Kategoriavkastning: Totalavkastning

Kategori

En liste over Morningstar Kategori med gjennomsnittlig løpende avkastning (3 måneder, i år, 1 år, 3 år, 5 år) for alle fondene i kategorien. Morningstar Kategori blir benyttet som refereranse for fond i for eksempel Morningstar Fondsrapporter.

Klikk på kategorinavn for å se en liste med fond tilhørende kategorien.

×
Morningstar
Kategori
Avk. i år %3 Mnd avkast. %1 År avkast. %3 År p.a. %5 år p.a. %3 år Std avvDato
Afrika & Midtøsten, Øvrige20,107,0539,9453,94-15,1529.09.2014
Bransjefond, Bioteknologi28,3112,9636,4745,0526,5619,5729.09.2014
Danmark13,97-3,5727,5728,9714,3710,5929.09.2014
Bransjefond, Helsevern21,028,6432,1928,4917,7410,6129.09.2014
Storbritannia, Mellomstore selskaper2,720,5615,1427,6418,199,6929.09.2014
Storbritannia, Små selskaper1,54-0,3716,1525,1718,4411,1229.09.2014
USA, Store selskaper, Verdi13,815,2424,8525,0615,189,3129.09.2014
Vietnam27,1012,0936,3124,783,1819,2529.09.2014
USA, Store selskaper, Vekst12,576,1824,1624,4615,989,5129.09.2014
USA, Store selskaper, Blandet13,855,9825,3524,4415,018,8029.09.2014
USA, Mellomstore selskaper10,932,8521,3124,3815,2710,2229.09.2014
Globale, Umodne markeder21,038,5331,0524,0310,469,7329.09.2014
USA, Fleksibel kapitalisering10,744,3221,6423,3915,1310,2229.09.2014
Storbritannia, Store selskaper, Verdi4,96-0,0216,0423,3613,508,4429.09.2014
Afrika & Midtøsten29,7513,0736,4723,3411,7611,9329.09.2014
Sverige, Små-/ mellomstore selskaper2,53-7,479,7623,2715,2914,6729.09.2014
Bransjefond, Vann7,91-0,1319,4523,2713,268,4829.09.2014
USA, Små selskaper2,15-0,8212,0623,1115,1312,1629.09.2014
Thailand33,5513,7718,2623,0420,7317,4529.09.2014
Japan,Valutasikret5,067,5715,1722,668,4919,3429.09.2014
Bransjefond, Private Equity4,22-2,3213,6522,1913,2812,2729.09.2014
Storbritannia, Fleksibel kapitalisering2,28-0,1314,2022,1714,179,6029.09.2014
Storbritannia Utbytte5,790,3516,5421,2613,838,0629.09.2014
Globale, Små selskaper4,99-0,6814,2221,1213,329,4229.09.2014
Sveits, Små-/ mellomstore selskaper6,48-1,8819,6121,0714,7610,4529.09.2014
USA, Valutasikret4,83-1,7117,1620,8711,5412,5029.09.2014
Europa eks. Storbr., Små/mellomstore0,62-5,9810,9220,8513,3310,8529.09.2014
Europa, Små selskaper-1,12-6,059,8620,8112,4111,1629.09.2014
Europa eks. Storbr., Store selskaper2,37-2,4912,1420,529,1810,5329.09.2014
Asia, Øvrige25,668,9425,6220,3717,4114,6229.09.2014
Europa, Valutasikret6,250,3214,7420,2710,0010,9129.09.2014
Sverige, Store selskaper1,76-3,877,4020,2313,4013,6929.09.2014
Bransjefond, Finans6,863,0415,2620,107,4513,3229.09.2014
Storbritannia, Store selskaper, Blanding3,96-0,2514,1320,0512,408,5829.09.2014
Tyskland, Store selskaper-5,12-6,817,9219,999,7013,1229.09.2014
Norden2,14-5,618,4519,9311,4413,0529.09.2014
Europa Utbytte4,22-2,8013,6619,879,738,6629.09.2014
Sveits, Store selskaper5,01-1,6812,4819,7111,588,7229.09.2014
Europa, Mellomstore selskaper-0,74-4,8410,1419,6011,4510,0429.09.2014
Storbritannia, Store selskaper, Vekst4,140,4115,0619,5311,799,0529.09.2014
Bransjefond, Teknologi13,104,6122,9019,4912,9411,7029.09.2014
Globale, Store selskaper, Verdi8,681,6917,2219,4710,818,0929.09.2014
Malaysia14,403,8320,2319,4216,2812,1529.09.2014
Sverige/Global4,74-0,3711,7119,1812,149,9229.09.2014
Euroland, Mellomstore selskaper-1,46-9,339,2119,189,4311,5429.09.2014
Europa, Store selskaper, Vekst1,83-2,4110,4218,9711,268,7729.09.2014
Eiendom, Indirekte - Europa13,06-1,4421,2918,899,4810,8729.09.2014
Globale, Store selskaper, Vekst8,263,3017,0018,8510,948,3429.09.2014
Europa, Store selskaper, Verdi2,07-3,4811,6718,617,0910,2329.09.2014
Europa, Store selskaper, Blanding2,11-2,3711,0018,538,518,9429.09.2014
Frankrike, Store selskaper1,62-4,578,0018,505,3411,3829.09.2014
Globale, Store selskaper, Blanding7,912,0515,9118,3510,287,9929.09.2014
Finland0,09-5,437,9618,347,4915,6229.09.2014
Euroland, Store selskaper0,20-4,439,8718,306,0111,4929.09.2014
Global Utbytte8,571,3616,0218,1511,877,4429.09.2014
Rente, GBP High Yield8,27-0,8416,1417,9412,398,4729.09.2014
Bransjefond, Økologi4,62-1,4013,7517,897,239,8029.09.2014
Europa, Fleksibel kapitalisering0,31-4,769,1017,749,2410,1929.09.2014
Spania-0,16-8,5012,6117,583,5917,9029.09.2014
Italia4,20-6,2117,1017,361,9716,8929.09.2014
Bransjefond, Forbruksvarer og tjenester7,142,0713,2717,3314,1310,8629.09.2014
Global, Valutasikret4,82-1,8513,3117,278,9510,8129.09.2014
Bransjefond, Telekommunikasjon5,371,3615,0817,2510,9210,4129.09.2014
Eiendom, Indirekte - Asia6,781,162,5417,049,2214,3629.09.2014
Japan, Små-/ mellomstore selskaper8,925,5611,2516,8811,4017,2229.09.2014
Eiendom, Indirekte - Nord-Amerika16,450,3215,9016,6714,9211,9729.09.2014
Eiendom, Indirekte - Global12,700,8213,3416,3610,8210,0529.09.2014
Kombinasjonsfond, GBP Aggressiv6,971,3514,4716,2910,267,2029.09.2014
Norge6,45-2,2513,7616,2510,3714,5629.09.2014
Global, Fleksibel kapitalisering6,210,6513,7516,219,129,4529.09.2014
Rente, Asia High Yield12,805,8717,6216,1110,188,5429.09.2014
Livssyklusfond 2031-20356,290,9013,4216,079,077,5829.09.2014
Rente, Global High Yield - GBP sikret6,64-2,1014,2215,9711,838,0429.09.2014
Livssyklusfond 2036-20405,930,6412,9615,818,187,9429.09.2014
Livssyklusfond 2041-20456,711,1713,5615,769,208,1029.09.2014
Livssyklusfond 2046+6,621,0913,6615,668,678,6629.09.2014
Euroland, Fleksibel kapitalisering3,48-3,2712,4715,585,4612,2829.09.2014
Bransjefond, Infrastruktur15,743,0020,7915,459,2310,7329.09.2014
Livssyklusfond 2026-20305,350,3112,2315,437,867,6229.09.2014
Asia18,987,6415,4415,4213,0212,4829.09.2014
Hong Kong6,395,639,5515,406,9114,0729.09.2014
Eiendom, Indirekte - Øvrige6,84-3,349,0515,2410,7212,8829.09.2014
Nederland0,56-3,7211,6415,247,1411,5529.09.2014
Asia - Stillehavsområdet eks. Japan11,423,0813,4315,219,3411,3129.09.2014
Singapore10,763,6611,0115,1510,8412,7229.09.2014
Kina og nærliggende6,394,7613,1315,007,4813,2429.09.2014
Konvertible obligasjoner - Global, GBP sikret6,97-1,0514,6714,989,128,0829.09.2014
Asia eks. Japan12,765,2917,3914,978,8711,7429.09.2014
Tyskland, Små-/ mellomstore selskaper-3,12-7,275,7514,7910,4810,7629.09.2014
Rente, Europeisk High Yield1,61-3,458,9214,738,687,1129.09.2014
Rente, EUR High Yield1,48-3,168,0214,468,607,0829.09.2014
Asia - Stillehavsområdet, Valutasikret7,27-1,7010,3314,427,2914,0529.09.2014
Rente, GBP Obligasjoner - fleksibel9,150,6515,4514,3510,008,5629.09.2014
India40,6211,0159,0914,298,5120,6729.09.2014
Taiwan, Store selskaper10,840,6616,7214,259,6511,9829.09.2014
Rente, GBP Selskapsobligasjoner11,532,2516,6114,2410,368,6029.09.2014
Asia - Stillehavsområdet ink. Japan7,323,629,5014,218,1510,5929.09.2014
Bransjefond, Alternativ energi3,95-2,0612,6714,18-0,9014,4529.09.2014
Islamske aksjer, Global6,480,3313,7014,097,668,9229.09.2014
Konvertible obligasjoner - Global, USD sikret9,383,8314,4614,058,557,7929.09.2014
Kombinasjonsfond, GBP Moderat7,661,2314,3013,939,186,7629.09.2014
Rente, USD High Yield7,811,7112,1613,5011,328,4229.09.2014
Livssyklusfond 2021-20253,99-0,079,9913,457,546,8229.09.2014
Rente, Global High Yield8,342,0912,8913,4310,597,7329.09.2014
Bransjefond, Materialer3,42-0,729,2713,338,8213,0529.09.2014
Alt - Long/Short aksjer - UK6,762,9916,8813,267,119,7229.09.2014
Kombinasjonsfond, USD Moderat8,663,0513,6613,269,037,0829.09.2014
Afrika7,533,4913,1013,205,4911,6729.09.2014
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner12,644,2016,0813,14-7,8429.09.2014
Kombinasjonsfond, SEK Aggressiv2,26-1,057,3513,079,017,0629.09.2014
Bransjefond, Forsyning15,89-0,3919,7512,926,7710,5829.09.2014
Kombinasjonsfond, GBP Fleksibel6,610,4712,7112,918,518,0029.09.2014
Kina5,869,1711,4812,875,1316,9129.09.2014
Japan, Store selskaper5,174,306,8512,857,6414,7429.09.2014
Canada14,683,2622,0612,81-9,5622.09.2014
Euroland, Små selskaper-4,72-7,980,8112,438,9712,3829.09.2014
Rente, EUR Lange obligasjoner14,772,6819,1712,257,3110,1329.09.2014
Kombinasjonsfond, GBP Forsiktig8,221,4114,1512,218,617,2729.09.2014
Kombinasjonsfond, USD Aggressiv8,032,6713,5512,217,177,4029.09.2014
Rente, High Yield - sikret (øvrig)3,80-2,208,3212,089,637,3629.09.2014
Bransjefond, Landbruk6,440,9211,9312,058,4610,6529.09.2014
Kombinasjonsfond, Asia11,554,4212,5612,029,768,6729.09.2014
Rente, Globale obligasjoner - ILS sikret6,48-0,7411,4211,80-9,1429.09.2014
Rente, GBP Obligasjoner - diversifisert11,072,5815,5811,758,839,5129.09.2014
Konvertible obligasjoner - Sikret (øvrig)5,93-1,0311,8011,61-7,6729.09.2014
Alt - Long/Short aksjer - Vekstmarkeder0,59-0,738,3911,55-12,4429.09.2014
Rente, GBP Realrente12,973,8017,1511,5310,8211,8829.09.2014
Rente, Globale selskapsobligasjoner - GBP sikret9,710,4515,3611,527,708,5329.09.2014
Konvertible obligasjoner - Global4,73-0,279,5211,507,406,4229.09.2014
Rente, Global High Yield - CHF sikret1,84-3,747,2411,50-7,8729.09.2014
Livssyklusfond 2016-20204,03-0,359,5111,315,915,9229.09.2014
Kombinasjonfond, EUR Aggressiv - Global3,61-0,579,9711,285,587,1729.09.2014
Kombinasjonsfond, EUR Aggressiv1,39-2,628,1211,244,718,0029.09.2014
Asia eks. Japan,Valutasikret7,531,1913,7011,164,7418,2129.09.2014
Rente, Global High Yield - EUR sikret0,71-4,286,8111,048,156,0629.09.2014
Alt - Fond av fond - Aksje4,721,0210,9310,776,6611,3829.09.2014
Australia og New Zeland5,16-4,122,6410,735,6615,3129.09.2014
Globale vekstmarkeder9,282,3411,4510,726,2111,8329.09.2014
Kombinasjonsfond, USD Fleksibel7,052,6011,2710,645,868,5029.09.2014
Livssyklusfond 2011-20152,87-0,247,2810,566,675,4329.09.2014
Konvertible obligasjoner - Global, CHF sikret1,15-3,216,7410,509,407,6429.09.2014
EMEA-2,74-4,280,9510,387,1013,2529.09.2014
Kombinasjonsfond, NOK5,000,3010,5410,378,615,8629.09.2014
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner11,632,9413,5910,368,387,5329.09.2014
Rente, Globale obligasjoner - GBP sikret8,761,0313,8610,308,329,0329.09.2014
Alt - Long/Short aksjer - USA6,032,5514,1310,29-9,0729.09.2014
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner (EUR bias)3,78-2,508,6210,137,885,7429.09.2014
Konvertible obligasjoner - Global, EUR sikret0,17-3,696,0010,094,916,5429.09.2014
Rente, Globale selskapsobligasjoner - USD sikret11,485,3214,2110,047,3610,4629.09.2014
Sør-Afrika og Nambia7,30-1,989,699,988,7112,4329.09.2014
Korea7,463,8211,809,916,7013,7229.09.2014
Konvertible obligasjoner - Asia/Japan3,99-0,198,439,905,368,0829.09.2014
Bransjefond, Energi7,05-6,3210,439,714,7314,6229.09.2014
Globale vekstmarkeder, Valutasikret4,62-2,707,889,673,6116,4929.09.2014
Kombinasjonsfond, SEK Fleksibel-0,78-2,054,259,613,738,3829.09.2014
Rente, EUR Selskapsobligasjoner3,76-0,988,079,304,945,6629.09.2014
Konvertible obligasjoner - Europa-1,41-4,674,129,233,606,2429.09.2014
Konvertible obligasjoner - Øvrige0,77-3,676,419,213,888,0829.09.2014
Rente, Globale selskapsobligasjoner9,583,8012,519,166,928,7629.09.2014
Rente, GBP Statsobligasjoner12,133,8615,199,137,6211,0229.09.2014
Alt - Diversifisert arbitrasje2,11-1,685,879,01-7,6429.09.2014
Rente, USD Selskapsobligasjoner11,544,9014,208,957,6610,6429.09.2014
Alt - Long/Short aksjer - Europa1,72-0,357,508,912,448,6029.09.2014
Europeiske vekstmarkeder eks. Russland5,480,207,808,820,4115,2229.09.2014
Rente, RMB Obligasjoner7,206,7410,678,816,6110,6829.09.2014
Rente, USD Obligasjoner - fleksibel9,394,2912,138,796,869,5829.09.2014
Kombinasjonsfond, EUR Moderat2,25-1,907,838,753,456,7629.09.2014
Kombinasjonfond, EUR Moderat - Global3,20-0,948,368,744,525,8429.09.2014
Rente, Europeiske obligasjoner6,01-0,1510,528,704,836,0229.09.2014
Islamske aksjer, Øvrige16,194,6515,738,656,6212,5329.09.2014
Kombinasjonsfond, Øvrig5,67-0,838,468,426,377,2429.09.2014
Rente, Global realrente - GBP sikret10,460,5413,268,397,159,5029.09.2014
Alt - Fond av fond - Multistrategi4,350,359,898,384,546,9429.09.2014
Rente, EUR Obligasjoner - fleksibel 2,24-1,876,858,224,416,3429.09.2014
Kombinasjonsfond, USD Forsiktig9,594,4213,308,065,028,2829.09.2014
Rente, Globale selskapsobligasjoner - CHF sikret4,69-1,428,677,999,846,4429.09.2014
Alt - Multistrategi4,580,829,067,774,657,9829.09.2014
Kombinasjonsfond, CHF Aggressiv3,52-1,288,657,717,236,2729.09.2014
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - EUR fokusert3,97-3,047,537,695,886,2929.09.2014
BRIK8,140,7911,377,622,3715,1829.09.2014
Rente, Globale Obligasjoner - NOK sikret5,570,837,367,597,433,1429.09.2014
Kombinasjonsfond, SEK Forsiktig-1,08-1,252,347,536,165,8829.09.2014
Kombinasjonsfond, CHF Moderat 4,22-1,008,057,507,315,8029.09.2014
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig1,69-1,756,457,493,255,7129.09.2014
Rente, Globale Obligasjoner - USD fokusert9,585,1511,907,495,6310,2229.09.2014
Kombinasjonfond, EUR Fleksibel - Global1,90-1,566,717,493,116,9629.09.2014
Rente, Asia Obligasjoner10,765,0712,157,316,348,3429.09.2014
Østerrike-10,17-10,91-6,117,30-0,7116,1429.09.2014
Rente, Globale selskapsobligasjoner - EUR sikret2,55-2,186,947,244,405,3929.09.2014
Rente, Østeuropa obligasjoner2,30-2,015,507,214,166,8629.09.2014
Rente, EUR Obligasjoner - diversifisert4,51-0,498,397,143,755,9929.09.2014
Rente, Øvrige obligasjoner5,11-0,508,007,115,578,2429.09.2014
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel-0,21-3,025,397,102,067,4829.09.2014
Rente, Global realrente - USD sikret12,965,7512,727,056,5712,4829.09.2014
Rente, Globale obligasjoner - USD sikret9,695,6611,297,035,5411,3629.09.2014
Øvrige3,03-0,527,217,023,0610,6429.09.2014
Rente, EUR Statsobligasjoner5,83-0,029,767,013,586,8529.09.2014
Kombinasjonsfond, Globale vekstmarkeder7,301,318,806,844,828,3229.09.2014
Rente, Globale obligasjoner - CHF sikret2,39-0,976,196,769,346,6529.09.2014
Rente, HKD Obligasjoner8,725,5910,726,745,2611,3129.09.2014
Kombinasjonfond, EUR Forsiktig - Global2,52-1,207,036,743,085,3029.09.2014
Rente, DKK Lange obligasjoner4,72-0,348,776,714,896,5129.09.2014
Rente, USD Obligasjoner - diversifisert10,294,9711,716,676,2511,4029.09.2014
Rente, SGD Obligasjoner8,626,9111,296,347,608,4408.09.2014
Rente, GBP Korte obligasjoner - diversifisert4,960,099,156,313,728,9629.09.2014
Kapitalbeskyttet1,96-1,376,606,212,886,8429.09.2014
Rente, Globale obligasjoner - EUR fokusert3,78-0,596,896,113,386,0929.09.2014
Tyrkia13,94-7,02-3,346,103,3227,0629.09.2014
Rente, Globale obligasjoner - Sikret (øvrig)5,62-0,676,066,056,2310,4929.09.2014
Rente, Globale obligasjoner7,952,519,525,885,048,8729.09.2014
Rente, Globale obligasjoner - EUR sikret1,93-1,895,715,703,806,0829.09.2014
Alt - Fond av fond - Øvrige-1,49-1,942,925,671,037,7729.09.2014
Alt - Global makro2,450,947,225,460,478,9229.09.2014
Rente, GBP Kort pengemarked4,480,458,645,432,639,0529.09.2014
Alt - Eventdrevet0,84-0,275,295,322,408,4629.09.2014
Rente, SEK Obligasjoner-0,77-0,911,215,325,516,0029.09.2014
Alt - Systematisk futures4,591,2611,895,243,1311,4629.09.2014
Rente, USD, Korte obligasjoner - diversifisert6,935,098,485,193,4911,2729.09.2014
Rente, EUR Korte selskapsobligasjoner-0,47-1,783,005,121,615,5929.09.2014
Garantertefond1,05-1,344,965,021,976,8029.09.2014
Alt - Long/Short rente3,840,857,094,993,117,6829.09.2014
Rente, DKK Obligasjoner2,38-1,046,084,973,226,1029.09.2014
Rente, Øvrig realrente7,04-0,566,884,916,289,2429.09.2014
Rente, EUR Realrente3,07-1,235,884,872,056,6029.09.2014
Indonesia28,819,4519,374,789,4020,6329.09.2014
Kombinasjonsfond, CHF Forsiktig2,04-1,756,344,775,555,5529.09.2014
Rente, Global realrente7,49-0,217,454,693,918,5629.09.2014
Europeiske vekstmarkeder-8,41-7,72-7,604,681,6517,4229.09.2014
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - Lokal valuta5,89-0,555,244,664,637,8729.09.2014
Rente, SGD Pengemarked5,563,186,214,624,668,1729.09.2014
Alt - Rentearbitrasje1,820,355,104,62-0,267,0429.09.2014
Rente, USD Statsobligasjoner8,474,819,374,583,9712,1829.09.2014
Alt - Long/Short aksjer - Global2,32-0,986,024,491,9810,1429.09.2014
Alt - Markedsnøytral - Aksjer1,871,156,744,340,937,9929.09.2014
Rente, GBP Pengemarked4,190,527,884,211,929,1729.09.2014
Rente, Global realrente - EUR sikret3,96-1,805,574,143,405,7029.09.2014
Rente, NOK Obligasjoner4,311,115,114,084,411,5529.09.2014
Rente, EUR Korte obligasjoner - diversifisert-0,37-1,793,063,981,185,8129.09.2014
Rente, USD Kort pengemarked6,405,197,623,972,0011,7529.09.2014
Rente, USD Realrente8,953,348,003,975,7011,8829.09.2014
Rente, CHF Obligasjoner2,63-0,685,883,966,336,3229.09.2014
Rente, USD Pengemarked6,305,107,453,942,1011,7029.09.2014
Latin-Amerika5,91-1,283,453,922,6516,1629.09.2014
Rente, AUD Obligasjoner8,88-2,015,703,866,929,8429.09.2014
Rente, EUR Korte statsobligasjoner-0,61-1,862,843,700,895,9629.09.2014
Rente, NOK Korte obligasjoner2,490,662,983,653,290,6629.09.2014
Bransjefond, Øvrige2,27-6,105,433,530,6717,7829.09.2014
Rente, CAD Obligasjoner6,592,054,713,424,888,1029.09.2014
Rente, SEK Pengemarked-5,03-2,11-3,643,212,835,7829.09.2014
Rente, EUR Pengemarked - kort-1,38-2,031,723,040,565,8829.09.2014
Alt - Valuta3,162,005,313,030,757,9529.09.2014
Rente, AUD Pengemarked4,84-2,182,292,903,819,5229.09.2014
Rente, NOK Pengemarked1,790,582,362,872,820,2229.09.2014
Rente, EUR Pengemarked-1,87-2,081,051,92-0,215,9329.09.2014
Rente, CAD Pengemarked1,720,80-0,061,912,027,0029.09.2014
Rente, CHF Pengemarked-0,52-1,462,321,773,796,4229.09.2014
Rente, EUR Kort pengemarked-1,94-2,120,931,58-0,525,9829.09.2014
Rente, Øvrig pengemarked3,331,344,731,440,469,4529.09.2014
Russland-16,41-10,84-11,730,620,3122,7029.09.2014
Bransjefond, Naturressurser4,38-5,135,360,200,5616,2929.09.2014
Brasil6,63-3,151,15-0,07-0,7819,9729.09.2014
Eiendom, Direkte - øvrig-4,83-4,83-3,97-1,97-1,517,8629.09.2014
Trading - Belånt/invers aksjer-4,16-2,05-2,01-2,41-4,4531,0329.09.2014
Råvarer - Bred råvarekurv-3,02-8,79-2,33-2,910,4312,2229.09.2014
Trading - Belånt/invers råvarer-1,014,48-2,57-4,14-6,2036,1308.09.2014
Rente, JPY Obligasjoner2,78-2,49-2,85-6,63-0,0916,1429.09.2014
Trading - Belånt/invers renter23,012,9333,43-8,01-5,8611,3008.09.2014
Alt - Volatilitet-4,12-1,19-3,72-8,263,6911,8829.09.2014
Råvarer - Verdifulle metaller3,69-6,18-5,75-9,56-0,9321,7729.09.2014
Bransjefond, Verdifulle metaller10,55-11,04-4,76-20,34-8,7530,5229.09.2014
Amerika, Øvrige11,853,9718,05--13,7629.09.2014
Debt Arbitrage-------
Equity Market Neutral-------
Fund of Funds - Multistrategy-------
Global Long/Short Equity-------
Global Macro-------
Long/Short Debt-------
Long-Only Debt -------
Systematic Futures-------
Trading - Belånt/invers øvrig3,37-4,8047,91---08.09.2014
En utfyllende liste gjennomsnittlig avkastning for fond innenfor en Morningstar Kategori. Avkastning for 3 mnd, I år, 1 år, 3 år, og 5 år, samt 3 år std. avv.
Kursutvikling er presentert i norsk krone (NOK).