Kategoriavkastning: Totalavkastning

Kategori

En liste over Morningstar Kategori med gjennomsnittlig løpende avkastning (3 måneder, i år, 1 år, 3 år, 5 år) for alle fondene i kategorien. Morningstar Kategori blir benyttet som refereranse for fond i for eksempel Morningstar Fondsrapporter.

Klikk på kategorinavn for å se en liste med fond tilhørende kategorien.

×
Morningstar
Kategori
Avk. i år %3 Mnd avkast. %1 År avkast. %3 År p.a. %5 år p.a. %3 år Std avvDato
Afrika & Midtøsten, Øvrige13,42-2,1828,2454,30-14,8923.10.2014
Bransjefond, Bioteknologi30,8114,9244,1346,0229,5619,5623.10.2014
Danmark13,27-2,9221,4929,7514,6610,3923.10.2014
Bransjefond, Helsevern21,377,6230,8529,5519,1410,5823.10.2014
Vietnam27,658,5035,1127,943,0118,8523.10.2014
Storbritannia, Mellomstore selskaper1,39-1,5910,1326,5818,019,7923.10.2014
Globale, Umodne markeder19,382,6528,1125,0410,389,6423.10.2014
Storbritannia, Små selskaper-1,72-3,769,8024,6917,5011,2423.10.2014
Afrika & Midtøsten27,914,1832,6024,5312,2211,6123.10.2014
USA, Store selskaper, Vekst12,413,9021,9123,6916,559,4323.10.2014
USA, Store selskaper, Verdi12,772,4821,5923,5815,429,2123.10.2014
USA, Mellomstore selskaper10,832,0918,8423,4916,0410,1523.10.2014
Thailand33,195,1417,3223,4621,3116,4523.10.2014
USA, Store selskaper, Blandet13,483,4822,8623,3515,558,7123.10.2014
Bransjefond, Vann5,81-2,5014,8922,6813,878,3823.10.2014
USA, Fleksibel kapitalisering10,442,6719,3722,5515,8810,0823.10.2014
Asia, Øvrige27,666,1625,3622,3718,7214,7323.10.2014
Sverige, Små-/ mellomstore selskaper3,65-5,4610,2222,2815,4113,8023.10.2014
USA, Små selskaper2,801,0411,1722,0216,4411,9523.10.2014
Japan,Valutasikret-1,47-0,7610,2421,767,6819,2623.10.2014
Bransjefond, Private Equity2,53-3,677,5421,4412,8011,4923.10.2014
Storbritannia, Store selskaper, Verdi2,62-3,4811,1321,3913,208,4723.10.2014
Sveits, Små-/ mellomstore selskaper5,44-2,4715,1021,2714,919,3223.10.2014
Storbritannia, Fleksibel kapitalisering-0,41-4,268,4920,9013,699,7023.10.2014
Globale, Små selskaper3,72-2,0510,5920,5813,609,2923.10.2014
Bransjefond, Finans7,040,6711,1720,257,9712,8823.10.2014
Europa eks. Storbr., Små/mellomstore-1,37-6,615,4620,0112,8810,4723.10.2014
Europa, Små selskaper-3,28-6,883,5420,0011,8110,7923.10.2014
Storbritannia Utbytte3,48-3,4811,6019,8613,718,0923.10.2014
Sveits, Store selskaper3,63-2,638,5719,5411,658,1423.10.2014
Sverige, Store selskaper1,82-3,706,6019,3213,3813,0423.10.2014
Europa eks. Storbr., Store selskaper-0,30-4,315,8119,158,8310,2423.10.2014
Eiendom, Indirekte - Nord-Amerika25,805,1620,5119,1318,6212,0023.10.2014
Europa, Valutasikret3,66-2,089,8419,1210,3710,5223.10.2014
USA, Valutasikret4,55-2,6313,0119,0111,3111,7923.10.2014
Bransjefond, Teknologi10,970,3720,2318,7913,2611,5623.10.2014
Eiendom, Indirekte - Europa13,75-2,6617,1518,779,6110,3123.10.2014
Norden1,11-5,956,1318,6011,2212,2123.10.2014
Europa, Mellomstore selskaper-2,24-5,544,4418,5811,199,6023.10.2014
Sverige/Global4,42-1,759,9718,5412,329,5323.10.2014
Malaysia12,64-1,3315,2718,4015,7011,8223.10.2014
Globale, Store selskaper, Verdi7,08-1,1813,0818,3111,037,9923.10.2014
Globale, Store selskaper, Vekst7,120,6214,0318,2110,998,1123.10.2014
Europa Utbytte1,80-4,937,7418,219,468,5823.10.2014
Storbritannia, Store selskaper, Blanding1,12-4,708,7318,1812,028,6823.10.2014
Europa, Store selskaper, Vekst-0,20-4,395,9418,0811,018,4023.10.2014
Japan, Små-/ mellomstore selskaper4,79-1,717,9118,0412,3116,7023.10.2014
Tyskland, Store selskaper-7,82-8,150,9518,029,2512,8323.10.2014
Rente, GBP High Yield8,60-1,0515,9417,9312,798,4623.10.2014
Euroland, Mellomstore selskaper-4,14-8,972,0417,859,1411,0223.10.2014
Storbritannia, Store selskaper, Vekst1,33-3,969,0617,8011,199,0623.10.2014
Eiendom, Indirekte - Global16,951,8115,4417,7212,379,7923.10.2014
Globale, Store selskaper, Blanding6,36-0,7212,4617,6310,377,8323.10.2014
Hong Kong9,473,4813,7617,447,2012,9223.10.2014
Finland-0,73-6,057,4617,438,1214,7923.10.2014
Bransjefond, Forbruksvarer og tjenester8,140,2911,7917,3913,7510,3523.10.2014
Eiendom, Indirekte - Asia8,14-1,054,6317,359,4913,9223.10.2014
Global Utbytte7,42-0,9212,4717,2511,947,3823.10.2014
India44,3010,6353,2817,159,8320,7623.10.2014
Europa, Store selskaper, Blanding-0,40-4,555,3817,008,208,6723.10.2014
Kina og nærliggende8,412,0114,0616,977,6012,0623.10.2014
Bransjefond, Økologi1,70-4,067,5216,777,279,1923.10.2014
Europa, Store selskaper, Verdi-0,70-5,345,0016,716,7510,0223.10.2014
Europa, Fleksibel kapitalisering-1,88-5,763,8616,688,809,8723.10.2014
Eiendom, Indirekte - Øvrige10,43-2,438,8116,4911,3412,4723.10.2014
Rente, Asia High Yield15,076,1219,1016,4811,558,6523.10.2014
Bransjefond, Telekommunikasjon3,34-1,508,3816,4111,2410,3023.10.2014
Spania-4,13-7,730,9516,343,8917,8423.10.2014
Euroland, Store selskaper-2,98-5,772,7116,345,6111,0923.10.2014
Rente, Global High Yield - GBP sikret8,03-1,2514,9416,3112,428,1123.10.2014
Frankrike, Store selskaper-2,34-6,251,3416,225,0110,6023.10.2014
Global, Valutasikret3,67-3,809,3616,088,9310,2223.10.2014
Asia eks. Japan13,821,8416,4816,089,3010,8223.10.2014
Asia - Stillehavsområdet eks. Japan13,130,8113,3115,969,8110,7523.10.2014
Bransjefond, Infrastruktur16,721,0719,2315,859,8610,5023.10.2014
Livssyklusfond 2031-20355,86-0,6911,1815,799,257,3823.10.2014
Kombinasjonsfond, GBP Aggressiv5,55-1,2911,6915,7710,347,1623.10.2014
Global, Fleksibel kapitalisering4,59-1,709,9015,759,019,1623.10.2014
Asia18,801,5012,6715,6613,4211,8823.10.2014
Livssyklusfond 2041-20456,23-0,5711,2515,629,347,9323.10.2014
Livssyklusfond 2046+5,89-0,7010,9515,448,758,5423.10.2014
Konvertible obligasjoner - Global, USD sikret9,923,2614,7215,389,607,4323.10.2014
Kina7,725,2713,5515,384,8515,8323.10.2014
Rente, GBP Selskapsobligasjoner12,982,2117,3715,2711,198,4223.10.2014
Livssyklusfond 2036-20405,13-1,0910,1315,268,147,6523.10.2014
Konvertible obligasjoner - Global, GBP sikret5,65-3,0712,7715,249,288,0923.10.2014
Singapore9,85-1,419,7015,1511,0511,9823.10.2014
Rente, USD High Yield11,104,5314,8815,0312,717,7923.10.2014
Livssyklusfond 2026-20304,61-1,179,6715,027,917,4123.10.2014
Rente, Global High Yield10,804,0514,8514,8711,907,3023.10.2014
Rente, GBP Obligasjoner - fleksibel9,710,1715,8314,8510,518,4323.10.2014
Taiwan, Store selskaper9,69-3,5313,8114,8210,1211,8623.10.2014
Rente, Europeisk High Yield2,41-1,827,8214,679,027,0323.10.2014
Asia - Stillehavsområdet, Valutasikret8,23-4,088,2914,647,2712,8523.10.2014
Asia - Stillehavsområdet ink. Japan6,26-0,307,9714,638,4310,4023.10.2014
Tyskland, Små-/ mellomstore selskaper-4,72-6,750,4014,5610,1610,5523.10.2014
Islamske aksjer, Global4,70-3,069,7014,538,378,5223.10.2014
Rente, EUR High Yield2,57-1,276,9814,438,836,8923.10.2014
Rente, EUR Lange obligasjoner16,483,2619,1714,388,649,8123.10.2014
Italia-0,54-7,853,2614,311,3616,7223.10.2014
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner14,815,2517,2414,09-7,6923.10.2014
Kombinasjonsfond, GBP Moderat7,12-0,4612,9914,039,426,6323.10.2014
Afrika6,11-1,158,7314,015,6411,4023.10.2014
Alt - Long/Short aksjer - Vekstmarkeder2,802,1810,5513,997,3312,1923.10.2014
Rente, GBP Realrente16,505,8719,1713,9111,7711,1323.10.2014
Kombinasjonsfond, USD Moderat9,382,4613,1913,649,616,8523.10.2014
Bransjefond, Forsyning16,950,6118,4113,618,1010,3123.10.2014
Euroland, Fleksibel kapitalisering-0,41-5,785,1513,584,5611,7423.10.2014
Alt - Long/Short aksjer - UK5,620,1613,9613,317,359,2523.10.2014
Kombinasjonsfond, SEK Aggressiv2,85-1,196,9813,239,436,9523.10.2014
Bransjefond, Alternativ energi-0,08-6,003,9613,200,1312,9923.10.2014
Livssyklusfond 2021-20253,89-0,788,3813,167,586,7223.10.2014
Japan, Store selskaper0,44-2,414,3113,088,2614,2923.10.2014
Nederland-2,06-3,665,1113,026,4011,4123.10.2014
Kombinasjonsfond, Asia13,442,8113,8412,9410,328,4623.10.2014
Kombinasjonsfond, GBP Forsiktig8,640,4814,3212,849,167,0823.10.2014
Kombinasjonsfond, GBP Fleksibel5,55-1,5210,9712,778,687,9423.10.2014
Alt - Fond av fond - Aksje5,891,6712,9312,769,1611,0123.10.2014
Rente, Globale selskapsobligasjoner - GBP sikret11,080,6116,6112,608,678,3723.10.2014
Rente, GBP Obligasjoner - diversifisert12,742,6316,9212,589,819,0023.10.2014
Konvertible obligasjoner - Global4,51-0,458,5112,528,026,3323.10.2014
Rente, Global High Yield - CHF sikret4,33-0,397,9912,47-6,9023.10.2014
Kombinasjonsfond, USD Aggressiv7,430,9311,6112,397,407,1823.10.2014
Rente, Globale obligasjoner - ILS sikret6,71-2,2811,1512,36-8,7123.10.2014
Rente, High Yield - sikret (øvrig)6,200,178,8312,349,987,2223.10.2014
Rente, Globale selskapsobligasjoner - USD sikret14,416,9417,2012,189,159,5923.10.2014
Tyrkia25,36-5,07-0,2211,974,2826,7223.10.2014
Norge0,98-7,985,5411,937,9912,9523.10.2014
Konvertible obligasjoner - Sikret (øvrig)5,86-2,5710,2511,92-6,6623.10.2014
Sør-Afrika og Nambia9,39-3,987,4011,879,1511,8823.10.2014
Rente, Global High Yield - EUR sikret2,93-1,226,8611,828,806,1623.10.2014
Euroland, Små selskaper-7,81-9,40-3,6311,798,3411,8623.10.2014
Asia eks. Japan,Valutasikret7,69-2,5910,0211,784,0716,5223.10.2014
Bransjefond, Materialer1,04-4,175,6711,728,2712,2323.10.2014
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner13,833,7014,5311,649,467,3223.10.2014
EMEA-1,53-3,70-1,7511,526,8212,3623.10.2014
Livssyklusfond 2016-20204,15-0,478,2611,396,105,8523.10.2014
Konvertible obligasjoner - Global, CHF sikret0,97-2,864,8411,339,546,5623.10.2014
Kombinasjonfond, EUR Aggressiv - Global2,66-1,816,9311,295,567,0423.10.2014
Canada8,83-3,9613,4511,237,299,0110.10.2014
Kombinasjonsfond, USD Fleksibel7,661,8411,5411,236,998,0323.10.2014
Rente, Globale selskapsobligasjoner12,145,5314,9811,238,518,1823.10.2014
Rente, USD Selskapsobligasjoner15,086,8917,7411,229,539,5623.10.2014
Rente, Globale obligasjoner - GBP sikret10,060,7515,2311,219,198,7123.10.2014
Livssyklusfond 2011-20154,090,497,9011,187,245,4323.10.2014
Bransjefond, Landbruk4,63-1,428,7711,147,939,3423.10.2014
Rente, RMB Obligasjoner10,418,2214,2711,138,3810,1423.10.2014
Globale vekstmarkeder8,89-1,678,4211,035,8511,2923.10.2014
Kombinasjonsfond, EUR Aggressiv-0,11-3,564,1910,964,597,8423.10.2014
Konvertible obligasjoner - Global, EUR sikret0,20-3,324,0610,885,236,5323.10.2014
Alt - Long/Short aksjer - USA6,321,7913,7310,86-8,7423.10.2014
Rente, USD Obligasjoner - fleksibel11,765,5714,7010,748,378,8923.10.2014
Konvertible obligasjoner - Asia/Japan3,72-1,856,9910,725,857,6923.10.2014
Alt - Diversifisert arbitrasje2,74-1,256,5010,62-7,4323.10.2014
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner (EUR bias)5,56-0,487,8310,448,315,2723.10.2014
Rente, EUR Selskapsobligasjoner5,490,948,5710,365,695,6323.10.2014
Rente, Europeiske obligasjoner7,941,5411,0110,355,825,9123.10.2014
Australia og New Zeland8,75-3,853,6910,275,7215,4123.10.2014
Rente, GBP Statsobligasjoner14,794,3417,9910,238,8510,2523.10.2014
Islamske aksjer, Øvrige16,97-0,9213,5310,187,1012,2723.10.2014
Konvertible obligasjoner - Øvrige1,13-3,104,6310,124,007,7223.10.2014
Kombinasjonsfond, NOK3,66-2,036,949,998,135,2723.10.2014
Rente, Global realrente - GBP sikret12,490,7215,169,958,089,1423.10.2014
Konvertible obligasjoner - Europa-1,69-3,591,999,813,986,1823.10.2014
Rente, Global realrente - USD sikret16,287,0916,109,698,3111,2323.10.2014
Rente, Globale selskapsobligasjoner - CHF sikret7,201,159,869,6811,055,9723.10.2014
Rente, Globale Obligasjoner - USD fokusert12,496,8115,009,647,199,4323.10.2014
Rente, Globale obligasjoner - USD sikret12,366,9514,779,537,5310,3423.10.2014
Rente, USD Obligasjoner - diversifisert13,527,0415,439,387,9710,2923.10.2014
Kombinasjonsfond, USD Forsiktig10,264,5214,099,386,127,7523.10.2014
Europeiske vekstmarkeder eks. Russland5,88-0,075,639,240,5214,2223.10.2014
Kombinasjonfond, EUR Moderat - Global3,12-1,056,589,224,765,8023.10.2014
Kombinasjonsfond, SEK Fleksibel-0,63-1,793,509,203,608,2123.10.2014
Rente, HKD Obligasjoner11,887,3914,389,176,9710,1423.10.2014
Rente, Asia Obligasjoner13,775,8214,259,167,888,1523.10.2014
Rente, EUR Obligasjoner - fleksibel 3,61-0,136,809,154,906,1623.10.2014
Kombinasjonsfond, EUR Moderat1,96-1,775,639,123,786,6923.10.2014
Alt - Long/Short aksjer - Europa2,170,276,569,092,868,3823.10.2014
Alt - Fond av fond - Multistrategi3,62-0,738,709,074,826,7523.10.2014
Kombinasjonsfond, Øvrig6,43-1,557,268,936,837,1523.10.2014
Alt - Multistrategi4,840,268,848,755,297,6823.10.2014
Rente, EUR Statsobligasjoner7,361,3210,068,704,466,7223.10.2014
Rente, Østeuropa obligasjoner4,390,385,478,624,766,6523.10.2014
Rente, EUR Obligasjoner - diversifisert6,141,158,928,594,605,9123.10.2014
Kombinasjonsfond, CHF Aggressiv2,94-2,046,388,557,475,8523.10.2014
Rente, Globale selskapsobligasjoner - EUR sikret4,770,277,418,515,365,3823.10.2014
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - EUR fokusert5,84-1,376,638,356,326,1723.10.2014
Rente, Globale obligasjoner - CHF sikret4,530,947,188,3010,366,3423.10.2014
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig2,35-0,755,658,283,715,6523.10.2014
Rente, Øvrige obligasjoner6,860,628,458,276,417,9223.10.2014
Rente, DKK Lange obligasjoner6,731,679,978,265,856,1523.10.2014
Kombinasjonsfond, SEK Forsiktig0,37-0,023,618,236,795,7623.10.2014
Korea4,12-0,637,078,127,8313,2223.10.2014
Kombinasjonfond, EUR Fleksibel - Global1,62-1,774,807,903,276,8723.10.2014
Østerrike-13,19-10,29-11,517,86-1,4715,7323.10.2014
Kombinasjonsfond, CHF Moderat 4,03-1,506,257,817,805,4523.10.2014
Øvrige3,41-0,436,357,763,5310,2523.10.2014
Kombinasjonfond, EUR Forsiktig - Global3,20-0,346,327,743,555,2723.10.2014
Rente, Globale obligasjoner10,343,8011,557,736,468,3123.10.2014
Rente, Globale Obligasjoner - NOK sikret6,140,806,527,607,473,0623.10.2014
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel-0,58-2,663,067,532,327,3923.10.2014
Rente, Globale obligasjoner - EUR fokusert5,511,167,747,504,245,9223.10.2014
Kapitalbeskyttet2,43-1,296,157,463,646,6623.10.2014
Kombinasjonsfond, Globale vekstmarkeder7,96-0,797,277,434,918,1423.10.2014
Rente, USD, Korte obligasjoner - diversifisert9,156,3811,997,364,9610,2223.10.2014
Rente, GBP Korte obligasjoner - diversifisert5,730,1810,927,334,498,5623.10.2014
Rente, SGD Obligasjoner10,663,9210,327,328,388,4310.10.2014
Rente, Globale obligasjoner - Sikret (øvrig)8,170,567,287,148,909,8823.10.2014
BRIK5,83-3,316,977,100,9314,6923.10.2014
Rente, EUR Korte selskapsobligasjoner1,190,124,147,042,765,5623.10.2014
Rente, Øvrig realrente10,311,048,437,037,439,1823.10.2014
Rente, Globale obligasjoner - EUR sikret3,770,016,006,924,665,8823.10.2014
Rente, USD Statsobligasjoner11,316,8012,976,895,5610,8823.10.2014
Rente, SEK Obligasjoner1,781,414,016,606,495,8723.10.2014
Globale vekstmarkeder, Valutasikret1,21-8,320,306,600,4315,3623.10.2014
Alt - Long/Short rente5,181,808,426,453,917,3123.10.2014
Rente, GBP Kort pengemarked5,140,0710,486,403,408,6623.10.2014
Rente, DKK Obligasjoner4,180,957,266,404,115,8423.10.2014
Rente, Global realrente9,560,899,056,394,958,1823.10.2014
Rente, USD Realrente12,054,9011,966,397,3910,6723.10.2014
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - Lokal valuta8,910,315,486,385,757,8223.10.2014
Rente, EUR Realrente3,90-0,725,636,292,766,5723.10.2014
Garantertefond1,94-0,535,006,172,506,6123.10.2014
Indonesia32,631,2417,866,1710,3620,4923.10.2014
Alt - Eventdrevet1,97-0,175,366,142,798,3123.10.2014
Alt - Systematisk futures5,160,1610,656,132,8311,2723.10.2014
Alt - Fond av fond - Øvrige-1,11-1,272,536,121,136,8023.10.2014
Rente, SGD Pengemarked7,503,248,186,005,648,1923.10.2014
Alt - Global makro2,270,366,296,001,718,7323.10.2014
Rente, USD Kort pengemarked8,446,3111,195,993,5610,6123.10.2014
Alt - Rentearbitrasje3,451,956,735,931,476,7723.10.2014
Rente, USD Pengemarked8,326,2611,025,913,5910,5923.10.2014
Rente, Global realrente - EUR sikret6,560,456,495,904,325,6723.10.2014
Kombinasjonsfond, CHF Forsiktig3,27-0,516,605,846,105,3723.10.2014
Alt - Markedsnøytral - Aksjer3,422,037,735,601,987,7823.10.2014
Rente, CHF Obligasjoner4,211,057,355,587,216,1723.10.2014
Rente, EUR Korte obligasjoner - diversifisert1,150,083,875,371,985,7323.10.2014
Rente, GBP Pengemarked4,940,3010,005,172,658,7923.10.2014
Rente, CAD Obligasjoner8,953,118,685,015,877,7523.10.2014
Rente, EUR Korte statsobligasjoner0,72-0,173,454,961,675,8823.10.2014
Rente, AUD Obligasjoner12,960,018,144,917,8210,0523.10.2014
Alt - Valuta4,562,967,144,611,657,6323.10.2014
Rente, NOK Obligasjoner4,831,005,434,474,421,5223.10.2014
Rente, SEK Pengemarked-3,280,22-1,264,053,665,7623.10.2014
Europeiske vekstmarkeder-10,75-8,35-13,444,00-0,1216,4623.10.2014
Alt - Long/Short aksjer - Global0,75-3,024,383,862,349,8023.10.2014
Rente, EUR Pengemarked - kort-0,07-0,082,473,811,075,7623.10.2014
Bransjefond, Energi-3,57-15,50-2,323,782,2814,2023.10.2014
Rente, NOK Korte obligasjoner2,570,522,853,663,240,6123.10.2014
Rente, AUD Pengemarked7,62-0,862,903,585,099,6623.10.2014
Rente, CHF Pengemarked1,050,543,873,214,656,2423.10.2014
Rente, EUR Pengemarked-0,27-0,052,273,190,605,8023.10.2014
Rente, Øvrig pengemarked5,452,066,803,061,588,8523.10.2014
Rente, CAD Pengemarked3,021,723,442,912,776,8023.10.2014
Rente, NOK Pengemarked1,910,532,332,872,820,2123.10.2014
Rente, EUR Kort pengemarked-0,36-0,092,152,820,305,8423.10.2014
Latin-Amerika0,73-9,91-3,492,330,3616,0523.10.2014
Bransjefond, Øvrige-0,28-9,710,541,39-0,8516,8623.10.2014
Eiendom, Direkte - øvrig2,68-0,672,530,620,907,4823.10.2014
Trading - Belånt/invers renter22,98-0,7223,090,51-4,5311,6810.10.2014
Bransjefond, Naturressurser-0,34-13,24-0,77-1,63-1,1415,4123.10.2014
Russland-22,17-13,54-20,21-2,22-2,7621,4423.10.2014
Trading - Belånt/invers aksjer-4,12-0,47-2,50-2,82-5,4829,1523.10.2014
Råvarer - Bred råvarekurv-4,67-6,89-3,39-2,83-1,2811,2823.10.2014
Brasil-1,13-14,70-9,81-3,14-3,5020,8023.10.2014
Trading - Belånt/invers råvarer1,585,651,12-4,03-5,1433,7710.10.2014
Rente, JPY Obligasjoner6,12-0,080,35-4,702,1915,1523.10.2014
Råvarer - Landbruk-4,81-3,06-6,55-4,83-0,2714,8723.10.2014
Alt - Volatilitet-2,372,04-1,86-7,084,0811,2223.10.2014
Råvarer - Verdifulle metaller5,76-5,01-3,40-8,060,9521,0423.10.2014
Bransjefond, Verdifulle metaller7,44-16,88-7,22-20,07-9,9631,1423.10.2014
Amerika, Øvrige12,120,4622,22--12,9223.10.2014
Debt Arbitrage-------
Equity Market Neutral-------
Fund of Funds - Multistrategy-------
Global Long/Short Equity-------
Global Macro-------
Long/Short Debt-------
Long-Only Debt -------
Systematic Futures-------
Trading - Belånt/invers øvrig-26,09-22,23-4,69---10.10.2014
En utfyllende liste gjennomsnittlig avkastning for fond innenfor en Morningstar Kategori. Avkastning for 3 mnd, I år, 1 år, 3 år, og 5 år, samt 3 år std. avv.
Kursutvikling er presentert i norsk krone (NOK).