Kategoriavkastning: Totalavkastning

Kategori

En liste over Morningstar Kategori med gjennomsnittlig løpende avkastning (3 måneder, i år, 1 år, 3 år, 5 år) for alle fondene i kategorien. Morningstar Kategori blir benyttet som refereranse for fond i for eksempel Morningstar Fondsrapporter.

Klikk på kategorinavn for å se en liste med fond tilhørende kategorien.

×
Morningstar
Kategori
Avk. i år %3 Mnd avkast. %1 År avkast. %3 År p.a. %5 år p.a. %3 år Std avvDato
Afrika & Midtøsten, Øvrige14,58-5,3526,9454,21-15,0627.11.2014
Trading - Belånt/invers øvrig-15,10-7,93-6,5951,56-87,9203.11.2014
Bransjefond, Bioteknologi49,1220,1752,3150,9832,5820,3327.11.2014
Bransjefond, Helsevern34,9817,1836,5033,6020,0811,0427.11.2014
Danmark23,197,0829,1733,1216,9410,4927.11.2014
Storbritannia, Mellomstore selskaper10,666,4016,3631,4320,599,6227.11.2014
Vietnam31,586,2033,3430,067,8418,0327.11.2014
Japan,Valutasikret14,5616,0120,1329,6812,9219,2027.11.2014
USA, Mellomstore selskaper24,3613,7027,7228,5620,0410,2527.11.2014
Sverige, Små-/ mellomstore selskaper14,737,4319,1328,5116,9512,8827.11.2014
USA, Store selskaper, Verdi26,3714,1928,2328,3318,279,2727.11.2014
USA, Store selskaper, Blandet27,4715,3229,9827,6217,309,0027.11.2014
USA, Store selskaper, Vekst24,9814,6328,2027,4118,389,7427.11.2014
Storbritannia, Små selskaper5,453,0311,6627,4019,6711,1727.11.2014
Bransjefond, Vann15,958,2519,7027,1016,238,8627.11.2014
Sveits, Små-/ mellomstore selskaper16,128,4721,6026,8617,469,3127.11.2014
USA, Fleksibel kapitalisering23,9814,0526,8626,8117,8310,2227.11.2014
Eiendom, Indirekte - Europa25,629,0627,0426,4412,1510,6527.11.2014
Bransjefond, Finans19,4812,4621,3826,3910,9813,0227.11.2014
Sverige, Store selskaper12,928,7516,6526,2515,2812,0627.11.2014
Europa eks. Storbr., Små/mellomstore8,645,8012,3426,2214,7110,2927.11.2014
Storbritannia, Store selskaper, Verdi9,645,3713,7526,1715,158,1127.11.2014
USA, Små selskaper16,1413,6018,8726,0119,1012,1727.11.2014
Tyskland, Store selskaper5,559,459,4925,7312,5311,9527.11.2014
Europa, Små selskaper5,814,389,9225,7214,0810,6927.11.2014
Europa eks. Storbr., Store selskaper10,808,5214,0325,7011,519,7727.11.2014
Bransjefond, Private Equity13,899,3517,0125,6915,3611,3027.11.2014
Sveits, Store selskaper14,799,0717,7525,6014,198,2327.11.2014
Euroland, Mellomstore selskaper5,672,2710,0925,5012,0311,0527.11.2014
Storbritannia, Fleksibel kapitalisering8,585,1413,7225,3216,089,4527.11.2014
USA, Valutasikret15,448,6019,5324,7513,4311,2427.11.2014
Europa, Valutasikret15,4010,2817,4424,6811,3910,1927.11.2014
Afrika & Midtøsten31,743,7933,3724,6214,9511,2827.11.2014
Globale, Små selskaper12,467,0915,6824,2715,549,3727.11.2014
Sverige/Global15,169,5218,1224,2714,279,0727.11.2014
Norden10,535,3013,4224,2512,9211,4727.11.2014
Storbritannia Utbytte13,337,1217,4424,2015,467,8827.11.2014
Bransjefond, Teknologi25,5012,3730,7724,1215,3911,6127.11.2014
Thailand43,6112,3933,3723,9624,5816,3827.11.2014
Globale, Umodne markeder20,564,0624,7623,8410,899,3127.11.2014
India60,9619,3969,5123,8211,7621,3827.11.2014
Finland9,757,5211,1123,7710,1814,2627.11.2014
Europa, Store selskaper, Vekst10,878,5214,5123,7413,258,1527.11.2014
Europa Utbytte11,786,8114,8423,5311,208,3427.11.2014
Europa, Mellomstore selskaper7,836,7011,3323,4812,859,5227.11.2014
Italia7,842,499,9323,275,1116,6227.11.2014
Euroland, Store selskaper8,467,5311,0623,177,8610,6627.11.2014
Frankrike, Store selskaper7,725,649,3623,177,4510,3327.11.2014
Europa, Store selskaper, Blanding10,377,7813,2922,9010,538,3327.11.2014
Globale, Store selskaper, Verdi17,619,5319,1422,8612,887,9727.11.2014
Europa, Store selskaper, Verdi9,266,6012,1422,739,259,6227.11.2014
Storbritannia, Store selskaper, Blanding11,036,0115,1622,6713,748,2027.11.2014
Euroland, Fleksibel kapitalisering8,457,5011,5522,6311,9011,6527.11.2014
Globale, Store selskaper, Vekst19,0011,5521,6822,5613,208,2927.11.2014
Europa, Fleksibel kapitalisering8,406,5211,6522,4611,179,6027.11.2014
Storbritannia, Store selskaper, Vekst12,057,3816,4122,3713,348,5627.11.2014
Bransjefond, Telekommunikasjon17,3713,2219,8122,2113,8610,4827.11.2014
Spania3,703,116,5022,135,3717,8227.11.2014
Eiendom, Indirekte - Nord-Amerika37,2614,9436,3021,7220,5413,8427.11.2014
Globale, Store selskaper, Blanding17,3310,2119,4121,6112,167,8827.11.2014
Global Utbytte18,4310,4820,1221,4513,877,4927.11.2014
Global, Valutasikret14,037,5616,4521,3110,829,9627.11.2014
Eiendom, Indirekte - Global27,8011,7528,1421,2014,4510,8927.11.2014
Eiendom, Indirekte - Øvrige19,458,0120,7921,1713,8312,5927.11.2014
Bransjefond, Forbruksvarer og tjenester18,8810,7019,8821,0315,6110,1227.11.2014
Asia, Øvrige36,9013,1136,0420,9418,6514,8127.11.2014
Japan, Små-/ mellomstore selskaper11,134,5912,9820,9314,6215,6227.11.2014
Nederland8,698,3711,7320,898,9110,9627.11.2014
Tyrkia43,8415,3319,1920,4210,2127,8227.11.2014
Eiendom, Indirekte - Asia16,495,8814,3520,3512,1114,4127.11.2014
Bransjefond, Økologi13,596,6315,8220,338,419,2727.11.2014
Livssyklusfond 2031-203516,149,5818,3720,1311,047,3527.11.2014
Livssyklusfond 2041-204516,669,8518,9320,0411,107,8427.11.2014
Livssyklusfond 2046+16,669,9318,9919,9610,608,3627.11.2014
Livssyklusfond 2036-204015,669,5517,6319,7210,157,5627.11.2014
Tyskland, Små-/ mellomstore selskaper5,286,917,3419,4512,4010,5427.11.2014
Global, Fleksibel kapitalisering14,958,4417,0619,3511,079,2127.11.2014
Livssyklusfond 2026-203014,749,2916,6719,219,827,2427.11.2014
Kombinasjonsfond, GBP Aggressiv14,778,3617,2818,8811,757,1927.11.2014
Bransjefond, Infrastruktur26,399,6727,8418,8111,0910,8627.11.2014
Kina og nærliggende18,649,1218,7918,799,7512,5027.11.2014
Hong Kong18,209,2016,5718,519,5413,3727.11.2014
Rente, GBP High Yield12,675,0715,0818,5112,878,5327.11.2014
Bransjefond, Alternativ energi9,813,8611,2218,502,0012,8627.11.2014
Taiwan, Store selskaper18,834,2020,9718,4411,9412,0827.11.2014
Asia eks. Japan22,978,3023,0518,3311,3910,9627.11.2014
Asia - Stillehavsområdet, Valutasikret15,043,5815,1618,118,8012,4927.11.2014
Asia - Stillehavsområdet eks. Japan20,886,0820,2117,8711,4810,8827.11.2014
Malaysia16,301,5117,7117,4316,1711,6827.11.2014
Rente, EUR Lange obligasjoner24,929,0224,8517,379,459,3027.11.2014
Singapore17,215,9015,7017,2311,3311,9427.11.2014
Asia - Stillehavsområdet ink. Japan14,426,7914,4117,1810,4510,6427.11.2014
Rente, Global High Yield - GBP sikret11,654,3614,2117,1012,368,2727.11.2014
Livssyklusfond 2021-202512,488,3414,4816,939,346,7227.11.2014
Konvertible obligasjoner - Global, GBP sikret12,986,3416,2916,9110,538,2427.11.2014
Kina18,7312,5317,3016,887,0115,2627.11.2014
Konvertible obligasjoner - Global, USD sikret19,4711,9720,3616,8011,127,5927.11.2014
Bransjefond, Forsyning27,1311,3527,1316,778,4210,7627.11.2014
Asia26,547,7623,7716,6614,8611,7327.11.2014
Japan, Store selskaper9,077,6210,2316,5910,6213,7127.11.2014
Kombinasjonsfond, SEK Aggressiv10,877,3213,3716,5710,826,9327.11.2014
Rente, Europeisk High Yield7,234,6710,4716,569,696,9327.11.2014
Islamske aksjer, Global13,856,9515,3616,549,458,7527.11.2014
Bransjefond, Materialer10,116,0412,3716,448,8611,6727.11.2014
Kombinasjonsfond, USD Moderat17,8110,8418,5816,3610,847,2427.11.2014
Kombinasjonsfond, USD Aggressiv18,4812,0119,4816,329,927,3727.11.2014
Kombinasjonsfond, GBP Moderat14,778,0916,9116,0410,326,7827.11.2014
Rente, EUR High Yield7,595,269,6815,739,236,8327.11.2014
Euroland, Små selskaper0,011,831,2915,6710,5311,8627.11.2014
Rente, GBP Selskapsobligasjoner18,598,5419,3215,6711,248,5627.11.2014
Rente, Asia High Yield21,7911,4222,5415,6212,348,6727.11.2014
Sør-Afrika og Nambia21,598,2122,9815,5511,2012,5627.11.2014
Norge3,80-4,144,2615,547,8712,1227.11.2014
Østerrike-3,983,13-6,2015,351,3815,8127.11.2014
Rente, GBP Obligasjoner - fleksibel14,356,5516,1615,2010,548,5227.11.2014
Kombinasjonsfond, GBP Fleksibel13,427,3815,5415,159,678,0227.11.2014
Bransjefond, Landbruk16,229,9718,4315,109,879,0827.11.2014
Kombinasjonsfond, EUR Aggressiv - Global12,238,3513,9414,837,217,1527.11.2014
Kombinasjonsfond, EUR Aggressiv8,466,9910,2614,786,277,7527.11.2014
Afrika9,552,6210,9214,756,9911,4327.11.2014
Rente, USD High Yield15,408,3215,4114,7513,198,1927.11.2014
Rente, Global High Yield16,078,2916,7714,7412,007,7127.11.2014
Asia eks. Japan,Valutasikret14,544,8615,4014,525,8916,0227.11.2014
Konvertible obligasjoner - Global13,478,7615,6114,509,416,6927.11.2014
Livssyklusfond 2016-202012,028,0113,5014,447,586,1027.11.2014
EMEA7,565,578,1314,269,4712,7127.11.2014
Alt - Long/Short aksjer - Vekstmarkeder9,617,5511,8814,05-12,2027.11.2014
Rente, High Yield - sikret (øvrig)10,745,3011,7414,0410,117,3827.11.2014
Konvertible obligasjoner - Global, CHF sikret8,465,7911,6513,8210,726,9527.11.2014
Rente, Globale selskapsobligasjoner19,3211,1319,3313,7910,478,2227.11.2014
Globale vekstmarkeder18,095,5717,5713,707,9711,3127.11.2014
Kombinasjonsfond, Asia20,578,4019,4713,6811,668,8527.11.2014
Kombinasjonsfond, GBP Forsiktig14,908,0516,6613,689,577,2727.11.2014
Kombinasjonsfond, USD Fleksibel16,8610,8917,5513,607,638,1027.11.2014
Europeiske vekstmarkeder eks. Russland12,647,2210,3613,572,6914,2027.11.2014
Alt - Fond av fond - Aksje10,508,5613,8013,577,7511,1626.11.2014
Rente, Global High Yield - CHF sikret8,864,3211,3513,49-7,0327.11.2014
Alt - Long/Short aksjer - UK11,077,2113,9913,428,429,2027.11.2014
Livssyklusfond 2011-20159,957,3111,5013,398,175,6827.11.2014
Rente, Globale selskapsobligasjoner - GBP sikret15,316,4416,9513,338,328,5527.11.2014
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner20,8310,1420,6213,23-8,1027.11.2014
Konvertible obligasjoner - Sikret (øvrig)12,324,8314,1813,19-6,9327.11.2014
Konvertible obligasjoner - Global, EUR sikret7,625,8210,2613,156,576,8527.11.2014
Rente, Global High Yield - EUR sikret6,533,658,5712,918,776,4427.11.2014
Australia og New Zeland12,90-1,1610,3812,707,5015,2027.11.2014
Rente, GBP Obligasjoner - diversifisert18,779,1619,3312,6910,099,1427.11.2014
Konvertible obligasjoner - Europa5,375,627,5012,654,946,4227.11.2014
Kombinasjonsfond, SEK Fleksibel6,586,799,2912,504,928,1027.11.2014
Rente, GBP Realrente23,9612,1723,7812,3012,2011,1127.11.2014
Konvertible obligasjoner - Asia/Japan11,236,5413,1112,286,887,8527.11.2014
Kombinasjonsfond, EUR Moderat9,056,7810,5812,075,026,8627.11.2014
Rente, Europeiske obligasjoner13,487,3814,3312,046,225,9827.11.2014
Rente, Globale obligasjoner - GBP sikret13,827,0315,3812,039,088,7527.11.2014
Rente, EUR Selskapsobligasjoner10,536,9011,4211,935,996,0027.11.2014
Kombinasjonsfond, EUR Moderat - Global10,457,2811,7211,785,806,0027.11.2014
Rente, Globale selskapsobligasjoner - USD sikret20,7212,1820,2311,768,999,5427.11.2014
Kombinasjonsfond, Øvrig13,466,2813,6711,578,367,3127.11.2014
Kombinasjonsfond, NOK8,071,178,9711,508,884,9527.11.2014
Alt - Eventdrevet5,866,017,1311,423,738,3227.11.2014
Islamske aksjer, Øvrige24,695,3124,0011,428,6912,3627.11.2014
Rente, Globale obligasjoner - CHF sikret8,796,6210,9011,2410,946,6627.11.2014
Rente, RMB Obligasjoner17,0713,1617,5411,229,259,9827.11.2014
Konvertible obligasjoner - Øvrige6,865,129,5211,184,947,8327.11.2014
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner19,429,5819,6211,179,3511,3527.11.2014
Alt - Long/Short aksjer - Europa8,017,949,3311,044,058,3827.11.2014
Canada14,390,1817,3811,039,268,8703.11.2014
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner (EUR bias)9,774,9211,1311,028,525,7027.11.2014
Alt - Diversifisert arbitrasje6,665,168,3611,02-7,4427.11.2014
Kombinasjonsfond, CHF Aggressiv11,427,4213,2110,917,866,1727.11.2014
Kombinasjonsfond, CHF Moderat 12,237,6314,0110,888,645,8427.11.2014
Rente, USD Selskapsobligasjoner21,2312,3620,5310,859,999,5127.11.2014
Rente, EUR Statsobligasjoner13,047,1013,4210,764,936,5327.11.2014
Globale vekstmarkeder, Valutasikret8,00-1,609,1810,721,8514,6227.11.2014
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel - Global8,976,8110,2810,554,436,9827.11.2014
Kombinasjonsfond, SEK Forsiktig5,595,997,6210,498,215,9427.11.2014
Kombinasjonsfond, USD Forsiktig17,2612,1617,3910,477,447,8927.11.2014
Alt - Multistrategi11,917,7513,6610,436,927,7527.11.2014
Rente, Østeuropa obligasjoner9,437,5610,3510,375,367,0727.11.2014
Alt - Fond av fond - Multistrategi10,066,9712,0210,355,426,7827.11.2014
Rente, Globale Obligasjoner - NOK sikret6,530,877,3310,317,853,0227.11.2014
Rente, EUR Obligasjoner - diversifisert11,376,9711,9510,264,966,0127.11.2014
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig8,196,579,3110,194,455,8427.11.2014
Kina - A aksjer28,4726,2726,1810,173,7920,7927.11.2014
Rente, Globale obligasjoner - Sikret (øvrig)10,254,7910,7210,168,069,9427.11.2014
Rente, USD Obligasjoner - fleksibel17,4010,7017,4210,138,438,9027.11.2014
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel6,236,257,8010,123,497,4327.11.2014
Øvrige10,247,9211,2810,114,6310,1727.11.2014
Rente, Asia Obligasjoner20,8212,2420,1710,008,458,5827.11.2014
Rente, Globale selskapsobligasjoner - EUR sikret9,736,0211,069,985,515,8727.11.2014
BRIK16,514,6216,229,872,8314,6427.11.2014
Rente, GBP Statsobligasjoner21,7710,7721,799,819,1610,4327.11.2014
Rente, Globale obligasjoner - USD sikret19,0612,7918,399,737,6610,0227.11.2014
Rente, EUR Obligasjoner - fleksibel 8,186,139,519,713,946,3727.11.2014
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig - Global9,216,9310,389,634,375,5327.11.2014
Rente, EUR Realrente9,105,839,539,293,126,3427.11.2014
Rente, Global realrente - GBP sikret16,436,9316,439,107,239,1727.11.2014
Rente, Globale Obligasjoner - USD fokusert18,4812,4617,899,017,669,3427.11.2014
Rente, Global realrente - USD sikret23,7113,2821,628,978,3910,9027.11.2014
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - EUR fokusert10,314,9811,848,926,366,6927.11.2014
Kapitalbeskyttet8,706,7610,148,874,186,7327.11.2014
Rente, Globale obligasjoner - EUR sikret8,285,779,478,874,986,1527.11.2014
Rente, HKD Obligasjoner18,5413,1317,578,837,399,9127.11.2014
Rente, Øvrige obligasjoner11,976,5712,578,826,658,1027.11.2014
Rente, Globale obligasjoner - EUR fokusert10,417,0710,858,774,586,1127.11.2014
Korea6,04-2,986,608,778,6812,7427.11.2014
Rente, DKK Lange obligasjoner11,807,4612,038,746,186,2727.11.2014
Kombinasjonsfond, Globale vekstmarkeder14,965,8814,258,695,708,4127.11.2014
Rente, USD Obligasjoner - diversifisert19,4912,5918,498,468,1610,0527.11.2014
Rente, EUR Korte selskapsobligasjoner5,686,106,978,393,375,8627.11.2014
Rente, SGD Obligasjoner15,726,9015,608,329,378,5204.11.2014
Alt - Volatilitet5,866,107,058,304,5311,3827.11.2014
Alt - Fond av fond - Øvrige4,956,657,138,292,516,7527.11.2014
Rente, Globale obligasjoner15,138,9514,718,226,598,2927.11.2014
Alt - Global makro9,859,4410,898,183,778,8527.11.2014
Rente, Asia Obligasjoner - lokal valuta18,4210,0217,677,948,178,3227.11.2014
Rente, Fixed Term8,756,139,767,933,496,8527.11.2014
Kombinasjonsfond, CHF Forsiktig8,816,5310,597,896,795,7427.11.2014
Garantertefond7,156,458,007,843,226,7227.11.2014
Alt - Systematisk futures13,697,7216,287,524,5910,7127.11.2014
Alt - Markedsnøytral - Aksjer8,089,129,087,503,407,9827.11.2014
Rente, SEK Obligasjoner5,475,976,817,357,066,0927.11.2014
Rente, GBP Korte obligasjoner - diversifisert9,636,6210,787,234,518,5927.11.2014
Indonesia41,978,7738,917,2112,1420,6927.11.2014
Alt - Long/Short rente8,446,859,647,174,367,4027.11.2014
Rente, Øvrig realrente15,037,9813,807,154,989,5627.11.2014
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - Lokal valuta13,947,1012,777,115,928,5127.11.2014
Rente, CHF Obligasjoner9,157,0010,346,957,586,4827.11.2014
Rente, USD, Korte obligasjoner - diversifisert15,0212,0814,516,925,219,9027.11.2014
Rente, DKK Obligasjoner8,826,859,256,924,456,0227.11.2014
Europeiske vekstmarkeder-5,01-1,21-6,956,522,1316,2027.11.2014
Rente, Global realrente - EUR sikret11,576,9111,456,474,225,9927.11.2014
Rente, USD Statsobligasjoner17,4912,5316,246,316,0910,5627.11.2014
Rente, GBP Kort pengemarked8,616,3410,076,283,418,6827.11.2014
Rente, EUR Korte statsobligasjoner5,045,896,086,262,115,9727.11.2014
Rente, EUR Korte obligasjoner - diversifisert5,256,086,316,212,305,9327.11.2014
Alt - Long/Short aksjer - Global2,793,603,796,143,079,8127.11.2014
Rente, SGD Pengemarked11,217,6910,026,055,788,3527.11.2014
Alt - Rentearbitrasje7,157,408,556,001,747,0827.11.2014
Latin-Amerika10,36-2,049,185,481,8215,3427.11.2014
Rente, USD Pengemarked13,9811,9813,465,484,1610,2527.11.2014
Rente, USD Kort pengemarked14,1512,0813,665,454,1010,2727.11.2014
Rente, AUD Obligasjoner17,434,5715,595,408,5810,6427.11.2014
Rente, Global realrente11,537,1010,975,404,828,1827.11.2014
Rente, CAD Obligasjoner14,569,3812,795,266,528,0327.11.2014
Rente, GBP Pengemarked8,536,559,865,212,678,8127.11.2014
Rente, USD Realrente17,869,9715,595,116,8810,6927.11.2014
Bransjefond, Energi-1,34-11,32-0,735,063,6313,0727.11.2014
Rente, SEK Pengemarked-0,514,791,434,974,245,9027.11.2014
Rente, NOK Obligasjoner6,221,905,874,734,531,4527.11.2014
Rente, EUR Pengemarked - kort4,026,005,134,591,476,0327.11.2014
Rente, CHF Pengemarked5,406,397,174,325,016,5627.11.2014
Rente, AUD Pengemarked10,723,088,794,205,5310,0727.11.2014
Bransjefond, Øvrige6,47-1,118,374,14-1,8816,2427.11.2014
Alt - Valuta8,498,498,983,991,807,7927.11.2014
Rente, EUR Pengemarked3,646,024,773,780,926,0827.11.2014
Rente, NOK Korte obligasjoner2,830,572,943,553,060,6527.11.2014
Rente, CAD Pengemarked7,898,047,163,513,417,1427.11.2014
Rente, EUR Kort pengemarked3,545,994,653,450,656,1327.11.2014
Rente, Øvrig pengemarked9,527,619,523,121,768,9127.11.2014
Brasil13,07-3,879,692,96-0,9020,0627.11.2014
Rente, Globale obligasjoner - ILS sikret10,663,8611,662,940,598,5527.11.2014
Rente, NOK Pengemarked2,130,512,342,832,820,2127.11.2014
Trading - Belånt/invers aksjer-1,063,340,852,37-2,0528,2827.11.2014
Trading - Belånt/invers renter28,850,8221,532,22-4,5711,5803.11.2014
Bransjefond, Naturressurser4,31-5,976,05-0,34-0,8514,5627.11.2014
Eiendom, Direkte - øvrig-0,314,28-0,61-0,74-0,527,7527.11.2014
Råvarer - Landbruk1,697,401,12-1,610,6516,0727.11.2014
Trading - Belånt/invers råvarer6,418,309,14-2,10-5,3333,4203.11.2014
Russland-20,01-9,85-16,97-2,74-1,5920,6227.11.2014
Råvarer - Bred råvarekurv-3,60-1,73-1,92-3,11-0,8211,2527.11.2014
Rente, JPY Obligasjoner2,70-0,88-1,01-7,11-0,3214,7427.11.2014
Råvarer - Verdifulle metaller7,67-0,664,04-10,03-0,3420,8527.11.2014
Bransjefond, Verdifulle metaller9,50-12,137,22-20,60-10,9331,4727.11.2014
Alt - Long/Short aksjer - USA16,3211,80---8,5627.11.2014
Amerika, Øvrige15,973,6521,02--12,4027.11.2014
Debt Arbitrage-------
Equity Market Neutral-------
Fund of Funds - Multistrategy-------
Global Long/Short Equity-------
Global Macro-------
Long/Short Debt-------
Long-Only Debt -------
Rente, Globale selskapsobligasjoner - CHF sikret11,806,3214,03--6,5127.11.2014
Systematic Futures-------
En utfyllende liste gjennomsnittlig avkastning for fond innenfor en Morningstar Kategori. Avkastning for 3 mnd, I år, 1 år, 3 år, og 5 år, samt 3 år std. avv.
Kursutvikling er presentert i norsk krone (NOK).