Kategoriavkastning: Totalavkastning

Kategori

En liste over Morningstar Kategori med gjennomsnittlig løpende avkastning (3 måneder, i år, 1 år, 3 år, 5 år) for alle fondene i kategorien. Morningstar Kategori blir benyttet som refereranse for fond i for eksempel Morningstar Fondsrapporter.

Klikk på kategorinavn for å se en liste med fond tilhørende kategorien.

×
Morningstar
Kategori
Avk. i år %3 Mnd avkast. %1 År avkast. %3 År p.a. %5 år p.a. %3 år Std avvDato
Bransjefond, Bioteknologi20,867,1499,3552,7537,8221,5527.05.2015
Kina - A aksjer54,8947,47204,4439,4918,4930,1927.05.2015
Bransjefond, Helsevern15,376,6961,4437,4224,4512,1827.05.2015
Danmark19,179,7534,5637,2619,7610,7627.05.2015
Kina31,1625,3085,0931,2114,3216,0627.05.2015
Storbritannia, Små selskaper13,738,6030,7531,0723,7911,4127.05.2015
Sverige, Små-/ mellomstore selskaper15,675,1227,5530,9520,3612,9327.05.2015
Sveits, Små-/ mellomstore selskaper16,897,8836,8630,7120,899,9027.05.2015
Europa, Små selskaper16,708,2428,2030,2419,1510,8027.05.2015
Europa eks. Storbr., Små/mellomstore14,876,9926,3529,9519,0310,2127.05.2015
USA, Mellomstore selskaper8,543,4746,4229,7018,3112,0427.05.2015
Euroland, Mellomstore selskaper14,603,3015,7129,4916,7611,3227.05.2015
Europa, Mellomstore selskaper16,267,1230,2629,4419,3110,1027.05.2015
Italia17,987,2917,3729,2910,9215,9727.05.2015
Bransjefond, Private Equity9,063,8730,5429,2116,7112,2427.05.2015
Spania12,083,0513,1529,1412,9016,5327.05.2015
Europa eks. Storbr., Store selskaper13,324,8026,8529,0416,459,9227.05.2015
Eiendom, Indirekte - Europa11,34-0,6038,5728,7919,3111,2527.05.2015
Sveits, Store selskaper15,577,9633,2128,7018,158,8227.05.2015
USA, Store selskaper, Vekst8,202,5747,7028,6119,4611,1727.05.2015
Storbritannia, Fleksibel kapitalisering13,336,0432,1028,5419,969,8027.05.2015
Japan, Små-/ mellomstore selskaper15,726,5449,9128,4515,9816,5427.05.2015
Storbritannia, Store selskaper, Verdi11,914,6728,2728,4318,628,2927.05.2015
Globale, Små selskaper11,955,4236,9228,4317,0310,3727.05.2015
Bransjefond, Finans10,425,7641,4528,2913,5812,8227.05.2015
India5,75-4,8151,1828,2210,4320,4927.05.2015
USA, Store selskaper, Blandet6,312,2845,0228,0818,2610,3127.05.2015
USA, Fleksibel kapitalisering6,742,4142,9127,9817,9611,6127.05.2015
USA, Store selskaper, Verdi4,451,9340,8327,9417,8410,5827.05.2015
Kina og nærliggende25,2819,1464,3927,7813,8413,0227.05.2015
Euroland, Store selskaper12,143,7521,9727,6913,4310,8327.05.2015
Sverige, Store selskaper12,692,9624,7827,4417,6812,2727.05.2015
Europa, Store selskaper, Vekst15,295,7731,8527,4018,059,0727.05.2015
Tyskland, Store selskaper11,482,5222,8327,3916,4812,9127.05.2015
Bransjefond, Alternativ energi15,808,4128,2327,376,4613,3427.05.2015
Bransjefond, Teknologi10,924,3847,7827,2217,2612,2127.05.2015
Finland12,923,1523,2927,1413,1813,7727.05.2015
Frankrike, Store selskaper14,175,0720,7326,9612,879,9327.05.2015
Europa, Store selskaper, Verdi12,074,0422,6626,9113,899,7927.05.2015
Hong Kong23,9918,1962,3026,8214,3213,4327.05.2015
USA, Små selskaper6,782,8339,0326,6217,4213,9527.05.2015
Norden15,556,8625,2826,6216,4311,2727.05.2015
Europa Utbytte10,783,2823,7126,5115,758,5027.05.2015
Globale, Store selskaper, Verdi9,193,7634,5526,3715,288,6527.05.2015
Storbritannia, Store selskaper, Vekst13,355,2434,9926,2017,359,1827.05.2015
Europa, Fleksibel kapitalisering13,595,9525,6926,1015,459,7127.05.2015
Storbritannia, Store selskaper, Blanding12,334,6330,4426,1017,538,5827.05.2015
Europa, Store selskaper, Blanding12,864,7526,9926,0615,139,0027.05.2015
Japan, Store selskaper19,258,5050,7125,8412,4514,4527.05.2015
Bransjefond, Vann5,963,3024,5925,7416,079,5827.05.2015
Euroland, Fleksibel kapitalisering9,252,6625,4925,67-10,7227.05.2015
Sverige/Global10,683,0130,3125,6516,229,9827.05.2015
Nederland13,204,5227,4325,6213,0411,5027.05.2015
Globale, Store selskaper, Vekst10,324,0740,5525,4715,369,4827.05.2015
Bransjefond, Telekommunikasjon10,312,6336,3925,4316,9010,8727.05.2015
Bransjefond, Økologi11,645,4730,7925,0612,739,9627.05.2015
Globale, Store selskaper, Blanding9,423,7835,8524,6114,828,7627.05.2015
Afrika & Midtøsten6,462,7722,5324,0013,7911,1527.05.2015
Asia - Stillehavsområdet ink. Japan16,388,4244,9623,7712,6711,0427.05.2015
Vietnam4,42-1,8434,5723,718,1516,9327.05.2015
Global, Fleksibel kapitalisering9,563,9233,8623,5913,469,7627.05.2015
Eiendom, Indirekte - Asia12,886,4439,5723,2614,3014,1827.05.2015
Asia eks. Japan14,898,2946,6823,1712,9811,1827.05.2015
Bransjefond, Forbruksvarer og tjenester10,453,8438,4923,1516,8211,3627.05.2015
Taiwan, Store selskaper15,538,3541,1423,1514,5411,1227.05.2015
Global Utbytte8,102,8432,0623,0415,768,2627.05.2015
Bransjefond, Infrastruktur7,684,6238,2622,4313,2711,1427.05.2015
Livssyklusfond 2036-20407,813,2429,5221,9612,757,9427.05.2015
Globale, Umodne markeder3,762,9920,2321,698,869,4127.05.2015
Kombinasjonsfond, GBP Aggressiv8,903,6131,9521,6514,527,9427.05.2015
Livssyklusfond 2046+8,092,6930,9621,6413,058,8827.05.2015
Asia - Stillehavsområdet eks. Japan11,385,1037,1621,6213,2410,8227.05.2015
Livssyklusfond 2031-20357,452,8529,3921,4513,278,0427.05.2015
Livssyklusfond 2041-20458,062,9630,8421,2913,238,3727.05.2015
Konvertible obligasjoner - Global, USD sikret9,774,2639,1121,0611,999,3327.05.2015
Livssyklusfond 2026-20305,872,4028,1221,0212,237,5727.05.2015
Eiendom, Indirekte - Global5,090,6136,5920,6314,8912,6527.05.2015
Tyskland, Små-/ mellomstore selskaper7,142,4918,0720,6214,8311,2927.05.2015
Konvertible obligasjoner - Global, CHF sikret13,803,5229,9220,4915,949,8727.05.2015
Konvertible obligasjoner - Global, GBP sikret7,903,3627,5620,2613,618,6627.05.2015
Bransjefond, Materialer12,204,8834,3820,2510,9411,9927.05.2015
Bransjefond, Forsyning1,982,3528,4219,5912,0811,7227.05.2015
Kombinasjonsfond, SEK Aggressiv5,232,0622,6219,5713,228,3827.05.2015
Eiendom, Indirekte - Nord-Amerika1,28-2,4235,8918,9515,6816,4427.05.2015
Kombinasjonsfond, GBP Moderat6,872,7129,2918,8212,757,6827.05.2015
Konvertible obligasjoner - Global7,613,3429,7018,8111,207,9327.05.2015
Islamske aksjer, Global8,963,2429,6118,6810,539,3327.05.2015
Rente, GBP High Yield6,232,6322,8718,6714,238,3127.05.2015
Kombinasjonsfond, USD Moderat7,422,6334,8118,4510,858,6227.05.2015
Konvertible obligasjoner - Asia/Japan9,798,4230,8618,229,679,0527.05.2015
Livssyklusfond 2021-20253,551,4222,1118,0011,067,0327.05.2015
Thailand1,10-5,2836,6517,7819,8016,9227.05.2015
Kombinasjonsfond, EUR Aggressiv - Global4,321,9423,6417,759,857,8327.05.2015
Bransjefond, Landbruk7,463,0331,5317,5812,379,7627.05.2015
Kombinasjonsfond, EUR Aggressiv4,401,5318,0117,569,328,0227.05.2015
Kombinasjonsfond, GBP Fleksibel6,732,4227,7717,4111,588,9227.05.2015
Eiendom, Direkte - Storbritannia4,822,6932,2417,2711,9510,3627.05.2015
Kombinasjonsfond, USD Aggressiv7,963,0136,4017,199,708,4827.05.2015
Rente, Global High Yield - CHF sikret11,352,1823,8917,1016,589,4627.05.2015
Rente, Asia High Yield8,204,9036,8117,0911,129,2927.05.2015
Kombinasjonsfond, Asia8,333,5335,8417,0511,7910,0827.05.2015
Singapore4,984,2226,3516,9611,0010,7327.05.2015
Rente, GBP Selskapsobligasjoner3,390,4127,7516,8012,809,6927.05.2015
Rente, Global High Yield - GBP sikret5,431,9920,3116,5713,868,1827.05.2015
Kombinasjonsfond, USD Fleksibel7,993,2432,8416,509,539,3127.05.2015
Euroland, Små selskaper6,343,2211,8116,3412,6111,6127.05.2015
Norge10,165,399,5616,1710,3311,1327.05.2015
Rente, Global High Yield6,562,8528,5216,1111,298,4827.05.2015
Europeiske vekstmarkeder eks. Russland1,802,5112,4716,004,2112,6527.05.2015
Rente, USD High Yield6,642,5229,1215,9511,638,9627.05.2015
Globale vekstmarkeder8,903,9829,0515,777,9910,7327.05.2015
Asia2,89-0,3927,2715,7712,9812,2827.05.2015
Kombinasjonsfond, GBP Forsiktig5,041,7826,8715,7611,448,1027.05.2015
BRIK15,706,7035,6315,664,9213,2827.05.2015
Rente, Globale obligasjoner - ILS sikret5,283,7124,6215,5610,989,7327.05.2015
Kombinasjonsfond, SEK Moderat1,832,1616,5115,5210,807,3920.05.2015
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner8,095,1932,5215,259,848,8627.05.2015
Kombinasjonsfond, CHF Moderat 9,842,4628,7015,2011,928,2827.05.2015
Kombinasjonsfond, CHF Aggressiv10,152,1828,2715,139,838,0527.05.2015
Korea14,108,0127,3415,059,5112,6727.05.2015
Konvertible obligasjoner - Global, EUR sikret-1,190,9011,8014,878,807,3627.05.2015
Australia og New Zeland5,53-1,7417,1514,799,0715,7427.05.2015
Malaysia5,740,3216,1514,7812,8011,2927.05.2015
Rente, Global fleksibel - GBP sikret2,842,2521,1514,7011,068,6720.05.2015
Rente, Europeisk High Yield-2,69-0,018,6914,6310,396,9027.05.2015
Livssyklusfond 2016-20201,330,7418,1114,578,696,6727.05.2015
Kombinasjonsfond, USD Forsiktig5,801,7833,7214,527,619,5627.05.2015
Rente, GBP Realrente2,762,3133,2414,4514,7911,1227.05.2015
EMEA9,132,9620,5114,267,7512,3727.05.2015
Konvertible obligasjoner - Europa1,190,6011,6114,257,576,6627.05.2015
Rente, EUR Lange obligasjoner-4,96-5,2421,3714,2210,3310,6027.05.2015
Rente, Globale selskapsobligasjoner - CHF sikret9,210,5826,6114,2114,0110,7827.05.2015
Rente, EUR High Yield-3,38-0,357,7314,2010,016,8627.05.2015
Rente, Globale selskapsobligasjoner - USD sikret4,881,0834,4614,148,8611,3427.05.2015
Rente, GBP Obligasjoner - diversifisert2,970,6328,2514,1411,6610,2227.05.2015
Kombinasjonsfond, EUR Moderat1,400,3014,8713,977,557,6127.05.2015
Rente, RMB Obligasjoner5,775,3835,9113,748,3611,0427.05.2015
Tyrkia-7,65-2,9314,7613,713,1027,5427.05.2015
Rente, Globale obligasjoner - CHF sikret8,370,8824,3813,6612,3310,8827.05.2015
Kombinasjonsfond, EUR Moderat - Global0,190,4116,8113,597,496,8727.05.2015
Rente, Globale selskapsobligasjoner - GBP sikret3,410,5822,7113,5810,178,9227.05.2015
Rente, USD Selskapsobligasjoner4,661,0033,2813,189,1111,1227.05.2015
Rente, USD Obligasjoner - fleksibel5,422,1931,8613,158,3410,1127.05.2015
Rente, Asia Obligasjoner5,612,8133,3512,957,349,8427.05.2015
Kombinasjonsfond, SEK Fleksibel4,501,4017,5212,896,929,1227.05.2015
Canada0,916,5123,1712,887,799,7630.04.2015
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner5,653,1528,0812,859,318,5527.05.2015
Rente, Globale obligasjoner - GBP sikret2,700,4122,9312,749,909,1727.05.2015
Rente, Global fleksibel - CHF sikret8,101,2622,7312,73-9,6420.05.2015
Rente, Global fleksibel - USD sikret2,601,1028,0612,656,6210,3320.05.2015
Kombinasjonsfond, NOK4,912,0315,2812,629,244,7627.05.2015
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel - Global1,150,7916,1512,626,777,6627.05.2015
Kombinasjonsfond, CHF Forsiktig10,341,1826,0012,469,728,6627.05.2015
Rente, Globale selskapsobligasjoner2,770,6127,8612,447,829,6527.05.2015
Livssyklusfond 2011-2015-0,860,2114,1612,438,506,8027.05.2015
Rente, Globale obligasjoner - USD sikret3,911,2133,3112,037,2711,5627.05.2015
Afrika1,761,8714,3911,954,9111,4527.05.2015
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel0,370,4912,1011,945,857,9627.05.2015
Rente, Globale Obligasjoner - USD fokusert4,762,5332,3811,757,2410,6727.05.2015
Rente, GBP Statsobligasjoner1,600,2331,1811,6711,1011,5827.05.2015
Rente, HKD Obligasjoner5,783,0235,1211,616,9611,3527.05.2015
Rente, CHF Obligasjoner8,031,4724,4011,5610,4510,9027.05.2015
Rente, USD Obligasjoner - diversifisert4,491,5933,0911,387,5611,5427.05.2015
Kombinasjonsfond, Globale vekstmarkeder6,492,9924,8311,335,978,2727.05.2015
Rente, Global High Yield - EUR sikret-3,72-0,284,5611,189,216,8627.05.2015
Rente, Global fleksibel2,061,1127,4111,136,729,6120.05.2015
Rente, Global realrente - USD sikret4,590,9834,7310,908,2112,4027.05.2015
Rente, Europeiske obligasjoner-4,06-1,7812,2510,716,646,9227.05.2015
Rente, Asia Obligasjoner - lokal valuta3,450,9928,6010,577,159,5027.05.2015
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig-2,72-0,7910,7810,465,856,5127.05.2015
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig - Global-2,38-0,5712,5410,415,636,4627.05.2015
Rente, EUR Selskapsobligasjoner-5,88-2,138,4810,266,706,6127.05.2015
Rente, USD, Korte obligasjoner - diversifisert4,252,1730,689,964,8911,1227.05.2015
Rente, Global realrente - GBP sikret2,700,1822,239,949,539,3627.05.2015
Rente, EUR Obligasjoner - fleksibel -4,66-1,327,869,796,496,6227.05.2015
Kombinasjonsfond, SEK Forsiktig-0,960,6110,619,787,376,7027.05.2015
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner (EUR bias)-2,981,576,739,587,936,3027.05.2015
Rente, USD Statsobligasjoner3,591,8030,939,365,4711,8627.05.2015
Rente, EUR Statsobligasjoner-6,19-2,9710,459,275,567,3827.05.2015
Rente, Globale obligasjoner1,13-0,2222,619,256,529,2527.05.2015
Rente, CHF Pengemarked8,101,3922,709,127,9110,0927.05.2015
Rente, EUR Obligasjoner - diversifisert-6,05-2,499,399,005,526,9627.05.2015
Rente, USD Kort pengemarked3,801,9930,478,973,7811,3827.05.2015
Rente, USD Pengemarked3,861,9630,358,953,7711,3327.05.2015
Rente, Østeuropa obligasjoner-2,070,079,008,935,037,4427.05.2015
Rente, Globale selskapsobligasjoner - EUR sikret-5,87-2,076,868,706,086,7127.05.2015
Rente, GBP Kort pengemarked2,131,2119,308,455,219,0727.05.2015
Rente, Globale obligasjoner - EUR fokusert-4,14-1,3110,698,224,856,8427.05.2015
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - EUR fokusert-4,150,225,058,116,827,2627.05.2015
Rente, Global fleksibel - EUR sikret-5,17-1,215,708,085,21-27.05.2015
Rente, DKK Lange obligasjoner-6,90-2,938,837,916,267,0327.05.2015
Europeiske vekstmarkeder13,316,445,187,860,5615,5927.05.2015
Rente, Globale obligasjoner - EUR sikret-6,43-2,015,997,425,196,9927.05.2015
Rente, GBP Pengemarked1,801,1419,027,374,389,2227.05.2015
Rente, USD Realrente4,941,2929,097,326,6111,8727.05.2015
Indonesia-4,45-5,1419,707,268,4722,1627.05.2015
Rente, EUR Korte selskapsobligasjoner-6,16-1,145,287,253,896,7427.05.2015
Rente, EUR Realrente-5,25-2,237,326,803,736,2127.05.2015
Rente, Globale Obligasjoner - NOK sikret1,55-0,104,966,356,742,8327.05.2015
Rente, DKK Obligasjoner-7,35-2,576,266,234,336,8027.05.2015
Rente, Global realrente-0,95-0,9516,886,134,868,8427.05.2015
Rente, SEK Selskapsobligasjoner-4,431,102,136,125,326,7120.05.2015
Rente, SEK Obligasjoner-3,85-0,306,775,935,696,8727.05.2015
Rente, EUR Korte statsobligasjoner-6,27-1,135,225,923,026,9327.05.2015
Rente, EUR Korte obligasjoner - diversifisert-6,28-1,235,385,913,066,8427.05.2015
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - Lokal valuta-0,27-0,7512,175,593,698,7427.05.2015
Rente, Global realrente - EUR sikret-5,96-2,197,615,505,246,9927.05.2015
Rente, CAD Obligasjoner-1,75-0,0521,164,914,258,7127.05.2015
Rente, EUR Pengemarked - kort-6,60-1,174,494,682,236,9827.05.2015
Bransjefond, Energi4,413,31-7,804,490,6214,0327.05.2015
Rente, NOK Obligasjoner0,09-0,325,054,274,191,7027.05.2015
Rente, EUR Pengemarked-6,70-1,124,334,211,776,9927.05.2015
Rente, EUR Kort pengemarked-6,70-1,134,284,011,537,0027.05.2015
Rente, AUD Obligasjoner-1,69-1,1416,343,907,4610,6727.05.2015
Rente, NOK Korte obligasjoner0,870,532,253,143,100,7627.05.2015
Russland33,6514,874,512,97-2,3223,8527.05.2015
Rente, CAD Pengemarked-3,522,1014,112,750,928,4027.05.2015
Rente, NOK Pengemarked0,720,402,012,562,810,2027.05.2015
Rente, AUD Pengemarked-1,620,7910,572,443,149,7827.05.2015
Bransjefond, Naturressurser1,91-1,421,761,66-1,5014,3027.05.2015
Latin-Amerika-3,84-2,72-0,171,12-0,9814,3227.05.2015
Råvarer - Landbruk-10,13-4,92-7,93-2,411,0416,8227.05.2015
Brasil-9,39-5,41-8,36-2,95-4,7919,1227.05.2015
Råvarer - Bred råvarekurv-5,35-1,19-11,24-3,90-2,2511,9527.05.2015
Råvarer - Verdifulle metaller0,94-1,9311,54-4,80-0,3320,4527.05.2015
Rente, JPY Obligasjoner0,28-1,517,99-5,26-1,0414,6627.05.2015
Bransjefond, Verdifulle metaller7,33-2,948,28-13,84-11,8032,7827.05.2015
Afrika & Midtøsten, Øvrige-------
Alt - Diversifisert arbitrasje-------
Alt - Eventdrevet-------
Alt - Fond av fond - Multistrategi-------
Alt - Fond av fond - Øvrige-------
Alt - Global makro-------
Alt - Long/Short aksjer - Europa-------
Alt - Long/Short aksjer - Global-------
Alt - Long/Short aksjer - UK-------
Alt - Long/Short aksjer - USA-------
Alt - Long/Short aksjer - Vekstmarkeder-------
Alt - Long/Short rente-------
Alt - Markedsnøytral - Aksjer-------
Alt - Multistrategi-------
Alt - Rentearbitrasje-------
Alt - Systematisk futures-------
Alt - Valuta-------
Alt - Volatilitet-------
Asia - Stillehavsområdet, Valutasikret-------
Asia eks. Japan,Valutasikret-------
Asia, Øvrige-------
Bransjefond, Øvrige-------
Debt Arbitrage-------
Eiendom, Indirekte - Øvrige-------
Equity Market Neutral-------
Europa, Valutasikret-------
Europe Long/Short Equity-------
Fund of Funds - Multistrategy-------
Garantertefond-------
Global Long/Short Equity-------
Global, Valutasikret-------
Globale vekstmarkeder, Valutasikret-------
Japan,Valutasikret-------
Kapitalbeskyttet-------
Kombinasjonsfond, Øvrig-------
Konvertible obligasjoner - Øvrige-------
Konvertible obligasjoner - Sikret (øvrig)-------
Long/Short Debt-------
Long-Only Debt -------
Øvrige-------
Rente, Fixed Term-------
Rente, Globale obligasjoner - Sikret (øvrig)-------
Rente, High Yield - sikret (øvrig)-------
Rente, Øvrig pengemarked-------
Rente, Øvrig realrente-------
Rente, Øvrige obligasjoner-------
Trading - Belånt/invers aksjer-------
Trading - Belånt/invers øvrig-------
Trading - Belånt/invers råvarer-------
Trading - Belånt/invers renter-------
USA, Valutasikret-------
En utfyllende liste gjennomsnittlig avkastning for fond innenfor en Morningstar Kategori. Avkastning for 3 mnd, I år, 1 år, 3 år, og 5 år, samt 3 år std. avv.
Kursutvikling er presentert i norsk krone (NOK).