Morningstar.no bruker informasjonskapsler (cookies) for blant annet trafikkmåling, annonser og forbedret brukeropplevelse. Fortsett å bruke Morningstar.no som normalt om du godtar dette. Finn ut mer om hvordan vi benytter informasjonskapsler ved å klikke her. Aksepter informasjonskapsler

Kategoriavkastning: Totalavkastning

Kategori

En liste over Morningstar Kategori med gjennomsnittlig løpende avkastning (3 måneder, i år, 1 år, 3 år, 5 år) for alle fondene i kategorien. Morningstar Kategori blir benyttet som refereranse for fond i for eksempel Morningstar Fondsrapporter.

Klikk på kategorinavn for å se en liste med fond tilhørende kategorien.

×
Morningstar
Kategori
Avk. i år %3 Mnd avkast. %1 År avkast. %3 År p.a. %5 år p.a. %3 år Std avvDato
Bransjefond, Bioteknologi19,11-3,7858,0449,9437,9422,6801.09.2015
Danmark27,074,1844,4938,5721,3110,0801.09.2015
Bransjefond, Helsevern15,94-1,9946,9436,7325,7612,8501.09.2015
Vietnam13,362,7422,1432,8912,3416,9601.09.2015
Storbritannia, Små selskaper21,484,2535,9631,8523,6510,9501.09.2015
Sveits, Små-/ mellomstore selskaper16,49-3,0333,8730,9817,579,3901.09.2015
Kina - A aksjer7,70-30,4883,6630,2711,0932,3901.09.2015
Europa, Små selskaper20,871,3536,4729,9918,779,9601.09.2015
USA, Mellomstore selskaper9,02-2,7235,5329,6520,6012,1701.09.2015
Europa eks. Storbr., Små/mellomstore19,141,2835,2729,5318,479,7001.09.2015
Eiendom, Indirekte - Europa17,113,9738,5629,0918,0111,6001.09.2015
Sverige, Små-/ mellomstore selskaper14,82-1,6531,9428,8518,4511,7201.09.2015
Japan, Små-/ mellomstore selskaper15,91-2,3231,6828,8017,7516,0801.09.2015
Euroland, Mellomstore selskaper16,40-0,7724,2928,2616,1610,5101.09.2015
Italia23,450,4030,0328,1512,8914,5701.09.2015
USA, Store selskaper, Vekst8,30-2,0834,4527,3820,9611,6801.09.2015
India5,70-4,1731,8127,269,2120,4601.09.2015
Globale, Små selskaper10,07-3,8229,0927,1818,4410,0301.09.2015
USA, Små selskaper6,38-3,3832,8827,0421,1014,0201.09.2015
Europa, Mellomstore selskaper18,100,6036,4126,6917,729,4701.09.2015
Finland11,95-2,4726,3826,6111,5911,7501.09.2015
Sveits, Store selskaper12,22-4,8328,5026,5815,509,4801.09.2015
USA, Store selskaper, Blandet4,39-3,9830,4126,4019,8510,7501.09.2015
USA, Store selskaper, Verdi1,35-4,9926,3226,1519,7910,9501.09.2015
Bransjefond, Private Equity8,86-2,0024,6425,9116,5310,6801.09.2015
Europa eks. Storbr., Store selskaper13,02-2,4428,8925,7615,349,4301.09.2015
Storbritannia, Fleksibel kapitalisering12,24-2,6426,4525,6717,859,4401.09.2015
USA, Fleksibel kapitalisering2,78-4,8127,0825,5119,4211,8001.09.2015
Spania12,68-1,5619,8825,5010,8612,7601.09.2015
Globale, Umodne markeder0,46-5,287,9525,3714,239,3601.09.2015
Japan, Store selskaper15,64-5,8034,1225,0713,2213,8901.09.2015
Europa, Fleksibel kapitalisering13,77-2,1429,0024,5414,869,3501.09.2015
Nederland15,60-1,1931,8924,4313,6211,3801.09.2015
Storbritannia, Store selskaper, Verdi8,23-4,7120,7924,1016,618,2801.09.2015
Norden13,81-2,7526,8823,9715,299,9201.09.2015
Tyskland, Store selskaper8,61-3,3025,7423,9215,1012,2301.09.2015
Euroland, Store selskaper10,59-2,7324,0823,8612,6010,3601.09.2015
Bransjefond, Finans6,33-5,4027,9223,8412,3612,3001.09.2015
Europa, Store selskaper, Verdi9,91-3,2122,3823,8013,079,1601.09.2015
Bransjefond, Teknologi5,98-7,4228,0223,7316,7612,7101.09.2015
Tyskland, Små-/ mellomstore selskaper12,403,0229,5323,6714,3911,1301.09.2015
Europa, Store selskaper, Vekst13,41-3,5830,0023,5716,239,2501.09.2015
Globale, Store selskaper, Vekst7,54-4,5128,3623,5415,109,6901.09.2015
Frankrike, Store selskaper13,24-1,5723,8823,2812,0710,0001.09.2015
Bransjefond, Alternativ energi2,87-12,658,3723,264,3113,4901.09.2015
Storbritannia, Store selskaper, Vekst10,62-4,0926,9322,8915,169,1401.09.2015
Europa Utbytte9,27-2,3222,2322,8713,918,3401.09.2015
Bransjefond, Telekommunikasjon10,45-1,4730,6922,6415,1610,8101.09.2015
Globale, Store selskaper, Verdi5,29-5,2323,3322,6314,528,8201.09.2015
Euroland, Fleksibel kapitalisering9,831,2423,1022,6211,9510,0201.09.2015
Bransjefond, Økologi6,10-6,5620,5922,5311,7910,1801.09.2015
Europa, Store selskaper, Blanding10,17-3,7023,9922,4913,538,7901.09.2015
Global, Fleksibel kapitalisering7,29-4,3424,7922,4713,319,7201.09.2015
Sverige, Store selskaper7,28-5,6123,0122,2314,5410,4201.09.2015
Storbritannia, Store selskaper, Blanding8,23-5,1621,4722,1715,258,5401.09.2015
Globale, Store selskaper, Blanding6,42-4,7125,0322,1414,478,9401.09.2015
Eiendom, Direkte - Storbritannia13,846,1534,2921,4512,5710,1401.09.2015
Bransjefond, Vann-0,38-8,0812,3621,4115,379,5001.09.2015
Konvertible obligasjoner - Global, USD sikret10,71-1,5733,9721,2012,439,0801.09.2015
Kina-1,22-25,0321,5020,937,7517,7601.09.2015
Sverige/Global4,59-6,8820,9120,7313,878,8601.09.2015
Konvertible obligasjoner - Global, CHF sikret14,67-2,3428,2320,2813,099,3901.09.2015
Kombinasjonsfond, GBP Aggressiv8,09-2,7424,7720,1713,557,7801.09.2015
Konvertible obligasjoner - Global, GBP sikret9,21-0,3624,9320,0712,648,2501.09.2015
Global Utbytte4,81-5,0122,3419,9614,688,5301.09.2015
Livssyklusfond 2026-20305,38-2,8722,0319,8312,017,1801.09.2015
Kina og nærliggende-0,33-20,8915,6619,788,7514,9201.09.2015
Bransjefond, Forbruksvarer og tjenester3,98-7,1722,6219,6814,3511,8001.09.2015
Livssyklusfond 2036-20405,48-4,2121,3519,6811,457,5501.09.2015
Kombinasjonsfond, CHF Aggressiv9,23-4,7124,3219,6412,388,0701.09.2015
Livssyklusfond 2046+5,59-4,1922,8319,6412,428,2301.09.2015
Bransjefond, Infrastruktur1,06-6,9919,4819,4111,9111,1401.09.2015
Rente, GBP High Yield11,082,5724,1719,3213,608,2401.09.2015
Livssyklusfond 2031-20355,60-3,3922,0719,0412,237,6801.09.2015
Livssyklusfond 2041-20455,41-4,2122,4518,9612,197,7801.09.2015
Afrika & Midtøsten-3,87-10,000,1118,9310,3112,1601.09.2015
Asia - Stillehavsområdet ink. Japan4,74-11,5119,1218,8710,2011,0801.09.2015
Konvertible obligasjoner - Global9,71-0,1027,6818,8111,567,6901.09.2015
Eiendom, Indirekte - Nord-Amerika-4,25-6,4018,5218,6115,7917,1101.09.2015
Rente, Globale obligasjoner - ILS sikret9,851,6525,2918,5911,729,4601.09.2015
Rente, GBP Realrente10,504,3532,7418,5915,1911,0001.09.2015
Eiendom, Indirekte - Global3,72-3,3526,0518,5113,5912,7301.09.2015
Kombinasjonsfond, GBP Moderat8,44-0,5925,1118,4812,147,5501.09.2015
Hong Kong0,03-20,1116,3317,958,2714,5601.09.2015
Rente, EUR Lange obligasjoner1,262,9419,7417,6310,5710,8601.09.2015
Rente, Global High Yield - CHF sikret13,89-1,0623,6217,5614,009,2701.09.2015
Kombinasjonsfond, USD Moderat7,85-1,7629,0617,4910,608,6101.09.2015
Kombinasjonsfond, EUR Aggressiv - Global5,03-1,6920,3717,499,877,7001.09.2015
Euroland, Små selskaper10,351,6817,6117,4111,1611,0401.09.2015
Rente, GBP Obligasjoner - fleksibel9,283,6525,8617,3211,999,0501.09.2015
Rente, GBP Selskapsobligasjoner8,592,9326,9217,3012,209,4401.09.2015
Rente, Asia High Yield11,761,0231,7217,2811,168,7601.09.2015
Kombinasjonsfond, SEK Aggressiv5,74-2,3419,6417,2411,997,4601.09.2015
Livssyklusfond 2021-20254,83-0,5119,7017,1910,946,6401.09.2015
Rente, Global High Yield10,230,9127,6617,1012,148,0501.09.2015
Bransjefond, Forsyning-1,75-4,8017,5017,0610,1212,1301.09.2015
Rente, Europeisk High Yield6,326,2117,4716,9811,136,8601.09.2015
Kombinasjonsfond, CHF Moderat 11,88-2,7527,2616,9810,738,2801.09.2015
Rente, USD High Yield8,61-0,4625,2716,8312,288,5101.09.2015
Rente, Global High Yield - GBP sikret9,311,6920,4116,7913,208,0501.09.2015
Kombinasjonsfond, USD Forsiktig8,730,4231,3116,798,269,2601.09.2015
Rente, Global fleksibel - GBP sikret9,493,1624,0716,7811,498,5601.09.2015
Konvertible obligasjoner - Asia/Japan8,66-4,1723,8716,758,669,0201.09.2015
Asia eks. Japan-1,23-15,6013,2316,738,4811,8301.09.2015
Konvertible obligasjoner - Global, EUR sikret3,692,2916,1116,739,576,7701.09.2015
Kombinasjonsfond, GBP Forsiktig8,811,5425,6316,6211,017,9801.09.2015
Kombinasjonsfond, USD Fleksibel6,04-2,8526,0316,5310,639,2101.09.2015
Taiwan, Store selskaper0,76-14,5310,6116,3610,7412,2701.09.2015
Rente, EUR High Yield4,805,4515,7416,2610,576,8301.09.2015
Kombinasjonsfond, GBP Fleksibel6,89-1,6622,0916,1410,378,8001.09.2015
Rente, Globale selskapsobligasjoner - USD sikret9,822,1733,3415,879,9310,5201.09.2015
Konvertible obligasjoner - Europa7,103,1420,1915,878,206,4401.09.2015
Rente, GBP Obligasjoner - diversifisert8,973,6028,2915,7511,5410,4201.09.2015
Bransjefond, Materialer0,80-10,6414,5715,618,6011,5401.09.2015
Livssyklusfond 2016-20204,861,1318,8915,589,456,5101.09.2015
Kombinasjonsfond, EUR Moderat5,712,2418,9415,558,157,2301.09.2015
Rente, Global fleksibel - USD sikret10,352,1831,7315,439,089,6301.09.2015
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner10,910,5328,5015,4010,608,4401.09.2015
Rente, Globale selskapsobligasjoner - GBP sikret8,333,1223,4915,2310,568,7801.09.2015
Rente, Global fleksibel - CHF sikret13,480,3826,3815,19-9,6701.09.2015
Rente, Globale selskapsobligasjoner - CHF sikret12,840,3826,7415,1811,5510,6201.09.2015
Kombinasjonsfond, USD Aggressiv5,05-4,5524,9015,168,918,4701.09.2015
Rente, RMB Obligasjoner7,98-0,2729,6015,109,6710,5601.09.2015
Rente, Globale selskapsobligasjoner7,942,8828,7415,0910,519,1501.09.2015
Rente, USD Obligasjoner - fleksibel10,381,8630,9414,849,199,4601.09.2015
Eiendom, Indirekte - Asia0,47-12,0114,0714,8410,2514,0201.09.2015
Rente, Globale obligasjoner - CHF sikret12,801,1627,5314,8010,9710,7801.09.2015
Rente, Globale obligasjoner - USD sikret10,083,3834,4114,788,9810,7901.09.2015
Asia - Stillehavsområdet eks. Japan-2,93-14,328,5714,758,9211,1601.09.2015
Rente, USD Selskapsobligasjoner9,662,2532,4014,659,9110,2801.09.2015
Kombinasjonsfond, EUR Moderat - Global3,801,3117,6314,547,876,7101.09.2015
Kombinasjonsfond, CHF Forsiktig12,62-0,6326,3114,438,448,6301.09.2015
Rente, GBP Statsobligasjoner9,154,9731,2514,4311,1311,2401.09.2015
Islamske aksjer, Global0,48-9,1115,2914,4310,289,3401.09.2015
Rente, Globale obligasjoner - GBP sikret8,663,6824,8714,4210,128,9501.09.2015
Rente, CHF Obligasjoner14,161,8929,1414,099,4210,8201.09.2015
Kombinasjonsfond, SEK Moderat4,25-0,0216,4914,0310,236,4401.09.2015
Rente, Europeiske obligasjoner3,745,2317,4414,008,107,1801.09.2015
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel4,821,6816,8813,966,927,7801.09.2015
Rente, Global realrente - USD sikret10,372,3132,9613,889,6311,2401.09.2015
Rente, USD Obligasjoner - diversifisert10,733,2934,4213,888,7210,6601.09.2015
Kombinasjonsfond, Asia4,21-6,7323,1613,738,929,6101.09.2015
Rente, Asia Obligasjoner9,311,2330,5613,637,689,3101.09.2015
Rente, Global fleksibel8,722,7228,5313,627,308,9001.09.2015
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel - Global3,830,3416,4813,626,947,4601.09.2015
Livssyklusfond 2011-20154,623,6317,9013,609,196,9001.09.2015
Bransjefond, Landbruk0,01-8,7817,0013,578,849,9701.09.2015
Rente, Globale Obligasjoner - USD fokusert9,772,4932,8813,578,369,9201.09.2015
Rente, USD Statsobligasjoner10,784,1934,5513,288,0011,0001.09.2015
Rente, USD, Korte obligasjoner - diversifisert10,993,7634,0613,206,9010,3201.09.2015
Thailand-6,00-9,816,1813,2013,1716,8801.09.2015
Rente, EUR Selskapsobligasjoner2,085,5315,1013,177,846,8501.09.2015
Europeiske vekstmarkeder eks. Russland1,67-2,2210,4813,143,3510,6301.09.2015
Rente, Global High Yield - EUR sikret3,024,0410,9213,089,756,6801.09.2015
Rente, HKD Obligasjoner12,113,5635,9913,007,5410,5101.09.2015
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig3,484,0216,1012,957,006,4901.09.2015
Rente, EUR Statsobligasjoner2,265,7516,3212,946,897,5701.09.2015
Rente, USD Kort pengemarked10,653,9633,9512,766,1610,5901.09.2015
Rente, USD Pengemarked10,774,0533,9412,716,1610,5501.09.2015
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig - Global3,143,3316,3512,666,626,4301.09.2015
Rente, EUR Obligasjoner - diversifisert2,315,9515,7712,586,937,2201.09.2015
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner8,330,2824,6912,539,018,1301.09.2015
Kombinasjonsfond, SEK Fleksibel4,76-1,7017,7912,465,838,1901.09.2015
Rente, EUR Obligasjoner - fleksibel 2,595,2814,5012,326,956,8501.09.2015
Rente, Global realrente - GBP sikret8,263,1622,1212,289,729,1501.09.2015
Rente, CHF Pengemarked13,732,0227,3112,157,239,9601.09.2015
Rente, GBP Kort pengemarked8,894,8023,8111,636,209,1601.09.2015
Korea6,92-8,808,4311,626,3512,6001.09.2015
Rente, DKK Lange obligasjoner0,855,2314,2111,577,437,0201.09.2015
Rente, Globale selskapsobligasjoner - EUR sikret1,965,4713,7611,437,196,9401.09.2015
Rente, Globale obligasjoner - EUR fokusert3,395,2916,6911,396,206,9701.09.2015
Rente, EUR Korte selskapsobligasjoner3,036,8714,8911,365,997,0301.09.2015
Rente, Global fleksibel - EUR sikret2,615,4313,2110,946,256,5701.09.2015
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner (EUR bias)3,253,6911,1810,677,736,2101.09.2015
Rente, GBP Pengemarked8,704,8823,8110,635,389,3201.09.2015
Asia-7,89-12,263,9010,527,9412,3101.09.2015
Rente, Globale obligasjoner6,893,6723,9210,516,948,7601.09.2015
Rente, Asia Obligasjoner - lokal valuta4,36-1,6422,3010,447,028,9601.09.2015
Kombinasjonsfond, NOK2,00-3,007,2510,328,274,6801.09.2015
Rente, Globale obligasjoner - EUR sikret2,156,3514,4210,275,967,0801.09.2015
Rente, Østeuropa obligasjoner3,953,5014,7110,225,917,1501.09.2015
Canada-4,46-3,505,2710,047,159,7219.08.2015
Rente, EUR Korte statsobligasjoner3,207,2315,0710,045,007,2001.09.2015
Rente, EUR Korte obligasjoner - diversifisert3,017,0414,889,995,017,1201.09.2015
Rente, DKK Obligasjoner0,785,9213,199,995,757,0301.09.2015
Globale vekstmarkeder-5,32-14,052,319,934,4610,7101.09.2015
Rente, USD Realrente9,242,1428,169,797,7410,7201.09.2015
Rente, EUR Realrente2,644,7413,069,684,996,4101.09.2015
EMEA1,36-7,468,179,635,4811,1201.09.2015
Kombinasjonsfond, SEK Forsiktig3,222,6013,459,337,016,2601.09.2015
BRIK-3,07-16,911,679,261,0813,1201.09.2015
Rente, EUR Pengemarked - kort2,977,2514,879,234,417,3001.09.2015
Kombinasjonsfond, Globale vekstmarkeder-1,79-7,706,668,882,698,1401.09.2015
Rente, Global realrente - EUR sikret1,995,1312,478,886,307,1501.09.2015
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - EUR fokusert1,713,719,148,836,546,9201.09.2015
Rente, EUR Pengemarked2,987,3514,928,793,877,3401.09.2015
Norge0,06-8,78-2,038,787,4610,1101.09.2015
Rente, EUR Kort pengemarked2,897,3714,728,603,647,3501.09.2015
Rente, Global realrente4,391,6417,148,425,288,5401.09.2015
Singapore-8,85-14,633,278,336,3110,5801.09.2015
Malaysia-9,95-15,38-9,587,417,0714,0101.09.2015
Afrika-8,95-11,36-4,337,392,9611,7001.09.2015
Australia og New Zeland-6,55-13,05-4,326,935,2315,1701.09.2015
Rente, SEK Obligasjoner3,125,2813,476,656,076,9801.09.2015
Rente, SEK Selskapsobligasjoner3,064,9811,136,596,116,7201.09.2015
Rente, CAD Obligasjoner0,08-0,7715,985,224,898,1701.09.2015
Rente, Globale Obligasjoner - NOK sikret0,94-0,633,105,145,972,8701.09.2015
Rente, SEK Pengemarked2,295,4910,804,684,166,9701.09.2015
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - Lokal valuta-3,24-4,964,973,942,578,1801.09.2015
Rente, NOK Obligasjoner0,440,263,423,774,081,7501.09.2015
Rente, CAD Pengemarked-2,71-1,1910,572,881,998,0801.09.2015
Rente, AUD Obligasjoner-2,82-3,217,172,695,979,8001.09.2015
Rente, NOK Korte obligasjoner0,820,061,332,522,720,8101.09.2015
Rente, NOK Pengemarked1,000,281,612,232,660,1901.09.2015
Indonesia-21,18-18,52-7,091,981,8222,2801.09.2015
Europeiske vekstmarkeder4,53-8,39-2,171,69-1,1113,5601.09.2015
Tyrkia-20,44-12,61-5,411,44-1,6226,4201.09.2015
Rente, AUD Pengemarked-4,04-3,692,330,761,998,8801.09.2015
Rente, JPY Obligasjoner10,097,6916,49-1,73-0,0213,5501.09.2015
Bransjefond, Energi-11,66-16,43-27,59-1,96-1,8713,6701.09.2015
Russland19,07-9,76-5,71-2,90-4,8522,1901.09.2015
Bransjefond, Naturressurser-15,16-18,06-20,51-3,71-4,6113,8301.09.2015
Latin-Amerika-16,40-14,32-22,93-3,80-4,5314,2501.09.2015
Råvarer - Verdifulle metaller-1,29-5,123,54-5,68-0,5520,1401.09.2015
Råvarer - Landbruk-9,96-3,052,66-5,95-1,2115,8201.09.2015
Råvarer - Bred råvarekurv-8,11-6,25-11,80-6,44-3,2211,3401.09.2015
Brasil-26,35-19,93-36,38-9,99-10,8619,8001.09.2015
Bransjefond, Verdifulle metaller-12,83-19,57-23,83-19,17-15,4334,0301.09.2015
Afrika & Midtøsten, Øvrige-------
Alt - Diversifisert arbitrasje-------
Alt - Eventdrevet-------
Alt - Fond av fond - Multistrategi-------
Alt - Fond av fond - Øvrige-------
Alt - Global makro-------
Alt - Long/Short aksjer - Europa-------
Alt - Long/Short aksjer - Global-------
Alt - Long/Short aksjer - UK-------
Alt - Long/Short aksjer - USA-------
Alt - Long/Short aksjer - Vekstmarkeder-------
Alt - Long/Short rente-------
Alt - Markedsnøytral - Aksjer-------
Alt - Multistrategi-------
Alt - Rentearbitrasje-------
Alt - Systematisk futures-------
Alt - Valuta-------
Alt - Volatilitet-------
Amerika, Øvrige-------
Asia - Stillehavsområdet, Valutasikret-------
Asia eks. Japan,Valutasikret-------
Asia, Øvrige-------
Bransjefond, Øvrige-------
Debt Arbitrage-------
Eiendom, Indirekte - Øvrige-------
Equity Market Neutral-------
Europa, Valutasikret-------
Europe Long/Short Equity-------
Fund of Funds - Multistrategy-------
Garantertefond-------
Global Long/Short Equity-------
Global, Valutasikret-------
Globale vekstmarkeder, Valutasikret-------
Japan,Valutasikret-------
Kapitalbeskyttet-------
Kombinasjonsfond, Øvrig-------
Konvertible obligasjoner - Øvrige-------
Konvertible obligasjoner - Sikret (øvrig)-------
Long/Short Debt-------
Long-Only Debt -------
Øvrige-------
Rente, Fixed Term-------
Rente, Globale obligasjoner - Sikret (øvrig)-------
Rente, High Yield - sikret (øvrig)-------
Rente, Øvrig pengemarked-------
Rente, Øvrig realrente-------
Rente, Øvrige obligasjoner-------
Rente, RMB High Yield11,72-1,1532,28--10,0401.09.2015
Trading - Belånt/invers aksjer-------
Trading - Belånt/invers øvrig-------
Trading - Belånt/invers råvarer-------
Trading - Belånt/invers renter-------
USA, Valutasikret-------
En utfyllende liste gjennomsnittlig avkastning for fond innenfor en Morningstar Kategori. Avkastning for 3 mnd, I år, 1 år, 3 år, og 5 år, samt 3 år std. avv.
Kursutvikling er presentert i norsk krone (NOK).