Kategoriavkastning: Totalavkastning

Kategori

En liste over Morningstar Kategori med gjennomsnittlig løpende avkastning (3 måneder, i år, 1 år, 3 år, 5 år) for alle fondene i kategorien. Morningstar Kategori blir benyttet som refereranse for fond i for eksempel Morningstar Fondsrapporter.

Klikk på kategorinavn for å se en liste med fond tilhørende kategorien.

×
Morningstar
Kategori
Avk. i år %3 Mnd avkast. %1 År avkast. %3 År p.a. %5 år p.a. %3 år Std avvDato
Bransjefond, Bioteknologi-5,51-13,3132,6628,7020,7720,0215.04.2014
Storbritannia, Små selskaper0,51-2,7346,1221,1123,9913,6515.04.2014
Bransjefond, Helsevern-0,98-4,8223,9919,4915,3711,8715.04.2014
Storbritannia, Store selskaper, Verdi-1,13-2,9633,6517,2318,1211,0415.04.2014
Afrika & Midtøsten, Øvrige-0,58-1,4127,0316,7511,7612,7115.04.2014
Storbritannia, Fleksibel kapitalisering-2,56-4,7032,7215,9817,9212,3315.04.2014
Bransjefond, Vann-1,10-1,1623,6415,9214,049,8115.04.2014
USA, Store selskaper, Vekst-4,45-5,8823,5415,5314,4610,8915.04.2014
Danmark4,890,1445,0415,2420,2614,9315.04.2014
USA, Store selskaper, Verdi-1,53-2,5122,7715,1014,2711,0815.04.2014
USA, Store selskaper, Blandet-2,29-3,2522,4314,8913,7710,6315.04.2014
Afrika & Midtøsten12,598,6232,1214,4211,9912,2515.04.2014
USA, Små selskaper-4,52-5,8827,3313,8317,6813,3415.04.2014
Japan, Små-/mellomstore selskaper-10,39-12,898,4313,6810,3117,0815.04.2014
Europa, Små selskaper0,30-2,8638,0613,5418,9613,6615.04.2014
USA, Mellomstore selskaper-2,98-4,4526,3313,4514,6312,0515.04.2014
Storbritannia, Store selskaper, Blanding-3,09-4,1926,1613,2015,0411,1615.04.2014
Rente, GBP High Yield2,191,4822,8013,1216,049,8315.04.2014
USA, Fleksibel kapitalisering-3,56-4,7724,8613,0614,3911,9815.04.2014
Sveits, Store selskaper2,070,7226,3713,0215,8611,2515.04.2014
Europa eks. Storbr., Små/mellomstore1,18-1,3835,4613,0020,6713,4415.04.2014
Europa - Utbytte-0,25-1,3129,4712,9013,0011,1315.04.2014
Rente, EUR Lang obligasjon5,954,7915,5512,755,9410,2615.04.2014
Rente, Global Høyrente - GBP sikret1,751,2820,3212,5616,239,2515.04.2014
Storbritannia, Store selskaper, Vekst-3,62-5,3326,1012,5314,9211,7115.04.2014
Globale, Umodne markeder5,682,3927,3512,5013,6211,5115.04.2014
Rente, GBP Realrente2,852,029,6712,498,2112,4915.04.2014
Globale, Små selskaper-2,61-4,3626,0012,4716,3011,4115.04.2014
Sverige, Små-/mellomstore selskaper1,27-1,3030,7112,4422,4317,1015.04.2014
Europa, Mellomstore selskaper-0,87-3,5931,3612,4316,3212,5015.04.2014
USA, Valutasikret-2,45-2,5630,6212,3614,4013,3815.04.2014
Europa eks. Storbr., Store selskaper-0,54-2,0631,0512,0513,4613,3615.04.2014
Global - Utbytte-1,35-1,3617,2011,9112,838,8815.04.2014
Rente, GBP Selskapsobligasjoner2,380,8816,1411,8210,879,3115.04.2014
Sveits, Små-/mellomstore selskaper2,710,6136,7511,6720,8913,1115.04.2014
Alt - Long/Short aksjer - UK-0,85-2,4925,1111,586,3310,2815.04.2014
Spania3,44-1,6347,9411,5711,0719,3115.04.2014
Malaysia3,042,5917,6711,4816,3513,3515.04.2014
Globale, Store selskaper, Verdi-1,44-2,5122,9711,4812,0910,2815.04.2014
Bransjefond, Forbruksvarer og tjenester-2,40-2,2617,9511,3815,9412,0815.04.2014
Europa, Store selskaper, Vekst-2,22-3,3123,5611,3514,6611,0415.04.2014
Rente, GBP Fleksibel1,740,9618,0111,0611,809,1915.04.2014
Tyskland, Små-/mellomstore selskaper-1,92-4,1426,7511,0215,7812,3415.04.2014
Euroland, Mellomstore selskaper2,16-1,9339,5810,9316,0813,8715.04.2014
Bransjefond, Private Equity-1,71-3,5223,1910,9218,8815,2515.04.2014
Eiendom, Indirekte - Nord-Amerika6,293,433,2310,8718,6813,0215.04.2014
Bransjefond, Telekommunikasjon-5,57-6,4222,8010,8611,0811,2715.04.2014
Europa, Fleksibel kapitalisering-0,20-2,2928,9510,8514,1012,5515.04.2014
Tyskland, Store selskaper-5,11-5,8131,5210,8514,2917,5015.04.2014
Rente, Globale obligasjoner - ILS0,82-0,609,7110,69-9,1215.04.2014
Rente, USD High Yield0,86-0,9010,3910,6912,559,6415.04.2014
Bransjefond, Teknologi-2,08-3,6526,5610,6213,3312,9715.04.2014
Europa, Store selskaper, Blanding-1,67-3,2526,1610,5612,3511,8315.04.2014
Eiendom, Indirekte - Europa4,832,5226,4410,5513,0712,6815.04.2014
Rente, GBP Obligasjoner - diversifisert1,900,7513,1910,427,6410,0115.04.2014
Sverige, Store selskaper0,21-1,4622,6610,4219,3716,2615.04.2014
Sverige/Global-1,67-2,5118,9510,3715,8312,3715.04.2014
Rente, EUR High Yield1,280,7618,9710,3616,038,0915.04.2014
Rente, Global Høyrente0,85-0,849,7710,2311,658,9215.04.2014
Kombinasjonsfond, GBP Aggressiv-1,81-2,3318,8510,1811,019,2415.04.2014
Rente, GBP Statsobligasjoner2,030,9710,1010,134,5711,5015.04.2014
Rente, Europeisk High Yield1,361,0120,4610,0615,308,1415.04.2014
Globale, Store selskaper, Blanding-2,57-3,2618,8210,0611,0110,1615.04.2014
Europa, Store selskaper, Verdi-0,83-2,8530,799,9211,4813,3915.04.2014
Globale, Store selskaper, Vekst-4,00-4,7019,259,8611,5410,2215.04.2014
Kombinasjonsfond, GBP Moderat-0,65-1,2217,369,829,397,8815.04.2014
Kombinasjonsfond, GBP Forsiktig0,22-0,4116,289,788,967,8815.04.2014
Euroland, Små selskaper-1,83-2,9216,939,7713,8214,5715.04.2014
Konvertible obligasjoner - Global, GBP sikret0,30-0,3625,939,669,658,8815.04.2014
Eiendom, Indirekte - Global2,140,852,879,5913,8011,2515.04.2014
Bransjefond, Forsyning6,345,8418,529,408,0811,1515.04.2014
Rente, Global Høyrente - EUR sikret1,330,7516,279,2912,896,6715.04.2014
High Yield øvrig sikret1,680,8711,969,2814,938,2915.04.2014
Rente, Globale obligasjoner - GBP sikret1,250,8913,659,166,559,1315.04.2014
Norden0,70-1,4926,169,0517,6015,7215.04.2014
Euroland, Store selskaper-0,97-2,5533,779,0110,6914,7915.04.2014
Thailand7,188,91-12,408,9923,7619,5415.04.2014
Frankrike, Store selskaper1,150,4133,518,8410,2814,1715.04.2014
Livssyklusfond 2041-2045-1,36-1,6316,948,8010,8810,2115.04.2014
Eiendom, Indirekte - Øvrige2,751,807,998,7915,2514,1315.04.2014
Livssyklusfond 2031-2035-1,99-2,3216,938,7210,729,7315.04.2014
Bransjefond, Økologi-1,90-4,4727,168,708,5411,8515.04.2014
Konvertible obligasjoner - Global, USD sikret-0,36-2,3616,068,687,839,0415.04.2014
Bransjefond, Finans-2,94-3,7517,588,6411,3215,9115.04.2014
Rente, DKK Lang obligasjon1,451,1911,678,624,116,1215.04.2014
Konvertible obligasjoner - Global, CHF sikret0,180,4520,728,6211,579,1815.04.2014
Eiendom, Indirekte - Asia-3,65-3,54-9,848,5411,6214,7615.04.2014
Kombinasjonsfond, SEK Aggressiv-1,98-2,6012,518,4911,548,5115.04.2014
Rente, USD Selskapsobligasjoner1,14-0,625,458,485,8111,0115.04.2014
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner0,90-0,773,808,45-8,5415.04.2014
Rente, Europeiske obligasjoner2,071,2914,168,435,155,4515.04.2014
Rente, Global realrente - GBP sikret2,351,567,018,345,209,7015.04.2014
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner1,460,141,288,308,057,8815.04.2014
Japan, Store selskaper-11,37-12,402,178,265,2215,1915.04.2014
Rente, Globale obligasjoner - CHF sikret0,391,238,338,2210,598,6115.04.2014
Kombinasjonsfond, USD Moderat-1,20-2,5010,408,118,308,0815.04.2014
Rente, EUR Selskapsobligasjoner1,050,6014,318,106,525,3615.04.2014
Europa, Øvrige-1,33-3,4424,618,075,7413,9915.04.2014
Rente, Globale Obligasjoner - CHF fokusert1,531,269,588,067,798,2715.04.2014
Livssyklusfond 2046+-1,60-1,8216,887,8710,1310,8415.04.2014
Livssyklusfond 2021-2025-1,67-2,0715,107,779,418,9515.04.2014
Rente, EUR Statsobligasjoner1,931,3613,297,762,636,4915.04.2014
Kombinasjonsfond, USD Aggressiv-2,52-3,4912,677,706,668,8215.04.2014
Rente, Asia High-Yield0,23-0,805,557,6712,009,6115.04.2014
Globale aksjer, Fleksibel kapitalisering-2,07-3,3919,467,6311,4511,4615.04.2014
Livssyklusfond 2011-2015-0,89-1,4611,847,628,505,6415.04.2014
Nederland-1,81-3,7332,767,5912,1714,1015.04.2014
Alt - Diversifisert arbitrasje0,560,0316,367,53-7,6215.04.2014
Kombinasjonsfond, GBP Fleksibel-0,91-1,5415,687,518,329,3515.04.2014
Alt - Long/Short aksjer - Europa-0,73-2,1816,557,473,899,1615.04.2014
Rente, EUR Obligasjoner - diversifisert1,390,8813,087,463,585,5015.04.2014
Italia7,903,5151,907,458,0919,6015.04.2014
Rente, RMB Obligasjoner-3,75-5,285,127,31-0,1610,9515.04.2014
Konvertible obligasjoner - Global-0,79-2,1217,277,277,327,3715.04.2014
Rente, Global realrente - USD sikret1,48-0,64-1,547,242,9212,8215.04.2014
Euroland, Fleksibel kapitalisering0,830,0429,117,2111,3715,1615.04.2014
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner (EUR bias)1,060,779,347,1912,555,4615.04.2014
Livssyklusfond 2026-2030-2,18-2,7117,097,199,8310,2715.04.2014
Kombinasjonsfond, NOK-0,42-0,8110,617,1810,316,4715.04.2014
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - EUR fokusert1,841,586,707,128,635,7615.04.2014
Asia4,743,98-3,117,0515,3813,8315.04.2014
Rente, Globale obligasjoner - USD sikret-0,14-1,724,657,022,5311,7215.04.2014
Rente, USD Obligasjon - fleksibel0,25-1,335,697,015,4910,1215.04.2014
Livssyklusfond 2036-2040-2,34-2,8916,737,0110,0810,2715.04.2014
Rente, EUR Obligasjoner - fleksibel 0,690,2313,566,947,536,1815.04.2014
Rente, CHF Obligasjoner0,621,0010,636,916,798,6015.04.2014
Rente, Globale Obligasjoner - USD fokusert-0,04-1,531,526,902,5110,5515.04.2014
Rente, DKK Obligasjoner0,390,3011,076,822,605,6215.04.2014
Singapore0,361,552,926,7215,5413,9015.04.2014
Rente, HKD Obligasjon-1,21-2,452,946,700,3811,6615.04.2014
Rente, USD Obligasjoner - diversifisert0,55-1,123,246,693,2811,8515.04.2014
Taiwan, Store selskaper0,771,1920,916,6611,2013,2915.04.2014
Livssyklusfond 2016-2020-1,07-1,6114,846,537,397,0315.04.2014
Kombinasjonsfond, Asia0,500,033,716,528,189,4415.04.2014
Asia, Øvrige-6,23-6,099,456,4510,7817,8315.04.2014
Globale Aksjer, Valutasikret-1,34-0,8919,506,3910,4512,8915.04.2014
Bransjefond, Infrastruktur2,962,7913,546,389,8111,8815.04.2014
Rente, SEK Obligasjoner-1,68-2,363,316,366,065,8515.04.2014
Konvertible obligasjoner - Global, EUR sikret-0,48-0,9920,296,357,596,9515.04.2014
Rente, Øvrige obligasjoner0,900,457,996,235,518,0215.04.2014
Asia - Stillehavsområdet ink Japan-5,11-5,025,856,228,7811,7015.04.2014
Kombinasjonsfond, USD Forsiktig-0,89-2,346,466,162,809,0815.04.2014
Kombinasjonsfond, CHF Forsiktig-0,090,5511,966,166,147,0715.04.2014
Kombinasjonsfond, CHF Aggressiv-0,57-0,5312,656,107,447,8015.04.2014
Rente, Globale obligasjoner0,57-0,505,306,063,309,0615.04.2014
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig-0,53-0,8713,516,043,665,7615.04.2014
Kombinasjonsfond, SEK Forsiktig-2,80-3,446,245,947,976,2115.04.2014
Rente, Globale obligasjoner - EUR fokusert0,670,1510,315,922,805,7615.04.2014
Kombinasjonsfond, USD Fleksibel-1,87-3,048,795,905,099,8115.04.2014
Asia - Stillehavsområdet eks Japan0,931,738,765,8011,7612,4815.04.2014
Konvertible obligasjoner - Europa0,19-0,3520,135,776,127,4015.04.2014
Alt - Multistrategi-0,85-1,3311,795,684,158,2015.04.2014
Rente, GBP Kort diversifisert obligasjon-0,49-0,5013,485,601,938,8315.04.2014
Kombinasjonsfond, EUR Moderat-0,47-1,0516,345,584,757,6015.04.2014
Kombinasjonfond, EUR Aggressiv - Global-2,03-2,4015,495,586,588,7715.04.2014
Rente, Globale obligasjoner - EUR sikret0,390,1610,135,494,055,5015.04.2014
Rente, Asia Obligasjoner0,39-0,560,295,443,618,6015.04.2014
Alt - Fond av fond - Multistrategi-1,11-1,5514,115,333,777,2815.04.2014
Rente, Globale obligasjoner - Sikret (øvrig)1,070,111,515,266,6011,2615.04.2014
Rente, USD, Realrente0,13-2,12-3,835,262,6512,1315.04.2014
Eiendom, Direkte - øvrig1,410,471,755,230,688,6215.04.2014
Rente, Global realrente - EUR sikret1,570,883,665,213,095,3415.04.2014
Kombinasjonfond, EUR Moderat - Global-1,13-1,5613,275,155,186,5815.04.2014
Kombinasjonfond, EUR Forsiktig - Global-0,42-0,7812,265,113,295,1615.04.2014
Rente, USD Statsobligasjoner-0,43-1,903,535,08-0,0512,6115.04.2014
Kombinasjonsfond, CHF Moderat 0,060,2512,445,027,997,1115.04.2014
Kombinasjonsfond, SEK Fleksibel-3,26-4,0510,414,998,849,7515.04.2014
Finland-0,75-2,6032,564,9514,3018,2715.04.2014
Rente, EUR Kort selskapsobligasjon-0,97-0,9512,034,942,375,1415.04.2014
Kombinasjonsfond, Øvrig0,130,267,324,907,857,7915.04.2014
Garantertefond-1,20-1,2611,144,891,356,6515.04.2014
Alt - Long/Short aksjer - USA-2,29-2,9318,574,88-9,2215.04.2014
Rente, NOK Obligasjoner1,601,062,514,784,281,6615.04.2014
Konvertible obligasjoner - Øvrige-0,68-1,3415,964,716,428,7915.04.2014
Rente, EUR Realrente0,550,148,724,621,586,2115.04.2014
Rente, Obligasjoner europeiske vekstmarkeder-1,33-1,425,634,604,916,2315.04.2014
Alt - Volatilitet-0,96-1,0212,874,573,9612,5215.04.2014
Rente, GBP Kort pengemarked-0,86-0,7413,804,550,028,8915.04.2014
Rente, USD, Kort diversifisert obligasjon-1,52-2,764,294,440,2911,6515.04.2014
Alt - Rentearbitrasje-0,51-0,9511,994,42-1,366,9415.04.2014
Alt - Long/Short rente-0,54-1,049,984,422,127,8415.04.2014
Rente, EUR Statsobligasjon - kort-0,79-0,8911,394,390,265,3315.04.2014
Konvertible obligasjoner - Asia/Japan-1,11-1,1711,514,286,538,8015.04.2014
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel-1,28-1,7115,454,252,988,5115.04.2014
Rente, EUR Kort diversifisert obligasjon-0,82-0,8511,304,220,995,1915.04.2014
Øvrige-0,91-1,2810,944,213,1411,3115.04.2014
Rente, Øvrig realrente1,201,45-3,244,165,499,8515.04.2014
Rente, CHF Pengemarked-0,790,299,914,113,217,9515.04.2014
Sør-Afrika og Nambia1,943,9514,044,0413,4412,6415.04.2014
Kapitalbeskyttet-1,48-1,4711,834,032,647,0615.04.2014
Rente, Global realrente1,230,14-1,094,002,467,2215.04.2014
Alt - Eventdrevet-1,03-1,3010,933,811,908,9915.04.2014
Afrika-3,46-3,878,753,807,8313,0715.04.2014
Bransjefond, Landbruk-1,31-1,998,653,6510,0311,9115.04.2014
Kombinasjonfond, EUR Fleksibel - Global-1,48-1,8512,193,623,367,6415.04.2014
Rente, AUD Obligasjoner3,492,52-5,043,547,3410,0115.04.2014
Rente, NOK Kort obligasjon1,170,872,983,473,560,6915.04.2014
Alt - Systematisk futures-2,99-2,835,573,400,6611,7515.04.2014
Rente, USD Pengemarked-1,91-2,973,893,39-1,8512,0515.04.2014
Rente, USD Kort pengemarked-1,90-3,043,953,39-2,4012,1015.04.2014
Alt - Long/Short aksjer - Vekstmarkeder-4,76-4,4514,723,37-12,9015.04.2014
Rente, GBP Pengemarked-0,95-0,9012,043,36-0,649,0015.04.2014
Asia eks Japan-0,48-0,1310,403,3610,7813,1015.04.2014
Rente, SEK Pengemarked-3,72-4,102,293,363,825,3915.04.2014
Australia og New Zeland3,905,151,753,2912,9215,8315.04.2014
Rente, EUR Pengemarked, Kort-1,30-1,2010,653,280,315,2215.04.2014
Norge-2,10-3,9814,633,1916,1415,9615.04.2014
Alt - Markedsnøytral - Aksjer-2,13-3,0210,323,11-0,707,8415.04.2014
Alt - Fond av fond - Øvrige-3,45-4,547,562,990,898,0015.04.2014
Greater China-4,34-3,6214,622,948,2414,0715.04.2014
Rente, NOK Pengemarked0,730,632,392,933,080,2215.04.2014
Bransjefond, Materialer-2,21-2,0318,952,7213,2315,0715.04.2014
Rente, EUR Pengemarked-1,52-1,3410,012,46-0,935,2715.04.2014
Rente, CAD Obligasjoner-2,75-1,98-4,422,432,447,9915.04.2014
Alt - Global makro-2,62-2,858,332,331,019,0915.04.2014
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - Lokal valuta0,16-0,15-5,892,333,867,6515.04.2014
Rente, EUR Kort pengemarked-1,56-1,389,852,23-1,185,3115.04.2014
Hong Kong-4,94-4,298,782,128,8714,5015.04.2014
Rente, Øvrig pengemarked-0,19-0,806,332,11-1,259,5515.04.2014
Råverer - Buskap10,849,2523,742,11-19,3114.04.2014
Alt - Valuta-1,78-2,215,051,67-1,328,1215.04.2014
Kombinasjonsfond, Globale vekstmarkeder-1,23-1,011,921,622,298,6615.04.2014
Canada1,130,8116,040,97-9,7608.04.2014
Rente, AUD Pengemarked2,861,89-5,500,964,629,2015.04.2014
Indonesia21,5114,16-12,020,6718,5520,7615.04.2014
Råverer - Energi0,745,5915,310,61-17,2014.04.2014
EMEA-10,26-9,053,840,2511,1814,1215.04.2014
Bransjefond, Alternativ energi-1,45-5,6032,610,150,6116,3415.04.2014
Globale vekstmarkeder-1,74-0,614,750,098,9812,8515.04.2014
Alt - Long/Short aksjer - Global-0,24-0,4213,750,031,7310,6715.04.2014
Rente, CAD Pengemarked-4,90-3,23-2,70-0,42-0,026,9115.04.2014
India6,995,1415,56-0,879,6820,8415.04.2014
Kina-8,43-6,9810,75-1,284,6117,1115.04.2014
Korea-2,120,1817,69-1,299,4216,0515.04.2014
Rente, JPY Obligasjoner2,00-0,170,95-1,41-1,1616,5315.04.2014
Bransjefond, Energi0,941,4920,75-2,466,4416,2515.04.2014
Europeiske vekstmarkeder eks. Russland-0,13-1,3010,11-3,185,9117,0615.04.2014
Tyrkia9,227,80-23,11-4,3612,7728,7015.04.2014
Bransjefond, Øvrige1,751,9415,22-4,406,0718,3815.04.2014
Latin-Amerika-0,900,77-9,52-4,647,2616,0115.04.2014
Råvarer - Bred råvarekurv2,684,098,12-4,932,0612,4315.04.2014
Amerika, Øvrige-0,291,90-4,33-5,68-18,8115.04.2014
BRIK-5,66-4,213,58-6,154,3415,7715.04.2014
Råvarer - Verdifulle metaller5,761,64-6,01-6,270,8722,8215.04.2014
Trading - Belånt/invers råvarer-1,00-1,00-4,93-7,60-7,8937,5831.03.2014
Europeiske vekstmarkeder-14,13-13,15-6,05-8,156,9318,5015.04.2014
Brasil0,763,56-12,19-8,626,0619,4615.04.2014
Bransjefond, Naturressurser1,912,8811,02-9,283,8316,8515.04.2014
Råvarer - Industrielle og generelle metaller-4,10-3,28-2,61-10,59-18,5114.04.2014
Trading - Belånt/invers aksjer-1,60-2,393,80-11,06-32,2515.04.2014
Russland-23,74-22,18-9,08-12,876,4022,3515.04.2014
Bransjefond, Verdifulle metaller12,636,81-11,05-22,98-6,0328,2415.04.2014
Debt Arbitrage-------
Equity Market Neutral-------
Europe Long/Short Equity-------
Fund of Funds - Multistrategy-------
Global Long/Short Equity-------
Global Macro-------
Konvertible obligasjoner - Sikret (øvrig)0,16-0,4518,49--8,6215.04.2014
Long/Short Debt-------
Long-Only Debt -------
Multistrategy-------
Rente, Globale Obligasjoner - NOK sikret-------
Systematic Futures-------
En utfyllende liste gjennomsnittlig avkastning for fond innenfor en Morningstar Kategori. Avkastning for 3 mnd, I år, 1 år, 3 år, og 5 år, samt 3 år std. avv.
Kursutvikling er presentert i norsk krone (NOK).