Morningstar.no bruker informasjonskapsler (cookies) for blant annet trafikkmåling, annonser og forbedret brukeropplevelse. Fortsett å bruke Morningstar.no som normalt om du godtar dette. Finn ut mer om hvordan vi benytter informasjonskapsler ved å klikke her. Aksepter informasjonskapsler

Kategoriavkastning: Totalavkastning

Kategori

En liste over Morningstar Kategori med gjennomsnittlig løpende avkastning (3 måneder, i år, 1 år, 3 år, 5 år) for alle fondene i kategorien. Morningstar Kategori blir benyttet som refereranse for fond i for eksempel Morningstar Fondsrapporter.

Klikk på kategorinavn for å se en liste med fond tilhørende kategorien.

×
Morningstar
Kategori
Avk. i år %3 Mnd avkast. %1 År avkast. %3 År p.a. %5 år p.a. %3 år Std avvDato
Kina - A aksjer13,838,2214,4837,4521,8635,2327.06.2017
Sveits, Små-/ mellomstore selskaper24,3812,4039,3025,5027,7012,4127.06.2017
Japan, Små-/ mellomstore selskaper15,487,6621,0024,3624,5714,9227.06.2017
Bransjefond, Teknologi20,228,9237,5024,1322,8615,4127.06.2017
India20,815,3023,4922,1122,0019,4127.06.2017
Danmark19,9210,5227,6222,0129,8913,8927.06.2017
Sverige, Små-/ mellomstore selskaper16,5811,4929,7621,2927,1315,4127.06.2017
USA, Store selskaper, Vekst11,936,5123,3620,6621,4814,6827.06.2017
Kina21,149,2732,2620,4517,2519,8527.06.2017
Kina og nærliggende23,0710,5133,3220,1118,7617,5727.06.2017
Vietnam13,056,9013,2219,9223,5513,2127.06.2017
Japan, Fleksibel kapitalisering12,196,6324,2419,3619,9615,2427.06.2017
USA, Store selskaper, Blandet6,324,0019,8119,3220,9913,8627.06.2017
USA, Mellomstore selskaper3,072,8018,5519,1121,7215,6727.06.2017
Euroland, Små selskaper23,0211,7231,1519,0815,3614,4727.06.2017
Bransjefond, Bioteknologi18,6210,0430,4819,0126,7128,1827.06.2017
Finland16,5412,9135,4018,6924,4513,7027.06.2017
Rente, RMB High Yield6,512,066,5418,62-9,7927.06.2017
Japan, Store selskaper9,775,2119,8418,2318,0814,5727.06.2017
Asia eks. Japan21,809,0329,0418,1616,3513,9627.06.2017
Bransjefond, Helsevern14,947,4114,8518,0222,5917,2027.06.2017
USA, Små selskaper3,284,0125,7817,8320,4718,0727.06.2017
Rente, Asia High Yield2,190,506,7717,8014,349,6927.06.2017
USA, Fleksibel kapitalisering5,853,3920,3417,7120,0914,9827.06.2017
Europa eks. Storbr., Små/mellomstore19,0810,9330,8517,6724,7413,7427.06.2017
Europa, Små selskaper20,3811,4333,6417,6623,7414,7527.06.2017
Taiwan, Store selskaper17,926,0230,0017,5217,8913,0827.06.2017
Globale, Små selskaper9,386,0723,9117,3521,5113,5427.06.2017
Eiendom, Indirekte - Nord-Amerika2,493,310,4517,2514,7018,4127.06.2017
Globale, Store selskaper, Vekst13,747,5223,0817,2219,0913,1027.06.2017
Hong Kong17,917,4728,1117,0915,4416,9427.06.2017
Asia - Stillehavsområdet ink. Japan14,996,3024,0917,0016,8013,1627.06.2017
USA, Store selskaper, Verdi2,282,1217,1016,9720,1713,9427.06.2017
Indonesia11,857,6519,8115,9911,6521,0427.06.2017
Norden15,0110,3626,7915,9721,1912,5827.06.2017
Europa, Mellomstore selskaper18,6710,6130,9115,7821,8214,2827.06.2017
Bransjefond, Forbruksvarer og tjenester16,086,9021,5115,7617,1413,9427.06.2017
Euroland, Mellomstore selskaper21,9712,0935,8215,7624,0615,3327.06.2017
Sveits, Store selskaper18,329,2927,6115,7120,6712,4427.06.2017
Asia - Stillehavsområdet eks. Japan17,356,3225,7815,5315,2813,6227.06.2017
Globale, Store selskaper, Blanding10,335,7021,0615,4717,9412,5627.06.2017
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner3,431,626,5115,2512,589,1227.06.2017
Bransjefond, Infrastruktur12,085,5715,4215,2516,7512,8427.06.2017
Asia eks. Japan, Små/mellomstore14,594,4519,9615,1418,1813,3927.06.2017
Sverige15,208,8829,2215,1120,4413,0827.06.2017
Rente, Globale selskapsobligasjoner - USD sikret1,782,072,3214,9011,3510,5327.06.2017
Rente, Asia Obligasjoner2,200,912,1514,8710,749,6627.06.2017
Globale, Store selskaper, Verdi7,744,1922,1214,8618,4412,3627.06.2017
Rente, Global realrente - USD sikret-1,22-0,261,6814,809,7211,0227.06.2017
Bransjefond, Finans9,794,6334,2914,7217,9417,5327.06.2017
Rente, Globale obligasjoner - ILS sikret9,503,6111,3714,6814,729,9727.06.2017
Global Utbytte8,524,5917,8814,5817,0511,7127.06.2017
Asia - Stillehavsområdet eks. Japan Utbytte14,135,0921,0014,5015,0212,5927.06.2017
Europa, Store selskaper, Vekst16,529,2723,9514,4618,6113,4427.06.2017
Global, Fleksibel kapitalisering11,136,2121,6214,4617,0912,9927.06.2017
Sverige/Global13,237,1925,9814,4518,2612,0827.06.2017
Konvertible obligasjoner - Global, USD sikret3,292,279,4514,4214,0711,0427.06.2017
Tyskland, Store selskaper18,0810,6233,6814,3521,6317,0427.06.2017
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner4,852,096,8914,3111,329,0527.06.2017
Tyskland, Små-/ mellomstore selskaper20,4712,1626,3214,2118,8514,8227.06.2017
Livssyklusfond 2046+10,895,9519,3214,0516,1711,1727.06.2017
Europa eks. Storbr., Store selskaper16,5810,3828,9113,9920,6913,9027.06.2017
Rente, Global High Yield2,492,179,9713,9812,809,1927.06.2017
Livssyklusfond 2041-204510,255,6418,7113,8915,6311,0327.06.2017
Kombinasjonsfond, USD Moderat3,822,598,7413,8713,0210,6527.06.2017
Rente, USD Selskapsobligasjoner2,182,240,7613,8610,1510,3627.06.2017
Rente, USD Obligasjoner - fleksibel1,541,394,7613,8310,519,8327.06.2017
Bransjefond, Private Equity13,797,9228,9113,7720,2713,5927.06.2017
Eiendom, Indirekte - Global4,914,264,9813,7114,2214,8827.06.2017
BRIK12,624,2328,1013,5712,4414,8927.06.2017
Eiendom, Indirekte - Europa12,4810,6912,5413,5718,9716,1227.06.2017
Storbritannia, Små selskaper16,628,8831,3513,5620,6517,6627.06.2017
Rente, Global fleksibel - USD sikret1,151,194,5013,5510,6210,4227.06.2017
Rente, Globale Obligasjoner - USD fokusert2,012,08-0,5013,509,6810,0227.06.2017
Kombinasjonsfond, Asia7,823,0110,5113,4611,5112,1127.06.2017
Rente, USD High Yield1,771,899,1813,3912,169,4427.06.2017
Bransjefond, Økologi12,457,3221,7613,3818,0913,0327.06.2017
Rente, USD Obligasjoner - diversifisert0,931,42-0,8013,299,0210,7027.06.2017
Rente, Globale obligasjoner - USD sikret-0,110,82-0,7313,249,4311,1627.06.2017
Livssyklusfond 2036-204010,515,9418,0213,1915,9210,7827.06.2017
Frankrike, Store selskaper17,4411,9034,2213,1419,2714,1827.06.2017
Livssyklusfond 2031-20359,675,3616,9213,1315,4610,8027.06.2017
Globale vekstmarkeder, Små/mellomstore16,966,9923,7513,1012,9312,4627.06.2017
Thailand9,463,8315,8513,1013,4913,2627.06.2017
Rente, USD Realrente-1,58-0,33-0,4013,027,2210,4627.06.2017
Rente, Global fleksibel2,511,925,1512,9710,529,2227.06.2017
Euroland, Store selskaper16,749,8733,2312,7920,2414,8127.06.2017
Rente, HKD Obligasjoner-0,690,18-1,6212,747,4910,8127.06.2017
Bransjefond, Materialer8,214,4927,4212,7416,3415,2727.06.2017
Bransjefond, Vann13,086,6821,4912,7019,1611,6627.06.2017
Europa, Fleksibel kapitalisering15,369,0524,4312,6718,4413,8027.06.2017
Bransjefond, Forsyning9,514,237,5312,4913,8014,1927.06.2017
Kombinasjonsfond, USD Aggressiv5,122,899,7012,4712,7311,2227.06.2017
Globale vekstmarkeder16,525,7026,2412,4512,0412,6927.06.2017
Konvertible obligasjoner - Global4,993,288,6512,4013,479,7127.06.2017
Kombinasjonsfond, USD Fleksibel3,802,578,9512,3711,0811,2727.06.2017
Euroland, Fleksibel kapitalisering14,899,1722,3512,3418,0714,2227.06.2017
Konvertible obligasjoner - Asia/Japan2,190,576,1912,3412,469,8527.06.2017
Kombinasjonsfond, USD Forsiktig1,851,685,1512,2610,5810,1727.06.2017
Eiendom, Indirekte - Asia8,492,619,5212,1913,1912,9027.06.2017
Rente, RMB Obligasjoner3,161,68-0,3612,109,429,9927.06.2017
Livssyklusfond 2026-20309,115,4113,7512,0715,0010,1927.06.2017
Rente, Asia Obligasjoner - lokal valuta3,621,190,9511,938,339,3327.06.2017
Rente, Globale selskapsobligasjoner2,752,631,6311,799,559,2527.06.2017
Rente, USD, Korte obligasjoner - diversifisert-1,27-0,08-0,8911,747,7410,5227.06.2017
Kombinasjonsfond, SEK Aggressiv9,805,4214,7611,7314,599,8927.06.2017
Rente, USD Statsobligasjoner0,211,01-2,4811,637,4911,0227.06.2017
Rente, USD Kort pengemarked-1,66-0,26-1,3311,527,1110,8527.06.2017
Bransjefond, Telekommunikasjon5,112,278,2011,4714,9012,6127.06.2017
Europa, Store selskaper, Blanding13,758,0725,4011,4717,3913,0527.06.2017
Kombinasjonsfond, CHF Moderat 7,263,658,1311,4212,0810,2227.06.2017
Rente, USD Pengemarked-1,72-0,29-1,4311,407,0310,8027.06.2017
Rente, ZAR/NAD Pengemarked7,070,0827,0011,384,2312,5027.06.2017
Korea19,645,9717,8711,3210,6613,4327.06.2017
Europa, Store selskaper, Verdi12,137,0629,7011,1818,6013,7827.06.2017
Kombinasjonsfond, GBP Dristig9,355,0017,9411,0914,5812,6927.06.2017
Globale, Umodne markeder12,676,4022,0911,0920,3311,3827.06.2017
Rente, GBP Realrente2,971,564,5211,0910,4412,7327.06.2017
Kombinasjonsfond, EUR Aggressiv - Global10,285,6915,7910,9813,7510,5827.06.2017
Rente, EUR Lange obligasjoner3,846,04-5,1210,9413,2313,2927.06.2017
Asia11,365,2310,8210,8710,9112,5227.06.2017
Kombinasjonsfond, Globale vekstmarkeder10,783,3315,3310,8310,019,6827.06.2017
Kombinasjonsfond, NOK Aggressiv6,163,8017,3310,7812,918,4627.06.2017
Rente, Globale selskapsobligasjoner - CHF sikret6,143,462,1510,7710,6011,4127.06.2017
Singapore15,784,0718,0910,7311,5813,3027.06.2017
Islamske aksjer, Global7,692,8312,8110,7113,2511,9327.06.2017
Norge6,833,7231,3110,4414,5910,6227.06.2017
Europeiske vekstmarkeder eks. Russland21,3110,1530,7710,4112,9412,5127.06.2017
Konvertible obligasjoner - Global, CHF sikret6,493,457,4010,2813,2211,4627.06.2017
Europa Utbytte12,307,4123,9410,2317,2712,4327.06.2017
Storbritannia, Fleksibel kapitalisering10,205,3924,2710,0216,9315,6527.06.2017
Rente, Global High Yield - CHF sikret6,093,278,639,9312,5810,6427.06.2017
Kombinasjonsfond, CHF Aggressiv8,954,428,289,9210,0010,4627.06.2017
Kombinasjonsfond, GBP Moderat dristig8,124,5714,179,9013,4212,0727.06.2017
Rente, JPY Obligasjoner1,79-1,75-14,489,901,8613,0627.06.2017
Rente, Globale obligasjoner - CHF sikret4,142,05-0,429,869,7311,7227.06.2017
Livssyklusfond 2021-20257,744,5910,089,8212,708,8127.06.2017
Rente, Globale obligasjoner3,251,99-1,209,677,339,2227.06.2017
Storbritannia Utbytte9,134,8519,209,6515,8014,1227.06.2017
Rente, Global fleksibel - CHF sikret5,312,524,019,569,8810,6427.06.2017
Storbritannia, Store selskaper, Vekst7,824,0720,089,5314,8314,6227.06.2017
Kombinasjonsfond, SEK Moderat8,294,3210,869,4311,908,5427.06.2017
Spania19,8510,7936,489,2420,6516,4327.06.2017
Rente, CHF Obligasjoner2,941,84-1,869,198,2911,3627.06.2017
Rente, Europeisk High Yield8,795,7611,729,1213,258,7127.06.2017
Storbritannia, Store selskaper, Blanding8,744,8421,718,8814,8413,4927.06.2017
Kombinasjonsfond, CHF Forsiktig5,883,123,868,709,0910,0827.06.2017
Rente, EUR High Yield8,775,5511,018,6312,298,4027.06.2017
Rente, GBP Statsobligasjoner3,332,33-2,938,617,1912,8027.06.2017
Kombinasjonsfond, EUR Moderat - Global8,545,149,658,6110,998,8527.06.2017
Kombinasjonsfond, EUR Moderat9,185,7510,778,6011,499,6427.06.2017
Bransjefond, Landbruk3,132,9911,218,5810,0113,1627.06.2017
Bransjefond, Alternativ energi13,138,4518,788,4917,2315,1027.06.2017
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel - Global8,824,9810,188,3510,359,6027.06.2017
Livssyklusfond 2016-20206,434,106,598,3210,758,3127.06.2017
Kombinasjonsfond, SEK Fleksibel8,224,266,548,079,719,8227.06.2017
Kombinasjonsfond, GBP Moderat6,603,849,418,0611,3311,4327.06.2017
Konvertible obligasjoner - Europa8,615,8310,757,9911,689,1227.06.2017
Storbritannia, Store selskaper, Verdi5,573,7823,607,9915,5912,9627.06.2017
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel10,926,5513,077,9610,9210,5027.06.2017
Rente, SGD Pengemarked2,330,13-3,117,955,567,6527.06.2017
EMEA6,582,4822,447,889,9313,0727.06.2017
Bransjefond, Verdifulle metaller3,57-3,44-14,497,88-2,8938,1727.06.2017
Rente, GBP Obligasjoner - diversifisert4,853,211,447,858,5511,9427.06.2017
Rente, GBP Selskapsobligasjoner5,373,613,207,689,9811,8827.06.2017
Rente, AUD Obligasjoner6,401,671,287,654,078,9727.06.2017
Italia18,039,5635,047,6218,6619,2027.06.2017
Rente, Global realrente0,500,270,477,615,638,3927.06.2017
Rente, CHF Pengemarked2,801,22-1,197,576,4510,6627.06.2017
Australia og New Zeland4,67-0,9911,327,449,7416,3927.06.2017
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner (EUR bias)9,204,716,947,319,457,7727.06.2017
Kombinasjonsfond, NOK Moderat5,422,9312,637,309,316,2627.06.2017
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - Lokal valuta8,362,388,257,305,569,2727.06.2017
Rente, Østeuropa obligasjoner7,734,684,907,268,398,4927.06.2017
Rente, CAD Obligasjoner2,303,05-2,677,064,027,9527.06.2017
Rente, DKK Obligasjoner6,554,472,867,047,818,7027.06.2017
Rente, EUR Selskapsobligasjoner6,374,623,767,029,508,0327.06.2017
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - EUR fokusert10,104,847,096,928,598,4327.06.2017
Konvertible obligasjoner - Global, EUR sikret8,825,459,606,9111,358,9427.06.2017
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig - Global6,944,525,386,878,687,9827.06.2017
Rente, Europeiske obligasjoner5,174,111,436,849,028,3127.06.2017
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig7,284,945,876,819,168,0927.06.2017
Rente, Globale obligasjoner - EUR fokusert5,093,731,586,687,617,8927.06.2017
Kombinasjonsfond, GBP Moderat forsiktig5,053,074,906,659,0110,8627.06.2017
Rente, EUR Obligasjoner - diversifisert5,214,391,036,608,578,3027.06.2017
Rente, Global High Yield - EUR sikret8,395,4810,846,5710,388,0527.06.2017
Rente, EUR Statsobligasjoner4,254,33-0,836,558,528,6727.06.2017
Rente, DKK innlandsobligasjoner6,004,272,236,477,337,9927.06.2017
Rente, EUR Obligasjoner - fleksibel 6,424,324,766,449,038,2227.06.2017
Kombinasjonsfond, GBP Forsiktig4,773,033,396,388,7910,8727.06.2017
Rente, Globale selskapsobligasjoner - EUR sikret7,875,313,426,338,238,1227.06.2017
Livssyklusfond 2011-20155,143,092,446,309,168,5427.06.2017
Råvarer - Verdifulle metaller7,33-0,54-2,266,150,7819,5527.06.2017
Rente, GBP High Yield5,783,827,106,1411,3711,6227.06.2017
Eiendom, Direkte - Storbritannia3,922,53-1,406,058,7912,7427.06.2017
Rente, Global realrente - EUR sikret4,822,902,235,886,547,9927.06.2017
Rente, Global fleksibel - EUR sikret7,504,655,725,867,997,9527.06.2017
Rente, Globale obligasjoner - EUR sikret6,484,191,045,726,918,3627.06.2017
Rente, EUR Realrente3,854,591,755,547,267,5327.06.2017
Kombinasjonsfond, SEK Forsiktig5,412,512,135,217,147,7927.06.2017
Russland-7,83-5,8321,975,175,6422,3027.06.2017
Afrika & Midtøsten3,963,499,005,1311,7914,8227.06.2017
Europeiske vekstmarkeder3,122,3923,455,096,8313,9827.06.2017
Rente, AUD Pengemarked3,27-0,492,484,902,558,4427.06.2017
Rente, EUR Korte selskapsobligasjoner5,173,422,094,856,868,0127.06.2017
Rente, EUR Korte obligasjoner - diversifisert4,983,391,234,816,128,0027.06.2017
Kombinasjonsfond, NOK Forsiktig3,211,586,554,775,693,1327.06.2017
Rente, Global High Yield - GBP sikret5,293,576,174,689,4511,3727.06.2017
Rente, SEK Obligasjoner3,411,65-2,874,614,987,9027.06.2017
Rente, EUR Korte statsobligasjoner4,673,350,774,545,948,1227.06.2017
Rente, Globale selskapsobligasjoner - GBP sikret4,683,39-1,074,417,1810,5427.06.2017
Konvertible obligasjoner - Global, GBP sikret6,553,706,104,389,9113,0727.06.2017
Rente, EUR Pengemarked4,743,140,664,364,938,1927.06.2017
Rente, EUR Pengemarked - kort4,773,180,784,345,168,1427.06.2017
Rente, Global fleksibel - GBP sikret4,812,971,654,298,4911,0227.06.2017
Rente, Globale obligasjoner - GBP sikret3,842,39-2,204,286,6310,7427.06.2017
Rente, EUR Kort pengemarked4,663,110,534,244,768,2027.06.2017
Rente, CAD Pengemarked-0,171,11-2,174,052,188,4827.06.2017
Rente, Global realrente - GBP sikret2,331,50-2,214,005,399,8927.06.2017
Rente, Globale Obligasjoner - NOK sikret2,431,581,943,924,803,4227.06.2017
Rente, SEK Selskapsobligasjoner4,401,690,193,625,067,8627.06.2017
Tyrkia24,5016,226,293,334,6622,2527.06.2017
Rente, NOK Obligasjoner2,060,871,332,643,191,9127.06.2017
Latin-Amerika8,93-1,2018,662,413,2018,6127.06.2017
Canada-2,840,058,022,327,4511,6827.06.2017
Rente, SEK Pengemarked2,800,89-2,982,193,158,1727.06.2017
Rente, GBP Korte obligasjoner - diversifisert1,781,39-3,712,063,5710,6427.06.2017
Eiendom, Direkte - global-0,25-1,17-3,511,980,179,4127.06.2017
Rente, GBP Pengemarked1,361,19-4,201,922,2810,9427.06.2017
Eiendom, Direkte - Europa3,402,46-1,081,702,909,3427.06.2017
Rente, NOK Korte obligasjoner1,300,442,271,632,181,0527.06.2017
Rente, NOK Pengemarked0,850,351,721,622,050,3627.06.2017
Rente, GBP Kort pengemarked1,871,66-4,061,473,1111,0527.06.2017
Rente, NOK High Yield7,020,6717,340,333,786,5027.06.2017
Afrika9,276,0810,00-1,284,0213,8927.06.2017
Bransjefond, Naturressurser-5,31-4,6112,23-1,451,4519,4427.06.2017
Brasil1,27-6,6817,24-3,07-1,3428,2227.06.2017
Råvarer - Landbruk-3,02-3,73-9,05-5,67-3,6514,5927.06.2017
Råvarer - Bred råvarekurv-6,35-3,93-8,02-10,30-5,2212,2427.06.2017
Bransjefond, Energi-15,95-7,76-2,55-11,51-0,1218,3527.06.2017
Afrika & Midtøsten, Øvrige-------
Alt - Diversifisert arbitrasje-------
Alt - Eventdrevet-------
Alt - Fond av fond - Multistrategi-------
Alt - Fond av fond - Øvrige-------
Alt - Global makro-------
Alt - Long/Short aksjer - Europa-------
Alt - Long/Short aksjer - Global-------
Alt - Long/Short aksjer - Øvrige-------
Alt - Long/Short aksjer - UK-------
Alt - Long/Short aksjer - USA-------
Alt - Long/Short aksjer - Vekstmarkeder-------
Alt - Long/Short rente-------
Alt - Markedsnøytral - Aksjer-------
Alt - Multistrategi-------
Alt - Rentearbitrasje-------
Alt - Systematisk futures-------
Alt - Valuta-------
Alt - Volatilitet-------
Amerika, Øvrige-------
Asia - Stillehavsområdet, Valutasikret-------
Asia eks. Japan,Valutasikret-------
Asia, Øvrige-------
Bransjefond, Øvrige-------
Debt Arbitrage-------
Eiendom, Indirekte - Øvrige-------
Equity Market Neutral-------
Europa, Valutasikret-------
Fund of Funds - Multistrategy-------
Garantertefond-------
Global Long/Short Equity-------
Global, Valutasikret-------
Globale vekstmarkeder, Valutasikret-------
Japan,Valutasikret-------
Kapitalbeskyttet-------
Kombinasjonsfond, Øvrig-------
Konvertible obligasjoner - Øvrige-------
Konvertible obligasjoner - Sikret (øvrig)-------
Long/Short Debt-------
Long-Only Debt -------
Øvrige-------
Rente, Fixed Term-------
Rente, Globale obligasjoner - Sikret (øvrig)-------
Rente, High Yield - sikret (øvrig)-------
Rente, Øvrig pengemarked-------
Rente, Øvrig realrente-------
Rente, Øvrige obligasjoner-------
Trading - Belånt/invers aksjer-------
Trading - Belånt/invers øvrig-------
Trading - Belånt/invers råvarer-------
Trading - Belånt/invers renter-------
USA, Valutasikret-------
En utfyllende liste gjennomsnittlig avkastning for fond innenfor en Morningstar Kategori. Avkastning for 3 mnd, I år, 1 år, 3 år, og 5 år, samt 3 år std. avv.
Kursutvikling er presentert i norsk krone (NOK).