Morningstar.no bruker informasjonskapsler (cookies) for blant annet trafikkmåling, annonser og forbedret brukeropplevelse. Fortsett å bruke Morningstar.no som normalt om du godtar dette. Finn ut mer om hvordan vi benytter informasjonskapsler ved å klikke her. Aksepter informasjonskapsler

Kategoriavkastning: Totalavkastning

Kategori

En liste over Morningstar Kategori med gjennomsnittlig løpende avkastning (3 måneder, i år, 1 år, 3 år, 5 år) for alle fondene i kategorien. Morningstar Kategori blir benyttet som refereranse for fond i for eksempel Morningstar Fondsrapporter.

Klikk på kategorinavn for å se en liste med fond tilhørende kategorien.

×
Morningstar
Kategori
Avk. i år %3 Mnd avkast. %1 År avkast. %3 År p.a. %5 år p.a. %3 år Std avvDato
Kina - A aksjer5,184,4711,7934,9520,4535,5423.03.2017
India14,1315,4822,9128,3118,3520,1023.03.2017
Japan, Små-/ mellomstore selskaper7,117,2419,6225,6523,1415,1723.03.2017
Bransjefond, Teknologi10,439,3323,9022,7919,3215,8323.03.2017
Danmark7,958,999,9722,1325,8613,3523.03.2017
Japan, Store selskaper4,242,5815,6420,7815,7715,0223.03.2017
Sveits, Små-/ mellomstore selskaper9,579,9821,3720,6222,3711,8723.03.2017
USA, Store selskaper, Blandet2,851,2615,5820,1819,8213,8323.03.2017
Rente, Asia High Yield1,740,9613,0320,1215,778,8523.03.2017
Kina11,6212,9320,4519,8914,7820,1923.03.2017
USA, Mellomstore selskaper1,01-0,4118,2019,6619,9615,7623.03.2017
USA, Store selskaper, Vekst5,203,2714,9719,6619,8215,0323.03.2017
Eiendom, Indirekte - Nord-Amerika0,190,402,2219,6515,5918,2623.03.2017
Taiwan, Store selskaper11,0311,6920,4819,6315,1013,2323.03.2017
Vietnam4,734,6217,2619,5823,1313,1923.03.2017
Sverige, Små-/ mellomstore selskaper5,026,379,6319,3922,2015,1923.03.2017
Kina og nærliggende11,5412,5519,7818,9614,6917,7623.03.2017
USA, Store selskaper, Verdi0,97-0,6715,8518,9619,4013,9023.03.2017
Asia eks. Japan, Små/mellomstore10,6911,5816,6118,3617,5713,5123.03.2017
Asia eks. Japan11,7812,6818,4818,2213,0013,8123.03.2017
Hong Kong11,2312,2719,5218,1913,6517,0523.03.2017
Asia - Stillehavsområdet ink. Japan7,887,6916,3918,1214,3813,1523.03.2017
USA, Fleksibel kapitalisering3,121,4616,1618,0718,6415,0823.03.2017
BRIK8,3710,2829,0417,387,8915,2223.03.2017
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner1,450,719,8817,0313,258,9923.03.2017
Thailand5,286,8114,2616,9512,4213,1923.03.2017
Bransjefond, Helsevern6,575,928,1116,7921,8617,3923.03.2017
Asia - Stillehavsområdet eks. Japan9,9310,6517,5516,6613,3913,0323.03.2017
Bransjefond, Infrastruktur6,055,9211,3216,4814,6312,8523.03.2017
Rente, Global realrente - USD sikret-1,38-1,535,8816,4711,1110,8623.03.2017
Globale, Store selskaper, Vekst6,055,3212,5316,4016,1113,1223.03.2017
Rente, Asia Obligasjoner1,090,355,0016,2211,959,5223.03.2017
USA, Små selskaper-0,13-1,6624,3216,1918,4918,2623.03.2017
Eiendom, Indirekte - Asia5,705,917,0416,1913,5413,1023.03.2017
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner2,531,989,4116,1411,768,9223.03.2017
Finland3,203,2714,5716,1417,6413,0423.03.2017
Euroland, Små selskaper8,128,5016,0016,0616,8613,4623.03.2017
Bransjefond, Forbruksvarer og tjenester8,078,3411,5415,8315,2413,6223.03.2017
Bransjefond, Finans5,575,2121,2915,7915,9517,4523.03.2017
Bransjefond, Bioteknologi7,925,8317,7015,7527,1729,0023.03.2017
Rente, Globale selskapsobligasjoner - USD sikret-0,36-0,874,6315,7112,3810,4823.03.2017
Eiendom, Indirekte - Global0,520,840,4915,6813,8214,8523.03.2017
Globale vekstmarkeder, Små/mellomstore9,4710,3116,0315,6611,0512,3223.03.2017
Kombinasjonsfond, Asia4,574,278,9815,5911,3011,7123.03.2017
Globale, Små selskaper3,262,9314,4915,4217,9713,5223.03.2017
Global Utbytte3,713,1410,5615,4115,6111,6123.03.2017
Globale, Store selskaper, Verdi3,582,6314,1615,3316,2112,2223.03.2017
Globale, Store selskaper, Blanding4,293,6511,6715,1815,2812,4923.03.2017
Rente, Globale obligasjoner - ILS sikret4,533,188,5315,0514,029,9823.03.2017
Globale vekstmarkeder10,4411,8519,4514,959,3912,5923.03.2017
Rente, Global fleksibel - USD sikret0,06-0,666,6214,9111,4910,2823.03.2017
Russland-1,80-0,6234,8014,893,2523,8523.03.2017
Europa eks. Storbr., Små/mellomstore6,767,7311,5814,7519,9113,0023.03.2017
Konvertible obligasjoner - Global, USD sikret1,100,206,8214,7213,7810,9923.03.2017
Rente, USD Selskapsobligasjoner-0,31-0,763,0814,6711,3910,2623.03.2017
Rente, USD Realrente-1,53-1,713,5814,638,8810,3523.03.2017
Rente, USD Obligasjoner - fleksibel0,04-0,457,1414,4911,229,7323.03.2017
Bransjefond, Forsyning4,444,184,7414,4313,6013,6523.03.2017
Kombinasjonsfond, USD Moderat1,390,577,9914,3012,7210,5923.03.2017
Rente, Global fleksibel0,34-0,287,1814,2711,329,0623.03.2017
Rente, Global High Yield0,28-0,2911,4614,2613,269,1023.03.2017
Sverige/Global6,105,2112,9314,2115,5111,8823.03.2017
Norden4,595,079,7614,1916,5312,1523.03.2017
Rente, USD Obligasjoner - diversifisert-0,56-1,061,3714,1510,2410,6123.03.2017
Rente, Globale Obligasjoner - USD fokusert0,03-0,730,5013,9710,559,9223.03.2017
Rente, Globale obligasjoner - USD sikret-0,96-1,571,1213,9510,4411,0223.03.2017
Livssyklusfond 2046+4,223,8910,1913,8313,5610,9423.03.2017
Rente, USD High Yield-0,22-0,8711,4313,7912,729,3623.03.2017
Konvertible obligasjoner - Asia/Japan1,601,654,4713,7712,519,7323.03.2017
Global, Fleksibel kapitalisering4,584,4812,4713,7614,2712,9123.03.2017
Livssyklusfond 2041-20454,083,739,8213,7313,2310,7523.03.2017
Rente, HKD Obligasjoner-0,88-1,560,4313,638,8910,7323.03.2017
Singapore10,4410,1210,3013,5910,5513,0523.03.2017
Europa, Små selskaper7,368,089,2813,3718,8914,0723.03.2017
Sveits, Store selskaper7,617,5613,2413,2817,2412,0123.03.2017
Norge5,386,3928,1313,1911,8510,7823.03.2017
Sverige5,866,0610,6913,1216,8112,5423.03.2017
Kombinasjonsfond, Globale vekstmarkeder7,217,6213,3413,037,619,4423.03.2017
Rente, GBP Realrente0,522,322,9913,0111,1812,3623.03.2017
Livssyklusfond 2031-20353,773,478,5012,9413,2010,6123.03.2017
Kombinasjonsfond, USD Fleksibel1,310,627,7612,9311,0511,4623.03.2017
Livssyklusfond 2036-20404,093,809,4912,8812,9710,5823.03.2017
Eiendom, Indirekte - Europa0,811,55-6,1812,7715,7115,9823.03.2017
Rente, Asia Obligasjoner - lokal valuta1,790,941,4412,718,679,1123.03.2017
Islamske aksjer, Global4,584,6312,5812,7012,1611,9823.03.2017
EMEA5,627,6918,0612,618,7913,4423.03.2017
Kombinasjonsfond, USD Aggressiv2,151,706,7812,5711,0511,0623.03.2017
Konvertible obligasjoner - Global1,681,065,4412,5312,809,6423.03.2017
Bransjefond, Materialer4,343,7520,9612,5211,3915,1123.03.2017
Rente, USD, Korte obligasjoner - diversifisert-1,11-1,961,2912,428,8910,4723.03.2017
Bransjefond, Telekommunikasjon2,161,64-1,4512,3914,9812,3623.03.2017
Bransjefond, Vann5,255,0916,5712,3816,6411,4423.03.2017
Rente, Globale selskapsobligasjoner-0,12-0,372,1912,2710,019,1723.03.2017
Bransjefond, Private Equity5,084,4315,1612,1317,2213,5823.03.2017
Rente, USD Kort pengemarked-1,32-2,230,4212,128,2710,7223.03.2017
Kombinasjonsfond, USD Forsiktig0,39-0,304,8112,1010,1410,0823.03.2017
Rente, RMB Obligasjoner0,99-0,20-1,4112,0910,2510,0723.03.2017
Asia6,268,275,8212,099,5112,2323.03.2017
Rente, USD Pengemarked-1,37-2,250,5412,088,2310,6623.03.2017
Rente, USD Statsobligasjoner-1,10-1,54-1,1812,018,1210,9623.03.2017
Europa, Mellomstore selskaper6,837,355,4611,9917,6413,7223.03.2017
Europa, Store selskaper, Vekst5,615,935,2311,8114,9412,7923.03.2017
Korea12,0510,994,7911,807,1212,5123.03.2017
Kombinasjonsfond, NOK Aggressiv2,892,5612,3311,7611,118,4123.03.2017
Globale, Umodne markeder6,056,7018,6411,7515,1910,9923.03.2017
Bransjefond, Økologi4,474,0810,5611,7215,0712,9523.03.2017
Bransjefond, Verdifulle metaller8,2319,8921,4011,70-4,0838,6223.03.2017
Livssyklusfond 2026-20303,032,936,2311,6612,199,8923.03.2017
Bransjefond, Landbruk0,430,537,5011,6110,2113,0923.03.2017
Rente, JPY Obligasjoner3,072,57-0,7511,364,0612,9923.03.2017
Tyskland, Store selskaper5,255,379,9311,3415,3216,4523.03.2017
Kombinasjonsfond, CHF Moderat 2,692,694,2811,219,8310,1523.03.2017
Europa eks. Storbr., Store selskaper5,065,457,9511,1816,1213,1423.03.2017
Euroland, Mellomstore selskaper7,527,8812,1911,1617,9114,3623.03.2017
Rente, EUR Lange obligasjoner-3,25-3,39-7,5010,8012,0513,2123.03.2017
Kombinasjonsfond, SEK Aggressiv3,903,655,9310,7912,259,7423.03.2017
Rente, Globale obligasjoner0,830,450,6210,788,469,0823.03.2017
Kombinasjonsfond, GBP Aggressiv3,323,493,9110,5412,0812,1423.03.2017
Australia og New Zeland5,696,4312,3710,478,9715,8723.03.2017
Rente, Globale selskapsobligasjoner - CHF sikret1,561,870,8410,449,9811,4123.03.2017
Kombinasjonsfond, EUR Aggressiv - Global3,373,176,8910,3511,1610,3623.03.2017
Euroland, Store selskaper5,335,2710,5110,3214,8113,8823.03.2017
Frankrike, Store selskaper4,234,5310,4910,1914,1213,1423.03.2017
Rente, AUD Obligasjoner4,885,612,6310,175,448,9323.03.2017
Euroland, Fleksibel kapitalisering3,894,206,8010,1013,6913,2623.03.2017
Tyskland, Små-/ mellomstore selskaper5,846,148,6710,0513,8214,1023.03.2017
Europeiske vekstmarkeder0,981,9918,059,984,0714,8523.03.2017
Europa, Store selskaper, Blanding4,694,867,099,9113,7112,4423.03.2017
Rente, GBP Statsobligasjoner0,691,86-5,419,888,2012,5823.03.2017
Indonesia3,167,276,469,844,9020,8423.03.2017
Storbritannia, Små selskaper6,767,484,319,8318,0817,0823.03.2017
Storbritannia Utbytte4,034,311,509,8214,5613,9223.03.2017
Rente, Global High Yield - CHF sikret1,761,835,679,8111,5310,6423.03.2017
Rente, Global fleksibel - CHF sikret1,901,952,329,778,0810,5923.03.2017
Europa, Fleksibel kapitalisering4,855,184,849,7414,2813,1923.03.2017
Storbritannia, Store selskaper, Vekst3,714,062,219,6113,0714,4523.03.2017
Europa, Store selskaper, Verdi4,114,0810,739,6114,2413,1823.03.2017
Livssyklusfond 2021-20252,452,423,059,4710,758,6123.03.2017
Konvertible obligasjoner - Global, CHF sikret2,232,191,889,4511,0911,4223.03.2017
Europa Utbytte3,853,955,869,4413,5811,7823.03.2017
Kombinasjonsfond, GBP Fleksibel2,793,402,129,399,7312,5223.03.2017
Rente, Globale obligasjoner - CHF sikret1,941,741,389,308,9511,6823.03.2017
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - Lokal valuta5,625,168,009,235,339,0223.03.2017
Storbritannia, Store selskaper, Blanding3,804,194,719,2213,1813,4023.03.2017
Europeiske vekstmarkeder eks. Russland9,429,629,569,178,8412,0223.03.2017
Kombinasjonsfond, CHF Aggressiv3,233,473,119,118,5010,2623.03.2017
Rente, Global realrente-0,01-0,421,419,086,058,2223.03.2017
Rente, SGD Pengemarked1,861,07-1,878,986,287,5123.03.2017
Rente, CAD Obligasjoner-0,500,09-1,498,894,457,8423.03.2017
Storbritannia, Fleksibel kapitalisering4,394,884,258,8714,6415,2723.03.2017
Rente, CHF Obligasjoner0,290,22-2,778,807,6811,4123.03.2017
Kombinasjonsfond, GBP Moderat2,362,56-0,088,7310,2611,3423.03.2017
Rente, GBP Selskapsobligasjoner1,412,04-2,988,7010,1711,6623.03.2017
Rente, GBP Obligasjoner - diversifisert1,502,11-3,768,608,7711,5923.03.2017
Storbritannia, Store selskaper, Verdi2,322,546,428,5114,2213,1723.03.2017
Kombinasjonsfond, CHF Forsiktig1,671,610,088,398,169,9723.03.2017
Kombinasjonsfond, SEK Moderat3,583,673,048,1410,148,2723.03.2017
Livssyklusfond 2016-20201,771,700,987,969,008,1223.03.2017
Kombinasjonsfond, NOK Moderat2,732,609,307,918,136,2423.03.2017
Kombinasjonsfond, EUR Moderat - Global2,412,262,777,858,908,6023.03.2017
Latin-Amerika9,6011,9521,357,550,8118,7923.03.2017
Rente, Europeisk High Yield1,992,084,227,5211,108,3723.03.2017
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel - Global2,682,663,157,527,879,3423.03.2017
Kombinasjonsfond, SEK Fleksibel3,581,06-0,757,528,699,6823.03.2017
Kombinasjonsfond, EUR Moderat2,322,272,367,499,129,1323.03.2017
Kombinasjonsfond, GBP Forsiktig1,581,82-3,297,468,7510,7223.03.2017
Rente, Østeuropa obligasjoner1,891,69-0,847,447,378,1423.03.2017
Eiendom, Direkte - Storbritannia1,311,63-12,747,288,5312,3523.03.2017
Rente, AUD Pengemarked4,274,292,757,273,488,3223.03.2017
Tyrkia8,478,70-12,127,182,2023,7123.03.2017
Rente, EUR High Yield2,142,154,317,1210,328,1323.03.2017
Rente, GBP High Yield1,391,50-1,207,0710,8211,3223.03.2017
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner (EUR bias)3,203,213,947,057,987,4623.03.2017
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - EUR fokusert4,014,074,157,017,138,1223.03.2017
Rente, CHF Pengemarked0,730,63-2,797,005,8310,6723.03.2017
Bransjefond, Alternativ energi4,204,343,286,7412,8315,0523.03.2017
Råvarer - Verdifulle metaller7,168,563,126,280,5019,5323.03.2017
Spania6,516,9810,496,2614,5415,0723.03.2017
Afrika & Midtøsten1,191,305,056,2612,1415,0023.03.2017
Konvertible obligasjoner - Europa1,781,761,626,229,188,6823.03.2017
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig - Global1,441,38-0,046,157,157,7423.03.2017
Rente, EUR Selskapsobligasjoner0,840,89-0,826,158,037,8223.03.2017
Rente, DKK Obligasjoner1,051,37-0,426,146,938,5223.03.2017
Rente, Europeiske obligasjoner0,070,25-3,576,117,518,1123.03.2017
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel2,712,732,366,067,689,9423.03.2017
Rente, Globale obligasjoner - EUR fokusert0,410,40-2,126,056,667,7423.03.2017
Rente, CAD Pengemarked-0,81-0,93-0,656,052,638,2223.03.2017
Canada-2,77-2,8510,445,976,4011,4023.03.2017
Rente, Global realrente - GBP sikret0,170,72-7,265,935,959,4923.03.2017
Rente, EUR Obligasjoner - diversifisert-0,18-0,15-3,615,907,448,1323.03.2017
Rente, EUR Statsobligasjoner-1,05-1,04-5,245,887,238,5223.03.2017
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig1,281,21-0,815,857,377,7523.03.2017
Rente, Global realrente - EUR sikret0,741,14-0,345,795,657,8023.03.2017
Rente, Globale obligasjoner - GBP sikret1,251,27-7,745,726,7210,3923.03.2017
Rente, Global High Yield - GBP sikret1,131,21-1,405,729,3411,0623.03.2017
Rente, Globale selskapsobligasjoner - GBP sikret0,871,13-7,545,647,2410,2223.03.2017
Rente, EUR Obligasjoner - fleksibel 1,131,09-0,195,567,477,8223.03.2017
Livssyklusfond 2011-20151,431,45-2,525,557,778,3223.03.2017
Rente, DKK innlandsobligasjoner0,760,95-1,535,526,407,8223.03.2017
Rente, Global fleksibel - GBP sikret1,461,53-5,415,518,4610,7123.03.2017
Konvertible obligasjoner - Global, EUR sikret2,532,470,955,458,948,6623.03.2017
Rente, Global High Yield - EUR sikret1,811,885,945,398,837,7923.03.2017
Rente, Globale selskapsobligasjoner - EUR sikret1,461,66-0,905,306,917,8423.03.2017
Konvertible obligasjoner - Global, GBP sikret2,422,28-5,635,258,9712,7223.03.2017
Kombinasjonsfond, NOK Forsiktig1,611,645,665,195,183,1123.03.2017
Brasil9,2713,7838,915,05-3,8228,2223.03.2017
Rente, Global fleksibel - EUR sikret1,841,861,035,016,487,6423.03.2017
Rente, EUR Realrente-1,73-1,47-3,764,665,447,3623.03.2017
Rente, Globale obligasjoner - EUR sikret1,571,54-2,154,645,918,0923.03.2017
Italia6,826,343,964,3912,6717,9023.03.2017
Bransjefond, Naturressurser1,062,7327,194,180,1319,2623.03.2017
Kombinasjonsfond, SEK Forsiktig2,312,43-2,754,076,157,5823.03.2017
Rente, Globale Obligasjoner - NOK sikret1,501,475,744,064,953,4323.03.2017
Rente, EUR Korte selskapsobligasjoner0,860,70-2,683,675,527,7923.03.2017
Rente, EUR Korte obligasjoner - diversifisert0,700,58-3,343,674,907,8023.03.2017
Rente, SEK Obligasjoner1,151,65-5,743,504,897,8023.03.2017
Rente, EUR Korte statsobligasjoner0,420,31-3,873,344,537,9123.03.2017
Rente, EUR Pengemarked - kort0,730,59-3,553,154,117,9523.03.2017
Rente, EUR Pengemarked0,730,59-3,683,113,857,9923.03.2017
Rente, NOK Obligasjoner0,981,161,513,023,261,9123.03.2017
Rente, EUR Kort pengemarked0,690,54-3,812,993,708,0123.03.2017
Rente, GBP Korte obligasjoner - diversifisert-0,01-0,12-10,422,814,1310,6223.03.2017
Rente, GBP Pengemarked-0,11-0,29-10,312,792,6210,6223.03.2017
Rente, GBP Kort pengemarked-0,09-0,24-11,032,383,3510,7123.03.2017
Rente, SEK Selskapsobligasjoner2,242,51-3,082,124,857,7923.03.2017
Rente, NOK Korte obligasjoner0,760,782,671,762,231,0523.03.2017
Rente, NOK Pengemarked0,470,531,921,702,120,3723.03.2017
Rente, SEK Pengemarked1,471,79-6,280,713,038,0623.03.2017
Afrika3,715,620,75-0,233,9413,7923.03.2017
Rente, NOK High Yield6,276,6519,27-0,683,856,1223.03.2017
Bransjefond, Energi-8,76-9,6312,81-3,71-0,9318,2323.03.2017
Råvarer - Landbruk0,961,47-1,84-5,42-2,9515,3023.03.2017
Råvarer - Bred råvarekurv-2,84-2,271,47-7,93-6,0412,2423.03.2017
Afrika & Midtøsten, Øvrige-------
Alt - Diversifisert arbitrasje-------
Alt - Eventdrevet-------
Alt - Fond av fond - Multistrategi-------
Alt - Fond av fond - Øvrige-------
Alt - Global makro-------
Alt - Long/Short aksjer - Europa-------
Alt - Long/Short aksjer - Global-------
Alt - Long/Short aksjer - Øvrige-------
Alt - Long/Short aksjer - UK-------
Alt - Long/Short aksjer - USA-------
Alt - Long/Short aksjer - Vekstmarkeder-------
Alt - Long/Short rente-------
Alt - Markedsnøytral - Aksjer-------
Alt - Multistrategi-------
Alt - Rentearbitrasje-------
Alt - Systematisk futures-------
Alt - Valuta-------
Alt - Volatilitet-------
Amerika, Øvrige-------
Asia - Stillehavsområdet, Valutasikret-------
Asia eks. Japan,Valutasikret-------
Asia, Øvrige-------
Bransjefond, Øvrige-------
Debt Arbitrage-------
Eiendom, Indirekte - Øvrige-------
Equity Market Neutral-------
Europa, Valutasikret-------
Europe Long/Short Equity-------
Fund of Funds - Multistrategy-------
Garantertefond-------
Global Long/Short Equity-------
Global, Valutasikret-------
Globale vekstmarkeder, Valutasikret-------
Japan, Fleksibel kapitalisering-------
Japan,Valutasikret-------
Kapitalbeskyttet-------
Kombinasjonsfond, Øvrig-------
Konvertible obligasjoner - Øvrige-------
Konvertible obligasjoner - Sikret (øvrig)-------
Long/Short Debt-------
Long-Only Debt -------
Øvrige-------
Rente, Fixed Term-------
Rente, Globale obligasjoner - Sikret (øvrig)-------
Rente, High Yield - sikret (øvrig)-------
Rente, Øvrig pengemarked-------
Rente, Øvrig realrente-------
Rente, Øvrige obligasjoner-------
Rente, RMB High Yield1,460,71---9,8223.03.2017
Trading - Belånt/invers aksjer-------
Trading - Belånt/invers øvrig-------
Trading - Belånt/invers råvarer-------
Trading - Belånt/invers renter-------
USA, Valutasikret-------
En utfyllende liste gjennomsnittlig avkastning for fond innenfor en Morningstar Kategori. Avkastning for 3 mnd, I år, 1 år, 3 år, og 5 år, samt 3 år std. avv.
Kursutvikling er presentert i norsk krone (NOK).