Kategoriavkastning: Totalavkastning

Kategori

En liste over Morningstar Kategori med gjennomsnittlig løpende avkastning (3 måneder, i år, 1 år, 3 år, 5 år) for alle fondene i kategorien. Morningstar Kategori blir benyttet som refereranse for fond i for eksempel Morningstar Fondsrapporter.

Klikk på kategorinavn for å se en liste med fond tilhørende kategorien.

×
Morningstar
Kategori
Avk. i år %3 Mnd avkast. %1 År avkast. %3 År p.a. %5 år p.a. %3 år Std avvDato
Bransjefond, Bioteknologi0,78-11,5934,5631,2322,7420,0222.04.2014
Storbritannia, Små selskaper3,17-1,5447,9821,3125,1913,6522.04.2014
Bransjefond, Helsevern2,14-3,0224,6819,0215,9411,8722.04.2014
Afrika & Midtøsten, Øvrige5,503,8535,7117,7413,4812,7122.04.2014
Storbritannia, Store selskaper, Verdi1,57-1,8833,8317,2818,8611,0422.04.2014
Bransjefond, Vann1,54-0,5126,9016,7214,549,8122.04.2014
Storbritannia, Fleksibel kapitalisering0,65-3,0734,9916,5419,3812,3322.04.2014
Danmark9,093,3950,6016,5320,0714,9322.04.2014
USA, Store selskaper, Vekst-1,38-3,7925,9916,2915,0010,8922.04.2014
USA, Store selskaper, Verdi0,87-0,3224,1815,9414,8411,0822.04.2014
USA, Store selskaper, Blandet0,26-1,3424,1915,5214,2710,6322.04.2014
USA, Små selskaper-1,62-3,8730,8914,6318,1813,3422.04.2014
Afrika & Midtøsten13,788,9132,6314,4811,0812,2522.04.2014
Europa, Små selskaper3,88-0,0542,8614,3120,1113,6622.04.2014
USA, Mellomstore selskaper0,04-2,4129,2014,3015,1012,0522.04.2014
Japan, Små-/mellomstore selskaper-8,44-12,595,5614,2610,7017,0822.04.2014
USA, Fleksibel kapitalisering-0,71-2,5627,1813,7014,7211,9822.04.2014
Storbritannia, Store selskaper, Blanding0,15-2,8927,8413,5616,3311,1622.04.2014
Europa eks. Storbr., Små/mellomstore3,970,7838,1913,4521,6013,4422.04.2014
Europa - Utbytte2,570,5031,4513,3214,1511,1322.04.2014
Globale, Små selskaper0,01-2,4627,9013,2817,1011,4122.04.2014
Sveits, Små-/mellomstore selskaper3,971,0942,1713,2321,4213,1122.04.2014
Rente, GBP High Yield3,420,5922,1213,1616,629,8322.04.2014
Europa, Mellomstore selskaper2,16-1,3936,6312,7916,3312,5022.04.2014
Storbritannia, Store selskaper, Vekst0,19-3,3928,3112,6915,9611,7122.04.2014
Rente, GBP Realrente4,442,229,3412,619,5112,4922.04.2014
Sveits, Store selskaper3,070,9826,7012,6115,7511,2522.04.2014
Rente, Global Høyrente - GBP sikret2,950,5319,5612,6116,979,2522.04.2014
Sverige, Små-/mellomstore selskaper4,310,3637,1712,5822,3317,1022.04.2014
Spania5,781,0349,6712,5512,1019,3122.04.2014
Bransjefond, Telekommunikasjon-2,59-3,9524,3512,4912,1911,2722.04.2014
USA, Valutasikret0,48-0,1732,4612,4614,9713,3822.04.2014
Global - Utbytte0,77-0,1817,7912,3413,758,8822.04.2014
Rente, EUR Lang obligasjon6,284,2212,8112,346,1010,2622.04.2014
Europa eks. Storbr., Store selskaper2,200,0132,8312,3214,6613,3622.04.2014
Euroland, Mellomstore selskaper4,830,7344,2612,2217,6213,8722.04.2014
Globale, Store selskaper, Verdi0,75-0,7924,5512,0812,7210,2822.04.2014
Alt - Long/Short aksjer - UK0,74-1,7124,3911,747,1610,2822.04.2014
Malaysia3,894,8316,1111,7216,7213,3522.04.2014
Bransjefond, Forbruksvarer og tjenester-0,73-1,4917,1411,6616,4512,0822.04.2014
Rente, GBP Selskapsobligasjoner3,450,1914,5511,6411,629,3122.04.2014
Europa, Store selskaper, Vekst0,57-1,3326,5111,5715,6011,0422.04.2014
Thailand10,3510,10-14,1311,2626,6519,5422.04.2014
Tyskland, Store selskaper-1,95-3,5135,9511,2415,2717,5022.04.2014
Eiendom, Indirekte - Nord-Amerika8,224,341,9811,1618,1013,0222.04.2014
Rente, USD High Yield1,51-0,838,6311,0412,389,6422.04.2014
Bransjefond, Private Equity0,59-2,1725,8511,0119,3715,2522.04.2014
Europa, Store selskaper, Blanding1,14-1,2329,0210,9913,2011,8322.04.2014
Rente, GBP Fleksibel2,930,2316,7610,9612,449,1922.04.2014
Europa, Fleksibel kapitalisering2,09-0,5631,5810,9314,8612,5522.04.2014
Bransjefond, Teknologi0,71-2,1829,2010,8113,5212,9722.04.2014
Rente, Globale obligasjoner - ILS0,96-0,657,0810,74-9,1222.04.2014
Eiendom, Indirekte - Europa7,542,8727,7310,7414,4712,6822.04.2014
Tyskland, Små-/mellomstore selskaper-0,33-3,4127,3010,6816,5012,3422.04.2014
Rente, Global Høyrente1,51-0,778,1110,6411,658,9222.04.2014
Globale, Store selskaper, Blanding-0,40-2,1120,3210,4411,7110,1622.04.2014
Sverige/Global0,37-1,5022,1910,3915,9812,3722.04.2014
Europa, Store selskaper, Verdi1,82-0,8433,8410,3612,2313,3922.04.2014
Kombinasjonsfond, GBP Aggressiv0,24-2,1319,6210,3312,059,2422.04.2014
Rente, EUR High Yield1,690,7716,9910,3216,078,0922.04.2014
Rente, GBP Obligasjoner - diversifisert3,010,1212,0010,298,7010,0122.04.2014
Globale, Store selskaper, Vekst-1,49-3,2821,1910,1912,3410,2222.04.2014
Sverige, Store selskaper2,82-0,2828,7610,1919,3416,2622.04.2014
Rente, Europeisk High Yield1,880,9018,5210,0615,178,1422.04.2014
Konvertible obligasjoner - Global, GBP sikret2,780,2026,8910,0210,878,8822.04.2014
Kombinasjonsfond, GBP Moderat1,01-1,4117,599,9510,447,8822.04.2014
Rente, GBP Statsobligasjoner3,050,418,749,885,6311,5022.04.2014
Eiendom, Indirekte - Global4,241,362,729,8014,3711,2522.04.2014
Kombinasjonsfond, GBP Forsiktig1,62-0,8115,749,799,887,8822.04.2014
Bransjefond, Forsyning8,105,5616,569,658,2311,1522.04.2014
Euroland, Store selskaper1,81-0,1536,749,6311,5014,7922.04.2014
Globale, Umodne markeder3,730,1121,819,4213,6111,5122.04.2014
Rente, Global Høyrente - EUR sikret1,830,8414,749,4013,146,6722.04.2014
Eiendom, Indirekte - Øvrige4,802,448,479,4016,6414,1322.04.2014
Bransjefond, Økologi1,51-2,2831,759,348,9711,8522.04.2014
Euroland, Små selskaper-1,82-4,3016,269,3114,4214,5722.04.2014
Bransjefond, Finans-0,75-1,6218,729,3112,3815,9122.04.2014
Norden3,381,0030,689,2717,6715,7222.04.2014
Konvertible obligasjoner - Global, USD sikret1,14-1,6715,429,278,109,0422.04.2014
Frankrike, Store selskaper3,782,0836,739,2311,0814,1722.04.2014
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner1,55-0,622,559,18-8,5422.04.2014
High Yield øvrig sikret2,130,8810,869,0914,838,2922.04.2014
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner2,160,47-0,178,948,767,8822.04.2014
Rente, Globale obligasjoner - GBP sikret2,330,2312,638,917,269,1322.04.2014
Livssyklusfond 2031-2035-0,21-1,6918,808,9111,259,7322.04.2014
Livssyklusfond 2041-20450,11-1,4918,828,8811,3510,2122.04.2014
Rente, USD Selskapsobligasjoner1,52-0,843,248,756,0111,0122.04.2014
Japan, Store selskaper-9,63-11,592,008,615,4815,1922.04.2014
Konvertible obligasjoner - Global, CHF sikret1,191,0320,218,5912,069,1822.04.2014
Kombinasjonsfond, USD Moderat0,26-1,529,818,588,818,0822.04.2014
Eiendom, Indirekte - Asia-3,50-3,99-11,928,5412,3014,7622.04.2014
Europa, Øvrige1,42-1,5425,728,494,4313,9922.04.2014
Rente, DKK Lang obligasjon1,730,979,708,434,496,1222.04.2014
Kombinasjonsfond, USD Aggressiv-0,69-2,2613,978,397,248,8222.04.2014
Rente, HKD Obligasjon-0,65-2,202,228,371,7811,6622.04.2014
Kombinasjonsfond, SEK Aggressiv-0,69-2,2114,458,3511,858,5122.04.2014
Alt - Long/Short aksjer - Europa0,46-1,3016,418,345,569,1622.04.2014
Rente, Europeiske obligasjoner2,531,2111,988,265,425,4522.04.2014
Rente, Global realrente - GBP sikret3,491,046,208,256,379,7022.04.2014
Kombinasjonsfond, GBP Fleksibel0,48-2,0616,438,039,459,3522.04.2014
Rente, EUR Selskapsobligasjoner1,400,4912,328,016,705,3622.04.2014
Livssyklusfond 2046+-0,07-1,6919,068,0010,6110,8422.04.2014
Rente, Asia High-Yield1,01-0,134,117,9411,299,6122.04.2014
Globale aksjer, Fleksibel kapitalisering0,01-2,4421,027,8411,9211,4622.04.2014
Livssyklusfond 2021-2025-0,28-1,6116,017,849,938,9522.04.2014
Rente, Globale obligasjoner - CHF sikret0,200,996,357,8010,968,6122.04.2014
Alt - Diversifisert arbitrasje1,440,4114,727,77-7,6222.04.2014
Rente, EUR Statsobligasjoner2,341,3111,157,682,976,4922.04.2014
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - EUR fokusert2,522,025,347,679,745,7622.04.2014
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner (EUR bias)1,581,008,057,6612,475,4622.04.2014
Rente, Globale Obligasjoner - CHF fokusert1,550,527,827,587,928,2722.04.2014
Rente, Global realrente - USD sikret2,15-0,22-3,497,543,6712,8222.04.2014
Kombinasjonsfond, NOK0,960,4111,687,5210,586,4722.04.2014
Italia12,146,9551,887,498,1819,6022.04.2014
Rente, RMB Obligasjoner-3,18-5,003,057,480,2010,9522.04.2014
Livssyklusfond 2011-2015-0,03-1,3811,597,488,915,6422.04.2014
Livssyklusfond 2026-2030-0,37-1,8518,437,4310,4510,2722.04.2014
Rente, EUR Obligasjoner - fleksibel 1,200,3411,747,418,506,1822.04.2014
Rente, USD Obligasjon - fleksibel0,88-1,213,927,375,8610,1222.04.2014
Rente, Globale obligasjoner - USD sikret0,38-1,612,597,342,6411,7222.04.2014
Rente, EUR Obligasjoner - diversifisert1,790,8311,087,333,855,5022.04.2014
Livssyklusfond 2036-2040-0,44-1,8518,367,3210,6910,2722.04.2014
Konvertible obligasjoner - Global1,07-0,9317,617,277,877,3722.04.2014
Asia6,325,69-6,127,0015,9913,8322.04.2014
Rente, USD Obligasjoner - diversifisert0,84-1,401,126,873,5711,8522.04.2014
Rente, Globale Obligasjoner - USD fokusert0,46-1,48-0,726,822,3910,5522.04.2014
Rente, DKK Obligasjoner0,720,269,186,663,025,6222.04.2014
Livssyklusfond 2016-20200,21-0,9814,766,657,877,0322.04.2014
Globale Aksjer, Valutasikret0,520,4220,496,5911,7912,8922.04.2014
Konvertible obligasjoner - Global, EUR sikret1,050,0020,186,568,106,9522.04.2014
Kombinasjonsfond, USD Forsiktig-0,18-2,195,116,533,159,0822.04.2014
Singapore1,443,350,806,4517,1013,9022.04.2014
Rente, CHF Obligasjoner0,640,578,476,456,958,6022.04.2014
Asia - Stillehavsområdet ink Japan-3,44-4,434,906,459,3911,7022.04.2014
Kombinasjonsfond, USD Fleksibel-0,34-2,028,706,445,709,8122.04.2014
Asia, Øvrige-4,52-5,077,426,4211,8217,8322.04.2014
Bransjefond, Infrastruktur4,633,0112,706,4210,3511,8822.04.2014
Rente, Øvrige obligasjoner1,400,536,766,426,268,0222.04.2014
Kombinasjonsfond, Asia0,99-0,103,246,167,289,4422.04.2014
Konvertible obligasjoner - Asia/Japan-1,32-2,0712,316,108,438,8022.04.2014
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig0,11-0,6812,526,064,065,7622.04.2014
Rente, Globale obligasjoner1,00-0,613,576,023,579,0622.04.2014
Rente, Asia Obligasjoner0,97-0,20-1,276,014,888,6022.04.2014
Nederland-0,44-2,7932,815,9913,1114,1022.04.2014
Rente, Globale obligasjoner - EUR fokusert1,070,138,895,963,315,7622.04.2014
Kombinasjonsfond, EUR Moderat0,63-0,6316,865,925,537,6022.04.2014
Rente, SEK Obligasjoner-1,51-2,803,065,916,485,8522.04.2014
Kombinasjonfond, EUR Aggressiv - Global-0,86-2,1516,465,877,438,7722.04.2014
Alt - Long/Short aksjer - Vekstmarkeder-3,10-4,6013,945,81-12,9022.04.2014
Kombinasjonsfond, CHF Forsiktig0,040,1810,575,806,467,0722.04.2014
Rente, USD, Realrente0,68-1,75-5,265,733,1512,1322.04.2014
Alt - Multistrategi0,26-1,0111,035,694,068,2022.04.2014
Kombinasjonsfond, SEK Forsiktig-2,06-3,397,035,638,556,2122.04.2014
Rente, GBP Kort diversifisert obligasjon0,60-1,0712,775,622,598,8322.04.2014
Alt - Fond av fond - Multistrategi-0,03-1,7613,845,604,427,2822.04.2014
Konvertible obligasjoner - Europa1,04-0,0519,655,596,487,4022.04.2014
Asia - Stillehavsområdet eks Japan2,161,986,595,5512,5512,4822.04.2014
Rente, Globale obligasjoner - EUR sikret0,760,378,445,444,455,5022.04.2014
Euroland, Fleksibel kapitalisering1,61-0,8830,715,439,4115,1622.04.2014
Finland1,990,0536,965,3214,5518,2722.04.2014
Kombinasjonfond, EUR Moderat - Global-0,14-1,2913,205,315,746,5822.04.2014
Rente, USD Statsobligasjoner-0,15-2,141,445,280,2012,6122.04.2014
Taiwan, Store selskaper2,071,9916,295,2110,6513,2922.04.2014
Kombinasjonfond, EUR Forsiktig - Global0,28-0,6411,435,123,605,1622.04.2014
Alt - Long/Short aksjer - USA-1,00-2,1717,245,10-9,2222.04.2014
Kombinasjonsfond, CHF Moderat 0,650,0812,494,938,417,1122.04.2014
Garantertefond-0,61-1,129,964,901,756,6522.04.2014
Rente, EUR Kort selskapsobligasjon-0,49-0,6610,304,892,655,1422.04.2014
Rente, USD, Kort diversifisert obligasjon-0,97-2,562,494,830,3811,6522.04.2014
Rente, Globale obligasjoner - Sikret (øvrig)1,370,450,074,786,8711,2622.04.2014
Rente, Global realrente - EUR sikret2,021,311,874,753,685,3422.04.2014
Konvertible obligasjoner - Øvrige0,08-0,8615,344,736,818,7922.04.2014
Kombinasjonsfond, Øvrig1,050,887,434,737,377,7922.04.2014
Rente, NOK Obligasjoner1,641,012,084,634,271,6622.04.2014
Alt - Long/Short rente0,07-1,028,644,612,657,8422.04.2014
Rente, GBP Kort pengemarked0,26-1,3512,944,610,938,8922.04.2014
Rente, EUR Realrente0,850,257,074,582,026,2122.04.2014
Rente, Obligasjoner europeiske vekstmarkeder-1,00-0,883,934,575,556,2322.04.2014
Alt - Rentearbitrasje0,17-0,9210,204,54-0,766,9422.04.2014
Kapitalbeskyttet-0,31-1,4012,474,513,427,0622.04.2014
Kombinasjonsfond, CHF Aggressiv0,54-0,5312,974,467,847,8022.04.2014
Rente, Øvrig realrente1,331,68-3,494,445,739,8522.04.2014
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel-0,37-1,5215,524,443,648,5122.04.2014
Rente, EUR Statsobligasjon - kort-0,41-0,639,584,420,695,3322.04.2014
Afrika-1,93-3,019,434,298,2113,0722.04.2014
Kombinasjonsfond, SEK Fleksibel-1,88-3,5512,874,229,209,7522.04.2014
Rente, Global realrente1,750,56-2,524,212,987,2222.04.2014
Rente, EUR Kort diversifisert obligasjon-0,47-0,689,464,181,365,1922.04.2014
Øvrige-0,11-1,0310,464,113,8311,3122.04.2014
Bransjefond, Landbruk0,70-0,629,243,9810,8711,9122.04.2014
Alt - Eventdrevet-0,31-1,239,783,962,348,9922.04.2014
Norge0,38-2,0517,483,9516,2615,9622.04.2014
Sør-Afrika og Nambia4,014,9114,533,9414,5212,6422.04.2014
Eiendom, Direkte - øvrig0,54-0,720,333,86-0,368,6222.04.2014
Rente, USD Kort pengemarked-1,35-2,802,143,82-2,2212,1022.04.2014
Rente, USD Pengemarked-1,38-2,852,093,78-1,7412,0522.04.2014
Rente, CHF Pengemarked-0,93-0,117,973,783,537,9522.04.2014
Kombinasjonfond, EUR Fleksibel - Global-0,56-1,7612,373,683,807,6422.04.2014
Rente, GBP Pengemarked0,10-1,4211,233,430,279,0022.04.2014
Alt - Fond av fond - Øvrige-2,14-3,976,443,361,378,0022.04.2014
Rente, AUD Obligasjoner4,193,57-5,463,337,8710,0122.04.2014
Alt - Systematisk futures-1,91-2,495,503,291,2511,7522.04.2014
Rente, EUR Pengemarked, Kort-0,91-0,948,953,280,695,2222.04.2014
Bransjefond, Materialer0,07-1,0121,873,2613,6915,0722.04.2014
Australia og New Zeland6,096,293,243,2414,1815,8322.04.2014
Alt - Markedsnøytral - Aksjer-1,33-2,339,233,22-0,147,8422.04.2014
Rente, NOK Kort obligasjon1,200,922,753,223,370,6922.04.2014
Asia eks Japan0,620,257,023,1611,3913,1022.04.2014
Råverer - Buskap10,925,2021,213,07-19,3122.04.2014
Rente, SEK Pengemarked-3,39-4,192,593,074,305,3922.04.2014
Rente, NOK Pengemarked0,750,612,232,873,080,2222.04.2014
Greater China-3,70-3,9910,362,819,0314,0722.04.2014
Alt - Global makro-1,60-2,347,182,731,299,0922.04.2014
Rente, EUR Pengemarked-1,15-1,088,332,45-0,545,2722.04.2014
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - Lokal valuta0,630,87-7,452,354,167,6522.04.2014
Rente, EUR Kort pengemarked-1,19-1,128,162,22-0,795,3122.04.2014
Rente, CAD Obligasjoner-2,72-1,69-6,292,213,047,9922.04.2014
Hong Kong-4,11-3,995,932,019,6414,5022.04.2014
Alt - Valuta-1,22-2,023,811,91-0,908,1222.04.2014
Rente, Øvrig pengemarked0,41-0,614,371,83-1,059,5522.04.2014
Kombinasjonsfond, Globale vekstmarkeder-0,19-0,150,541,572,678,6622.04.2014
Bransjefond, Alternativ energi1,49-3,4135,711,321,8216,3422.04.2014
Canada1,130,8116,040,97-9,7608.04.2014
Rente, AUD Pengemarked3,573,01-5,740,795,219,2022.04.2014
EMEA-8,42-7,054,960,6612,1514,1222.04.2014
Indonesia21,6313,28-15,890,3318,2720,7622.04.2014
Råverer - Energi1,031,6015,520,31-17,2022.04.2014
Bransjefond, Energi3,753,3823,820,257,5716,2522.04.2014
Globale vekstmarkeder-0,500,433,060,209,9212,8522.04.2014
Alt - Long/Short aksjer - Global0,62-0,3212,610,011,4110,6722.04.2014
Rente, CAD Pengemarked-4,87-2,52-4,38-0,560,516,9122.04.2014
India7,605,778,84-0,6810,4620,8422.04.2014
Kina-7,75-7,356,37-1,435,3617,1122.04.2014
Korea-0,071,2215,02-1,929,4916,0522.04.2014
Rente, JPY Obligasjoner1,61-1,01-0,80-2,05-1,4416,5322.04.2014
Europeiske vekstmarkeder eks. Russland0,77-0,6111,17-2,946,9817,0622.04.2014
Råvarer - Verdifulle metaller4,15-0,15-6,64-2,974,0222,8222.04.2014
Latin-Amerika0,123,38-8,57-4,637,9816,0122.04.2014
Tyrkia10,0612,55-21,63-4,8712,5628,7022.04.2014
Råvarer - Bred råvarekurv2,552,737,05-5,112,1512,4322.04.2014
Bransjefond, Øvrige3,191,1815,49-5,306,6318,3822.04.2014
Amerika, Øvrige1,796,80-3,42-5,97-18,8122.04.2014
BRIK-4,48-3,263,83-6,335,6215,7722.04.2014
Alt - Volatilitet-1,63-1,402,01-7,184,4712,5222.04.2014
Trading - Belånt/invers råvarer-1,00-1,00-4,93-7,60-7,8937,5831.03.2014
Europeiske vekstmarkeder-12,77-11,34-4,48-8,137,5318,5022.04.2014
Brasil2,266,89-10,88-8,445,8419,4622.04.2014
Bransjefond, Naturressurser3,331,5413,35-9,775,0116,8522.04.2014
Trading - Belånt/invers aksjer-0,90-2,265,76-10,54-3,4232,2522.04.2014
Råvarer - Industrielle og generelle metaller-3,16-4,23-1,26-10,82-18,5122.04.2014
Russland-22,30-19,84-6,81-12,186,9422,3522.04.2014
Bransjefond, Verdifulle metaller10,35-1,53-10,50-23,85-5,4328,2422.04.2014
Debt Arbitrage-------
Equity Market Neutral-------
Europe Long/Short Equity-------
Fund of Funds - Multistrategy-------
Global Long/Short Equity-------
Global Macro-------
Konvertible obligasjoner - Sikret (øvrig)1,52-0,0317,62--8,6222.04.2014
Long/Short Debt-------
Long-Only Debt -------
Multistrategy-------
Rente, Globale Obligasjoner - NOK sikret-------
Systematic Futures-------
En utfyllende liste gjennomsnittlig avkastning for fond innenfor en Morningstar Kategori. Avkastning for 3 mnd, I år, 1 år, 3 år, og 5 år, samt 3 år std. avv.
Kursutvikling er presentert i norsk krone (NOK).