Kategoriavkastning: Totalavkastning

Kategori

En liste over Morningstar Kategori med gjennomsnittlig løpende avkastning (3 måneder, i år, 1 år, 3 år, 5 år) for alle fondene i kategorien. Morningstar Kategori blir benyttet som refereranse for fond i for eksempel Morningstar Fondsrapporter.

Klikk på kategorinavn for å se en liste med fond tilhørende kategorien.

×
Morningstar
Kategori
Avk. i år %3 Mnd avkast. %1 År avkast. %3 År p.a. %5 år p.a. %3 år Std avvDato
Bransjefond, Teknologi24,699,089,2018,2119,4016,0923.08.2019
USA, Store selskaper, Vekst24,975,6112,4216,9718,4313,8023.08.2019
Russland24,084,9627,8416,2411,4515,5823.08.2019
Bransjefond, Private Equity25,515,199,6415,7914,2612,3223.08.2019
Brasil20,9015,4153,1015,656,3325,4023.08.2019
BRIK14,194,8714,4214,6412,2411,4823.08.2019
USA, Fleksibel kapitalisering21,213,736,8913,8516,3914,9023.08.2019
USA, Store selskaper, Blandet20,804,619,1513,5216,0913,4223.08.2019
Globale, Store selskaper, Vekst20,534,478,1112,6814,3412,3423.08.2019
Sveits, Små-/ mellomstore selskaper23,005,49-0,0412,2517,0812,5623.08.2019
Thailand15,126,9110,9311,9312,0413,5223.08.2019
Europeiske vekstmarkeder17,525,4621,1311,757,4412,1223.08.2019
Kina og nærliggende16,237,385,7511,6612,8915,5723.08.2019
Bransjefond, Finans14,611,111,5511,5910,4215,2823.08.2019
USA, Små selskaper18,382,39-1,6111,5315,0718,1623.08.2019
Bransjefond, Forsyning19,566,0023,2611,2812,4213,2123.08.2019
USA, Mellomstore selskaper21,914,834,7511,0914,9015,8023.08.2019
Sveits, Store selskaper20,775,4810,0110,8612,4510,8723.08.2019
Kina13,525,214,4910,4411,6215,9023.08.2019
Norge4,67-5,15-8,5510,418,3911,3923.08.2019
Japan, Små-/ mellomstore selskaper9,133,54-4,0410,4015,5514,2123.08.2019
Taiwan, Store selskaper13,759,223,7810,2511,6513,5623.08.2019
Bransjefond, Vann21,866,219,5010,2312,6012,3123.08.2019
Bransjefond, Forbruksvarer og tjenester19,454,779,8610,1212,7213,1423.08.2019
Globale, Store selskaper, Blanding16,313,195,389,8611,8911,5423.08.2019
USA, Store selskaper, Verdi14,772,224,089,8513,8713,9223.08.2019
Kombinasjonsfond, Storkina12,453,719,729,82-10,8423.08.2019
Stillehavsområdet eks. Japan14,780,998,139,679,2710,5323.08.2019
Bransjefond, Materialer14,261,240,469,5710,3814,0423.08.2019
Bransjefond, Økologi19,333,406,259,5511,3912,9323.08.2019
Rente, Europeisk High Yield-2,040,116,249,4910,927,5627.04.2018
Afrika & Midtøsten13,002,4112,289,424,5412,2223.08.2019
Globale, Små selskaper16,282,13-0,249,3012,7013,1423.08.2019
Sverige, Små-/ mellomstore selskaper17,873,638,499,3016,5012,2223.08.2019
Kina - A aksjer26,406,7518,099,2520,3518,0923.08.2019
Sverige/Global13,053,133,669,2311,0610,6723.08.2019
Hong Kong6,69-0,431,399,0310,5113,4723.08.2019
Eiendom, Indirekte - Asia16,022,5517,249,0011,0510,6323.08.2019
Asia - Stillehavsområdet eks. Japan10,092,473,388,8610,2512,3523.08.2019
Bransjefond, Helsevern13,104,274,988,7713,2914,0423.08.2019
Vietnam9,403,086,008,7614,3615,0423.08.2019
Asia eks. Japan10,173,562,868,7510,4912,8523.08.2019
Global, Fleksibel kapitalisering14,802,692,828,6311,0312,4523.08.2019
Livssyklusfond 2046+13,712,934,948,5710,7010,2523.08.2019
Bransjefond, Infrastruktur17,635,2215,288,5211,1511,6323.08.2019
Singapore7,071,466,038,477,8112,8323.08.2019
Europa, Store selskaper, Vekst19,543,413,078,4311,4612,1723.08.2019
Europeiske vekstmarkeder eks. Russland5,896,016,628,427,4111,9323.08.2019
Europa eks. Storbr., Store selskaper14,912,851,518,3910,3912,5023.08.2019
Europa, Mellomstore selskaper16,021,43-2,958,3811,4712,7423.08.2019
Europa, Små selskaper11,49-1,24-6,648,3411,9513,4023.08.2019
Japan, Fleksibel kapitalisering8,132,35-3,928,3112,4113,3723.08.2019
Global Utbytte13,942,586,128,2010,7910,9823.08.2019
Kombinasjonsfond, USD Aggressiv14,453,747,688,1611,0910,2623.08.2019
Livssyklusfond 2041-204512,752,684,558,1210,2610,0123.08.2019
Euroland, Mellomstore selskaper14,431,46-5,558,1011,2613,5923.08.2019
Bransjefond, Landbruk15,743,505,148,028,5412,3323.08.2019
Rente, Global High Yield12,734,2713,008,0211,488,2223.08.2019
Spania4,36-0,52-6,877,987,9513,2423.08.2019
Rente, Globale obligasjoner - ILS sikret17,318,5917,527,9311,609,2323.08.2019
Bransjefond, Alternativ energi20,194,9510,437,927,2715,2723.08.2019
Asia - Stillehavsområdet eks. Japan Utbytte10,492,346,817,919,7910,5523.08.2019
Finland10,850,82-2,417,9012,3412,2623.08.2019
Italia11,391,96-3,127,886,4917,1523.08.2019
Livssyklusfond 2036-204012,732,434,297,879,869,3423.08.2019
Asia - Stillehavsområdet ink. Japan9,952,502,377,8310,5411,3223.08.2019
Rente, USD High Yield12,393,7011,777,8211,028,4323.08.2019
Japan, Store selskaper9,023,120,127,6712,0111,5623.08.2019
Euroland, Store selskaper13,131,82-0,637,609,0212,9723.08.2019
Latin-Amerika8,613,3618,097,544,1417,7223.08.2019
Kombinasjonsfond, GBP Dristig12,051,353,777,518,8810,9823.08.2019
Europa eks. Storbr., Små/mellomstore12,720,83-4,507,5012,0412,8923.08.2019
Kombinasjonsfond, USD Moderat12,834,329,927,4410,839,0423.08.2019
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner13,355,2617,747,4111,918,1523.08.2019
Globale vekstmarkeder8,522,584,097,377,7911,2023.08.2019
Globale, Store selskaper, Verdi10,311,32-0,237,3610,1411,7623.08.2019
Livssyklusfond 2031-203510,962,864,597,359,399,0523.08.2019
Rente, Globale selskapsobligasjoner - USD sikret14,877,3118,037,2312,208,6723.08.2019
Norden, små- & mellomstore11,410,40-3,157,2112,9712,1723.08.2019
Eiendom, Indirekte - Global21,253,8415,717,0411,8012,0323.08.2019
Islamske aksjer, Global12,272,332,506,919,1911,4923.08.2019
Kombinasjonsfond, EUR Aggressiv - Global12,152,943,056,898,679,6523.08.2019
Rente, USD Selskapsobligasjoner16,028,1219,016,8811,418,6823.08.2019
Rente, Global fleksibel - USD sikret11,605,2514,576,8611,068,5723.08.2019
Europa, Store selskaper, Blanding14,081,750,996,848,4611,5623.08.2019
Rente, USD Obligasjoner - fleksibel11,374,7813,626,7210,748,4623.08.2019
Australia og New Zeland17,213,485,516,687,2811,7523.08.2019
Rente, EUR Lange obligasjoner22,4916,4726,226,6511,6810,5023.08.2019
Livssyklusfond 2026-203011,503,445,976,598,768,1423.08.2019
Danmark13,720,26-1,406,5314,6512,1823.08.2019
Kombinasjonsfond, USD Fleksibel12,413,938,266,5010,419,8923.08.2019
Norden11,081,420,466,469,7311,0523.08.2019
Bransjefond, Bioteknologi16,311,90-3,286,4211,4619,3723.08.2019
Rente, Globale selskapsobligasjoner12,686,2815,426,3510,127,5223.08.2019
Rente, Asia High Yield12,043,1015,336,3512,608,4823.08.2019
Sverige9,702,120,436,329,6412,5523.08.2019
Rente, Asia Obligasjoner12,675,5317,106,3111,038,4323.08.2019
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner13,095,6016,636,2910,648,0323.08.2019
Euroland, Fleksibel kapitalisering10,910,15-0,836,279,2513,1223.08.2019
Kombinasjonsfond, Asia10,894,169,106,259,489,3423.08.2019
Kombinasjonsfond, USD Forsiktig10,854,5911,146,2110,058,4723.08.2019
Kombinasjonsfond, GBP Moderat dristig10,781,524,506,137,9310,3023.08.2019
Tyskland, Små-/ mellomstore selskaper9,80-0,40-7,136,099,2413,7423.08.2019
Konvertible obligasjoner - Global, USD sikret11,193,347,986,0210,339,1423.08.2019
Kombinasjonsfond, Globale vekstmarkeder8,993,327,776,027,038,6423.08.2019
Kombinasjonsfond, NOK Aggressiv10,091,770,175,958,688,2423.08.2019
Rente, Globale Obligasjoner - USD sikret10,305,6015,255,9010,919,0423.08.2019
Rente, EUR High Yield7,914,016,255,887,586,2323.08.2019
Rente, Global realrente - USD sikret11,266,4114,055,8511,499,1723.08.2019
Europa, Fleksibel kapitalisering11,650,42-3,415,838,8812,3523.08.2019
Rente, Global fleksibel8,914,0011,075,719,927,9323.08.2019
India-2,61-6,44-6,705,6811,7318,5223.08.2019
Kombinasjonsfond, CHF Aggressiv12,895,517,785,678,119,0323.08.2019
Europa Utbytte9,760,70-0,195,657,4511,4623.08.2019
Europa, Store selskaper, Verdi8,06-0,40-3,795,616,7712,3623.08.2019
Rente, RMB High Yield10,823,1815,465,59-7,9823.08.2019
Globale, Umodne markeder8,043,102,345,565,2510,5323.08.2019
Eiendom, Indirekte - Europa12,34-0,121,795,5210,7012,5123.08.2019
Rente, USD Obligasjoner - diversifisert11,496,0415,685,5210,388,7223.08.2019
Asia9,485,738,135,507,0511,2923.08.2019
Rente, GBP Realrente14,096,7517,045,469,8411,3923.08.2019
Storbritannia, Store selskaper9,96-0,86-0,195,456,5811,9023.08.2019
Tyskland, Store selskaper11,16-1,19-6,725,408,5614,5523.08.2019
Storbritannia, Fleksibel kapitalisering9,92-2,15-3,375,407,0313,6423.08.2019
Rente, NOK High Yield3,920,783,325,341,152,3623.08.2019
Kombinasjonsfond, SEK Aggressiv10,083,573,245,298,728,7023.08.2019
Rente, RMB Obligasjoner6,132,0810,585,289,487,6723.08.2019
Eiendom, Indirekte - Nord-Amerika24,204,9317,685,1513,0316,2323.08.2019
Rente, Asia Obligasjoner - lokal valuta8,636,2214,985,159,148,4923.08.2019
Rente, Global High Yield - EUR sikret7,983,245,715,146,205,8823.08.2019
Eiendom, Direkte - Storbritannia-0,23-1,282,965,105,399,3123.08.2019
Konvertible obligasjoner - Global9,183,275,795,088,817,5623.08.2019
Kombinasjonsfond, EUR Moderat - Global8,863,313,804,946,967,4823.08.2019
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel - Global8,882,942,434,916,578,5123.08.2019
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - Lokal valuta10,146,5616,914,856,218,7123.08.2019
Rente, GBP High Yield7,681,156,664,795,579,2923.08.2019
Kombinasjonsfond, EUR Fleksibel7,842,251,764,766,339,0323.08.2019
Rente, USD, Korte obligasjoner - diversifisert6,002,9910,404,768,988,9123.08.2019
Rente, DKK Obligasjoner4,873,887,454,756,796,1323.08.2019
Livssyklusfond 2021-20258,433,474,814,696,747,0823.08.2019
Kombinasjonsfond, EUR Moderat7,992,662,644,656,638,1623.08.2019
Rente, Global High Yield - GBP sikret7,850,696,674,584,789,3223.08.2019
Rente, Global realrente9,005,6412,664,576,087,4523.08.2019
Rente, USD Statsobligasjoner10,046,1414,984,569,009,3423.08.2019
Kombinasjonsfond, GBP Moderat8,371,294,564,546,369,5123.08.2019
Rente, USD Realrente11,206,0013,164,498,248,8223.08.2019
Rente, Globale Obligasjoner - USD fokusert9,864,9512,844,499,188,1423.08.2019
Rente, EUR Selskapsobligasjoner7,255,068,384,416,616,0523.08.2019
Kombinasjonsfond, CHF Moderat 11,676,618,874,397,818,0023.08.2019
Rente, USD Kort pengemarked4,572,519,224,388,649,0223.08.2019
Rente, USD Pengemarked4,982,749,534,358,578,9723.08.2019
Rente, Global High Yield - CHF sikret10,836,009,904,287,637,3423.08.2019
Kombinasjonsfond, NOK Moderat8,671,672,194,245,465,5223.08.2019
Afrika6,472,30-1,204,21-0,5812,9623.08.2019
Rente, DKK innlandsobligasjoner3,462,956,064,216,186,0423.08.2019
Livssyklusfond 2016-20205,633,345,544,196,436,5023.08.2019
Globale vekstmarkeder, Små/mellomstore7,142,361,364,137,2511,8023.08.2019
Rente, HKD Obligasjoner6,173,3611,134,119,268,8623.08.2019
Kombinasjonsfond, GBP Fleksibel8,161,143,404,085,9810,1423.08.2019
Rente, Globale vekstmarkeder - Selskapsobligasjoner (EUR bias)8,144,249,674,076,236,1123.08.2019
Rente, Europeiske obligasjoner6,625,249,043,936,676,4523.08.2019
Rente, Globale Obligasjoner8,995,6212,533,917,957,2323.08.2019
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig6,493,415,013,905,836,4123.08.2019
Rente, EUR Statsobligasjoner7,636,6110,663,886,476,8223.08.2019
Bransjefond, Telekommunikasjon16,192,507,693,868,6513,2923.08.2019
Bransjefond, Naturressurser8,911,94-2,683,812,2515,0523.08.2019
Kombinasjonsfond, EUR Forsiktig - Global6,763,534,773,795,876,3023.08.2019
Rente, Globale selskapsobligasjoner - EUR sikret9,146,029,523,756,046,2723.08.2019
Rente, Global fleksibel - EUR sikret6,043,796,343,665,556,0023.08.2019
Rente, Globale selskapsobligasjoner - CHF sikret12,729,0514,453,618,618,1223.08.2019
Rente, EUR Obligasjoner - fleksibel 5,794,126,553,605,276,1723.08.2019
Rente, EUR Realrente5,606,136,273,585,496,6723.08.2019
Rente, Østeuropa obligasjoner7,346,0513,793,576,387,4523.08.2019
Storbritannia Utbytte7,01-2,16-2,733,565,9712,6623.08.2019
Rente, EUR Obligasjoner - diversifisert6,165,008,093,546,036,3123.08.2019
Konvertible obligasjoner - Europa5,802,121,413,525,957,0123.08.2019
Rente, Globale vekstmarkedsobligasjoner - EUR fokusert8,734,749,473,526,067,0823.08.2019
Kombinasjonsfond, GBP Moderat forsiktig7,251,585,853,515,548,7623.08.2019
Kombinasjonsfond, GBP Forsiktig6,681,646,553,485,658,6223.08.2019
Rente, GBP Selskapsobligasjoner8,252,719,873,376,569,4923.08.2019
Rente, Globale Obligasjoner - EUR fokusert5,604,337,403,315,796,1023.08.2019
Kombinasjonsfond, CHF Forsiktig10,016,789,103,266,847,7023.08.2019
Rente, Global fleksibel - GBP sikret6,401,477,573,224,368,8523.08.2019
Asia eks. Japan, Små/mellomstore6,201,23-1,423,197,0213,3223.08.2019
Konvertible obligasjoner - Global, EUR sikret6,281,941,173,195,116,9823.08.2019
Rente, Global fleksibel - CHF sikret9,136,5310,943,186,997,6023.08.2019
Kombinasjonsfond, SEK Moderat5,243,283,313,116,387,2823.08.2019
Konvertible obligasjoner - Global, CHF sikret9,355,386,103,037,148,3423.08.2019
Rente, Globale selskapsobligasjoner - GBP sikret8,643,1210,382,974,598,6423.08.2019
Rente, GBP Obligasjoner - diversifisert7,702,739,662,976,509,6323.08.2019
Rente, RMB Obligasjoner - Innenlansk2,951,419,252,928,397,9623.08.2019
Rente, EUR Korte selskapsobligasjoner2,822,634,242,914,705,7023.08.2019
Livssyklusfond 2011-20153,002,594,192,844,436,4723.08.2019
Rente, Global realrente - EUR sikret6,125,286,482,835,686,3423.08.2019
Rente, CHF Obligasjoner7,546,2411,462,827,118,4423.08.2019
Rente, Globale Obligasjoner - EUR sikret5,044,336,752,714,856,3723.08.2019
Kombinasjonsfond, NOK Forsiktig5,891,922,362,693,392,9823.08.2019
Eiendom, Direkte - Europa2,162,344,642,694,547,8923.08.2019
Rente, Globale Obligasjoner - CHF sikret8,697,2512,162,696,858,3223.08.2019
Rente, Globale Obligasjoner - NOK sikret5,962,896,322,662,742,3823.08.2019
Rente, Global realrente - GBP sikret6,422,787,932,464,338,4123.08.2019
Rente, EUR Korte statsobligasjoner1,762,624,322,394,136,2123.08.2019
Rente, EUR Korte obligasjoner - diversifisert1,732,233,602,364,255,8223.08.2019
Kombinasjonsfond, SEK Fleksibel5,142,441,722,325,378,6023.08.2019
Rente, GBP Statsobligasjoner8,984,1911,882,207,1210,6223.08.2019
Konvertible obligasjoner - Global, GBP sikret6,01-0,480,892,173,0010,6723.08.2019
Rente, Globale Obligasjoner - GBP sikret5,091,728,002,173,858,8723.08.2019
Rente, NOK Korte obligasjoner2,420,802,322,161,920,5023.08.2019
Rente, EUR Pengemarked - kort0,601,702,662,143,965,7723.08.2019
Rente, EUR Pengemarked0,281,612,482,043,845,7823.08.2019
Rente, JPY Obligasjoner11,208,2318,141,969,759,6023.08.2019
Rente, EUR Kort pengemarked0,031,482,231,853,665,7923.08.2019
Canada15,970,502,811,842,1212,4723.08.2019
Rente, NOK Obligasjoner2,721,432,751,772,250,9623.08.2019
Eiendom, Direkte - global2,321,834,121,733,037,8123.08.2019
Rente, CHF Pengemarked3,264,446,581,445,437,8123.08.2019
Rente, NOK Pengemarked - kort1,260,421,471,351,400,1923.08.2019
Rente, GBP Kort pengemarked-0,01-1,003,050,901,758,9023.08.2019
Rente, GBP Korte obligasjoner - diversifisert0,89-0,473,850,842,108,7823.08.2019
Rente, GBP Pengemarked-0,18-1,072,870,771,668,9023.08.2019
Kombinasjonsfond, SEK Forsiktig1,033,533,280,563,476,2423.08.2019
Frankrike, Små-/ mellomstore selskaper7,53-0,38-14,280,395,5114,6423.08.2019
Indonesia3,705,5410,160,173,6716,6423.08.2019
Råvarer - Bred råvarekurv2,85-0,55-1,96-0,24-4,439,8223.08.2019
Rente, SEK Selskapsobligasjoner-2,403,033,09-0,361,926,5023.08.2019
Bransjefond, Energi1,99-7,80-15,86-0,47-4,6516,8423.08.2019
Rente, SEK Obligasjoner-1,504,074,63-0,772,656,6823.08.2019
Rente, CAD Obligasjoner-6,19-1,11-3,53-0,773,676,7127.04.2018
Bransjefond, Verdifulle metaller38,6738,2050,42-0,949,0321,9323.08.2019
Eiendom, Direkte - øvrig1,842,225,01-1,34-0,0711,4223.08.2019
Korea-10,14-6,46-14,34-3,160,9416,0823.08.2019
Tyrkia1,2820,0018,41-9,89-5,6829,7323.08.2019
Aksjer, Øvrige-------
Alt - Diversifisert arbitrasje-------
Alt - Eventdrevet-------
Alt - Fond av fond - Multistrategi-------
Alt - Fond av fond - Øvrige-------
Alt - Global makro-------
Alt - Long/Short aksjer - Europa-------
Alt - Long/Short aksjer - Global-------
Alt - Long/Short aksjer - Øvrige-------
Alt - Long/Short aksjer - UK-------
Alt - Long/Short aksjer - USA-------
Alt - Long/Short aksjer - Vekstmarkeder-------
Alt - Long/Short kreditt-------
Alt - Markedsnøytral - Aksjer-------
Alt - Multistrategi-------
Alt - Øvrige-------
Alt - Relativ verdi-arbitrasje-------
Alt - Systematisk futures-------
Alt - Valuta-------
Alt - Volatilitet-------
Debt Arbitrage-------
Eiendom, Indirekte - Øvrige-------
Equity Market Neutral-------
Europe Long/Short Equity-------
Fund of Funds - Multistrategy-------
Garantertefond-------
Global Long/Short Equity-------
Global Macro-------
Kapitalbeskyttet-------
Kombinasjonsfond, Øvrig-------
Konvertible obligasjoner - Øvrige-------
Long/Short Debt-------
Long-Only Debt -------
Øvrige-------
Rente, EUR Ansvarlige lån-------
Rente, Fixed Term-------
Rente, Øvrig pengemarked-------
Rente, Øvrige obligasjoner-------
Rente, ��vrig realrente-------
Systematic Futures-------
Trading - Belånt/invers aksjer-------
Trading - Belånt/invers øvrig-------
Trading - Belånt/invers råvarer-------
En utfyllende liste gjennomsnittlig avkastning for fond innenfor en Morningstar Kategori. Avkastning for 3 mnd, I år, 1 år, 3 år, og 5 år, samt 3 år std. avv.
Kursutvikling er presentert i norsk krone (NOK).