Morningstar.no bruker informasjonskapsler (cookies) for blant annet trafikkmåling, annonser og forbedret brukeropplevelse. Fortsett å bruke Morningstar.no som normalt om du godtar dette. Finn ut mer om hvordan vi benytter informasjonskapsler ved å klikke her. Aksepter informasjonskapsler

Kategoriavkastning: Totalavkastning

Kategori

En liste over Morningstar Kategori med gjennomsnittlig løpende avkastning (3 måneder, i år, 1 år, 3 år, 5 år) for alle fondene i kategorien. Morningstar Kategori blir benyttet som refereranse for fond i for eksempel Morningstar Fondsrapporter.

Klikk på kategorinavn for å se en liste med fond tilhørende kategorien.

×
Morningstar
Kategori
Avk. i år %3 Mnd avkast. %1 År avkast. %3 År p.a. %5 år p.a. %3 år Std avvDato
Danmark-0,886,1120,2134,0221,9511,3027.05.2016
Sveits, Små-/ mellomstore selskaper-0,195,6712,3527,8815,8611,3227.05.2016
Bransjefond, Bioteknologi-23,854,77-20,6027,0928,5728,1427.05.2016
Sverige, Små-/ mellomstore selskaper-4,085,6514,5226,0317,2113,6327.05.2016
Vietnam-0,623,8112,1025,8324,3615,6227.05.2016
Bransjefond, Helsevern-11,451,28-4,5025,1221,6515,8127.05.2016
Kina - A aksjer-16,497,61-28,1724,9316,1539,3327.05.2016
Storbritannia, Små selskaper-7,196,945,5623,8618,5013,3827.05.2016
Bransjefond, Teknologi-6,773,192,4823,0415,9014,9327.05.2016
USA, Store selskaper, Vekst-7,602,533,3422,9719,3913,8427.05.2016
USA, Mellomstore selskaper-2,296,173,2922,6517,2413,9527.05.2016
India-6,1013,581,8922,4912,2321,4827.05.2016
Europa eks. Storbr., Små/mellomstore-5,135,559,4422,4515,4011,7927.05.2016
Japan, Små-/ mellomstore selskaper-1,758,5712,4322,4320,6415,8527.05.2016
Eiendom, Indirekte - Europa-3,408,6610,0422,3714,8513,3627.05.2016
Europa, Små selskaper-5,726,118,4522,3215,3112,5427.05.2016
USA, Store selskaper, Blandet-4,303,384,8021,8218,6712,5027.05.2016
Europa, Mellomstore selskaper-7,044,852,8821,5715,5111,9427.05.2016
Euroland, Mellomstore selskaper-5,197,984,0420,8813,1612,9027.05.2016
USA, Fleksibel kapitalisering-5,783,180,3320,5516,6713,8927.05.2016
Eiendom, Direkte - Storbritannia-7,110,336,1720,5412,7110,4227.05.2016
Norden-3,805,597,4120,1213,1011,4127.05.2016
Rente, RMB High Yield-1,370,078,3620,02-10,2527.05.2016
Finland-4,084,735,9419,9610,1713,3027.05.2016
USA, Store selskaper, Verdi-2,983,703,7419,9617,6312,4527.05.2016
Euroland, Små selskaper-4,047,9213,6719,8312,2912,9027.05.2016
Bransjefond, Telekommunikasjon-4,090,953,3919,7914,8711,5127.05.2016
Nederland-2,676,075,2419,5711,0112,8627.05.2016
Globale, Små selskaper-4,385,682,3219,5715,0812,4727.05.2016
Eiendom, Indirekte - Nord-Amerika-2,603,8814,1518,8817,0817,4627.05.2016
USA, Små selskaper-4,305,69-0,7318,4115,3216,0627.05.2016
Storbritannia Utbytte-6,464,53-1,1518,2115,4611,0027.05.2016
Globale, Store selskaper, Vekst-6,893,980,1018,1014,0712,2427.05.2016
Storbritannia, Fleksibel kapitalisering-6,886,29-2,0817,9814,8612,2427.05.2016
Rente, EUR Lange obligasjoner3,82-1,2815,7817,7014,8411,4527.05.2016
Storbritannia, Store selskaper, Vekst-7,224,51-2,2217,5513,8811,6427.05.2016
Rente, Asia High Yield0,362,7912,2617,5213,808,4927.05.2016
Europa eks. Storbr., Store selskaper-6,954,450,3717,4013,0311,8127.05.2016
Europa, Store selskaper, Vekst-6,333,841,9317,0913,9511,3927.05.2016
Globale, Store selskaper, Verdi-4,364,31-0,5916,8513,5511,1127.05.2016
Europa, Fleksibel kapitalisering-6,524,581,2116,8112,0211,7827.05.2016
Rente, GBP Statsobligasjoner-1,622,118,2116,7412,6610,6227.05.2016
Sveits, Store selskaper-6,943,59-3,1016,7212,3411,3427.05.2016
Global, Fleksibel kapitalisering-4,874,800,1516,5911,6011,9527.05.2016
Global Utbytte-3,582,962,5516,5714,1210,3527.05.2016
Bransjefond, Økologi-6,413,86-1,4116,5711,5112,4027.05.2016
Bransjefond, Forsyning1,221,597,3416,5612,0311,9927.05.2016
Globale, Store selskaper, Blanding-5,723,91-0,1016,4913,2011,4527.05.2016
Konvertible obligasjoner - Global, USD sikret-7,60-0,701,3016,2212,7010,2327.05.2016
Japan, Store selskaper-8,993,56-0,8516,1614,3215,5627.05.2016
Eiendom, Indirekte - Global-3,154,497,1716,1314,1913,9427.05.2016
Sverige, Store selskaper-4,613,930,5016,0811,9012,0127.05.2016
Rente, GBP Selskapsobligasjoner-3,055,615,0116,0713,069,6227.05.2016
Rente, GBP Realrente-2,553,634,5716,0314,2311,2527.05.2016
Rente, GBP High Yield-2,658,053,0815,8612,599,8027.05.2016
Bransjefond, Infrastruktur-0,134,05-0,2915,8411,4212,3727.05.2016
Euroland, Fleksibel kapitalisering-4,765,456,6315,839,6112,3127.05.2016
Storbritannia, Store selskaper, Blanding-6,005,49-3,9515,8313,3711,2627.05.2016
Rente, GBP Obligasjoner - diversifisert-2,774,285,7315,7812,569,8927.05.2016
Rente, Globale selskapsobligasjoner - USD sikret-2,03-0,149,6215,7013,2710,3527.05.2016
Tyskland, Små-/ mellomstore selskaper-5,593,466,5415,6411,5913,1127.05.2016
Europa Utbytte-6,264,17-0,9915,6312,5410,5427.05.2016
Tyskland, Store selskaper-8,634,59-0,2315,6011,7615,4427.05.2016
Konvertible obligasjoner - Global, GBP sikret-8,264,59-2,2515,5410,5310,7427.05.2016
Rente, Globale obligasjoner - ILS sikret-1,88-0,2410,8215,5213,519,5827.05.2016
Spania-5,389,01-2,4715,419,1714,4227.05.2016
Euroland, Store selskaper-7,044,61-1,6615,3810,3912,6927.05.2016
Storbritannia, Store selskaper, Verdi-4,476,59-5,3515,2813,9710,8327.05.2016
Europa, Store selskaper, Blanding-6,784,29-2,5215,1911,5111,2327.05.2016
Livssyklusfond 2046+-4,813,390,6115,1411,2810,4627.05.2016
Livssyklusfond 2041-2045-4,873,180,7615,1311,4810,0227.05.2016
Kombinasjonsfond, GBP Aggressiv-6,384,36-1,7415,1212,0410,4327.05.2016
Sverige/Global-6,453,28-3,1315,1211,9611,1927.05.2016
Rente, USD Selskapsobligasjoner-1,32-0,319,8615,0512,7510,1527.05.2016
Bransjefond, Private Equity-5,615,29-3,2214,9911,4212,2227.05.2016
Bransjefond, Vann2,2110,741,0314,9514,8111,0627.05.2016
Livssyklusfond 2031-2035-4,952,951,2114,9411,469,8427.05.2016
Europa, Store selskaper, Verdi-6,475,61-3,0014,9310,6311,9527.05.2016
Konvertible obligasjoner - Global-5,910,443,6714,8311,728,9227.05.2016
Rente, Globale obligasjoner - USD sikret-3,60-2,599,1514,7712,0010,9427.05.2016
Kombinasjonsfond, GBP Moderat-5,534,380,0014,7311,449,4927.05.2016
Italia-14,653,99-8,7514,727,6915,9027.05.2016
Livssyklusfond 2036-2040-5,013,720,5714,7110,679,8427.05.2016
Bransjefond, Alternativ energi-9,291,60-6,8714,695,7415,7027.05.2016
Rente, Globale selskapsobligasjoner - GBP sikret-2,965,084,5814,6110,638,9927.05.2016
Bransjefond, Forbruksvarer og tjenester-4,943,37-1,4014,6114,0213,3227.05.2016
Kombinasjonsfond, GBP Forsiktig-4,843,701,8414,5411,139,0327.05.2016
Rente, USD Obligasjoner - diversifisert-3,12-2,358,9914,4311,8910,7327.05.2016
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner-0,022,217,6614,4013,548,5227.05.2016
Rente, Global fleksibel - GBP sikret-4,445,052,4814,3211,239,3227.05.2016
Frankrike, Store selskaper-4,805,46-0,3514,328,9912,0227.05.2016
Konvertible obligasjoner - Global, CHF sikret-7,03-0,77-2,2714,299,1911,0527.05.2016
Livssyklusfond 2026-2030-4,643,011,9114,2610,408,9627.05.2016
Islamske aksjer, Global-4,894,45-2,4814,0711,3911,0627.05.2016
Rente, Asia Obligasjoner-1,90-0,519,5014,0011,599,3227.05.2016
Rente, Global fleksibel - USD sikret-3,81-0,266,7113,9011,5810,0227.05.2016
Kombinasjonsfond, USD Moderat-4,690,792,0513,8911,539,7327.05.2016
Kombinasjonsfond, USD Forsiktig-4,37-0,623,8513,8710,989,7027.05.2016
Rente, USD Obligasjoner - fleksibel-2,690,426,3713,8411,779,5527.05.2016
Kombinasjonsfond, GBP Fleksibel-3,275,011,0913,829,9110,7627.05.2016
Rente, Global High Yield - GBP sikret-1,818,500,9513,7811,749,6927.05.2016
Rente, Globale selskapsobligasjoner - CHF sikret-1,730,183,8213,749,8811,3527.05.2016
Rente, Global realrente - USD sikret-2,56-1,878,1213,7412,3111,3427.05.2016
Kina-13,582,60-24,9513,737,2520,7427.05.2016
Bransjefond, Finans-8,727,62-8,9113,7011,1915,4927.05.2016
Rente, Globale obligasjoner - GBP sikret-4,023,252,9513,6110,169,2827.05.2016
Rente, Globale selskapsobligasjoner-1,81-0,029,3913,6111,029,0027.05.2016
Rente, HKD Obligasjoner-5,47-3,487,9413,6010,5510,8227.05.2016
Konvertible obligasjoner - Asia/Japan-6,67-1,532,0313,6010,729,6227.05.2016
Taiwan, Store selskaper-3,88-1,80-9,3213,599,1912,4027.05.2016
Rente, USD Statsobligasjoner-4,10-3,738,6613,5910,1711,1827.05.2016
Kombinasjonsfond, SEK Aggressiv-5,061,933,6513,5410,978,9127.05.2016
Rente, USD High Yield-0,573,753,4913,5212,658,8927.05.2016
Rente, Globale Obligasjoner - USD fokusert-3,19-1,878,4913,4411,509,7327.05.2016
Rente, Global High Yield-0,823,614,3713,3612,608,5327.05.2016
Rente, RMB Obligasjoner-3,80-1,554,9713,1912,4610,7127.05.2016
Rente, CHF Obligasjoner-4,13-3,663,4113,188,3011,4527.05.2016
Kina og nærliggende-10,732,12-18,8113,098,1718,0327.05.2016
Rente, JPY Obligasjoner7,661,2327,3313,045,1112,9427.05.2016
Kombinasjonsfond, CHF Moderat -4,66-0,19-1,3812,987,949,6327.05.2016
Livssyklusfond 2021-2025-4,041,943,8312,969,957,8427.05.2016
Rente, Global fleksibel - CHF sikret-3,84-0,651,3612,846,5110,5627.05.2016
Rente, USD, Korte obligasjoner - diversifisert-5,31-3,447,1512,849,6410,6027.05.2016
Kombinasjonsfond, Asia-4,191,49-1,5212,8310,5410,9427.05.2016
Bransjefond, Materialer-1,205,87-4,2512,786,6414,7827.05.2016
Kombinasjonsfond, USD Aggressiv-4,992,23-1,3012,7011,129,9327.05.2016
Rente, USD Kort pengemarked-5,72-3,957,3212,709,0510,9427.05.2016
Rente, Global High Yield - CHF sikret-1,292,320,4712,6210,4910,4627.05.2016
Rente, USD Pengemarked-5,69-3,857,2312,618,9710,8827.05.2016
Rente, Global fleksibel-2,770,815,5412,5710,288,8227.05.2016
Rente, Global realrente - GBP sikret-3,303,123,6112,4710,019,3227.05.2016
Asia - Stillehavsområdet ink. Japan-7,333,89-6,5712,4410,6413,2127.05.2016
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner-0,231,617,7712,4112,158,4027.05.2016
Rente, Europeisk High Yield-1,012,9611,5912,3410,027,6927.05.2016
Kombinasjonsfond, EUR Aggressiv - Global-5,842,60-0,2312,278,829,5627.05.2016
Rente, USD Realrente-1,60-0,579,9411,9910,7510,6327.05.2016
Livssyklusfond 2016-2020-3,671,185,4311,878,717,4927.05.2016
Rente, Globale obligasjoner-2,00-0,848,5511,839,548,8627.05.2016
Kombinasjonsfond, CHF Forsiktig-5,46-1,80-1,4211,807,029,7027.05.2016
Kombinasjonsfond, USD Fleksibel-3,751,51-0,6311,6510,0410,8927.05.2016
Rente, GBP Kort pengemarked-6,501,272,4511,656,689,5827.05.2016
Globale, Umodne markeder-2,444,45-2,9311,6510,3511,3927.05.2016
Kombinasjonsfond, EUR Moderat-4,001,585,1211,607,738,3427.05.2016
Rente, EUR Statsobligasjoner-1,14-1,6612,0511,578,888,0827.05.2016
Kombinasjonsfond, SEK Moderat-3,891,425,0311,549,737,5227.05.2016
Rente, Europeiske obligasjoner-1,52-0,3710,7411,539,137,7627.05.2016
Rente, EUR High Yield-0,373,5310,5011,379,327,8227.05.2016
Kombinasjonsfond, CHF Aggressiv-3,69-0,31-0,3711,116,929,6527.05.2016
Konvertible obligasjoner - Europa-5,641,684,3411,097,528,0227.05.2016
Rente, CHF Pengemarked-5,34-3,681,8611,035,5210,9727.05.2016
Rente, GBP Pengemarked-6,330,932,9810,985,829,7227.05.2016
Afrika & Midtøsten-6,852,23-15,0310,9411,6714,5027.05.2016
Asia eks. Japan-7,163,40-11,8010,947,6713,8027.05.2016
Rente, Globale obligasjoner - CHF sikret-4,27-1,820,8810,827,8311,5027.05.2016
Kombinasjonsfond, EUR Moderat - Global-3,980,923,8110,787,757,9827.05.2016
Rente, EUR Obligasjoner - diversifisert-1,36-1,0211,3610,738,447,8427.05.2016
Rente, Asia Obligasjoner - lokal valuta-2,22-0,165,7210,629,238,8727.05.2016
Asia - Stillehavsområdet eks. Japan-5,134,60-8,2010,529,0313,0727.05.2016
Korea-7,151,69-5,6510,482,8812,4427.05.2016
Konvertible obligasjoner - Global, EUR sikret-5,481,034,4010,457,318,2727.05.2016
Rente, EUR Selskapsobligasjoner-1,130,4910,6410,458,587,4627.05.2016
Hong Kong-11,492,61-20,3010,398,0017,2327.05.2016
Livssyklusfond 2011-2015-3,78-0,537,8210,328,667,7827.05.2016
Norge2,279,08-1,0810,086,2011,4827.05.2016
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel-4,941,142,759,906,239,3127.05.2016
Bransjefond, Verdifulle metaller56,2519,7833,529,87-8,3738,7327.05.2016
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig-3,25-0,036,889,847,417,3527.05.2016
Kombinasjonsfond, SEK Fleksibel-7,160,63-0,649,804,509,2127.05.2016
Rente, DKK Obligasjoner-0,21-0,3212,309,748,197,6427.05.2016
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel - Global-4,381,121,629,736,298,8727.05.2016
Rente, SGD Pengemarked-2,65-1,745,989,726,947,9127.05.2016
Rente, Globale obligasjoner - EUR fokusert-1,88-0,899,389,617,287,5527.05.2016
Rente, EUR Obligasjoner - fleksibel -1,840,689,099,597,487,5427.05.2016
Bransjefond, Landbruk-4,212,16-7,199,526,8912,2627.05.2016
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig - Global-3,210,025,889,426,717,3427.05.2016
Rente, Globale selskapsobligasjoner - EUR sikret-0,371,4110,919,307,467,4427.05.2016
Eiendom, Indirekte - Asia-3,651,69-5,318,8711,9414,9527.05.2016
Rente, EUR Realrente-1,87-0,3810,278,656,006,8227.05.2016
Rente, Global High Yield - EUR sikret1,154,717,158,547,967,4627.05.2016
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner (EUR bias)1,593,079,598,327,846,9127.05.2016
Rente, EUR Korte selskapsobligasjoner-3,25-1,049,358,185,887,9227.05.2016
Rente, Globale obligasjoner - EUR sikret-1,66-0,529,818,166,257,7827.05.2016
Rente, Global realrente-3,23-1,774,978,157,128,3727.05.2016
Rente, Global fleksibel - EUR sikret-1,681,378,468,096,357,3327.05.2016
Rente, EUR Korte obligasjoner - diversifisert-3,14-1,749,768,085,477,9327.05.2016
Rente, EUR Korte statsobligasjoner-3,42-2,079,747,995,408,0727.05.2016
Australia og New Zeland-5,267,11-1,557,965,6716,5427.05.2016
Canada2,786,28-10,197,813,9010,7827.05.2016
Rente, CAD Obligasjoner2,12-0,375,687,726,677,8827.05.2016
Rente, Østeuropa obligasjoner-1,99-0,448,197,696,687,6927.05.2016
Kombinasjonsfond, SEK Forsiktig-4,44-0,075,507,667,176,9527.05.2016
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - EUR fokusert1,762,719,987,507,097,4027.05.2016
Kombinasjonsfond, NOK Moderat-0,713,65-1,117,396,986,2827.05.2016
Rente, EUR Pengemarked - kort-3,46-2,069,467,274,388,2227.05.2016
BRIK-1,7511,20-13,107,241,4315,6727.05.2016
Rente, EUR Pengemarked-3,61-2,249,567,224,018,2827.05.2016
Rente, EUR Kort pengemarked-3,58-2,299,507,063,818,2927.05.2016
Rente, SEK Obligasjoner-2,97-1,469,947,016,337,5227.05.2016
Rente, Global realrente - EUR sikret-1,09-0,488,736,956,117,6527.05.2016
Rente, AUD Obligasjoner-3,01-2,495,186,806,249,9627.05.2016
Kombinasjonsfond, Globale vekstmarkeder-1,803,39-5,086,443,929,1927.05.2016
Europeiske vekstmarkeder eks. Russland-2,862,05-1,776,261,3111,9327.05.2016
Globale vekstmarkeder-3,315,68-10,406,174,3412,6527.05.2016
Rente, SEK Selskapsobligasjoner-3,92-0,088,735,915,537,6027.05.2016
EMEA-0,358,53-7,705,384,7613,1727.05.2016
Thailand5,091,53-1,244,9912,8415,8827.05.2016
Singapore-3,993,23-9,494,976,9513,1127.05.2016
Rente, CAD Pengemarked0,50-0,212,974,773,498,1827.05.2016
Rente, SEK Pengemarked-4,68-1,488,934,663,737,8427.05.2016
Asia-0,761,75-3,874,238,8612,6127.05.2016
Råvarer - Verdifulle metaller12,54-1,187,904,19-0,5420,6727.05.2016
Rente, AUD Pengemarked-6,44-3,311,223,643,079,3927.05.2016
Rente, Globale Obligasjoner - NOK sikret2,332,161,373,465,293,1327.05.2016
Rente, NOK Obligasjoner1,400,921,393,224,081,9227.05.2016
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - Lokal valuta0,771,880,482,684,128,4827.05.2016
Rente, NOK Pengemarked1,110,761,381,852,400,3727.05.2016
Rente, NOK Korte obligasjoner1,321,180,691,682,411,0027.05.2016
Afrika-3,686,66-16,910,691,9612,7727.05.2016
Russland9,7115,150,260,01-4,1423,5727.05.2016
Bransjefond, Naturressurser12,3013,28-12,19-0,19-6,3318,4327.05.2016
Råvarer - Landbruk-0,138,442,57-0,30-4,9916,2327.05.2016
Europeiske vekstmarkeder3,389,24-3,17-0,61-1,6915,0627.05.2016
Indonesia0,71-2,32-3,55-1,063,8623,5827.05.2016
Bransjefond, Energi5,5918,33-18,17-2,67-4,5317,0527.05.2016
Råvarer - Bred råvarekurv2,317,87-8,27-4,85-6,8212,2927.05.2016
Latin-Amerika6,679,94-8,06-5,09-3,7716,6827.05.2016
Tyrkia0,672,19-9,05-6,551,8426,8727.05.2016
Brasil15,5121,06-14,02-11,76-10,1624,6927.05.2016
Afrika & Midtøsten, Øvrige-------
Alt - Diversifisert arbitrasje-------
Alt - Eventdrevet-------
Alt - Fond av fond - Multistrategi-------
Alt - Fond av fond - Øvrige-------
Alt - Global makro-------
Alt - Long/Short aksjer - Europa-------
Alt - Long/Short aksjer - Global-------
Alt - Long/Short aksjer - Øvrige-------
Alt - Long/Short aksjer - UK-------
Alt - Long/Short aksjer - USA-------
Alt - Long/Short aksjer - Vekstmarkeder-------
Alt - Long/Short rente-------
Alt - Markedsnøytral - Aksjer-------
Alt - Multistrategi-------
Alt - Rentearbitrasje-------
Alt - Systematisk futures-------
Alt - Valuta-------
Alt - Volatilitet-------
Amerika, Øvrige-------
Asia - Stillehavsområdet, Valutasikret-------
Asia eks. Japan, Små/mellomstore-----13,89-
Asia eks. Japan,Valutasikret-------
Asia, Øvrige-------
Bransjefond, Øvrige-------
Debt Arbitrage-------
Eiendom, Indirekte - Øvrige-------
Equity Market Neutral-------
Europa, Valutasikret-------
Europe Long/Short Equity-------
Fund of Funds - Multistrategy-------
Garantertefond-------
Global Long/Short Equity-------
Global, Valutasikret-------
Globale vekstmarkeder, Små/mellomstore-----12,63-
Globale vekstmarkeder, Valutasikret-------
Japan,Valutasikret-------
Kapitalbeskyttet-------
Kombinasjonsfond, NOK Aggressiv-----8,46-
Kombinasjonsfond, NOK Forsiktig-----3,22-
Kombinasjonsfond, Øvrig-------
Konvertible obligasjoner - Øvrige-------
Konvertible obligasjoner - Sikret (øvrig)-------
Long/Short Debt-------
Long-Only Debt -------
Multistrategy-------
Øvrige-------
Rente, DKK innlandsobligasjoner-----7,78-
Rente, Fixed Term-------
Rente, Globale obligasjoner - Sikret (øvrig)-------
Rente, High Yield - sikret (øvrig)-------
Rente, NOK High Yield-----5,44-
Rente, Øvrig pengemarked-------
Rente, Øvrig realrente-------
Rente, Øvrige obligasjoner-------
Trading - Belånt/invers aksjer-------
Trading - Belånt/invers øvrig-------
Trading - Belånt/invers råvarer-------
Trading - Belånt/invers renter-------
USA, Valutasikret-------
En utfyllende liste gjennomsnittlig avkastning for fond innenfor en Morningstar Kategori. Avkastning for 3 mnd, I år, 1 år, 3 år, og 5 år, samt 3 år std. avv.
Kursutvikling er presentert i norsk krone (NOK).