singapore7,387,0731,8416,0811,4410,6820.04.2015
Rente, USD Selskapsobligasjoner7,863,9038,4416,0411,8710,1320.04.2015
Kombinasjonsfond, GBP Forsiktig4,183,2627,0015,9511,527,6220.04.2015
Bransjefond, Landbruk4,884,1030,1715,8011,119,2820.04.2015
Euroland, Små selskaper7,607,0513,5115,7612,4111,7220.04.2015
Rente, RMB Obligasjoner5,714,2835,8715,7311,8610,2820.04.2015
Kombinasjonsfond, USD Forsiktig6,944,7236,7115,688,858,6320.04.2015
Rente, GBP Obligasjoner - diversifisert3,031,1528,7315,6412,779,6620.04.2015
Rente, Globale selskapsobligasjoner - CHF sikret11,80-4,4328,4715,1314,4410,4120.04.2015
Rente, Global realrente - USD sikret8,663,7641,0514,9911,2311,5520.04.2015
Rente, USD Obligasjoner - fleksibel6,103,8333,5214,9210,129,2020.04.2015
Canada4,839,5429,4214,808,679,7317.04.2015
Rente, Globale obligasjoner - USD sikret6,132,9436,6514,799,9910,5920.04.2015
Rente, Globale selskapsobligasjoner - GBP sikret3,122,5123,5814,6410,978,5620.04.2015
Rente, Asia Obligasjoner6,984,9136,4714,579,759,0620.04.2015
Rente, GBP Statsobligasjoner2,62-0,2532,5514,2213,0110,9620.04.2015
Rente, Europeisk High Yield-2,77-1,327,0214,219,136,6620.04.2015
Rente, USD Obligasjoner - diversifisert6,813,1737,2114,1810,1810,6220.04.2015
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner6,524,5331,6714,1710,597,9720.04.2015
Globale vekstmarkeder11,078,3235,8114,047,9310,6320.04.2015
Afrika4,105,1620,8614,026,0511,1920.04.2015
Livssyklusfond 2016-20201,992,2519,7413,988,116,3220.04.2015
Rente, Globale Obligasjoner - USD fokusert6,043,1834,8113,899,369,8520.04.2015
Rente, HKD Obligasjoner6,933,7537,0413,779,2810,5220.04.2015
Korea18,8213,8033,4313,729,1812,7320.04.2015
Kombinasjonsfond, CHF Moderat 11,220,1630,3813,6812,097,9420.04.2015
Konvertible obligasjoner - Europa1,662,0912,2413,666,556,5420.04.2015
Rente, Globale obligasjoner - CHF sikret10,10-5,2824,8513,5613,0110,4720.04.2015
Rente, EUR High Yield-3,83-1,896,1113,508,846,6520.04.2015
Kombinasjonsfond, EUR Moderat2,132,4915,8413,496,767,4720.04.2015
Konvertible obligasjoner - Global, EUR sikret-1,540,5311,0713,197,257,3620.04.2015
Kombinasjonsfond, SEK Fleksibel4,474,7519,4113,098,688,3420.04.2015
Rente, Globale obligasjoner - GBP sikret2,321,7322,8613,0510,608,8220.04.2015
Europeiske vekstmarkeder eks. Russland2,414,4814,8313,031,9812,7320.04.2015
Norge9,868,5518,0812,987,9711,0520.04.2015
Kombinasjonsfond, EUR Moderat - Global0,941,6018,0212,927,046,5620.04.2015
Kombinasjonsfond, CHF Forsiktig12,49-2,8326,6612,6810,058,3020.04.2015
EMEA12,0210,3030,5212,627,4512,3020.04.2015
Australia og New Zeland8,578,3021,0412,607,1515,2720.04.2015
Kombinasjonsfond, CHF Aggressiv10,251,3428,0312,5410,537,6520.04.2015
Rente, USD, Korte obligasjoner - diversifisert5,402,9232,0912,207,1010,2520.04.2015
Rente, Asia Obligasjoner - lokal valuta6,123,4332,6512,208,758,8120.04.2015
Rente, Europeiske obligasjoner-2,26-1,7514,0312,197,746,4820.04.2015
Rente, CHF Obligasjoner9,29-5,0723,6812,1811,2210,6120.04.2015
Livssyklusfond 2011-2015-0,92-0,2114,9612,107,886,4020.04.2015
Rente, USD Statsobligasjoner5,262,7034,2612,048,5311,1420.04.2015
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel - Global1,772,1017,0611,826,197,4520.04.2015
BRIK16,7711,8243,8811,754,1013,1520.04.2015
Rente, Global realrente - GBP sikret3,611,8324,9511,6410,619,0820.04.2015
Rente, Globale obligasjoner3,771,4725,8411,508,478,5020.04.2015
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel0,661,4812,3911,325,087,7220.04.2015
Rente, USD Kort pengemarked4,902,5431,5511,256,0110,5320.04.2015
Rente, USD Pengemarked4,972,5631,3711,185,9810,4820.04.2015
Kombinasjonsfond, NOK3,193,0215,4311,158,974,7120.04.2015
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig-1,62-0,5011,7210,856,096,2620.04.2015
Rente, EUR Statsobligasjoner-3,62-2,5712,2710,756,406,9420.04.2015
Rente, USD Realrente7,753,3134,7510,689,3711,1720.04.2015
Rente, EUR Selskapsobligasjoner-4,68-3,118,9510,666,786,2820.04.2015
Rente, Global High Yield - EUR sikret-4,17-1,773,1910,618,326,7420.04.2015
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig - Global-1,30-0,5613,2610,285,526,1420.04.2015
Kombinasjonsfond, Globale vekstmarkeder7,855,3827,8710,146,578,1720.04.2015
Rente, EUR Obligasjoner - diversifisert-4,13-2,8410,4310,106,146,5820.04.2015
Rente, EUR Obligasjoner - fleksibel -3,55-2,428,409,765,896,3920.04.2015
Rente, DKK Lange obligasjoner-4,29-3,2010,969,757,486,6620.04.2015
Tyrkia-10,99-16,4619,969,611,7427,4020.04.2015
Kombinasjonsfond, SEK Forsiktig-0,840,2512,019,557,646,3620.04.2015
Rente, Globale selskapsobligasjoner - EUR sikret-4,47-3,317,729,506,626,3620.04.2015
Rente, CHF Pengemarked9,03-5,9321,169,368,299,8420.04.2015
Rente, Østeuropa obligasjoner-0,610,3512,229,224,887,1220.04.2015
Rente, Globale obligasjoner - EUR fokusert-2,65-2,2511,459,195,646,5320.04.2015
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner (EUR bias)-3,82-1,166,008,706,806,2220.04.2015
Rente, GBP Kort pengemarked0,400,7216,998,615,628,8120.04.2015
Rente, Global realrente1,67-0,1121,298,376,708,3420.04.2015
Rente, EUR Realrente-2,16-0,7010,108,144,585,9620.04.2015
Rente, CAD Obligasjoner3,172,9129,037,786,598,4220.04.2015
Indonesia2,023,3128,407,579,5120,5620.04.2015
Rente, GBP Pengemarked0,270,5516,897,514,808,9720.04.2015
Rente, Globale obligasjoner - EUR sikret-5,26-3,925,957,425,466,6820.04.2015
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - EUR fokusert-4,04-1,805,807,416,287,1520.04.2015
Rente, DKK Obligasjoner-5,58-4,187,007,265,206,5120.04.2015
Rente, Global realrente - EUR sikret-3,40-3,569,977,006,006,7420.04.2015
Rente, Globale Obligasjoner - NOK sikret2,441,537,266,936,962,7820.04.2015
Rente, EUR Korte selskapsobligasjoner-6,37-4,523,356,703,536,5320.04.2015
Rente, SEK Obligasjoner-3,11-1,836,626,396,386,4320.04.2015
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - Lokal valuta2,19-0,4717,196,354,938,3820.04.2015
Rente, EUR Korte obligasjoner - diversifisert-6,16-4,283,935,943,086,6120.04.2015
Rente, AUD Obligasjoner1,57-1,3020,115,888,5210,3120.04.2015
Rente, EUR Korte statsobligasjoner-6,36-4,463,175,702,846,7120.04.2015
Rente, NOK Obligasjoner0,60-0,216,294,784,581,6420.04.2015
Rente, EUR Pengemarked - kort-6,63-4,632,624,602,246,7820.04.2015
Rente, CAD Pengemarked-0,271,7319,004,372,458,3120.04.2015
Rente, EUR Pengemarked-6,75-4,702,404,111,806,7920.04.2015
Rente, EUR Kort pengemarked-6,78-4,732,273,901,566,8120.04.2015
Europeiske vekstmarkeder14,3813,3514,273,61-1,1315,4720.04.2015
Bransjefond, Energi10,0015,00-1,823,531,8213,9520.04.2015
Rente, SEK Pengemarked-5,26-3,250,523,343,396,3620.04.2015
Rente, NOK Korte obligasjoner0,610,302,403,123,060,7320.04.2015
Rente, AUD Pengemarked-0,54-2,7710,562,613,379,5620.04.2015
Rente, NOK Pengemarked0,540,422,102,592,800,2020.04.2015
Eiendom, Direkte - øvrig-2,74-1,185,721,201,669,6720.04.2015
Latin-Amerika0,401,496,66-0,37-0,8014,4120.04.2015
Rente, JPY Obligasjoner5,181,3713,30-1,192,5414,3820.04.2015
Bransjefond, Naturressurser2,794,333,99-1,32-2,2714,1820.04.2015
Russland35,1933,6817,07-2,14-3,9423,3620.04.2015
Råvarer - Landbruk-8,58-7,33-11,10-2,511,6116,7020.04.2015
Råvarer - Bred råvarekurv-4,49-2,09-11,99-4,66-2,6511,8020.04.2015
Brasil-3,35-2,370,75-5,02-4,6018,9020.04.2015
Råvarer - Verdifulle metaller2,86-7,6610,43-5,571,1719,9920.04.2015
Bransjefond, Verdifulle metaller6,81-10,475,65-15,16-9,8332,6920.04.2015
Afrika & Midtøsten, Øvrige-------
Alt - Diversifisert arbitrasje-------
Alt - Eventdrevet-------
Alt - Fond av fond - Multistrategi-------
Alt - Global makro-------
Alt - Long/Short aksjer - Europa-------
Alt - Long/Short aksjer - Global-------
Alt - Long/Short aksjer - UK-------
Alt - Long/Short aksjer - USA-------
Alt - Long/Short aksjer - Vekstmarkeder-------
Alt - Long/Short rente-------
Alt - Markedsnøytral - Aksjer-------
Alt - Multistrategi-------
Alt - Rentearbitrasje-------
Alt - Systematisk futures-------
Alt - Valuta-------
Alt - Volatilitet-------
Asia - Stillehavsområdet, Valutasikret-------
Asia eks. Japan,Valutasikret-------
Asia, Øvrige-------
Bransjefond, Øvrige-------
Debt Arbitrage-------
Eiendom, Indirekte - Øvrige-------
Equity Market Neutral-------
Europa, Valutasikret-------
Europe Long/Short Equity-------
Fund of Funds - Multistrategy-------
Garantertefond-------
Global Long/Short Equity-------
Global, Valutasikret-------
Globale vekstmarkeder, Valutasikret-------
Japan,Valutasikret-------
Kapitalbeskyttet-------
Kombinasjonsfond, Øvrig-------
Konvertible obligasjoner - Øvrige-------
Konvertible obligasjoner - Sikret (øvrig)-------
Long/Short Debt-------
Long-Only Debt -------
Øvrige-------
Rente, Fixed Term-------
Rente, Globale obligasjoner - Sikret (øvrig)-------
Rente, High Yield - sikret (øvrig)-------
Rente, Øvrig pengemarked-------
Rente, Øvrig realrente-------
Rente, Øvrige obligasjoner-------
Systematic Futures-------
Trading - Belånt/invers aksjer-------
Trading - Belånt/invers øvrig-------
Trading - Belånt/invers råvarer-------
Trading - Belånt/invers renter-------
USA, Valutasikret-------
En utfyllende liste gjennomsnittlig avkastning for fond innenfor en Morningstar Kategori. Avkastning for 3 mnd, I år, 1 år, 3 år, og 5 år, samt 3 år std. avv.
Kursutvikling er presentert i norsk krone (NOK).